Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie,

co sądzicie o tej BMW:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-benzyna-idealny-od-wlasciciela-102-tys-przebiegu-ID6BHWdL.html?fbclid=IwAR0SQwYhRLXLc7u8Z9Zp9La5mnCd1I4frQDXzsWpgrJ5eBo2dTys14nu9Uw

VIN: Wbapf51010a432256;

pierwsza rejestracja: 9 czerwca 2010.


Ktoś może oglądał już ten samochód?

Osobiście nie wierzę, że tylko tyle ma przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania nawet ponad 20 stron wstecz dlatego postanowiłem napisać swój post ;)

To pochwal się na, które znalazłeś odpowiedź, na te które rzekomo nie znalazłeś odpowiem :roll:

Witam Panowie,

co sądzicie o tej BMW:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-benzyna-idealny-od-wlasciciela-102-tys-przebiegu-ID6BHWdL.html?fbclid=IwAR0SQwYhRLXLc7u8Z9Zp9La5mnCd1I4frQDXzsWpgrJ5eBo2dTys14nu9Uw

VIN: Wbapf51010a432256;

pierwsza rejestracja: 9 czerwca 2010.


Ktoś może oglądał już ten samochód?

Osobiście nie wierzę, że tylko tyle ma przejechane.

To 318i, które ma kilka okazji żeby się zepsuć na dłużej, więc skoro właściciel twierdzi, że można go potwierdzić to jest to bardzo prawdopodobny przebieg.

BMW serii 3 E90 z niezawodnym silnikiem 2.0 benzyna (ostatni polecany silnik BMW, bez turbo).

Jedyne co tu jest prawdą to "BMW serii 3 E90"..


VIN: WBAPF51010A432256

Type code: PF51

Model: 318I UL (EUR)

E-F-R series: E90 LCI (LifeCycleImpulse)

Series: 3

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: N43

Displacement: 2.00

Power: 105 (143 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: A52 - SPACEGRAU METALLIC

Upholstery code: EBAT - STOFF VERTEX/ANT

Prod.date: 2010-03-30

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB ACEA / CO2 scope

S1CC Auto start/stop function

S1CD Brake Energy Regeneration

S2K9 LM RAEDER V-SPEICHE 360

S4AE Armrest front, retractable

S4CG Interior trim strips "satin-silber" matt

S6FL USB/audio interface

S6NF Connection, MP3 player in mobile phone

P7HE Connectivity package

P7RS Package Comfort

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S9AA Outer skin protection

S161 Exhaust emissions standards EU5

S216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S230 Extra package, EU-speciifc

S240 Steering wheel, leather

S249 Multifunction f steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S321 Exterior parts in vehicle colour

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S464 Ski bag

S465 Through-loading system

S470 Isofix-System

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S644 Preparation f mobile phone w Bluetooth

S663 Radio BMW Professional

S698 Area-Code 2 for DVD

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

co sądzicie o tej BMW:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-benzyna-idealny-od-wlasciciela-102-tys-przebiegu-ID6BHWdL.html?fbclid=IwAR0SQwYhRLXLc7u8Z9Zp9La5mnCd1I4frQDXzsWpgrJ5eBo2dTys14nu9Uw

VIN: Wbapf51010a432256;

pierwsza rejestracja: 9 czerwca 2010.


Ktoś może oglądał już ten samochód?

Osobiście nie wierzę, że tylko tyle ma przejechane.

 

raczej nikt nie kupuje takiego auta z tym silnikiem że by trzaskać kilometry. Więc przebieg można potwierdzić na kilka sposób nie koniecznie na "wiarę". Po za tym wersja bez NAVI jest to później udręka ze sprzedaniem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie do końca rozumiem.

Co miałeś na myśli pisząc to:

Jedyne co tu jest prawdą to "BMW serii 3 E90"..

VIN: WBAPF51010A432256

 

Warto zobaczyć czy odpuścić sobie?

Chodziło o zacytowane przeze mnie zdanie z ogłoszenia:

BMW serii 3 E90 z niezawodnym silnikiem 2.0 benzyna (ostatni polecany silnik BMW, bez turbo).

Nie mam nic przeciwko n43, w sumie to przyjemny i ekonomiczny silnik, tylko trzeba znać jego bolączki aby nie było lamentu później. Samo auto wygląda poprawnie, przebieg niski, ale to absolutnie w tym przypadku nie oznacza braku problemów eksploatacyjnych. Zalecam sprawdzanie z osobą, która zna się na rzeczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam okazję kupić e91 330xi 2007 rok z 2 letnim gazem. Ogólnie wersja full, mpak srodek zewnątrz, alcantara, panorama, duza navi itd.. historie auta znam od minimum 4 lat ( wczesniej kupiona w szwecji od 1 wlasciciela przy przebiegu 171k). Na tą chwile przebieg jest nie maly bo 275 tys ( przynajmniej prawdziwy ).. ale kazda najmniejsza bolączka wymieniana bez zastanowienia, auto na tą chwilę bez wkładu na 100%.. moje pytanie brzmi tylko, czy cena 41k jak na ten rocznik to nie jest zbyt sporo, jak wygląda "trzymanie ceny" takiego auta w pelnym wyposażeniu no i najważniejsze- awaryjność tego silnika.. oczytalem sie sporo na forum na temat wadliwej konstrukcji glowicy i nabralem pewnych obaw tym bardziej, ze przebieg maly nie jest :) proszę doswiadczone osoby o opinię, z gory dzieki i pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą to ten problematyczny ale moze juz porobione wszystko... Sprawdz jak sie zachowuje na zimno i ciepło. Czy nic w silniku nie stuka i czy nie wali olejem z rury wydechowej (zwlaszcza na zimnym). Dopytaj ile bierze oleju... zweryfikuj wycieki bo pokrywy głowicy lubią pękać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stuka, wszystko chodzi idealnie na zimnym i ciepłym silniku, bierze 0.5l oleju na 10000tys km, ostatnio byl wymieniany jeszcze zawór faz rozrządu. Co do stanu samochodu nie mam obaw na tą chwilę, tylko takie "polskie myślenie", ze przy tym przebiegu wiele sie może wydarzyć ... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie stuka, wszystko chodzi idealnie na zimnym i ciepłym silniku, bierze 0.5l oleju na 10000tys km, ostatnio byl wymieniany jeszcze zawór faz rozrządu. Co do stanu samochodu nie mam obaw na tą chwilę, tylko takie "polskie myślenie", ze przy tym przebiegu wiele sie może wydarzyć ... :mad2:

 

Trochę drogo ale bierz go jak pewny.

N52 3.0 nie ma istotnych wad tak jak 2.5 z wadliwymi tłokami, wada głowicy przejawia się tylko klekoczącymi od czasu do czasu popychaczami, ale też nie w każdym egzemplarzu - u mnie nie na przykład.

Druga sprawa to wycieranie się łóż wałków - ale wtedy auto wyrzucałoby błąd Vanosa. W ogóle sprawdź błędy w ECU. W tej cenie w silniku powinno być czysto pod tym względem.

Zobacz tylko jaki gaz wsadzony - w szczególności reduktor, czy dostosowany do mocy silnika. Ja mam podwójny.

Słabą stroną 330xi nie jest silnik tylko skrzynia automatyczna - jeśli to automat to zobacz jak zmienia biegi, nie powinno być żadnych szarpnięć. Przy tym przebiegu te automaty lubią padać, u mnie jest po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W vin manual, jeżeli wszystko jest tak jak piszesz to cena jest bardzo dobra a nie wysoka :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W vin manual, jeżeli wszystko jest tak jak piszesz to cena jest bardzo dobra a nie wysoka :wink:

 

Cena jest bardzo dobra ale dla sprzedającego, wiem ile płaciłem za takie samo auto z mniejszym przebiegiem rok temu.


U mnie reduktor STAG TWIN, bardzo dobrze się spisuje. LPGtech z tego co wiem robi dobre sterowniki, wtrysków nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualnie stoję przed kupnem swojego pierwszego BMW w życiu. Jako że jestem z Krakowa a model który upatrzyłem sobie stoi przy granicy woj. łódzkiego/opolskiego pierwszą rzeczą którą chce zrobić to zaprowadzić do ASO, niestety najbliższe znajduje się w Wrocławiu(BMW-TEAM), ~100km od sprzedającego. Same koszty transportu samochodu lawetą i serwisu wyniosą ponad 1000zł, dlatego się też zastanawiam czy warto. Nie zna ktoś w może w okolicy Kluczborka, Wielunia etc. jakiegoś dobrego i rzetelnego warsztatu? Mocno jestem zdecydowany ale w ciemno to ja się boję nawet frytek kupić :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie dokładnie jest auto? Jak jesteś zainteresowany sprawdzeniem auta to daj znać na pw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, aktualnie stoję przed kupnem swojego pierwszego BMW w życiu. Jako że jestem z Krakowa a model który upatrzyłem sobie stoi przy granicy woj. łódzkiego/opolskiego pierwszą rzeczą którą chce zrobić to zaprowadzić do ASO, niestety najbliższe znajduje się w Wrocławiu(BMW-TEAM), ~100km od sprzedającego. Same koszty transportu samochodu lawetą i serwisu wyniosą ponad 1000zł, dlatego się też zastanawiam czy warto. Nie zna ktoś w może w okolicy Kluczborka, Wielunia etc. jakiegoś dobrego i rzetelnego warsztatu? Mocno jestem zdecydowany ale w ciemno to ja się boję nawet frytek kupić :8)

Co to za maszyna, ze od razu, lecisz z nia do ASO? Pochwal sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak linka, taką oto oglądałem: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-fabryczny-m-pakiet-navi-professional-xenon-roleta-shadowlin-alu19-ID6BCISC.html


Ogólnie budżet na auto mam 35k z pakietem startowym, jako ze dużo pracuje w terenie to mam okazje oglądać po drodze wiele egzemplarzy i właśnie dlatego odwiedziłem tego pana. Ogólnie auto robi super wrażenie, jest lekko zaniedbany w środku (powycierane gumy? na plastikach itp) ale to wszystko jest do ogarnięcia, coś tam wiem na ten temat. Dlaczego ASO? Ano ze w ogłoszeniu nie widnieje informacja nt. bezwypadkowości samochodu, sprzedawca sprowadził go w takim stanie i nie wie tez czy było coś robione dlatego wole jechać do ASO aby oglądnęli samochód, bo jak wspominałem, nie znając kompletnie okolicy to jest dla mnie najlepsza opcja. Może uda się również udać do Częstochowy bo w sumie ta sama droga ale dla mnie będzie bliżej wrócić do Krakusa aniżeli miałbym jechać z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widać, że spasowanie przodu nie wyszło najlepiej, masz vin? Znasz temat rozrządu w tym silniku? Był robiony?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam. WBAWD11030PW02687


Szczerze? Nie boje się jakichś kolizyjnych samochodów, ważne aby nie było spawane z dwóch innych :D A tak na powaznie, przyglądałem się podłużnicom i obie wydawały się nienaruszone, tak samo jak chłodnica, chyba ze mogła być wymieniona. Co do rozrządu to sprzedawca nie ma takich informacji, tak czy owak, to była pierwsza pozycja u mnie na liście do zrobienia po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepraszam za brak linka, taką oto oglądałem: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-fabryczny-m-pakiet-navi-professional-xenon-roleta-shadowlin-alu19-ID6BCISC.html


Ogólnie budżet na auto mam 35k z pakietem startowym, jako ze dużo pracuje w terenie to mam okazje oglądać po drodze wiele egzemplarzy i właśnie dlatego odwiedziłem tego pana. Ogólnie auto robi super wrażenie, jest lekko zaniedbany w środku (powycierane gumy? na plastikach itp) ale to wszystko jest do ogarnięcia, coś tam wiem na ten temat. Dlaczego ASO? Ano ze w ogłoszeniu nie widnieje informacja nt. bezwypadkowości samochodu, sprzedawca sprowadził go w takim stanie i nie wie tez czy było coś robione dlatego wole jechać do ASO aby oglądnęli samochód, bo jak wspominałem, nie znając kompletnie okolicy to jest dla mnie najlepsza opcja. Może uda się również udać do Częstochowy bo w sumie ta sama droga ale dla mnie będzie bliżej wrócić do Krakusa aniżeli miałbym jechać z Wrocławia.

Za ta kwote (35k) to juz mozna cos fajnego poszukac i faktycznie zbadac auto badz zabrac gdzies na sprawdzenie, aczkolwiek papierki tam dosc mocne sa. Przebiegi, serwis itp. Ja osobiscie szukalbym sedana w polifcie ale to juz osobiste preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.