Skocz do zawartości
  • 0

Panowie, spadł ruch na forum…


Pe.te

Pytanie

  • Zasłużeni forumowicze

Wątki dotyczące X3 G01 praktycznie umarły, a dział X3 G08 umarł całkowicie… W tym drugim nie pojawił się ani jeden nowy temat od czasu przeniesienia forum na nową platformę… a przed przenosinami sam zakładałem ich całkiem sporo… na nowej platformie, bardzo niewygodnej i nieintuicyjnej - nie  mam na to ochoty… przeniosłem się na zagraniczne fora iX3… szkoda

P.S. Edit - zmieniłem tytuł wątku, gdyż powrotny nie był właściwy. Po dluuuugim 😉 okresie przyzwyczajania stwierdzam, że da się jednak użytkować forum w nowej wersji bez specjalnych wyrzeczeń (choć wymaga to przyzwyczajenia), więcej w tej kwestii napisałem w dalszej części tego wątku.

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć, dziękuję za komentarze.

To prawda - część osób nie mogła się zalogować, część osób nie pamiętała adresów email do swoich kont. Jednak te problemy już minęły i zdarzają się jedynie sporadyczne przypadki. Wszystkie problemy rozwiązywała jedna osoba, szkoda że nie jesteście w stanie zrozumieć że nikt nikomu za to nie płaci, forum dla Was jest darmowe i takie zawsze pozostanie. Jesteśmy non profit więc zrozumcie proszę, że nikt nie siedzi tutaj 24 na dobę bo każdy ma swoją pracę i inne obowiązki. 

Zmiana platformy to fakt dokonany, nikt nie będzie wracał do poprzedniej. Staramy się na bieżąco wprowadzać zmiany tak, by była ona jak najbardziej przyjazna dla Was - ale nie da się zrobić tak by wszystkim wszystko pasowało :) 

 

Wraz z nową platformą nie trzeba już korzystać z zewnętrznych hostingów do zdjęć - teraz można je wrzucać bezpośrednio do posta i nigdy nie znikną. Na poprzednim forum była masa nieaktywnych już fotografii, które często są kluczowe. Takich rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z forum jest sporo - a nie odkryliśmy jeszcze wszystkich kart. 

Zdaję sobie sprawę że jest to ogromna rewolucja i że byliście przyzwyczajeni do starego forum. Ale nie możemy stać w miejscu i nie będziemy korzystać z przestarzałych rozwiązań. 

Zawsze jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, ale taka tu nie padła. Jak podacie konkretne przykłady co nie pasuje - wtedy możemy porozmawiać o konkretnych rozwiązaniach ;)

Życzę miłej niedzieli

Daniel

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Zasłużeni forumowicze

Ja w sumie juz przywyklem, aczkolwiek, faktycznie ciezko bylo.

Mam jeden problem i jedna uwage. Problem jest taki, ze nie mam pojecia gdzie wlaczyc powiadomienia na email, ze ktos odpowiedzial w temacie, w ktorym cos pisalem. Przejrzalem juz wszystkie ustawienia i za chorobe nie wiem gdzie to zmienic. Co ciekawe, to przychodzi mi powiadomienie, ze dostalem wiadomosc prywatna bez problemu.

Uwaga jest taka, ze jakby byla taka mozliwosc, to przydaloby sie dorzucic mozliwosc zalaczania plikow PDF. Bardzo wiele osob prosi o pomoc, instrukcje naprawy czegos lub zdemontowania i bez mozliwosci wrzucenia PDF, trzeba konwertowac te instrukcje na osobne pliki JPG. Jest to mega upierdlwe i zajmuje duzo miejsca na forum, bo np 20 jpegow po kolei, tworzy rozwlekly wizualnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.09.2023 o 10:53, Kruk napisał(a):

Czy dostęp do prawdziwych IP będzie?

Tak 🙂

W dniu 5.09.2023 o 18:23, mmw napisał(a):

Ja w sumie juz przywyklem, aczkolwiek, faktycznie ciezko bylo.

Mam jeden problem i jedna uwage. Problem jest taki, ze nie mam pojecia gdzie wlaczyc powiadomienia na email, ze ktos odpowiedzial w temacie, w ktorym cos pisalem. Przejrzalem juz wszystkie ustawienia i za chorobe nie wiem gdzie to zmienic. Co ciekawe, to przychodzi mi powiadomienie, ze dostalem wiadomosc prywatna bez problemu.

Uwaga jest taka, ze jakby byla taka mozliwosc, to przydaloby sie dorzucic mozliwosc zalaczania plikow PDF. Bardzo wiele osob prosi o pomoc, instrukcje naprawy czegos lub zdemontowania i bez mozliwosci wrzucenia PDF, trzeba konwertowac te instrukcje na osobne pliki JPG. Jest to mega upierdlwe i zajmuje duzo miejsca na forum, bo np 20 jpegow po kolei, tworzy rozwlekly wizualnie temat.

 

W kwestii powiadomienia e-mail związanych z odpowiedziami w temacie:

Najpierw należy zaobserwować temat - można to zrobić przy odpowiadaniu / tworzeniu

image.png.f0eab1683c0b328dd3ad8a46b43b7e76.png

Wszystkie subskrybowane tematy można zobaczyć tutaj - https://www.bmw-klub.pl/forum/followed/

Z tego poziomu można zarządzać ustawieniami dla danego tematu, natomiast ustawienia powiadomień są tutaj https://www.bmw-klub.pl/forum/notifications/options/?type=core_Content

 

W kwestii wgrywania plików pdf, przemyślimy to i damy znać 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Zasłużeni forumowicze

Posypuję głowę popiołem.

Po okresie przyzwyczajenia (choć dłuuugim) 😉 stwierdzam, że da się w sumie bezproblemowo używać tego forum w nowej wersji, choć wymaga to nauczania się wielu rzeczy - gdyż ten engine różni się jednak znacząco od używanych w innych forach. 

W każdym razie dla mnie już jest OK - i przy okazji wielki szacunek dla Was (admini, moderatorzy) za wysiłek, który wkładacie w utrzymanie tego forum.

Mam też małą sugestię, może da się to zmienić/włączyć. Otóż w wersji mobilnej brakuje mi przy użytkownikach informacji zawartej w profilowym polu „Informacje osobiste” (tam użytkownicy umieszczają informacje o modelach aut, które użytkują - co jest naprawdę przydatne w dyskusjach technicznych). Natomiast w wersji stacjonarnej ta informacja jest widoczna.

W ogóle stwierdzam, że wersja stacjonarna jest bardziej przejrzysta niż wersja mobilna - i używając wersji stacjonarnej przestawienie się na nowe forum pewnie jest szybsze/prostsze. Ja w 99% czytam forum na telefonie, stąd pewnie moje marudzenie na początku 😉

P.S. Pozwoliłem sobie zmienić tytuł założonego przeze mnie wątku, gdyż pierwotny ewidentnie był… hmm… niewłaściwy 😳

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.09.2023 o 21:50, BKP napisał(a):



Najpierw należy zaobserwować temat - można to zrobić przy odpowiadaniu / tworzeniu

image.png.f0eab1683c0b328dd3ad8a46b43b7e76.png

Wszystkie subskrybowane tematy można zobaczyć tutaj - https://www.bmw-klub.pl/forum/followed/

 

Hej, czy robi sie coś z obrazkami, bo po migracji na nowy URL wszystko trafił szlak... widać w poście zacytowanym... chyba że to ja mam problem i nie widzę.. to samo w dziale "moje auto" wszystkie nowe zdjęcia dodane po migracji nie wyświetlają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, LoGik napisał(a):

Hej, czy robi sie coś z obrazkami, bo po migracji na nowy URL wszystko trafił szlak... widać w poście zacytowanym... chyba że to ja mam problem i nie widzę.. to samo w dziale "moje auto" wszystkie nowe zdjęcia dodane po migracji nie wyświetlają się

Cześć, akurat wszystkie Twoje fotki w Twoim temacie auta są u mnie widoczne, w pozostałych tematach również. Spróbuj wyczyścić ciasteczka na aktualnej przeglądarce lub spróbować na innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 12.02.2024 o 16:16, motobiker napisał(a):

Cześć, akurat wszystkie Twoje fotki w Twoim temacie auta są u mnie widoczne, w pozostałych tematach również. Spróbuj wyczyścić ciasteczka na aktualnej przeglądarce lub spróbować na innej.

Na pierwszej stronie mam zdjęcia z jakiegoś portalu zdjęciowego i ich widzę, natomiast ostatnie, czyli np Strona 3 - żadne nie działa, poniżej wkleiłem odnośniki (próbowałem na Chromie w "Privat mode", w Chome nowy profil, w Edge, w Firefox)

Mam błąd 404, albo tych zdęć niema pod linkiem, albo możliwe że nie ma dostępu do tych zdjęć (żadne z nich nie widzę u siebie ani załogowany ani bez logowania)

Zdjęcie 1
image.png.96eceafd69c3a6059a9756c4745f98e4.png

Zdjęcie 2

image.png.aacf6954f9526c0cf6b4a53589b0bea1.png

Zdjęcie 3

image.png.37b9bf48c9a4d854182507d04828d7a5.png

 

Tu stworzyłem nowy profil w chrome i próbowałem sie dostać do pojedynczego zdjęcia nie ważne czy zalogowany cze nie taki sam wynik

https://www.bmwklubpolska.pl/forum/uploads/monthly_2024_01/image.png.fd191b9fbb1a3a2d70a11671e41d4580.png

image.thumb.png.c5635cb855369a6f2a922c612220928b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.