Skocz do zawartości

Strasznie nosi po drodze!!! Pomocy! e34


TripleX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam straszny problem. Mam autko e34 525 TDS rocznik 1993. Nosi mi moj wozek po calej drodze zwlaszcza w koleinach. Normalnie az reka boli od trzymania fajery. Strach jezdzic powyzej 120 km/h! Mam opony 225/50 r16 KUMHO. Wymienilem przednie amorki nowki, jeden tylny prawy, z przodu wymienilem laczniki stabilizatorow, drazek kierowniczy, wahacz i dalej to samo. Juz nie mam pojecia co moze byc nie tak. Nie ma juz nigdzie zadnych luzow a dalej rzuca. Pomocy pomozcie. Moze ktos z was spotkal sie z takim problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

to proste szkoda tylko że tyle kasy wydałeś :D

chyba kupiłeś to auto z tymi oponami że że niewiesz co jest. otórz mam takie same opony 225/50/16 i faktycznie ręce aż bolą od trzymania kiery :D jak zmieniam na zimówki to auto jak jak przyklejone puszczam kieke a ono nic :D problem tkwi poprostu w oponach w ich profilu na 50 naprawde rzuca :D jak zmienisz na wyrzszy profil i węrzszą opone to będzie :cool2: :cool2: :cool2:

i przestań już ładować kase w części i diagnostyke tylko zmień opony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, bo ja miałem taki sam problem, opony 225/60/15 na felgach alu orginalnych do e34, teraz mam 215/55/16 też na org, felach do e34, co ciekawe to mnie tak samo woziło... okazało się że miałem zdechłe gumy z tyłu i łączniki, jak to wymieniłem, a robiłem to tydzień temu auto prowadzi się jak fabryczne... :dance:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=33_0219&hg=33&fg=30 część nr 2

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HA51&mospid=47372&btnr=33_0221&hg=33&fg=30 część nr 6

 

Wydaje mi się że trochę za mały masz profil, tak jak koledzy twierdzą, według http://www.bmwe34.net/e34main/upgrade/wheels_upgrade.htm

to bardzo ważne, u ojca, ma touringa z 95 felgi powodowały bicie powyżej 100km/h, winne było et...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil wysokiej opony sprawia że jest ona dosyć miękka i poddaje się nierównościom nawierzchni drogowej. Przy niższych profilach zdarza się że opona nie ma zaokrąglonych krawędzi i jest kanciasta. Ta kanciastość i twardość opony o niskim profilu sprawia że nawet najmniejsza nierówność wymusza na kierującym trzymanie kierownicy w ryzach co staje się męczące na dłuższą metę. Nie mamy dróg jak na zachodzie a problem kolein wystepuje u nas jak standard związany z drogami.

ale to tylko taka mała uwagą - pociąg żeby jechał też musi się toczyć po torach :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy. Zmienilem opony z letnich na zimowe razem z felgami stalowymi Michelin 195/65 r 15 i powaznie jest git. Auto trzyma sie drogi i nie wyrzuca z kolein. Faktycznie opony ktore mam maja bieznik V i sa kanciaste. Jednak problem tkwil w oponach. Ale tak wyrzucalo ze szok. Kolezka ma w e36 coupe 325 benzyna oponki 225/55 r 16 bodajze i u niego nie ma takiego problemu. Oczywiscie nosi auto ale nie az tak jak w e34. Kazdy kto przejechal sie moim autem na letnich oponach to mowil ze to zabojstwo czyms takim jezdzic heheeh. Teraz jest juz oko. Dzieki wam wszystkim i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy. Zmienilem opony z letnich na zimowe razem z felgami stalowymi Michelin 195/65 r 15 i powaznie jest git. Auto trzyma sie drogi i nie wyrzuca z kolein. Faktycznie opony ktore mam maja bieznik V i sa kanciaste. Jednak problem tkwil w oponach. Ale tak wyrzucalo ze szok. Kolezka ma w e36 coupe 325 benzyna oponki 225/55 r 16 bodajze i u niego nie ma takiego problemu. Oczywiscie nosi auto ale nie az tak jak w e34. Kazdy kto przejechal sie moim autem na letnich oponach to mowil ze to zabojstwo czyms takim jezdzic heheeh. Teraz jest juz oko. Dzieki wam wszystkim i pozdrawiam.

widzisz ja mam tak jak pisałem 225/50/16 nosi tak że ręce bola :D

ojciec ma 225/55/16 i jest git kiere puszczam wszędzie a on jak przyklejony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziło mi tak samo jak koledze, jack325e,i nie poprawiaj gdybając... Dla eksperymentu weź wózek w markecie i zobacz jak jedzie wózek ze zblokowanymi kołami z tyłu a potem pojedz takim w którym są zblokowane koła przednie... Przekonasz się że koleiny i stan tylnego zawieszenia ma istotny wpływ na prowadzenie na naszych polskich drogach. Piszę ten post ponieważ dokładnie i skutecznie mam usunięte ciągłe poprawianie kursu przez naprawę części podanych w poście wyżej...

Pozdrawiam

 

PS Jak założysz opony szersze to problem powróci... sprawa nie jest rozwiązana.

PS2 Ciekawe: Czyli wraz ze wzrostem szerokości opony prowadzi się gorzej... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim autem tez niezle miota mam opony P 235/40/17 T 235/45/17. I to chyba własnie ich wina, ale nie ze względu na profil tylko na szerokość. Kazde zawieszenie, w kazdym aucie jest przystosowane do pewnej szerokości opony i auto musi stracic na prowadzeniu po założeniu innego rozmiaru. W poniedziałek zapodam zimówki 205/60/15 i zobaczymy jak bedzie sie prowadził.

Mój ojciec ma Vectre GTS kapcie 215/50/17 i jego auto prowadzi sie zaje*****e a to tez jest dosc niski profil.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problemik do twojego (225x45x17), ale moje rozwiązanie było inne... Guz na przedniej oponie :/ Po zmianie na inne było juź :dance: do wytrzymania :P

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.