Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Z LPG w BMW się wyleczyłem jak zobaczyłem, że w serii 3 nie ma wnęki na koło zapasowe i butlę sensownej objętości trzeba wozić w bagażniku. Inaczej wyjdzie rzeźba. N46 = lpg ok fajnie ale to oznacza bagażnik o gabarytach Corsy w samochodzie o nadwoziu kombi premium.

 

LPG w e90 już dawno każdy ogarnięty serwis montuje pod podłogą bagażnika i wszystko gra :)

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich.


Ktoś był widział oglądał ten egzemplarz? :

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6zY55k.html


Warto w ogóle w takich pieniądzach czy raczej cena zaniżona bo coś zaraz się uwali ?

I jak ogólnie chodzą te silniki w F30 ?


Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.


Ktoś był widział oglądał ten egzemplarz? :

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6zY55k.html


Warto w ogóle w takich pieniądzach czy raczej cena zaniżona bo coś zaraz się uwali ?

I jak ogólnie chodzą te silniki w F30 ?


Z góry dzięki za rady.

 

Szukałem f30 przez kilka miesięcy. Za tą kasę to możesz się za e90 rozglądać.

Ta co podlinkowałeś - popatrz na wyposażenie - część rzeczy ze sportline, część z wersji podstawowej. Na liczniku już pnad 300tys, a w ogłoszeniu 299 :nienie:

Jak dla mnie f30 to tylko zakup od pierwszego właściciela albo premium selection. Min. 70tys brutto.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co myślicie na temat tego BMW:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-150km-super-stanbezwypadkowa-ID6Ap5zN.html


Nr VIN jaki otrzymałem od sprzedawcy to WBAVA71090VA38176


Dzięki!

Piesze, że bezwypadkowa? Zadzwoń i się spytaj, czy dostaniesz w umowie na piśmie, że gwarantuje bezwypadkowość i oryginalny lakier. Daj znać jaki efekt :twisted:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil_89 a jakie to ma znaczenie "na piśmie"? W ewentualnej sprawie sądowej będzie się tłumaczył niewiedzą. Chwyt marketingowy.

Środek dowodowy, prowadzący działalność ponosi zupełnie inną odpowiedzialność za towar niż sprzedający majątek prywatny. Poza tym to najlepszy test żeby sprawdzić auto bez oglądania, bo po tym pytaniu 90% handlarzyków już coś kręci

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podbijam temat.

Przymierzam się do kupna E91 w benzynie. Bardzo proszę o opinie na temat tego samochodu, koszty utrzymania, napraw itp. (najlepiej z autopsji, nie z plotek)

Nie ukrywam, że rozważam założenie gazu i chciałabym prosić o radę, który silnik najbardziej nadaje się do takich spraw? Wyczytałam, że najlepiej z oznaczeniem motoru N46, tylko gdzie go znajdę, domyślam się, że nie na tylnej klapie. Nie zależy mi na super mocy, a na komforcie jazdy i niezawodności o ile to drugie występuje w tym modelu

Interesują mnie modele sprzed 2007r. dlatego proszę o radę na co zwrócić uwagę przy oględzinach co by nie wpakować się w kłopoty. Chyba, że polecacie inny model dla nie zbyt bogatej osoby to bardzo proszę o propozycję

Przesiadam się z 30 letniego Golfa, więc przeskok byłby ogromny. Jeśli macie jakiś egzemplarz do sprzedania to chętnie zobaczę oferty.

Z góry dzięki!

 

Witaj

auto super jak sie uda nabyć dobry egzemplarz. Ja szukałem z pół roku....


Swoją E91 kupiłem rok temu (z DE od pierwszego właściciela). Ostatni wypust N46 z 2006 roku.

Ciężko było z autem w oryginalnym lakierze, serwisowanym ASO ale udało mi się znaleść. Jako bonus skóra, automat, navi i podwójny szyberdach....

Jak na razie poza żarówkami , olejem i przeglądem w ASO BMW Team Długołęka pod Wrockiem (PL) nic nie się nie działo. Przejechałem u nas ok. 14 tys. (auto ma teraz 216 tys. - prawdziwe...)


Z historii (ASO BMW DE) widzę że auto ma wymieniony zawias z przodu, świece, I-drive, separator oleju, jakieś elementy tylnej klapy oraz nowe aku (oryginał BMW!) + oczywiście cała eksploatacja (zgodne z wpisami w Książce serwisowej). Zresztą jak auto odwiedzało tylko ASO to wszystko do potwierdzenia...



Piszę o aucie ponieważ w tym tygodniu odbieram nowe auto do firmy (leasing ale niestety nie BMW :-( ) a szkoda żeby E91 stała....


Na razie nie mam serca wrzucać na portale ogł., może to głupie ale chciałbym aby poszła w dobre ręce. Jak by ktoś chciał to na szybko mogę zrzucić parę fotek czy VIN na PW/maila.


W przyszłym tygodniu planuję wrzutkę na Alle.. więc pewnie przyczepię i na stronie Klubu. Gdyby się komuś chciało zapraszam na pogaduchy pod Środę Śl( 18 km od Wrocławia).


pozdrawiam


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co myślicie na temat tego BMW:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-150km-super-stanbezwypadkowa-ID6Ap5zN.html


Nr VIN jaki otrzymałem od sprzedawcy to WBAVA71090VA38176


Dzięki!

 

Tak na szybko:

Brak tempomatu, radio bida bmw busines, nawet podłokietnik nie jest dzielony, stary panel klimy, brak xenonów itp. Gdyby nie to, że jest dwustrefowy climatronic i kierownica wielofunkcyjna, to można powiedzieć, że absolutny golas. Szkoda troszku pieniędzy. Nie muszą być skóry, automat, xdrive, czy idrive ale jakieś średnie wyposażenie to minimum w bmw 3-er. Jak nie to lepiej 1-er szukać.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co myślicie na temat tego BMW:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-150km-super-stanbezwypadkowa-ID6Ap5zN.html


Nr VIN jaki otrzymałem od sprzedawcy to WBAVA71090VA38176


Dzięki!

 


ja np jak szukam auta to musi miec MINIMUM ksenony, pamiętaj też że takiego golasa też ciężko będzie Ci sprzedać

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gadanie takie. Minimum ksenony.... a sam sprzedajesz golasa w manualu....bez skladanych ele. lusterek.... Dla mnie auto musi miec minium 4ry kola i pewna historię przebiegu oraz napraw blacharskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo lusterka skladane to szczyt bajerów :D

Golas: dostep komforotwy, M Sport zawieszenie, czujnik zmierzchu i deszczu, pakiet swiatlo, fotele najwyzsza wersja cala w elektryce z pamiecia, radio profesional, tempomat z funkcja hamowania, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania, podswietlanie klamek i drzwi, biksenony skrętne z doświetlaniem zakrętów w lampie, otwierania i zamykanie dachu z pilota i inne pierdoly, zeby każde auto było takim "golasem" :D


ja patrze na zawieszenie sportowe, bezwypadkowosc i przebieg sprawdzony przez DRAYa :)


a co do e93 to z przyjemnoscia przerzuciłbym to "gołe" wysposażenie do mojej Fki mimo że mam w niej huda, automat, panoramę i nawigację


dla mnie lampy są ważne. Dlaczego? bo o ile tempomat czy np skladane lustrka mozna łatwo dołożyć to już z lampami jest sporo zachodu (dużo osób doposaża auta) , dodatkowo nie wiem czy jeździłeś na lampach halogenowych a na biksenonach? różnica jest kolosalna w nocy.


No ale kto co lubi, Ty wolisz mieć składane lusterka ja wole porządne lampy i nie kupiłbym auta na codzień bez minimum ksenonów (chyba że klasyk do jeżdżenia okazjonalnie )

Edytowane przez arolst
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no bo lusterka skladane to szczyt bajerów :D

Golas: dostep komforotwy, M Sport zawieszenie, czujnik zmierzchu i deszczu, pakiet swiatlo, fotele najwyzsza wersja cala w elektryce z pamiecia, radio profesional, tempomat z funkcja hamowania, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania, podswietlanie klamek i drzwi, biksenony skrętne z doświetlaniem zakrętów w lampie, otwierania i zamykanie dachu z pilota i inne [bAD], zeby każde auto było takim "golasem" :D


ja patrze na zawieszenie sportowe, bezwypadkowosc i przebieg sprawdzony przez DRAYa :)


a co do e93 to z przyjemnoscia przerzuciłbym to "gołe" wysposażenie do mojej Fki mimo że mam w niej huda, automat, panoramę i nawigację


dla mnie lampy są ważne. Dlaczego? bo o ile tempomat czy np skladane lustrka mozna łatwo dołożyć to już z lampami jest sporo zachodu (dużo osób doposaża auta) , dodatkowo nie wiem czy jeździłeś na lampach halogenowych a na biksenonach? różnica jest kolosalna w nocy.


No ale kto co lubi, Ty wolisz mieć składane lusterka ja wole porządne lampy i nie kupiłbym auta na codzień bez minimum ksenonów (chyba że klasyk do jeżdżenia okazjonalnie )

Ja nie pisałem ze dla mnie ważne sa składane lusterka. To byl odpowiedź na twoje minimum. Elementy wyposażenia, które wymieniasz w swoim aucie sa w standardzie tej wersji. Jeździłem, mam, auta z ksenon, biksenon i to nie jest must have. Wiele osób napisze ze masz manual co dla mnie w tej wersji jest nie akceptowalne oraz brak navi/wyswietlacza. Dla mnie nie masz nic ekstra poza serią. Nawet nie jest to m pakiet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kkx5 i arolst, bardzo Was proszę nie kontynuujcie tej dyskusji. W temacie jest już i tak wystarczająco niski poziom.

 

Proszę to jest VIN: WBAVA51070VA74291, proszę o opinie. Samochod byl uszkodzony, taki sprowadzilem, jestem w trakcie naprawy. Jaka to wersja?

x9OZpqq.jpg

FdkgkLp.jpg


Type VA51

Model 318i

Market Europe

Development Code E90

Chassis Sedan

Steering left

Doors 4

Engine N46

Displacement 2.00 l

Power 95 kW

Drivetrain Rear-Wheel Drive

Transmission automatic

Color Titansilber Metallic - 354

Upholstery Stoff/leder Citrus/anthrazit - FFAT

Production Plant Leipzig

Production Date 2006-12-20



Standard Equipment

321 Exterior Parts In Body Color Exterieurumfaenge In Wagenfarbe

4AG Interior Strip Titan. Dull Interieurleisten Titan Matt

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

2BH Lt/aly Wheels Double Spoke 156 Lm Raeder Doppelspeiche 156

226 Sports Suspension Settings Sportliche Fahrwerksabstimmung

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

465 Through-load System Durchladesystem

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

5DC Folding Rear-seat Headrests Fondkopfstuetzen Klappbar

507 Park Distance Control (pdc), Rear Park Distance Control (pdc), Hinten

520 Foglights Nebelscheinwerfer

521 Rain Sensor Regensensor

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung

663 Radio Bmw Professional Radio Bmw Professional

7RP Advantage Package Advantage Paket

7RS Comfort Package Comfort Paket

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

818 Main Battery Switch Batteriehauptschalter

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kkx5 i arolst, bardzo Was proszę nie kontynuujcie tej dyskusji. W temacie jest już i tak wystarczająco niski poziom.

 

Proszę to jest VIN: WBAVA51070VA74291, proszę o opinie. Samochod byl uszkodzony, taki sprowadzilem, jestem w trakcie naprawy. Jaka to wersja?

x9OZpqq.jpg

FdkgkLp.jpg


Type VA51

Model 318i

Market Europe

Development Code E90

Chassis Sedan

Steering left

Doors 4

Engine N46

Displacement 2.00 l

Power 95 kW

Drivetrain Rear-Wheel Drive

Transmission automatic

Color Titansilber Metallic - 354

Upholstery Stoff/leder Citrus/anthrazit - FFAT

Production Plant Leipzig

Production Date 2006-12-20



Standard Equipment

321 Exterior Parts In Body Color Exterieurumfaenge In Wagenfarbe

4AG Interior Strip Titan. Dull Interieurleisten Titan Matt

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

2BH Lt/aly Wheels Double Spoke 156 Lm Raeder Doppelspeiche 156

226 Sports Suspension Settings Sportliche Fahrwerksabstimmung

249 Multi-function For Steering Wheel Multifunktion Fuer Lenkrad

255 Sports Leather Steering Wheel Sport-lederlenkrad

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

465 Through-load System Durchladesystem

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

5DC Folding Rear-seat Headrests Fondkopfstuetzen Klappbar

507 Park Distance Control (pdc), Rear Park Distance Control (pdc), Hinten

520 Foglights Nebelscheinwerfer

521 Rain Sensor Regensensor

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung

663 Radio Bmw Professional Radio Bmw Professional

7RP Advantage Package Advantage Paket

7RS Comfort Package Comfort Paket

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

818 Main Battery Switch Batteriehauptschalter

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

Na obrazku masz manual a vin automat. Wersja sport, nie m sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To mam wersje sport tak ?
Masz po prostu sportowe siedzenia przednie, sportową kierownicę i sportowe zawieszenie. Tyle wychodzi z VIN. Przeczytaj to co Ci wkleiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś to wszystko przeczyta :)


Zacznę od tego, że w tym roku chciałbym kupić swoje pierwsze autko. Do tej pory jeździłem samochodem rodziców, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym muszę mieć coś swojego. Od zawsze podobały mi sie BMW :roll: :roll: Ze względu na moją pasję, jaką jest kolarstwo w grę wchodzi tylko i wyłącznie kombi. Do środka ze złożonymi siedzeniami bez problemu zmieszczę dwa rowery i jakieś torby jeszcze wejdą.

Początkowo chciałem szukać samochodu w kraju, ale trochę poczytałem tutaj na forum i sam już nie wiem co mysleć... Moja wiedza w zakresie tematyki samochodowej jest... zerowa. Niestety, samochód służy mi do podróżownaia i tyle. Jeżeli będzie mi się podobał to będę bardzo zadowolony :)

W ostatnim czasie moja sytuacja się trochę zmieniła, ponieważ wyjchałem do Niemiec i jestem blisko granicy ze Szwajcarią (ok 50km). Tak sobie pomyślałem, że może by tak poszukać samochodu właśnie tam. Wiem, że procedury są dość skomplikowane w przypadku sprowadzenia samochodu ze Szwajcarii, bo ona nie należy do UE. Jeżeli by to okazało się zbyt skomplikowane to zawsze pozostaje rynek niemiecki.


Moim marzeniem jest e91 (z początku produkcji, do 2008r.), ale prawdopodobnie nie będzie mnie stać na taki samochód? Mój budżet to nie więcej niż 25-28k z wszystkimi opłatami. W Szwajcarii ogranicza mnie to szukania aut za? Za max 6k franktów? No właśnie, ktoś z Was sprowadzał z tego kraju samochód i może powiedzieć ile taka operacja kosztuje?


Odnośnie silnika to chciałbym rzędową 6, 325i. Wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem. 330i jest już droższe. Samochód będzie miał wystarczającą moc jak dla mnie. Mój roczny przebieg to max 10kkm. Z wyposażenia chciałbym mieć sportowe siedzenia, bo jakoś tak bardziej mi się podobają. Wyświetlacza na środku nie potrzebują aż tak bardzo. W zamian wolę mieć panoramiczny dach. Skóra może ale nie musi być. Z tego co patrzyłem po ogłoszeniach u nas prawdopodobnie coś by się udało znaleźć, ale nie wiem jak patrzeć na samochody, które są sprowadzone głównie ze Szwajcarii. Jak sobie wszystko liczę to jakoś mi się te ceny nie zgadzają, a wątpię żeby handlarze dopłacali do interesu :wink:


Oczywiście jeżeli to będzie niewykonalne to będę sie rozglądać za e46. Na ten model myślę, że z moim budżetem spokojnie coś znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.