Skocz do zawartości

F10 pre LCI - Adaptive Xenon z wycinaniem pojazdów


Pioski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

Po przeszukaniu internetu i forum nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.

 

Mianowicie - czy w F10 pre LCI, które jest wyposażone w adaptacyjny xenon/asystent świateł drogowych (zapala i gasi gdy pojawi się auto z naprzeciwka) i kamerę KAFAS jest możliwe zakodowanie wycinania pojazdów tak jak to działa w F30 z adaptive xenon? 

Wcześniej posiadałem F30 z tego samego rocznika (2012). Nie posiadało kamery KAFAS, ale było wyposażone w adaptive xenon z wycinaniem pojazdów i działało to świetnie. 

Czy w F10 wystarczy samo kodowanie, potrzebny jest dodatkowy moduł czy może całkowita wymiana lamp?

 

Przy okazji jeszcze ciekawi mnie czy jeśli jest KAFAS to można zakodować czytanie znaków drogowych? (Wiem, że właśnie w przypadku F30 była potrzebna kamerka KAFAS)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, adrian_pt napisał(a):

Do wycinania potrzebne są światła full led, xenon to za mało. 

Nawet bez kamery KAFAS można uruchomić wyświetlanie znaków - wtedy dane pobierane są z nawigacji.

Ale w F30 (I prawdopodobnie w F10 LCI) przy takich samych lampach bi-xenon skrętnych funkcja wycinania pojazdów jadących z naprzeciwka działa bardzo podobnie jak w Full Led. 

Edit:

Może nieprecyzyjnie użyłem słowa "wycinanie pojazdow", bo wiadomo że nie zadziała to jak w przypadku full led czy matrix.

W F30 z bi-xenon działało to na tej zasadzie, że lampy "rozjeżdżały się na boki" tworząc taką strugę cienia, w której znajdował się pojazd z naprzeciwka. Im bliżej był pojazd tym lewa lampa bardziej "uciekała" w lewo, aż do całkowitego przygaśnięcia - tak aby nie oślepiać jadącego z naprzeciwka. Po minięciu się pojazdów lampa wracała na swoją pozycję świecąc na wprost.

Odnośnie czytania znaków z kamery to rozumiem, że KAFAS1 nie daje takich możliwości? 

Edytowane przez Pioski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adrian_pt napisał(a):

Do wycinania potrzebne są światła full led, xenon to za mało. 

Nie prawda, xenon skrętny w LCI pozwala na wycinanie pojazdów. LEDy też są zresztą w LCI.

 

Pod koniec pre-LCI były wypuszczane auta z KAFAS2, ale nie wiem czy miały pre-LCI światła i czy w nich było wycinanie.

Edytowane przez adam111
Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pioski napisał(a):

Odnośnie czytania znaków z kamery to rozumiem, że KAFAS1 nie daje takich możliwości? 

 

Internety twierdzą, że się da samym kodowaniem, dla KAFAS1 nie trzeba kodu FSC.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bbmw napisał(a):

Mam kafas1. Czyta ograniczenia prędkości. 
 

Czyli wygląda na to, że to kwestia kodowania. 

Teraz jeszcze pytanie czy bi-xenon skrętny z asystentem świateł drogowych (pakiet sight) da się zakodować jako adaptacyjny xenon. Czy ktoś na forum zetknął się z tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A masz te fukcje w wyposazeniu?

   

5AC AUTOM. HIGH-BEAM HEADLIGHTS CONTROL 

Nie jestem pewny czy tak samo jest w F10, ale w przedliftowym F30, aby to dzialalo, to musi miec ten kod wyposazenia
no i kamera tez. Oczywiscie dodatkowo na manetce  lewej, pod przyciskiem komputera pokladowego jest przycisk do tej funkcji.

Jezeli piszesz, ze masz asystenta swiatel drogowych, to pownno Ci to dzialac normalnie. No chyba, ze jest tak, ze przez to, ze F10
jest starsza konstrukcja, to jeszcze takiego patentu nie bylo i dopiero to w F30 zastosowali.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest aktywny bixenon skrętny z doświetlaniem i wycinaniem, śledzi auto przed tobą i jest to czarny kwadracik i oświetlone dookoła auta a nie wyłączanie doświetlenia z jednej strony, choć tak też robi. Działa całkiem nieźle jak na rocznik 2015 F11 , pewnie nawet lepiej niż tegoroczne skody 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2023 o 22:01, mmw napisał(a):

A masz te fukcje w wyposazeniu?

   

5AC AUTOM. HIGH-BEAM HEADLIGHTS CONTROL 

Nie jestem pewny czy tak samo jest w F10, ale w przedliftowym F30, aby to dzialalo, to musi miec ten kod wyposazenia
no i kamera tez. Oczywiscie dodatkowo na manetce  lewej, pod przyciskiem komputera pokladowego jest przycisk do tej funkcji.

Jezeli piszesz, ze masz asystenta swiatel drogowych, to pownno Ci to dzialac normalnie. No chyba, ze jest tak, ze przez to, ze F10
jest starsza konstrukcja, to jeszcze takiego patentu nie bylo i dopiero to w F30 zastosowali.

Tak, jest taki kod na liście wyposażenia. I tak jak mówisz, na manetce z lewej strony jest przycisk od świateł automatycznych. Tak samo było w F30.

 

15 godzin temu, Użytkownik525xd napisał(a):

U mnie jest aktywny bixenon skrętny z doświetlaniem i wycinaniem, śledzi auto przed tobą i jest to czarny kwadracik i oświetlone dookoła auta a nie wyłączanie doświetlenia z jednej strony, choć tak też robi. Działa całkiem nieźle jak na rocznik 2015 F11 , pewnie nawet lepiej niż tegoroczne skody 🙂

Czyli w wersji po lifcie ta opcja jest. I właśnie pytanie czy taki sam bixenon skrętny i z doświetlaniem zakrętów ale w wersji pre-LCI również może działać na takiej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.