Skocz do zawartości

Car Eye 3.0


maciej_cie

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałoby to wpłynąć na tą elektrykę, co się zepsuje. Ja mam wpięte w najmniej inwazyjny sposób, bezpiecznik z bypasem, mnie wiem jakby to miało wpłynąć na działanie reszty.

Poza tym ASO naprawdę nie zależy na anulowaniu gwarancji jak tylko się da, bo oni z tego żyją, nie masz gwarancji to do nich nie jedziesz, to po co mają to robić?

Zawsze można poprostu to odłączyć i nikt nie widział na czas przeglądu, nie dajmy się zwariować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę słaba recenzja - generalnie trzeba mieć świadomość że żaden sprzęt nie będzie i nie jest doskonały (nie sprawdzi się zawsze) w dowolnych warunkach oświetleniowych (bo to się liczy) - optyka i fizyka są ograniczeniami. Zawsze znajdziesz przypadek kiedy tak będzie - nawet super "lustrzanką" też zrobisz taką fotkę.

    Natomiast nie uważam że CAE 3.0 Pro - jest idealne - dokładnie ten model (z ekranem) ma żona w X3 i uważam że jest naprawdę bardzo przyzwoicie. Jasne może być taniej i być może lepiej jeśli idzie o jakość obrazu - ale czy to jest warte zachodu i kombinacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 26.10.2023 o 15:12, Dasonen napisał(a):

Dla mnie "trochę" słabo 😞

Trochę słabo to by było 5 lat temu.

Teraz to jest po prostu tragicznie.

Wiem że jest już półmrok i duże kontrasty, ale widocznie jest tam ciemny obiektyw (za duża przysłona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saab napisał(a):

To jaka alternatywa ?

Kamera montowana na szybę z przodu (i czasem druga z tyłu, podłączana przewodem do jednostki centralnej). Są tego setki.

Wpisz sobie w google "kamera samochodowa cena" i pokażą się tysiące wyników.

A tu masz przykładowe kamery DUAL - na przód i tył.

Wszystko, co w powyższym sklepie kupisz da jakość lepszą niż ten "fabryczny" videorecorder.

Edytowane przez Dasonen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie alternatywy chociaż są na pewno nowocześniejsze nie mają jednej rzeczy - gwarancji BMW na instalację i bezproblemowe działanie. I to, że BMW podtrzymuje gwarancję na cały samochód, ten spokój jest moim zdaniem warty wyższej ceny i nieco gorszej jakości.

Ale każdy jak widać ma inne wymagania i oczekiwania i nie ma w tym nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
36 minut temu, Yossi123 napisał(a):

gwarancji BMW na instalację i bezproblemowe działanie

To trochę przesadzone.

Ładowarki USB też kupujesz BMW ? Albo koszulke, zeby nie wytrzeć skóry na fotelu?
Nie dajmy się zwariować.

Podpinając zasilanie pod zapalniczke czy pod USB lub bezpiecznik - nie stracimy gwarancji.

Co ma działać nieprawidłowo? No ludzie... to tylko potrzebuje +12V, mase ew +12 po zapłonie - ale i bez tego są systemy (wykrywaja wzrost napiecia etc).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z bezpiecznikami to przed każdą wizytą do ASO rozpinać kable i wyciągać z tapicerki? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że ASO ma wywalone na taką ingerencję, gdy za samo podłączenie bimmerlinka już podobno anulują część gwarancji (ktoś tu pisał na forum, samo podłączenie nawet bez kodowania).

Komp wykrywa wszystko i BMW (jak i pewnie każda inna marka) tylko czeka na pretekst żeby w razie W się wypiąć na klienta. Tak samo jak np. wymóg opon z gwiazdką i xdrive 😉 Ktoś ma inne doświadczenia? Byłbym bardzo zdziwiony.

Ja wiem, że przepłacam, można taniej, lepiej itp ale płacę za spokój oraz elegancką instalację i absolutnie bezobsługowe działanie. Można jeździć i o kamerce zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści typu ktoś kiedyś słyszał jak komuś anulowali gwarancję. W fordzie miałem dwa razy wymieniony silnik na gwarancji, silnik po programie, przed wizytą w aso wgrany oryginalny soft. W VW jeździłem na przeglądy gwarancyjne po zdemontowaniu boxa, wymieniali pompę wody na gwarancji. W obu autach były od zawsze kamery montowane przeze mnie. W Volvo wymienili najpierw silnik, później skrzynie, tam też była kamera… 

Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce, ale nie naciągajmy faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o silniku ale ewentualnych problemach z elektryką/elektroniką. Wiadomo, że gwarancja przepada na te systemy gdzie była ingerencja. Na bimmerpost są historie komunikatów o błędach które zaczynają wyskakiwać po wpięciu się w skrzynkę. Ale może nie ma co ciągnąć OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yossi123 napisał(a):

Te wszystkie alternatywy chociaż są na pewno nowocześniejsze nie mają jednej rzeczy - gwarancji BMW na instalację i bezproblemowe działanie. I to, że BMW podtrzymuje gwarancję na cały samochód, ten spokój jest moim zdaniem warty wyższej ceny i nieco gorszej jakości.

1 - NIE tracisz gwarancji po włożeniu wtyczki zasilania kamery do gniazda USB lub gniazda zapalniczki!

2 - instalacja auta nadal będzie bezproblemowo działać po zasileniu kamery z gniazda USB lub z gniazda zapalniczki

3 - gwarancja na cały samochód nie znika po podłączeniu kamery samochodowej do gniazda USB lub gniazda zapalniczki

Więc to, co napisałeś powyżej, to jakieś niezrozumienie tematu lub celowe przekręcanie faktów.

A czy ten fikcyjny spokój jest wart wyższej ceny i "nieco gorszej jakości"? No nie wiem... Masz spokój przed wyimaginowanymi problemami i masz nagrywarkę, której nagrania są bezużyteczne... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dasonen napisał(a):

1 - NIE tracisz gwarancji po włożeniu wtyczki zasilania kamery do gniazda USB lub gniazda zapalniczki!

2 - instalacja auta nadal będzie bezproblemowo działać po zasileniu kamery z gniazda USB lub z gniazda zapalniczki

3 - gwarancja na cały samochód nie znika po podłączeniu kamery samochodowej do gniazda USB lub gniazda zapalniczki

Więc to, co napisałeś powyżej, to jakieś niezrozumienie tematu lub celowe przekręcanie faktów.

A czy ten fikcyjny spokój jest wart wyższej ceny i "nieco gorszej jakości"? No nie wiem... Masz spokój przed wyimaginowanymi problemami i masz nagrywarkę, której nagrania są bezużyteczne... 😄

 

W SKRZYNKĘ. Wszędzie piszę o wpięciu w skrzynkę bezpieczników. Więc to nie ja przekręcam fakty. A wpinanie w USB i spagetti z kabli na desce rozdzielczej jest dobre może dla taryfiarzy i kierowców ubera, ale nie dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.