Skocz do zawartości

„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW


szybki_lopez

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to już jest z tymi wszystkimi pakietami rozszerzonych gwarancji innych cudów, które opychają czy przy zakupie pralki, telewizora czy samochodu. Wszystko cacy, ale jeżeli chcesz z tego skorzystać to znajdą milion powodów, aby ci to uniemożliwić.

 

NIe zgodzę się. Mam G21.W marcu skończyła mi się gwarancja 2 letnia. Mam wykupiony pakiet 5 lat 200 000 km i od tego czasu śmieje się, że wymienili mi już prawie pół samochodu. NIe które naprawy sami wykrywali w trakcie serwisów olejowych.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tymi wszystkimi pakietami rozszerzonych gwarancji innych cudów, które opychają czy przy zakupie pralki, telewizora czy samochodu. Wszystko cacy, ale jeżeli chcesz z tego skorzystać to znajdą milion powodów, aby ci to uniemożliwić.

Przedłużona gwarancja w BMW działa doskonale, wraz z pakietem przeglądów umożliwia bezkosztową jazdę przez 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tymi wszystkimi pakietami rozszerzonych gwarancji innych cudów, które opychają czy przy zakupie pralki, telewizora czy samochodu. Wszystko cacy, ale jeżeli chcesz z tego skorzystać to znajdą milion powodów, aby ci to uniemożliwić.

Przedłużona gwarancja w BMW działa doskonale, wraz z pakietem przeglądów umożliwia bezkosztową jazdę przez 5 lat.

Jak ktoś wymienia olej co 30 tys km :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj uwalaili gwarancje na GPF,a a w sumie to nie wiem na co jeszcze (kluczyk i drivetrain/napęd na desce) bo wtyczka od klapy wydechu jest wypięta. Więc jak widać mogą wszystko i kiedy chcą. Co więcej nie zrobili pełnych testów podłączajac ją na nowo ale zostawili tak jak jest wiec nie wiem czy to GPF czy cos innego. Dodam, ze za podlaczenie wtyczki i ponowna diagnostyke krzykneli juz 700pln


Sprawa laduje u prawnika, ale zero mzoliwosci dogadania sie chociaz serwsiuje auto od samego poczatku w ASO z przegaldami co 10kkm (wszystko fabryczne).


PS

BMW Sikora Mikołów i Pani Aneta P. jakby ktos chciał wiedziec, kogo unikać i kto ma to wszystko w dupie...

 

Wtyczka od klapy wydechu sama się wypięła ? Czy celowo wypięta ?

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wypiłaem celowo (w salonie jak odbierałem auto w 2019 roku, wiec ponad 3 lata temu i zapomniałem o tym zabiegu) zresztą podobnie jak w innym BMW, którym zrobiłem ponad 100kkm.


Co do przedluzonej gwarancji mimo wszystko uważam, że warto: (bo tez mam taką) np dzisiaj uwzglednili popekany fotel/siedzisko kierowcy wiec wedlug mnie i mimo przygody z GPFem (głownie z z Panią z ASO) brałbym ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnie wtyczki wydechu - czytałem gdzieś że wypięcie jej w pozycji otwartej może powodować brak wypalania się gpf'a. Czy ktoś jest w stanie to potwierdzić?

 

potwierdzam. Ludzie się cieszą ze fajnie auto brzmi a potem inne problemy. Nie warto moim zdaniem. A kodowanie otwartych klap z autem na gwarancji to to samo w sumie - wiadomo jak się skończy gdy to wykryją.

No niestety nie zrobili tego fajnie że żeby auto fajnie brzmiało na zewnątrz (klapy w wydechu otwarte) to trzeba włączyć te badziewne Iconic Sounds i mamy jednocześnie fejk engine sound w srodku. Po co? Powinno to być rozdzielone. Do kogo trzeba napisać żeby taką zmianę zrobili z kolejną aktualizacją iDrive? ;D

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wypinac wtyczke, jak mozna zakodowac otwarcie klap non stop :mrgreen:

 

Jak można to zrobić?

Jedyna opcja jaką znam to bimmerlink, ale to jest chwilowe, do ponownego uruchomienia.

Przez bimmercode może zakodować dodatkowe menu dźwięku silnika, natomiast nawet na dźwięku sportowym klapa jest zamykana po wrzuceniu D. Wpływa to jedynie na to, ze na comfort zachowuje się jak na sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wypinac wtyczke, jak mozna zakodowac otwarcie klap non stop :mrgreen:

 

Jak można to zrobić?

Jedyna opcja jaką znam to bimmerlink, ale to jest chwilowe, do ponownego uruchomienia.

Przez bimmercode może zakodować dodatkowe menu dźwięku silnika, natomiast nawet na dźwięku sportowym klapa jest zamykana po wrzuceniu D. Wpływa to jedynie na to, ze na comfort zachowuje się jak na sport.

 

Bimmerlink oferuje otwarcie klop non stop…i nie resetuje sie to po uruchomieniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimmerlink oferuje otwarcie klop non stop…i nie resetuje sie to po uruchomieniu :mrgreen:

 

Bimmerlink zapobiega też rozwaleniu/zapchaniu GPFa gdy klapy będą otwarte na zawsze prez co będzie problem z jego wypalaniem?

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimmerlink oferuje otwarcie klop non stop…i nie resetuje sie to po uruchomieniu :mrgreen:

 

Bimmerlink zapobiega też rozwaleniu/zapchaniu GPFa gdy klapy będą otwarte na zawsze prez co będzie problem z jego wypalaniem?

 

A co mają Klapki do GPF ? To rozumiem, że na trybie sport plus nie możesz non stop jeździć, bo klapki są otwarte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimmerlink oferuje otwarcie klop non stop…i nie resetuje sie to po uruchomieniu :mrgreen:

 

Bimmerlink zapobiega też rozwaleniu/zapchaniu GPFa gdy klapy będą otwarte na zawsze prez co będzie problem z jego wypalaniem?

 

A co mają Klapki do GPF ? To rozumiem, że na trybie sport plus nie możesz non stop jeździć, bo klapki są otwarte ?

Już na sporcie zwykłym są otwarte :) a plus to troche odcina trakcję i jeszcze bardziej agresywnie jest przy zmianie biegów. Przynajmniej tak jest w 30i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak w przedliftach ale u mnie na każdym trybie gdy tylko przełączam ze wstecznego lub parkingu na Drive to klapka się zamyka od razu. Podejrzewam że upalał mocno auto to może by się otworzyła ale kto by to słyszał. Ciężko to sprawdzić. Musiałby gopro wsadzić do rury =) A i jeszcze żeby w ogóle się otworzyła ta klapa w prawej tylnej rurze w trybie Parking i Reverse, musi być włączone Iconic Sounds w opcjach. To już w ogóle jest mega debilne. Chcesz mieć fajny dźwięk auta na zewnątrz to musisz włączyć ch*jowe fake dźwięki auta wewnątrz... fest
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak w przedliftach ale u mnie na każdym trybie gdy tylko przełączam ze wstecznego lub parkingu na Drive to klapka się zamyka od razu. Podejrzewam że upalał mocno auto to może by się otworzyła ale kto by to słyszał. Ciężko to sprawdzić. Musiałby gopro wsadzić do rury =) A i jeszcze żeby w ogóle się otworzyła ta klapa w prawej tylnej rurze w trybie Parking i Reverse, musi być włączone Iconic Sounds w opcjach. To już w ogóle jest mega debilne. Chcesz mieć fajny dźwięk auta na zewnątrz to musisz włączyć ch*jowe fake dźwięki auta wewnątrz... fest

I tak dobrze, bo w przedliftach w ogóle nie ma opcji wyłączenia Iconic Sounds :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak w przedliftach ale u mnie na każdym trybie gdy tylko przełączam ze wstecznego lub parkingu na Drive to klapka się zamyka od razu. Podejrzewam że upalał mocno auto to może by się otworzyła ale kto by to słyszał. Ciężko to sprawdzić. Musiałby gopro wsadzić do rury =) A i jeszcze żeby w ogóle się otworzyła ta klapa w prawej tylnej rurze w trybie Parking i Reverse, musi być włączone Iconic Sounds w opcjach. To już w ogóle jest mega debilne. Chcesz mieć fajny dźwięk auta na zewnątrz to musisz włączyć ch*jowe fake dźwięki auta wewnątrz... fest

I tak dobrze, bo w przedliftach w ogóle nie ma opcji wyłączenia Iconic Sounds :P

 

W przedliftach nie ma tak kiczowatego iconic sounds. Trochę podbija dźwięk wydechu, ale nie tworzy sztucznych pops and bangs z głośników, co brzmi komicznie w polifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.