Skocz do zawartości

E60 525i brak ogrzewania


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. świeży temat a mianowicie zrobiło się chłodniej czas na ogrzewanie w kabinie a tu lipa.. leci zimne na postoju i w trasie , silnik trzyma normalną temperaturę .. czyli co? Elektrozawory czy może coś innego? bo nie wiem od czego zacząć.... syn wraca na weekend do domu bo to jego auto i chciałbym coś zrobić żeby więcej nie marzł... pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy elektrozawory wymienione chociaż stare okazały się dobre ,pomocnicza pompa wody działa .. a w kabinie zimno. Pytanie czy przy nagrzewnicy w kabinie jest jeszcze jakiś zaworek który otwiera i zamyka przepływ płynu...???  Bo już chyba więcej opcji nie ma.. pomóżcie....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ odpowietrzony trzyma normalnie 98 stopni , w Inpie żadnych błądów z IHKa oprócz dysz spryskiwaczy... myślałem o tej pompce elektrycznej że może wirnik się urwał albo coś ale raczej nie bo od pompy idzie wąż do elektrozaworów i przed zaworami jest trójnik z którego idzie wąż do parownika lpg i do elektrozaworów właśnie i jest on gorący czyli pompa pompuje dobrze...Jest możliwe żeby nagrzewnica była zapchana?   .....nie wiem już o co chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż górny czyli ten którym płyn wchodzi do kabiny jest do elektrozaworów gorący zaraz za zaworami ciepły a wylotowy jest zimny jak lód , wniosek że płyn nie może wpłynąć do środka , albo jest coś zapchane albo stoi tam powietrze i dla tego nie grzeje, Dzisiaj mała trasa 100 km temperatura silnika ładnie trzyma 98  a z nawiewów zimne powietrze...zaworki sprawdzane przed założeniem i po zamontowaniu działają bo słychać jak się daje napięcie że pstrykają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchana nagrzewnica? Nikt nie wpadł na genialny pomysł dodania jakiegoś uszczelniacza do układów chłodzenia? Kiedyś w ciężarówce właściciel pojazu dolał 2 puszki, bo mu znajomy kierownik na stacji doradził, bo skoro do osobówki jeden, to co tutaj jedna puszka zrobi. Uszczelniło, tak że musiał wymienić i chłodnicę i nagrzewnicę. W Fuso miałem też pododbnie, to nawet chłodnicę spalin wyrzuciliśmy, a w MINI jak płukaliśmy układ to rózowe gluty a'la meduzy wypluwało z wodą 🙂

Generalnie jak jestes pewny zaworów a za nagrzewnica zimno to raczej nie masz innej opcji jak ją wyciągać. Dodatkowa pompa jest potrzebna jak włączas guzik REST na wyłączonym silniku i z tego co zauważyłem w duże mrozy się włączała podczas normalnej jazdy. Tak na codzień u siebie jej nie słyszę. Jesli ktoś wie coś innego o niej chętnie się dowiem jak jest wg danych z tą pompką.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto latem więc ogrzewanie nie było potrzebne , klima działała więc było ok. co do uszczelniania układu to trudno powiedzieć może ktoś wcześniej zastosował , jutro rozbiorę jeszcze raz i sprawdzę czy jest przepływ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem jeszcze raz i co... nagrzewnica czyściutka wydmuchana moimi płucami  leciało powietrze i resztki płynu... zmontowane na nowo , odpowietrzone zgodnie z procedurą , temperatura silnika 96-98 stopni a ciepło dalej kór..a nie leci. Wejściowy wąż ten górny od elektrozaw. ciepły-lekko gorący a ten dolny wyjściowy zimny jak lód. Miałem ogólnie 12 beemek od E21 robiło się cuda ale takiego czegoś jeszcze nie widziałem. Myślałem już że może Ci co zakładali instalację LPG coś źle podłączyli ale poprzedni właściciel miał to auto sześć lat więc to nie możliwe żeby jeździł bez ogrzewania. Instalacja założona w 2016 roku... O co kó.wa chodzi bo już dostaję szału..... poniżej załączam taki odręczny szkic jak wygląda ta moja instalacja wodna w moim bmw , może ktoś coś z tego wywnioskuje... pozdro..

 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d9e7d36a63ef5d20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie, temat dalej aktualny więc pytam Was czy ktoś ma jakieś fotki gdzie dokładnie powinny być wpięte w układ ogrzewania węże od parownika? przeglądając internet znalazłem kilka ale mało dokładne z których nic nie wywnioskowałem. Dodam że auto nadal nie grzeje chyba że zacisnę wąż idący od pompki obiegowej do parownika (zasilanie) to wtedy po kilkunastu minutach auto zaczyna grzać i niby jest dobrze ale jak odblokuję przepływ na parownik znowu przestaje ... masakra!!!!  czekam na Waszą pomoc...  pozdrawiam

PS.. ten schemacik wyżej jest źle narysowany i proszę się nim nie sugerować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariusz42 napisał(a):

 przeglądając internet znalazłem kilka ale mało dokładne z których nic nie wywnioskowałem.

A gdzie u ciebie są te węże od parownika podpięte? Bo jak jeden na zasilającym nagrzewnice a drugi na powrocie z nagrzewnicy to płyn sobie plynie tam gdzie mu łatwiej. Wepnij parownik w szereg i będzie grzało. Najlepiej na wężu powrotnym z nagrzewnicy.

Edytowane przez Krzyś111685053072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mariusz42 udało się rozwiązać problem? Mam podobny w tym, że napięcie mam na elektrozawór 4,8V i nie wiem czy w tym tkwi problem czy dalej szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też borykam się z brakiem ogrzewania w mojej E60 ,530 i n52, posiadam Webasto i dodatkową pompkę wody , wymienioną na nową ale nic, Webasto się włącza , pompka też, ale podczas jazdy zimno,ta pompka dodatkowa podczas nirmaknejt pracy silnika też ma pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dodatkowa pompa wody jest potrzeba do wyuszenia obiegu chłodziwa podczas pracy webasto na wyłączonym silniku.
Czy powinna chodzić podczas pracy silnika i dogrzewania webasto - to juz nie wiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.