Skocz do zawartości

Zamówienie samochodu. Śledzenie zamówienia.


roman344

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów może podzielić się informacją jak długo czekali na ślad statusu zamówienia w mybmw?

Czy można zmienić swoją konfigurację?

Zamówiłem samochód w salonie pod koniec lutego i zaznaczyłem tylko system asystujący "plus" myśląc, że są rozwinięciem podstawowego. Podstawowy też by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyposażenie możesz sprawdzić dopiero po otrzymaniu vin. Vin jest nadawany gdy auto otrzyma status 150, czyli jakos krotko przed produkcja. Jedynie co teraz możesz zrobic to zapytać się handlować o status, jak będzie 150 to możesz go poprosić o vin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów może podzielić się informacją jak długo czekali na ślad statusu zamówienia w mybmw?

Czy można zmienić swoją konfigurację?

Zamówiłem samochód w salonie pod koniec lutego i zaznaczyłem tylko system asystujący "plus" myśląc, że są rozwinięciem podstawowego. Podstawowy też by się przydał.

 

Miałem taką samą sytuacje jak ty, zamówiłem BMW w lutym z systemami PLUS tylko ponieważ tak mi doradził handlowiec, a potem doczytałem że systemy podstawowe są osobną opcją która też by się przydała. Odezwałem się do handlowca i dołożyłem tą opcje do zamówienia jakoś w marcu. Handlowiec mówił że planowana produkcja pewnie będzie na czerwiec, odbiór w lipcu. Jeszcze nie mam numeru vin żeby to śledzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

W styczniu 2023 zamawiałem X1 (najmniejszy silnik benzynowy) - sprzedawca powiedział , ze produkcja będzie w kwietniu (pokazywał nawet slot produkcyjny) - kilka dni temu wrócił z informacją, ze produkcja została przesunięta na czerwiec - jestem trochę zaskoczony bo w wyposażeniu nie ma head up i innych elementów które są trudno dostępne. Czy tez mieliście takie niespodzianki z przesunięciem produkcji tego modelu ? Być może jest tu ktoś kto obecnie czeka na X1 - jak to u Was wygląda?

Zastanawia mnie taka zmiana terminu, zwłaszcza , że 3 miesiące temu handlowiec zachwalał , że nie powinno być opóźnień


Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę forum x1 de. i tam widać znaczne przyspieszenie zamówień w ostatnim czasie. Średnio ok 4 miesiące. Problem jest z samochodami z lakierem matowym i szyberdachami. Trzeba na nie czekać dłuższy czas. Ja zamówiłem ostatni tydzień lutego i na razie nic nie słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
jedyne co mozesz zrobic to regularny telefon do dilera z prosba o sprawdzeniu statusu. Jesli termin sie przesuwa to zapewne przez brak jakis elementow wyposazenia. Mozna probowac skorygowac obsuwe zmiana wyposazenia na takie ktore jest na dzien produkcji dostepne ale to tez nie daje gwarancji ze opoznienie zostanie anulowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez Bendyk » 12 Kwi 2023 12:23


Ja Inchape warszawa - zamówione 29.11.2022 1.8 d. Odbiór 26.06.2023 planowany. Ale się pewnie okaże oby tak było.


Miałeś jakieś patenty na przyspieszenie czy szło swoim torem


U mnie z kolei Dobrzański Kraków

W sumie to nic nie przyspieszałem nie wydzwanialem wszystko szło swoim torem i dostałem info od dilera że auto bedzie wcześniej tak że na plus bo miałem zachowana gwarancję ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.09.2023 o 23:50, marksiii napisał(a):

Zamówiłem xDrive23i 29.11.2022. Miał być do 30.06.2023. Na dzień 05.09.2023r. brak informacji o chociażby planowanej dacie produkcji. Dealer nie wie, BMW Polska nie wie. Nikt nic nie wie. Czeski film.

Czy dostałeś już marksiii jakąs informację o produkcji? Mój xDrive 23i jest zamówiony w czerwcu, więc jestem pełen obaw kiedy będę się cieszył nowym samochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojteak napisał(a):

Czy dostałeś już marksiii jakąs informację o produkcji? Mój xDrive 23i jest zamówiony w czerwcu, więc jestem pełen obaw kiedy będę się cieszył nowym samochodem...

Ja zamówiłem w lutym xDrive 20d i niedawno dostałem potwierdzenie produkcji - status 150.

Według stronki https://www.delais.fr/en/car/bmw/x1.html

średnio na X1 czeka się 10 miesięcy. 3% otrzymuje auta w czasie 3-6 miesięcy, 69% 6-9 miesięcy, a 28% od 9 do 12 miesięcy.

 

Wiem, że ta stronka może nie być miarodajna ale pokazuje pewien szacunek danych. I niestety statystycznie trzeba trochę długo czekać 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.