Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciał bym dowiedzieć się jak dołożyć tempomat do E53 

Mam prostokątna kierownicę bez przycisków 

Czy jak kupię poduszkę z przyciskami to będzie pasować do kierownicy czy muszę kupić całą nową kierownicę z multifunkcją i tempomatem ? I czy wystarczy zaprogramować czy trzeba doprowadzić przewody ? Ogólnie zajmie się tym elektryk ale muszę mu wstępnie przygotować kierownicę itp.

Z góry dziękuję za pomoc.

E53 kier.jpg.jpg

Screenshot_2023-07-26-20-52-37-331-edit_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zmienić od razu tą kierownicę na 3 ramienną, powinieneś podłączyć kilka kabli i powinno działać, możliwe, że do wymiany taśma ale to groszowe sprawy, pasuje z e39/e46 (kierownice 2nabojowe też)

  • Lubię to 1
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, kupiłem poduszkę razem z multifunkcją za 80 zł podmieniłem na tą bez multi i w 99% pasowała, trzeba było tylko delikatnie podciąć język w kierownicy który wchodzi w górna część poduszki, a tak to wszystko gitara. Szybkie programowanie i działa.

Polecam też zaprogramować sobie automat w światłach, u mnie magik w dzień ustawił  długie światła na 40% bodajże, lepiej żeby zużywała się H1 od długich niż xenon wypalał lampę. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tymi długimi jako dzienne to są dwa problemy:

1. Wygląda to jakbyś jechał furmanką z lampami naftowymi 🙂 Światło żółte. Ale to kwestia gustu.

2. Tak ustawione światła nie spełniają ani definicji formalnej świateł mijania ani świateł do jazdy dziennej - a takich jest obowiązek używania w Polsce w dzień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2023 o 09:51, Sebulba13 napisał(a):

Witam wszystkich, kupiłem poduszkę razem z multifunkcją za 80 zł podmieniłem na tą bez multi i w 99% pasowała, trzeba było tylko delikatnie podciąć język w kierownicy który wchodzi w górna część poduszki, a tak to wszystko gitara. Szybkie programowanie i działa.

Polecam też zaprogramować sobie automat w światłach, u mnie magik w dzień ustawił  długie światła na 40% bodajże, lepiej żeby zużywała się H1 od długich niż xenon wypalał lampę. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc 

A tak z ciekawości, to co tam programowałeś? Ja wsadziłem i było plug&play - od strzala zadziałał tempomat i sterowanie radiem.

Ta poducha z multi co dałeś na fotce to jest z E39. Może dlatego musiałeś coś podcinać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.