Skocz do zawartości

Chore ceny na e30 ...


IGI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Dotychczas nie zwracalem uwagi na e30 wystawione na allegro za 9900, 10000, 12000 zł. Traktowalem je jako swego rodzaju allegrowe lole.

 

Auta te najczesciej wisza po 3 miesiace na allegro i strasza, a wlasciciel nie wiem na co liczy - chyba na cud.

 

Nie zwracalem na nie uwagi bo sam nie dal bym za e30 10000 zl no chyba ze rzeczywiscie bylo by w bdb stanie, a zdazylem sie juz przekonac ze przy bmw cena niekoniecznie idzie w parze z stanem ;).

 

Wszystko bylo by ok gdyby nie jedno zdarzenie z przed tygodnia.

Kumpel dal mi cynk ze jest e30 325 sciagnieta z niemiec.

Umowilem sie z wlascicielem, obejrzalem, auto raczej zmeczone zyciem, widac ze dlugo nie jezdzone, przywiezione na lawecie, na sam poczatek okolo 3 tys do zainwestowania.

 

Pytam sie o cene, juz raczej z ciekawosci bo auta i tak bym nie kupil, a koles mi wyskakuje 7 tys :duh: za auto do rejestracji :mad2:

 

Ja delikatnie ze cena jest wysoka, a on do mnie zly zaczyna krzyczec zebym sobie zobaczyl po ile stoja takie na allegro ...

Rece mi opadly...

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy te auta wiszace po kilka miesiecy na allegro sa niedocenione, czy moze wlascicieli fantazja ponosi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sprawdzic realne ceny w de, i bedziesz wiedzial czy te ceny w polsce sa realne

 

www.mobile.de

www.autoscout24.de

 

Z tymi cenami właście to różnie bywa. Czesto jest tak, że auta oferowane na allegro (rynek krajowy) są tańsze niż ich odpowiedniki na autoscout.de

Mam wrażenie , że ceny używanych BMW - nawet tych leciwych w Niemczech są dość wysokie. Zakładając , ze sprawdzamy takie auto zza zachodniej granicy doliczając do tego wszystkie koszty z tym związane, to sumując wychodzi , że ogólnie płacimy duzo więcej niż za takie samo kupione w kraju.

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dotyczy to nie tylko e30- wiele innych aut jest droższych w Niemczech niż w Polsce a trzeba jeszcze doliczyć sporo innych kosztów. Pozostaje tu tylko kwestia rozważenia stanu technicznego samochodu... Kiedyś bardzo mocno zastanawiałem się nad "6" ze szwajcarskiego rynku auto starsze niż moja teściowa a stan jak z salonu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No tu jest jednak działa rozpiętość ceny i rocznika. Może nie udało się innym sprowadzającym samochód, (poprawcie mnie jak coś), ale jak się szuka na np. Autoscout 24 , to mogę powiedzieć że można trafić naprawdę bardzo udane pojazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za swoją rally dałem 4 kpln... i wiecej dawac nie zamierzalem :wink:

Z drugiej strony nie szukałem perełki bo i tak na katy, a w sumie trafiła sie nawet niezła :wink: 10000 za pierwsza lepsza to jest śmiech uwazam.

 

Natomiast gdybym sie napalił byłbym skłonny dac 50 kpln za M3 E30 w idealnym stanie :modlitwa:

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mozna jeszcze dodac porownanie z trzeciego i wyciagnac srednia.

Ostatnio odkrylem nowa baze ogloszen na stronach niemieckiego AutoBild'a

http://boerse.autobild.de/autobild/gebraucht/suchen.php

 

Jest calkiem pokazna

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tylko że niemiałbym problemów ze sprzedażą swojej za 10.000 PLN :p

Śmiem wątpic ...

Peron to ze ty nie mogles swojego pozbyc sie za 5 tys to nie znaczy ze inni nie moga sprzedac za 10tys...

Lagadula ma naprawde ladna e30 i teraz wyglda niemal tak jak wyszla z fabryki i napewno ktos kto jest w temacie dalbym te 10 tys... :wink:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem ostatnio w Niemczech, to za E30 w naprawde dobrym stanie trzeba bylo zaplacic od 1500 do 2000 EUR. Tansze byly juz nieco zuzyte, drozsze (o ile nie jakies specjalne wersje typu AC Schnitzer) to 'pobozne zyczenia' wlascicieli.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozglądałem się za E30 dla swojej połowicy, oczywiście zupełnie przypadkowo jest to model, który baaaardzo mi sie podoba (od jakichś dwunastu lat, mniej wiecej :wink: )

Biorąc pod uwagę ceny w Niemczech i w Polsce, byłbym skłonny zapłacić ok. 7-8 tys zł za przyzwoite auto (316-318). Cena 10 tys. zł za klasyka lalagaduli wydaje sie realna (zakładam że stan to przysłowiowa "igiełka"), pod warunkiem, że trafi się pasjonat, a nie pan który potrzebuje auto do wożenia kartofli... Do wożenia kartofli kupiłem ostatnio mojej siostrze Forda Mondło 1.8, 99r, 114 tys. km, bez wypadku, kupiony w polskim salonie, auto bez zarzutu. Cena - 12 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ttrójmieście ogłasza się kolo z E30 z 1986r. i ceną 1400zł. Stan techniczny jest adekwatny do ceny.

Ponad 10tys.zł dałbym za E30 w stanie idealnym i bardzo małym przebiegiem lub po kapitalnym remoncie. Ale musiałaby to być jakaś ciekawsza wersja np. 325i. Nie ma co się oszukiwać, że musi być to autko super zadbane. A w tym roczniku nie ma "igły", którą ktoś jeździłby codziennie do pracy i na wakacje przez ponad 15lat. To musi być unikat z garażu i od pasjonata, taki lekko zakurzony, zimą wstawiany na kołki i zakryty plandeką. :obloki: Ufff, aż mnie ciarki obeszły, na samą myśl o takim cudeńku. :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być unikat z garażu i od pasjonata, taki lekko zakurzony, zimą wstawiany na kołki i zakryty plandeką. :obloki: Ufff, aż mnie ciarki obeszły, na samą myśl o takim cudeńku. :modlitwa:

i potem juz tylko zaciemnic szyby, wydech remus i rura az gumy do drutow zejda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do cen w Niemczech i w Polsce nei mozna ich porównywac.

 

Działa tu stara jak swiat zasada popytu i podazy. Jak weszlismy do uni to zdrowe e30 mozna bylko kupic juz za 300 - 600 euro. Teraz juz tych aut tam po prostu nie ma stad tez cena na nie wzrosla w niemczech. Nie tyczy sie to zreszta tylko e30, a wszystkich zadszych modeli, jak chocby kadett gsi 16v - ceny sa masakryczne w porownaniu do tych z przed dwoch lat.

Sam pamietam jak kolega kupil takiego geesa w dobrym (jak na opla) stanie za 100 euro, a teraz w miare zadbany egzemplaz zaczyna sie od 2 tys euro.

 

 

W Polsce ceny sa nizsze bo jest tego po prostu duzo. Jak bym szukal 318 to jest tego na peczki, a ze szukam 325 to jestem skazany na ogladanie trupow za chore pieniadze ;). Gsi tez u nas teraz kosztuja grosze, jeszcze rok temu sprzedalem mojego za 4500 zl a teraztakiego samego moge miec za 2000.

 

 

Zreszta cala sprawa nie tyczy sie tego czy w Polsce czy w Niemczech jest drozej, a tego czy czasami niektorych nie ponosi fantazja.

 

Zauwazylem pewna prawidlowosc ze jak auto ma ladny lakier i jest w miare proste to kazdy pisze ze stan idealny, igielka, i rzuca chora cene liczac chyba ze slepy przyjdzie auto ogladac, a niestety po ogledzinach okazuje sie ze auto jest w stanie co najwyzej srednim, cena nieadekwatna, a wlasciciel cwaniakuje ze i tak za tyle sprzeda :P

Stad tez smiem powatpiewac w stan tych aut za 10000 zl bo jezeli rzeczywiscie byly by takie super to nie wisialy by na allegro po pol roku i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze dodac porownanie z trzeciego i wyciagnac srednia.

Ostatnio odkrylem nowa baze ogloszen na stronach niemieckiego AutoBild'a

http://boerse.autobild.de/autobild/gebraucht/suchen.php

Jest calkiem pokazna

Tu tez jest calkiem niezla baza danych. :mrgreen:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad tez smiem powatpiewac w stan tych aut za 10000 zl bo jezeli rzeczywiscie byly by takie super to nie wisialy by na allegro po pol roku i wiecej

wiszą, bo przecież idealną (po co opis miałby kłamać :D ) można kupić już za 2-3 tys zł, więc nikt nie będzie płacil 10 :D - tych nikt nawet nie ogląda, bo e30 to stary samochód i do tego trzeba pasjonata :roll:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad tez smiem powatpiewac w stan tych aut za 10000 zl bo jezeli rzeczywiscie byly by takie super to nie wisialy by na allegro po pol roku i wiecej

wiszą, bo przecież idealną (po co opis miałby kłamać :D ) można kupić już za 2-3 tys zł, więc nikt nie będzie płacil 10 :D - tych nikt nawet nie ogląda, bo e30 to stary samochód i do tego trzeba pasjonata :roll:

 

szczerze , przeglądam między innymi oferty E30 i jak widzę cenę 3-5 kzł i obok opis "stan igła , idealny , full wypas" itp to po prostu tam nie zaglądam . Smieszą mnie takie opisy . Jestem zdania że za na prawdę ładne E30 trzeba dać min 8 tyś i nie ma że to czy tamto . Tyleże tych ładnych u nas jak na wage złota .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wartość mojej nie jest ceną sufitową tylko sumą kosztów poniesionych doprowadzając ją do stanu mnie zadowalającego a jestem bardzo wymagający. Cieżką mi ją nazwać jak z fabryki, dlatego ze ma przebieg 170.000, ale była oszczedzana, użytkowana przez kobietę. Kupiłem ją za 150 eur ale:

 

- razem z transportem, rejestracją , ubezpieczeniem wysżło ponad 2000 PLN

- renowacja blacharska (błotniki przednie, reperaturki tylnich, progi, konserwacja, lakier - wszystko BMW) wyszło ok 5000 PLN

- zakup felg 15 BBS ok 500 PLN, nie wspominam o oponach

- doprowadzenie układu zapłonowego do porzadku (przewody, świece, kopułka, palec) plus nowe wisko, rozrzad,pompa wody, olej Motul (skrzynia, dyfer, silnik)razem ok 3000 PLN

- układ hamulcowy (tarcze, klocki, płyn hamulcowy Motul, przewody hamulcowe) ok 1000 PLN

- tylnie zawieszenie (wszystkie tuleje, plus 4 x bilstein M-tech i sprężyny OMP) ok 2000 PLN

 

Już nie liczę domontowania halogenów, rozpórek kielichów i innych detali (brakujace nadkola, antena itp).

Zamontowanie układu wydechowego od 323 też kosztowało kilka ładnych stówek.

 

Jesli ktoś sprzedaje wóz za podobną ceną i jest pasjonatem marki - można sie spodziewac podobnego stanu. Jesli natomiast ktos chce 3000 PLN - napewno coś w wozie nie działa.

NIe chcę sie swoją chwalić ale jeśli ktos chce można moja obejzeć TU

 

I co najważniejsze - nie jest to wóz do jazdy na codzień. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad tez smiem powatpiewac w stan tych aut za 10000 zl bo jezeli rzeczywiscie byly by takie super to nie wisialy by na allegro po pol roku i wiecej

wiszą, bo przecież idealną (po co opis miałby kłamać :D ) można kupić już za 2-3 tys zł, więc nikt nie będzie płacil 10 :D - tych nikt nawet nie ogląda, bo e30 to stary samochód i do tego trzeba pasjonata :roll:

 

Nie no za 10 bym nie ogladal bo to na moja kieszen za duzo.

 

Chce przeznaczyc okolo 7-8 tys na zakup. Wiem tez ze mozna kupic dobre za 5 i takie samo za 10 - po prostu cena zalezy od fantazji wlasciciela. Co wiecej czesto te wycenione wysoko sa w gorszym stanie od tych tanszych.

 

 

Jezeli chodzi o Twoja, bo mysle ze twoj post jest wynikiem tego ze nie mozez jej sprzedac od dlugiego czasu to to co moge podpowiedziec to zrob jakies porzadne zdjecia, i wywal folie z szyb a moze szybciej znajdziesz kupca, bo bez urazy ale na zdjecich wyglada jak by byla albo brudna, albo miala matowy lakier :roll: i jeszcze ta sceneria, ogolnie porazka jezeli chodzi o prezentacje towaru ;).

 

 

No i 4 drzwi to niestety duzy minus jezeli chodzi o e30 325, takie jest przynajmiej moje zdanie ;) - ja bynajmiej nawet najladniejszej 4ro drzwiowej bym nie kupil :).

 

Bez urazy oczywiscie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dobry temat.

Dobry egzemplarz musi dobrze kosztować i tyle, zwłaszcza jak mówimy o STARYM aucie. Te wszystkie igły po 5 tysi to jest żenada po prostu.

Tzn. ja wiem, tak, oczywiście, są przecież O K A Z J E..., w totka też czasem szóstkę można trafić :lol:

Jak swego czasu rozglądałem się za dobrą 325 to wszystkie na Zachodzie kosztowały od 2,5 tysiąca euro w górę, głupi byłem, bo za tyle to w Pomrocznej można kupić nie dobrą ale igłę i to w złotówkach...!

Ach te marzenia :wink:

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście temat dobry :) Więc i ja dorzucę swoje 3 grosze ! Jakiś czas temu szukałem E28 w przyzwoitym stanie za przyzwoite pieniądze ;) zarejestrowałem się na tym forum żeby zasięgnac paru rad przed zakupem... Po tym jak napisałem że mam na wydanie 5 tyś zostałem oczywiście wyśmiany że za takie pieniądze to niema szans żebym coś ładnego znalazł i żebym w ogóle się nawet nie przymierzał do E28 jeżeli niemam mniej niż 8 tys a to i tak mało :!: No ale cóż swoje wiem o rynku motorayzacyjnym i wiem że OKAZJE się jednaj zdarzają :!: Po paru miesiącach poszukiwań znalazłem moją wymarzoną E28 w takim kolorze jak chce, silniku itd zapałciłem za nią 2994,50 ( 5,50 znalazłem w środku pod dywanikiem ;) hehe ) Stan oceniam na dobry jest w niej parę rzeczy do zrobienia przy zawieszeniu silniku ale za 3 tyś można by to wszytsko spokojnie zrobic... Czyli wychodzi 6 tyś. Oglądałem egzemplarze w gorszym stanie za 5 tyś i oczywiście żadnej negocjaji ceny. A więc SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE nie można generalizowac że ładengo egzemplarza danego modelu nie znajdzie się za mniej niż tyle i tyle wiem to z doświadczenia :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś znaleźć fajne e30, sześciocylindrowe, ALE Z KLIMĄ?? albo wogóle jakieś ładne z klimą? to jest niemożliwość chyba. może kiepsko szukam (od paru miesięcy) a może takich już nie ma. chyba sobie odpuszcze

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś znaleźć fajne e30, sześciocylindrowe, ALE Z KLIMĄ?? albo wogóle jakieś ładne z klimą? to jest niemożliwość chyba. może kiepsko szukam (od paru miesięcy) a może takich już nie ma. chyba sobie odpuszcze

pozdr

sa na allgero np. teraz w gdyni jest 318iA z klima :wink: a z silnikami M20 to nawet do nas wpadaj ze dwie z klima :wink:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.