Skocz do zawartości

Wysoka temperatura oleju 525d


Pejti35

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, miał ktoś taką sytuacje silnik N57 3.0 525d 204

Na początku serwisu został zmieniony olej na (Ravenol VMP 5W30 ) filtr oleju Mann i filtr paliwa Mann, jadąc na urlop temperatura na zegarach stała sztywno na 100* wracając tak samo 100*.
Po paru  dniach miałem następny serwis na wymianę Płynu chłodniczego okazało się ze trzeba wymienić Pompę wody założona została z firmy INA oraz króciec wody firmy Topran zalany świeży płyn chłodniczy OME . Jeżdżąc po mieście od wymiany temperatura oleju na liczniku nie przekraczała 100*. Ruszając w trasę na Niemcy zaobserwowałem że wskazówka na liczniku przekracza temperaturę 100* z ukrytego menu pokazywało różne parametry płyn chłodniczy 105* czasem 107* tak samo było z temperatura oleju 102* do 107*

I teraz mam problem czy jest to prawidłowa temperatura pracy silnika 

 

IMG_0071.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnicę warto wyczyścić ale niewiele to daje, robiłem to 2x z zewnątrz, zmieniłem też płyn chłodniczy na ori  ...

mam swoje auto wiele lat i nie wiem od kiedy, ale na pewno zwróciłem na to uwagę po pierwszej akcji technicznej na chłodniczkę. temperatura oleju idzie do góry i potrafi nawet dojść do 120 stopni przy autostradowej jeździe 160-200 km/h . kupiłem z tego powodu ten programik btool .... może ASO zmieniło jakiś soft ??? nie wiem, nie znam się.

wskazówka na liczniku dość mocno się wychyla od pionu. wcześniej był tylko olej ori wymieniany w ASO, ostatnie 2 wymiany robiłem samodzielnie i wlałem motul 5w30. przebieg 146 tkm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bbmw napisał(a):

chłodnicę warto wyczyścić ale niewiele to daje, robiłem to 2x z zewnątrz, zmieniłem też płyn chłodniczy na ori  ...

mam swoje auto wiele lat i nie wiem od kiedy, ale na pewno zwróciłem na to uwagę po pierwszej akcji technicznej na chłodniczkę. temperatura oleju idzie do góry i potrafi nawet dojść do 120 stopni przy autostradowej jeździe 160-200 km/h . kupiłem z tego powodu ten programik btool .... może ASO zmieniło jakiś soft ??? nie wiem, nie znam się.

wskazówka na liczniku dość mocno się wychyla od pionu. wcześniej był tylko olej ori wymieniany w ASO, ostatnie 2 wymiany robiłem samodzielnie i wlałem motul 5w30. przebieg 146 tkm,

Tez używam apki Btool ale ona akurat potrafi podawać zawyżone temperatury względem tego co pokazuje na liczniku. 
Z tego co wiem nie bylo zmiany Softu, na dniach zobaczę co się dzieje między chłodniami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy szybkiej autostradowej jeździe w lato olej nigdy nie przekroczył 107 stopni, temp płynu 90 stopni, wskazówka idealnie w pionie.

Samochód po dwóch akcjach na chłodniczkę

Edytowane przez jarekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Mialem to samo   przed czyszczeniem  chłodnicy  tem 102"C

Żeby chłodnice wyczyścić trzeba troche  rozebrać  z zewnątrz tego nie usuniesz  ponieważ pierwsza jest chłodnica klimy 20230702_175738.thumb.jpg.79afa3b4d98290ea22a385cfcbb1a425.jpg

Edytowane przez aramiel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic a nic nie zmieniło czyszczenie chłodnicy. przed i po temp. była taka sama. temp. wody nigdy nie szła do góry ponad 93-96 st. temp. oleju w skrzyni max 86 st. a olej w silniku potrafi dojść do 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Warto do  tej chlodniczki   zobaczyć  w twoim przypadku .  Siadają  tez tam często   oringi i uszczelki .

Moze ktos przed tobą  robił  coś z silnikiem  i dostały sie tam jakieś  resztki  czegoś  i zapchaly ją  , moglo to sie stać od strony oleju  jak i płynu chłodzącego .

Nr części  7

 

Screenshot_20230727-144008_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez aramiel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Mam nadzieje ze to pomoże .

Choć  samo czyszczenie nie bedzie tanie 

Przed Czyszczeniem   warto zaopatrzyć się w komplet nowych uszczelek po takiej  rozbiórce i Czyszczeniu  niestety  nowy olejni plyn chłodzący ,  bo po demontażu  płyny  (olej  woda)  sie mieszaja  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego zrób  sobie taki mały test  

Jak  wskazówka oleju  znowy  przektoczy 100"C

Włącz ogrzewania  , nawiew kabiny na maxa  i zobacz czy coś się zmieni , powinna  tem. szybko  opadac  nawet  do 88"c

Normalnie Jak wymienik ( olej woda ) jest sprawny to szybko odaje ciepło do wody  i tem. oleju  Spada  

Edytowane przez aramiel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.07.2023 o 15:13, aramiel123 napisał(a):

Tak na szybkiego zrób  sobie taki mały test  

Jak  wskazówka oleju  znowy  przektoczy 100"C

Włącz ogrzewania  , nawiew kabiny na maxa  i zobacz czy coś się zmieni , powinna  tem. szybko  opadac  nawet  do 88"c

Normalnie Jak wymienik ( olej woda ) jest sprawny to szybko odaje ciepło do wody  i tem. oleju  Spada  

 

siemanko zrobiłem ten test jak opisałeś 

w moim przypadku temperatura oleju i płynu  chłodniczego nie spadła wg. 

jazda autostrada 140km temperatura podskoczyła do 105/7

Sprawdzałem tez między chłodnicami było czysto  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.