Skocz do zawartości

Dotarcie, pierwsza wymiana oleju silnik B58


ans01

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Koledzy czy warto robić pierwszy olej po dotarciu z jakimiś uszlachetniaczami typu Ceratec, ekstra olej Penrite ENVIRO+ 5W40, i płukanka Penrite ENGINE FLUSH,

tak jak mają to w ofercie mobile coders,

czy zwyczajnie wymienić sam olej w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przeciwnikiem jakiś cudownych uszlachetniaczy - ale to moje osobiste zdanie. Dobrej klasy olej lać i częściej zmieniać i tyle.

Płukanka nie ma sensu po takim przebiegu - ale to też moje subiektywne widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozgrzej olej do 60 Stopni przez wymianą. Jak koniecznie chcesz coś płukac to lepiej wlej jakiegoś kiepskiego oleju ze dwa litry gorą zeby przeleciało na wylot. I potem odczekaj 30 minut az wszystko zlecj i zalej właściwy. Ale według mnie wystarczy zlac stary i wlac nowy i to wszystko. I polecam fakturę za olej schowac i foto jakies zrobic jakby ktos kiedys pytal. Wazne ze w ogole wymieniasz a nie jak inni po 30k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam kilka pytań

1. Po jakim przebiegu zrobić pierwszą wymianę? Wg instrukcji dotarcie powinno trwać 2kkm.

2. Co dalej po 2kkm? Od razu po przekroczeniu tej liczby zaczynacie upalać i startować z procedury startu, czy może jest jeszcze jakiś okres przejściowy w którym nie wciskamy pedału gazu do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Profilaktyczną wymianę oleju można zrobić po 2 - 5 tys. km. Docieranie przez 2000 km przy obecnej dokładności wykonania części jest wystarczające. Po tym przebiegu można zacząć bez obaw jeździć według uznania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.04.2023 o 13:58, ans01 napisał(a):

olej Penrite ENVIRO+ 5W40

Generalnie z uwagi , że będę też za chwilę robił 1 wymianę .. to ten olej jest mocno średni , sugerowałbym pozostanie przy orginalny oleju bmw , który jest poprostu dobry - robi go shell 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.07.2023 o 22:02, Woytas napisał(a):

sugerowałbym pozostanie przy orginalny oleju bmw , który jest poprostu dobry - robi go shell 

I tu mam bardzo osobistą odrazę do oleju firmy shell, co prawda moje e60 ma zacniejszy przebieg od serii G, ale, przy około 120k zmieniłem na olej shell i musiałem dolać 3 litry na 10k (wcześniej cały rok na nieznanej marce stan max) po zmianie na petronas znowu zero dolewek od zmiany do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniłem olej równo po 2000km. Leję oliwę proponowaną przez ASO, czyli ten oryginał BMW (w środku chyba to jest Castrol czy Shell). Stosując go nigdy nie musiałem niczego dolewać między wymianami (co ok 10tys. km). Żadnych problemów z silnikami na tym oleju nie miałem. Płukanek czy innych uszlachetniaczy nigdy nie stosowałem. Raczej nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.