Skocz do zawartości

Serwisowanie m340i (wpływ na żywotność)


Raff.e

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, maciej_cie napisał(a):

Przepraszam, że na Twoje żądanie nie będę prosił księgowej o wyciągnięcie faktury...

Ale jak sobie wejdziesz na FB BMW Zdunek, to wyszukaj choćby post z 21 listopada, 21 grudnia 2022 roku, 17 lutego 2023 roku za 549 zł, który o takiej promocji informuje. Mnóstwo ich jest.

To bylo ponad rok temu.... A przez rok to oleje i filtry oraz robocizna poszly ostro do gory. Za 550zl to warsztat pod strzecha dzis tego nie zrobi w b58 na dobrej klasie oleju oraz filtrze ori. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz problemu tam, gdzie go nie ma uparcie wypisujesz swoje mądrości. 
ostatnie posty na temat promocji na serwis olejowy są z połowy lutego i stycznia. Tego roku. 
Z ciekawości spytałem ile znajomy płacił w grudniu za wymianę oleju w G30 550i - 699 zł, bo na 6 cylindrów była zawsze stówka więcej. 
 

Jak dla mnie koniec tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja szukam problemu? Gdzie widzisz madrosci? Ty napisales o cenach z 2022/2023, nie ja. Chlopaki napisali ile im serwis powiedzial, ty wyskoczyles z cena 599, nie ja. Tyle w tym temacie. 

Edytowane przez kkx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie interesuje, czy ASO zarobiło i ile zarobiło, wniosek jest jeden - że warto popytać i ponegocjować z serwisem i zapłacić normalne pieniądze w autoryzowanym serwisie BMW.

Mówiąc odwrotnie - nie warto jeździć po garażowych serwisach, tym bardziej że później przy sprzedaży mamy udokumentowaną historię skróconych interwałów wymian olejowych - co też ma znaczenie. Jak jakiś sprzedający mówi, że robił częstsze wymiany ale nie w ASO i nie ma jak udowodnić, to znaczy, że nie robił takich wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak z tym, że w aktualnej promocji wychodzi 699 zł za silnik 4 cylindry.

Zważywszy ile kosztuje odpowiednia ilość oleju BMW + filtr to cena jest. na tyle dobra, że nie szukam na razie innych opcji, a normalną wymianę, interwałową, mam w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu sie zgodze. Za b48 cena 699zl jest odpowiednia za usluge w aso. Nie zapominajcie, jest wiele warsztatow, poza aso, co wpisuja do bazy bmw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 17:17, maciej_cie napisał(a):

Ja u Zdunka w Gdańsku płaciłem 599 zł brutto za wymianę między interwałami.

Wy macie jakieś super znajomości w tych serwisach? U Zdunka po rabacie Pan zaproponował cenę 1000pln. 

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciej_cie napisał(a):

A mówiłeś, że chodzi o wymianę między interwałami? 

Żadnych znajomosci nie mam, niestety.

Tak, widział też że mam BSI wykupione. Będę za miesiąc nad morzem myślałem że tam wymienie. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 16:19, adiki napisał(a):

Tak, widział też że mam BSI wykupione. Będę za miesiąc nad morzem myślałem że tam wymienie. 

Słowo się rzekło. Na fb Zdunka znowu informacja o promocyjnej wymianie oleju. 
zadzwon, powołaj się na dzisiejszy post na fb i spytaj jaka cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maciej_cie napisał(a):

Słowo się rzekło. Na fb Zdunka znowu informacja o promocyjnej wymianie oleju. 
zadzwon, powołaj się na dzisiejszy post na fb i spytaj jaka cena. 

Koniec końców zamówiłem olej i filtr w bardzo dobrych cenach z ASO na Śląsku i wymienię na miejscu w Krakowie. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 10:06, TheApocalypse napisał(a):

Tankują bo ich stać, a nie bo jest najlepsza. Tak się goli frajerów 😉

To, że właściciel Lambo stojąc przed wyborem 6.50zł, 7.50zł i 8zł za litr wybierze ten ostatni nie znaczy, że warto to zalewać do 3-litrowego silnika BMW.

Najpierw poczytaj synek co to za paliwo a potem hejtuj ludzi którzy je tankują. Każdy z kim rozmawiałem poleca 100 z Shella. Zresztą, co Ci będę gadał. Wystarczy zalać i iść na hamownię do jakiegoś tunera i samemu się przekonać. Rozumiem że to robiłeś i stąd wiesz... No właśnie, nie sprawdzałeś i nie wiesz. Ba, zapewne jesteś tak leniwy że nawet nie poczytałeś zanim palnąłeś tego głupiego posta ;D

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jaworq napisał(a):

Najpierw poczytaj synek co to za paliwo a potem hejtuj ludzi którzy je tankują. Każdy z kim rozmawiałem poleca 100 z Shella. Zresztą, co Ci będę gadał. Wystarczy zalać i iść na hamownię do jakiegoś tunera i samemu się przekonać. Rozumiem że to robiłeś i stąd wiesz... No właśnie, nie sprawdzałeś i nie wiesz. Ba, zapewne jesteś tak leniwy że nawet nie poczytałeś zanim palnąłeś tego głupiego posta ;D

Jak ktoś pisze do Ciebie w internecie per "synek" to już wiesz, że nie warto wdawać się w dyskusję 😉

Miłego dnia!

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TheApocalypse napisał(a):

Jak ktoś pisze do Ciebie w internecie per "synek" to już wiesz, że nie warto wdawać się w dyskusję 😉

Miłego dnia!

ale jak ktoś się nie zna ale mimo to się wypowiada wyzywając przy tym innych od frajerów - to z taką osobą warto? 😉 Napisałeś wprost że każdy kto tankuje to droższe paliwo jest frajerem. Nie masz szacunku do innych a wymagasz żeby do Ciebie mieli? PFFFF

Edytowane przez jaworq
  • Lubię to 3
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.