Skocz do zawartości

Hałasujące mocowanie pasa


morfang

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód jest dość dobrze wyciszony, więc każdy nietypowy odgłos doprowadza mnie do nerwicy. Czymś takim jest mocowanie pasów z przodu (dla kierowcy i pasażera). Cały mechanizm czasem obija się o siebie i wydaje odgłosy obijania metalu o metal. Macie tak samo? Ktoś próbował z tym walczyć?


C3W0ken.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest dość dobrze wyciszony, więc każdy nietypowy odgłos doprowadza mnie do nerwicy. Czymś takim jest mocowanie pasów z przodu (dla kierowcy i pasażera). Cały mechanizm czasem obija się o siebie i wydaje odgłosy obijania metalu o metal. Macie tak samo? Ktoś próbował z tym walczyć?

 

 

Mam podobny kłopot czasem słyszę dźwięk ale wydaje mi się że to ze słupków bocznych.

Byłem nawet z tym w ASO i gościu od razu wiedział o co chodzi, że to hałasujące pasy. Powiedzieli, że klienci się z tym zgłaszają, nawet próbowali to poprawiać ale bez efektu.

Więc dałem spokój, nie ciągnęło mnie do tego aby grzebali w słupkach, a w efekcie by było tak jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele mam standardowe z pakietu MSport, to nie są te z Alcantarą


Ciekawe, że właśnie w necie naczytałem się o tym, że to idzie ze słupka, ale kurde ja tam tego nie słyszę :D


Mam wrażenie, że na nierównościach to mi się obija: https://streamable.com/2htkfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba ten sam problem występuje u mnie. Ogólnie jest to stukanie/hałas z okolic dołu fotela pasażera.

Wydawało mi się, że to może być uchwyt gaśnicy, ale pas bezpieczeństwa brzmi bardziej prawdopodobnie.


Przyjrzałem się teraz temu i jest duża szansa, że to faktycznie to. Zastanawia mnie tylko czemu hałasuje prawe mocowanie, a lewe (od strony kierowcy) już nie.

Chociaż zauważyłem, że to zjawisko występuje z większym nasileniem jak jadę sam - być może napięcie pasa (używanie go) łagodzi problem. A swój pas (kierowcy) mam zawsze zapięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem na to mocowanie - nie ma możliwości dokręcenia, uchwyt pasa porusza się niestety swobodnie dookoła niego.

Na połączeniu mocowania i uchwytu pasa jest luz góra/dół, ale także przód/tył. Kiedy uchwyt porusza się w ramach tego luzu to powstaje hałas.


Trzeba by coś wymyślić w temacie wygłuszenia, ale póki co nie mam pomysłów z kategorii trywialnych.

Tam pracują ze sobą dwie metalowe części. Może zadziałać odpowiednio dobrana gumowa uszczelka na element nieruchomy, to by pomogło w płaszczyźnie góra/dół.

Jakby znaleźć idealnie pasującą, z czymś w rodzaju kołnierzy, bo mogłoby to nawet pomóc całkowicie.


Edit: ↓ @pawelo9 - robiłem jazdy testowe po odcinku z kiepską nawierzchnią i testowałem różne scenariusze - m.in. trzymałem prawy pas w ręce, wiec to nie to :P

Edytowane przez FooMer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czemu hałasuje prawe mocowanie, a lewe (od strony kierowcy) już nie.

Chociaż zauważyłem, że to zjawisko występuje z większym nasileniem jak jadę sam

 

ja nie slysze zadnych dziwnych dzwiekow u siebie.


natomiast co do twoich spostrzezen ze dzwiek sie nasila jak jezdzisz sam... u mnie byla podobna sytuacja... na nierownej drodze cos mi pukalo, jakbym mial cos twardego w schowku w drzwiach lub cos podobnego... bardzo mnie to irytowalo...

okazalo sie ze moja zona przy rozpinaniu pasow puszczala je wolno i sie chowaly... jak sie okazalo klamerka byla wywinieta ta srebrna koncowka w strone slupka... i to sprawialo ze sie obijala o niego i halasowala... wystarczylo ulozyc pas rowno wzdluz slupka.... bardzo trywialne... moze zadziala i u ciebie :roll: :lol: :mrgreen:


https://www.brd24.pl/wp-content/uploads/2017/10/pasy.jpg - powinno byc tak, a byl obrocony w druga strone, idz sprawdz do auta, moze zagadka sie rozwiaze :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile mnie nie bylo na forum... Mialem ten problem zaraz po odbiorze w marcu 2021. Niestety 3 miesiace z tym musialem jezdzic, ale w koncu rzeszowskie ASO skontaktowalo sie z BMW, podkleili kawalek filcu i problem zniknal. Dostali na to jakas procedure.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
11 godzin temu, Marco120i napisał(a):

Czy u was mocowania przednich pasów są luźne w klamrze i czy słychać je w czasie jazdy na nierównościach?

U mnie również ten problem występuje 

 

Godzinę temu, karlos91 napisał(a):

Bylo slychac, temat znany do zalatwienia przez ASO. 

Nie każe ASO wie co ma zrobić 😄

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasy słychać na nierównościach tylko kiedy są nie zapięte - czyli jadę sam bez pasażera. Przy zapiętych jest ok.

Kiedyś byłem z tym w ASO się umówić na poprawę - Pan z serwisu dał do zrozumienia że mogą spróbować ale to i tak wróci. Chcieli cały słupek rozbierać - bałem się, że po ich grzebaniu będzie jeszcze gorzej (mam złe doświadczenia z ASO innych marek). W sumie zrezygnowałem - może to był błąd, sam nie wiem.😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogromna prośba do osób które samodzielnie albo przy pomocy ASO naprawiły problem - tzn. podkleiły to czy coś podobnego - i dokładnie czym.

Dziś ASO Frank Cars  stwierdziło, że mi tego nie naprawią - i wskazali że na salonie stoi inny nowy samochód i jest to samo. (btw onie nie wiedzą nawet o co chodzi)
Dodatkowo odwiedziłem ASO Gazda Katowice i oni akurat wiedzą o tym problemie, ale też nic z tym nie robią bo się nie da ...  Twierdzą, że nawet jeśli jakieś ASO to robi (np. Rzeszowskie) to jest to niezgodne z decyzją BMW Polska ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karlos91 napisał(a):

No, a mi powiedzieli w Rzeszowie, ze maja procedure na to... I zrobili. I przestalo stukac. 

Obecnie sytuacja niby wygląda tak, że nie ma oficjalnej procedury na to i robią to w formie grzecznościowej (na swój koszt)...
Takie info przekazał mi Frank Cars w maju po kontakcie z Rzeszowem.

W teorii Frank Cars próbował to podkleić - ale stwierdzili, że jak podkleją to cały element będzie unieruchomiony, i dalej już tekst o bezpieczeństwo...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patryk0402_ napisał(a):

W teorii Frank Cars próbował to podkleić - ale stwierdzili, że jak podkleją to cały element będzie unieruchomiony, i dalej już tekst o bezpieczeństwo...

To samo myślałem. Wydaje mi się, że ten element rusza się celowo. Szkoda, że tak głośno 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, morfang napisał(a):

To samo myślałem. Wydaje mi się, że ten element rusza się celowo. Szkoda, że tak głośno 😄

Ale w przypadku @karlos91 jakoś się udało zniwelować ten problem.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.