Skocz do zawartości

X5 45e zamówienie


reconciliatio

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj ( 29.12.2022) byłem w salonie zapytać o moją ( zamówiona na początku września) - miała być w okolicach marca 2023.ALE. Z powodu resytrykcji na felgi ma kod oczekiwania na linie produkcyjną, z mojego zapytania czy mam szanse na LCI - odpowiedź była jednoznaczna jak było zamówione przed lift to będzie przed lift, chyba żebym poprosił o zmianę na polift ale to aż w lutym.

Czyli jak masz zamówioną przedlistową ( w tej chwili nie można innej zamówić) to taką dostaniesz. Na kiedy masz planowany odbiór?

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie litości. Co za bzdurne przemyślenia, jeśli mielibyście mieć polift, to będzie trzeba dopłacić.

Bardziej bym się obawiał, że z powodu restrykcji auta Wam się nie wyprodukują i będzie trzeba składać nowe zamówienie właśnie na polift, z pewnie wyższą ceną i mniejszym rabatem.

Z tego co kojarzę, gwarancji ceny z zamówienia już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że tylko ja jestem jakiś dziwny, uff, ulżyło mi :D

Również złożyłem tydzień temu zamówienie na wersję X5 G05 pre LCI. Zmiany zewnątrz w/g mnie są kosmetyczne i nie do końca odpowiada mi takie " usportawianie auta " na siłę już i tak bardzo dobrze wyglądającego z pakietem M. Widać to na młodszej siostrze czyli X3, mnie się to nie podoba...

Natomiast szale goryczy przelała zmiana kokpitu, tabletyzacja wersji LCI i usunięcie lewarka, tego już nie zdzierżę :nienie: dlatego miałem zamawiać po lifcie a zamówiłem przed :mrgreen:

BTW Jak zamówiłeś wersję przedliftową to taką dostaniesz :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie damę odczucia a propos wersji LCI. Mam nadzieję, że rzeczywiście będę miał jeszcze przedlifta.

 

Na 100% będziesz miał przedliftową ! Zmówienia na LCI ruszają dopiero na przełomie luty/marzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko zdążyli mi do marca go wyprodukować.

 

może być problem

ja składałem zamówienie we wrześniu - nadal czekam na rozpoczęcie produkcji ( lepiej powiedziane wstawienie do kolejki produkowanych aut)

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie rozumiem jak dzialaja dilerzy w Polsce. W US kiedy skladam zamowienie, mowia mi na kiedy maja alokacje i kiedy samochod wejdzie na tasme produkcyjna. Z tego co piszecie, to Polscy dilerzy nie udzielaja takich informacji i termin dostawy jest owiany duza tajemnica.


Ja czekam na 50e LCI. BTW, w Belgii juz moga skladac zamowienia na LCI. Wystartowali tam w zeszlym roku ze wzgledu na jakies nowe przepisy podatkowe. Nie jest to uzwglednione w konfigurtorze - skladasz zamowienie "recznie" wybierajac opcje.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja składałem zamówienie we wrześniu - nadal czekam na rozpoczęcie produkcji ( lepiej powiedziane wstawienie do kolejki produkowanych aut)

 

Co wstawiłeś w konfiguracji?


Dziś u jednego z dealerów status zmienił się ze 112 na 150 dla produkcji w 6 tygodniu, gdzie 112 wskoczyło 13 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 2023 BMW X5 LCI FACELIFT i rzeczywiście kokpit wygląda dziwacznie. Wszystko co było poniżej ekranu w dotychczasowym modelu przerzucono do tego długiego, wąskiego tabletu. Ci co jeżdżą lub jeździli Teslą nie będą mieli z tym problemu. Mnie osobiście się nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

111 to znaczy, ze fabryka przyjęła zamówienie. Zadnej gwarancji terminu

112 znaczy, ze planuje wyprodukować w danym tygodniu. Planuje wyprodukować w danym terminie

150 znaczy ze wchodzi na linie, wszystkie dodatki ma na stanie. Będzie produkować w danym terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby być 9-go lutego produkcja, to musi mieć status 150 i nadany VIN.


Sprzedawca widzi to w systemie, wraz z numerem zamówienia. Tyle że data tam widniejąca, to nie konkretny dzień miesiąca, tylko: nr.tygodnia/miesiac/rok, czyli 9/2/2023 to 9-ty tydzień roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby być 9-go lutego produkcja, to musi mieć status 150 i nadany VIN.


Sprzedawca widzi to w systemie, wraz z numerem zamówienia. Tyle że data tam widniejąca, to nie konkretny dzień miesiąca, tylko: nr.tygodnia/miesiac/rok, czyli 9/2/2023 to 9-ty tydzień roku.

dziś dostałem nr VIN od opiekuna :-) , co i gdzie teraz mogę z nim zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem nr VIN od opiekuna :-) , co i gdzie teraz mogę z nim zrobić

 

Zarejestruj konto na bmw.pl i w profilu masz możliwość dodania auta po VIN.


Z ciekawości, co i kiedy zamawiałeś?

 

niestety wyskakuje jakiś błąd :-(


zamawiałem X5 45e 04-01-2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem nr VIN od opiekuna :-) , co i gdzie teraz mogę z nim zrobić

 

Zarejestruj konto na bmw.pl i w profilu masz możliwość dodania auta po VIN.


Z ciekawości, co i kiedy zamawiałeś?

Dziś udało mi się dodać VIN ale pojawiła mi się taka informacja :

"Wprowadź kod bezpieczeństwa swojego pojazdu.

Kod bezpieczeństwa ważny przez trzy godziny został wysłany do Twojego pojazdu. Wprowadź tutaj ten kod."


podpowie ktoś co mam dalej zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli coś zmienić zatem. Ja dostałem swój orderid i jak koledzy mi mówili, na bmwusa powinno chwycić, a tam że kod nieprawidłowy - przy czym tam jest opisane jako productionId, a nie orderId.


Być może ktoś z tych co odebrali auto może coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.