Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moc w tym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia, możesz nawet kupić F30 325D 218KM z silnikiem N47 i co z tego. Problem rozrządu dotyczy każdego z tych silników niby został poprawiony ale to i tak nic :duh: Wymienić trzeba i koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to że rozrządy się sypia to wiem i jestem przygotowany na ewentualną wymiane. Obie są poliftowe z tym że przepraszam za pomyłkę ta pierwsza jest z 2008r 318d 143km a druga z 2010r 320d 184km, i mam dylemat czy brać 320d 184km kosztem wyposażenia bo nie ma navi i i skor ale za to jest xenon, natomiast w 318d jest lepsze wyposażenie typu navi, skóry ale brak xenon. Pytanie brzmi czy ten silnik 184km jest lepszy od tego 143km(to chyba ten sam co 177km), i czy warto dopłacać do tego 184km czy nie ma zbytnio sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daj jakieś VINy, ogłoszenia, zdjęcia, cokolwiek. Jeżeli pytasz czy warto dopłacić to oczywiście że warto, 40 KM to duża różnica. A wersja 143 KM jest słabsza bo ma inny osprzęt niż 177 KM.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda słabo. Wątpię w bezwypadkowość tego samochodu. Logic7 też raczej nie ma, bo twittery L7 mają napis Harman Kardon w drzwiach. Tylne lampy przełożone z polifta, zderzak też naprawiany przy prawym kole wg mnie. Jeżeli rura tak wygląda to jak ten samochód musi kopcić?
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda słabo. Wątpię w bezwypadkowość tego samochodu. Logic7 też raczej nie ma, bo twittery L7 mają napis Harman Kardon w drzwiach. Tylne lampy przełożone z polifta, zderzak też naprawiany przy prawym kole wg mnie. Jeżeli rura tak wygląda to jak ten samochód musi kopcić?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to że rozrządy się sypia to wiem i jestem przygotowany na ewentualną wymiane. Obie są poliftowe z tym że przepraszam za pomyłkę ta pierwsza jest z 2008r 318d 143km a druga z 2010r 320d 184km, i mam dylemat czy brać 320d 184km kosztem wyposażenia bo nie ma navi i i skor ale za to jest xenon, natomiast w 318d jest lepsze wyposażenie typu navi, skóry ale brak xenon. Pytanie brzmi czy ten silnik 184km jest lepszy od tego 143km(to chyba ten sam co 177km), i czy warto dopłacać do tego 184km czy nie ma zbytnio sensu.

Nawigacją i skórami się nie jeździ. Ja mam navi prof z mapami z 2017 i używam raz na 3 miesiące. W telefonie i tak maż lepszą. Xenon jest ważniejszy, jest duża różnica po przesiadce z z halogenów. Więc jak dla mnie to właśnie ta 318d ma lepsze wyposażenie :D Patrz na to która jest w lepszym stanie, oryginalnym lakierze.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318d 143km z 2008r ma pewniejsza historie, 192tys prawdziwego przebiegu od nowości naprawiane/wymieniane przedni zderzak i błotnik. 320d z 2010 184km 153tys, ale robiony zderzak, maska, prawy błotnik, xenon i wymieniane poduchy, z racji że 320d była zakupiona przed znajomego handlarza i widziałem to auto przed naprawa wiem że trochę elementów wymagało wymiany ale auto było powierzchownie uszkodzone i jest robione przez na prawdę dobrego blacharza i cena tego auta wyniosła by mnie 26tys na gotowo. Natomiast 318d stoi w Niemczech prywatny właściciel a w zasadzie właścicielka na polskie 24tys zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318d 143km z 2008r ma pewniejsza historie, 192tys prawdziwego przebiegu od nowości naprawiane/wymieniane przedni zderzak i błotnik. 320d z 2010 184km 153tys, ale robiony zderzak, maska, prawy błotnik, xenon i wymieniane poduchy, z racji że 320d była zakupiona przed znajomego handlarza i widziałem to auto przed naprawa wiem że trochę elementów wymagało wymiany ale auto było powierzchownie uszkodzone i jest robione przez na prawdę dobrego blacharza i cena tego auta wyniosła by mnie 26tys na gotowo. Natomiast 318d stoi w Niemczech prywatny właściciel a w zasadzie właścicielka na polskie 24tys zł.

Nie ma s nie ma się co zastanawiać tylko brać 318d

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z góry proszę o wyrozumiałość. Zamierzam zakupić BMW e90 320d 177KM z roku 2008 przebieg 185000, automat

Jestem totalnym Laikiem w tym temacie, dodatkowo planuje go sprowadzić ze Szwecji. W celach prywatnych nie handlowych.

Chce go sprawdzić w jakimś warsztacie, ale mimo wszystko wolałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych aut.

Pierwsze moje pytanie to co ewentualnie powinienem w nim zrobić po zakupie i jakie to są mniej więcej koszta?

Po drugie czy zawsze powinien być VIN pod szybą i czy szyba przednia i tylna powinny mieć takie same numery ?

Czy ewentualnie jest ktoś kto mógłbym mi rozkodować numer VIN ?

I wszelkie informacje które mogłyby pomóc przy zakupie :) .


Bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witaj. Podstawa to rozrzad, olej w automacie. Reszta to pierdoly eksploatacyjne, o ktorych nie mozemy sie wypowiedziec, poniewaz nie znamy historii serwisowej auta. Vin nie zawsze byl pod szyba. Szyby maja rozne numery. Vin rozkodujesz sam, wpisz bmw vin decoder. Cala masa tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad pewnym bmw, oczywiscie ze mniejsze pieniadze niz podane w ogloszeniu. Ale cos mi nie gra. Auto niby jest po lifcie z konca 2009 roku, a lampy przednie ma z przed liftu, o dziwo wszystko inne wskazuje na facelifting. Jak to jest z tym samochodem ? Od kiedy było lci ?

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e92-lift-320d-2009-manual-m-pakiet-okazyjna-cena-CID5-IDwZLkB.html#84be45c389

Podam jeszcze VIN samochodu

wbawd11060p486529


Prosze o pomoc ludzi którzy to ogarniaja, nie bezsensowne odpowiedzi. Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lift E92 był od 11.2008, ale przedlifty szły do lutego 2010. Trzeba sprawdzać po VIN, ten egzemplarz to formalnie przedlift a elementy z polifta prawdopodobnie dołożone tak jak np. lusterka. Osobiście nie dałbym za niego nawet 20k, trzeba ciągnąć przód i tył.

 

VIN WBAWD11060P486529
Type Code WD11
E Series E92 ()
Series 3
Type COUPE
Model 320D OL (EUR)
Steering LL
Doors 2
Engine N47
Displacement 2.00
Power 130
Drive HECK
Transmission MECH
Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)
Upholstery LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)
Prod. Date 2009-07-13
P337A M Sports package
S1CAA Selection of COP relevant vehicles
S1CBA CO2 package
S1CCA Auto start/stop function
S1CDA Brake Energy Regeneration
S230A Extra package, EU-specific
S2MFA BMW alloy wheel, M spider spoke 193
S2PAA Wheel bolt retainer
S441A Smoker package
S481A Sports seat
S488A Lumbar support, driver and passenger
S4MGA Int. mouldings aluminium glacier-silver
S502A Headlight cleaning system
S522A Xenon Light
S534A Automatic air conditioning
S540A Cruise control
S548A Kilometer-calibrated speedometer
S563A Light package
S698A Area-Code 2 for DVD
S704A M Sports suspension
S710A M leather steering wheel
S715A M Aerodynamics package
S760A High gloss shadow line
S775A Headlining anthracite
S845A Acoustic belt warning
S855A Language version Italian
S863A Retailer Directory Europe
S884A On-board literature, Italian
S8SCA Telematics access request,country-spec.
S8SPA Control unit COP

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 18 idzie, całość spokojnej wyjdzie do 28 po przeliczeniu, w środku nie ma nic do roboty już.

Lampa tył, błotnik tył, błotnik przód, lampa przod, maska, zderzak, zaspawał fartuch, felga i w sumie tyle. Tylko chodzi mi o ten lift, czy to tak ma być, ze tylne lampy z liftu a przód z przed. Z tego co pytałem na paru ogłoszeniach tak ma być ale no nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo to podobno prywatna osoba która to sprowadziła. Znajomy ja oglądał podobno silnik chodzi ładnie, są dokumenty na robionego chipa. Oczywiście obejrzałbym bym go mechanicznie, podpial pod komputer i sprawdził na kanale ale liczę koszta jeżeli to wyżej byłoby sprawne. No i jest plusem ze deski nie trzeba wymieniać.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widać że napaliłeś się na to auto a nie bardzo masz pojęcie jak Ci mówię że naprawa minimum 15 to tak będzie połowy plastików nie liczysz i wielu elementów których nie widać.

Zrób liste na karteczce powpisuj ceny i zobacz co wyjdzie a najlepiej tutaj wpisz będzie można zweryfikować.

Auto jest przedliftowe ma tylko założone lampy tył od polifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.