Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Posiada ktoś więcej informacji na temat tego samochodu, ktoś możne oglądał

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-33 ... yeYyP.html

 

Jak widzę taki zapisek ""Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia." to omijam szerokim łukiem :norty:

 

a dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlatego że jak zajedziesz na miejsce to może być inny kolor samochodu lub jakieś błędy w ogłoszeniu typu przebieg o -200 a Ty w takim wypadku możesz się spakować w furę którą przyjechałeś i pomachać sprzedawcy i nic więcej zrobić nie możesz bo to nie jest oferta w świetle prawa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlatego że jak zajedziesz na miejsce to może być inny kolor samochodu lub jakieś błędy w ogłoszeniu typu przebieg o -200 a Ty w takim wypadku możesz się spakować w furę którą przyjechałeś i pomachać sprzedawcy i nic więcej zrobić nie możesz bo to nie jest oferta w świetle prawa :)

 

To uwierz nie musi być tego zapisu żeby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 ? Ja od jakiś 20 więc wybacz kolego :wink: 300 to 300 wiadomo że BMW zniesie lepiej 300 tys.km. Niż Lanos co nie zmienia faktu że im więcej kilometrów tym auto bardziej zużyte i nic ani nikt tego nie zmieni :| Tym bardziej że 300/400 tysięcy w autach z przed 20 /30 lat typu "Beczka" która robiła po 2 mln.km. to pikuś i tu się zgodzę ale dzisiejsze auta czy to bmw , audi , mercedes czy inne marki nawet w połowie nie dorównują jakością ... I taka jest prawda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od 4 ? Ja od jakiś 20 więc wybacz kolego :wink: 300 to 300 wiadomo że BMW zniesie lepiej 300 tys.km. Niż Lanos co nie zmienia faktu że im więcej kilometrów tym auto bardziej zużyte i nic ani nikt tego nie zmieni :| Tym bardziej że 300/400 tysięcy w autach z przed 20 /30 lat typu "Beczka" która robiła po 2 mln.km. to pikuś i tu się zgodzę ale dzisiejsze auta czy to bmw , audi , mercedes czy inne marki nawet w połowie nie dorównują jakością ... I taka jest prawda :)

 

Myślę, że to nie jest nawet kwestia jakości tylko prostoty konstrukcji sprzed 20 lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Od jakiegoś czasu śledzę to forum gdyż nazwijmy to, nadarzyła się okazja ;) jestem zainteresowany zakupem serii 3 e90 ale konkretnego egzemplarza. Z tego co wiem to ma niski przebieg (ok 45tys km), jest ściągnięty z USA jakiś czas temu a obecny uzytkownik myśli żeby się go pozbyć ze wzglądu na zbyt duże spalanie ;) Jest to 328i z 2009roku, jeśli możecie to wypowiedzcie się czego się można spodziewać przy tym silniku, czytałem sporo żeby znaleźć konkretne info o tych wadach z głowicą itp ale do końca nie wiem jaki typ silnika siedzi w tym egzemplarzu ale mam nr VIN więc może ktoś lepiej się w tym orientuje jak to rozgryźć ;) oto nr WBAPH77559NM29889 Z tego co udało mi się jeszcze dowiedzieć to jest to polift, w skórze i automacie. Jakoś bardzo wymagający nie jestem ale chciałbym wiedzieć na co zwracać uwagę przy ewentualnych oględzinach na zywo. Powiedzcie czy warto się w to pakować i jaka wg Was powinna byc cena za to "cudo". Na pewno wiele osób jest tutaj w tym temacie bardziej oblatanych niż ja ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że był rozbity w USA to ja wiem, poprzedni właściciel tego nie ukrywa aczkolwiek mówi, że tylko maska i błotniki i że nie wyglądało to strasznie. Wpisałem VIN w google to nawet wyskoczyła fotka z taką sztuką z rozwaloną maską i błotnikami ale nie wiem na ile można temu wierzyć. A gdzie mogę jakoś bardziej to sprawdzić? Jestem nowy, nie za bardzo się orientuję w tym wszystkim :/ jakby ktoś był na tyle miły i wytłumaczył po kolei co i jak będę wdzięczny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 ? Ja od jakiś 20 więc wybacz kolego :wink: 300 to 300 wiadomo że BMW zniesie lepiej 300 tys.km. Niż Lanos co nie zmienia faktu że im więcej kilometrów tym auto bardziej zużyte i nic ani nikt tego nie zmieni :| Tym bardziej że 300/400 tysięcy w autach z przed 20 /30 lat typu "Beczka" która robiła po 2 mln.km. to pikuś i tu się zgodzę ale dzisiejsze auta czy to bmw , audi , mercedes czy inne marki nawet w połowie nie dorównują jakością ... I taka jest prawda :)

 

Myślę, że to nie jest nawet kwestia jakości tylko prostoty konstrukcji sprzed 20 lat. :)

A no to już swoją drogą , nie było pompo wtryskiwaczy , dwumas a przede wszystkim tej całej elektroniki w okół silnika ... Do tego silniki nie wysilone w ogóle wtedy z 2.5 litra pojemności krzesano 90/95 koni teraz z 1.4 160/180 :shock:

No i pomijając filozofie tamtych lat wtedy robiło się auto na lata to samo telewizory i inny sprzęt , teraz robią wszystko tak żeby zaraz po gwarancji się zepsuło , żeby serwisy zarabiały i rynek z częściami - Przykre ale prawdziwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to faktycznie auto poniżej a wiele na to wskazuje to nie wiem czy to tak delikatnie wyglądało, samochód podjechał pod coś większego, górę silnika pozrywało ale teoretycznie nie jest to takie istotne jak dolna część, tyle że jaśki wywalone, pas przedni cały, blacharka itdd.. i jak siadły podłużnice to bym go kategorycznie odpuścił

 

 

http://img24.otofotki.pl/miniaturki/rt57_76950524e9d25ae9_ec24fec83adc1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeśli to faktycznie to auto to ile warto za coś takiego dać? teraz oczywiście już wszystko wyklepane i "w porządku"...a jak po vinie dojsc co to za silnik? bo wiem tylko ze 3litrowy 233KM najprawdopodobniej...jak z jego awaryjnością? ma ktoś możliwość rozszyfrowania tego vinu zeby sprawdzic np autentycznosc przebiegu, bo jesli na serio ma 45tys no to raczej chyba niewiele no nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik N52K, moc 233 KM przebieg sprawdzisz ale pewnie tylko odpłatnie a opinie o tym silniku możesz z łatwością sprawdzić w internecie albo tutaj na forum jest tego masa:) co do ceny to wszystko zależy od tego jak to zostało zrobione i czy powodem sprzedaży jest faktycznie tylko spalanie bo może być zupełnie inaczej :(

 

trzeba by się jeszcze zastanowić czy to jest stary silnik czy może łatwiej było kupić drugi niż skręcać tą sieczkę wtedy problem przebiegu miałbyś z głowy bo nowy silnik mógł mieć ilekolwiek :(

Edytowane przez Marina_Club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Vehicle Identification Number 	WBAPH77559NM29889
Type 	PH77
Model 	328i Ml - USA
Development Code 	E90 (MUE)
Chassis 	LIM
Steering 	LL
Doors 	4
Engine 	N52K
Displacement 	3.00
Power 	172
Drivetrain 	HECK
Transmission 	AUT
Color 	Spacegrau Metallic - A52
Upholstery 	Sensatec/schwarz - KASW
Production Plant 	ROSSLYN
Production Date 	2009-03-16

Options
1CA 	Selection Cop Relevant Vehicles 	Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge
2KU 	Alloy Wheels V-spoke 285 	Lm Raeder V-speiche 285
2VB 	Tyre Pressure Indicator 	Reifendruckanzeige
205 	Automatic Transmission 	Automatic Getriebe
240 	Leather Steering Wheel 	Lederlenkrad
249 	Multi-function For Steering Wheel 	Multifunktion Fuer Lenkrad
4B9 	Int.trim Finishers Alum.high Finish 	Int.leiste Aluminium Feinschliff
403 	Glas Roof, Electric 	Glasdach, Elektrisch
441 	Smokers Package 	Raucherpaket
521 	Rain Sensor 	Regensensor
534 	Automatic Air Conditioning 	Klimaautomatik
544 	Cruise Control With Braking Function 	Geschwindigkeitsregel. Mit Bremsf.
563 	Lights Package 	Lichtpaket
676 	Hifi Loudspeaker System 	Hifi Lautsprechersystem
693 	Satellite Tuner Preparation 	Satellitentuner Vorbereitung
697 	Area-code 1 	Area-code 1
8SC 	Country Spec. Release Of Teleservice 	Laenderspez. Teleservicefreisch.
8SP 	Cop Control 	Cop Steuerung
818 	Main Battery Switch 	Batteriehauptschalter
925 	Shipping Protection Package 	Versandschutzpaket

Standard Equipment
497 	Centre Armrest In Rear 	Mittelarmlehne Im Fond
520 	Foglights 	Nebelscheinwerfer
645 	Radio Control Us 	Radio-steuerung Us
663 	Radio Bmw Professional 	Radio Bmw Professional
823 	Hot Climate Version 	Heissland-ausfuehrung
845 	Acoustic Belt Warning 	Akustische Gurtwarnung
850 	Add Fuel Tank Filling For Export 	Zusaetzl. Tankfuellung Export
853 	Language Version English 	Sprachversion Englisch
876 	Radio Frequency 315 Mhz 	Funkfrequenz 315 Mhz

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik N52K, moc 233 KM przebieg sprawdzisz ale pewnie tylko odpłatnie a opinie o tym silniku możesz z łatwością sprawdzić w internecie albo tutaj na forum jest tego masa:) co do ceny to wszystko zależy od tego jak to zostało zrobione i czy powodem sprzedaży jest faktycznie tylko spalanie bo może być zupełnie inaczej :(

 

trzeba by się jeszcze zastanowić czy to jest stary silnik czy może łatwiej było kupić drugi niż skręcać tą sieczkę wtedy problem przebiegu miałbyś z głowy bo nowy silnik mógł mieć ilekolwiek :(

 

mówiąc sieczka masz na myśli to auto ze zdjęcia? no i przy założeniu, że zostało zrobione tak jak się należy, powiedzmy że koleś robił tak jak sobie a teraz się rozmyślił to cena takiego polifta wg Was może być w granicach...? czytałem o silnikach N52b25, N52b30, N53 czy innych ale N52K nie wpadło mi w oczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto wypicowane pod handel i nie, nie można nim będzie jechać legalnie po drogach bo nie jest zarejestrowane.

 

Lewy przedni błotnik wyje lekko do góry. Tylne lampy są całkowicie zamalowane na czerwono - nie wiem jak on przeszedł przegląd, o ile w ogóle. Tylna zaślepka w zderzaku jest nie od tego samochodu. Felgi zmienione.

 

Plusy za wyposażenie bo jest naprawdę spoko i za być może nieskręcony przebieg.

 

1CA 	Selection Cop Relevant Vehicles 	Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge
2MF 	M L.-a. W. Star Spoke 193 M/mix.t. 	M Lm Raeder Sternsp. 193 M Mischb.
200 	Diesel Particle Filter 	Dieselpartikelfilter
249 	Multi-function For Steering Wheel 	Multifunktion Fuer Lenkrad
302 	Alarm System 	Alarmanlage
320 	Model Designation, Deletion 	Modellschriftzug Entfall
321 	Exterior Parts In Body Color 	Exterieurumfaenge In Wagenfarbe
322 	Comfort Access System 	Komfortzugang
337 	M Sport Package 	M Sportpaket
4AD 	Interior Alum. Lengthwise Fine 	Interieurl. Alu. Laengsschliff Fein
4AE 	Armrest Front Retractable 	Armauflage Vorne Verschiebbar
431 	Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d 	Innenspiegel,automatisch Abblendend
441 	Smokers Package 	Raucherpaket
465 	Through-load System 	Durchladesystem
481 	Sport Seats F Driver/front Passenger 	Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer
493 	Storage Compartment Package 	Ablagenpaket
5DC 	Folding Rear-seat Headrests 	Fondkopfstuetzen Klappbar
502 	Headlight Washer System 	Scheinwerfer-waschanlage
508 	Park Distance Control (pdc) 	Park Distance Control (pdc)
520 	Foglights 	Nebelscheinwerfer
521 	Rain Sensor 	Regensensor
522 	Xenon Light 	Xenon-licht
524 	Adaptive Headlights 	Adaptives Kurvenlicht
534 	Automatic Air Conditioning 	Klimaautomatik
540 	Cruise Control 	Geschwindigkeitsregelung
563 	Lights Package 	Lichtpaket
609 	Navigation System Professional 	Navigationssystem Professional
677 	Hifi System Professional 	Hifi System Professional
7RS 	Comfort Package 	Comfort Paket
704 	M Sport Suspension 	M Sportfahrwerk
710 	M Leather Steering Wheel 	M Lederlenkrad
715 	M Aerodynamics Package 	M Aerodynamikpaket
760 	Individual High-gloss Satin Chrome 	Individual Hochglanz Shadow Line
775 	Individual Roof-lining Anthracite 	Individual Dachhimmel Anthrazit
8SP 	Cop Control 	Cop Steuerung
8S3 	Automatic Lock When Driving Away 	Autom. Verriegelung Beim Anfahren
854 	Language Version French 	Sprachversion Franzoesisch
863 	Europe/dealer Directory 	Service Kontakt-flyer Europa
877 	Deletion Cross-over Operation 	Ueberkreuzbedienung Entfall
881 	French / On-board Documentation 	Franzoesisch / Bordliteratur
9AA 	External Skin Protection 	Aussenhautschutz

Standard Equipment
548 	Speedometer With Kilometer Reading 	Kilometertacho

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw-e90-325i-218ps-piekny-stan-sprowadzona-serwis-i5904757404.html

 

Dobra bo znalazłem taki samochód o który mi chodzi, szkoda że nie ma navi, ale nie można mieć wszystkiego :D

Co byście powiedzieli ,jest Vin : WBAVB11020VE33598 , jest benzyna :D jest manual, cena ok i jest trochę koni, myślę że warto mu się przyjrzeć bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw-e90-325i-218ps-piekny-stan-sprowadzona-serwis-i5904757404.html

 

Dobra bo znalazłem taki samochód o który mi chodzi, szkoda że nie ma navi, ale nie można mieć wszystkiego :D

Co byście powiedzieli ,jest Vin : WBAVB11020VE33598 , jest benzyna :D jest manual, cena ok i jest trochę koni, myślę że warto mu się przyjrzeć bliżej :)

 

 

ja bym się wybrał, całej nie kupił na pewno ale może nie było wielkiej krzywdy a przebieg wygląda na realny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.