Skocz do zawartości

Zakup X1 2023MY - brokerzy? rabaty?


ziom100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jeździłem tym dieslem 150 ps przez weekend. Cudowny. Pali 3-5 litrow max. W ogóle nie słychać że to diesel.

 

A nie 1do3 litrów max hehe ....ja nie wiem w jaki sposób autem z takimi oporami toczenia, wysokim itd uzyskać spalanie 3 litry

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Terminy mocno zależą od slotow dealerów. Jak komuś zależy na terminie to warto obdzwonił wszystkich. Sloty sa mocno powiązane z wyborem silnika. Ja zamówiłem elektryczna x1 w ostatnim tygodniu grudnia i już stoi u mnie w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki, w wolnej chwili postaram sie jakies trzasnac. Niestety jestem niefotkowy (nie lubie robic zdjec) takze nie obiecuje ze bedzie to szybko :D Tak poza tym auto bardzo fajne. Przesiadajac sie z serii 5 czuc ze to nizsza klasa wiec jakiegos wielkiego efektu wow nie ma. Co prawda moj to golas, ale mialem mozliwosc obejrzec tez bardzo dobrze doposazony egzemplarz. Nie to ze jest zle, jest wrecz bardzo dobrze jak na gabaryty i klase auta. Jest tez bardzo ciche w srodku za co duzy plus. Do tego fajnie jezdzi. Baaardzo duzo miejsca w srodku jak na klase auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda z tymi niebieskimi wstawkami :cool2: . Jedyny minus to felgi :wink: . Ciekawy rozstrzał zużycia, od 14,3 do 25 kW/h. Szkoda że jest tak wysoko wyceniona i nie łapie się na dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w podstawowej wersji (albo niemal podstawowej) lapie sie :D Wlasnie dlatego ze chcialem wziasc doplate felgi sa jakie sa. Do tego masz wyzszy limit odliczenia 225k vs 150k czyli kolejne kilkanascie tysi oszczednosci. no i oszczednosc na paliwie jak masz gniazdko w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jak u was z terminem odbioru ? Ja zamówiłem 29.11.2022 i nadal nie ma ile wy czekaliście ?

 

Zamówienie 28.11.2022 i dzisiaj mam właśnie odbiór samochodu.

Czas oczekiwania w głównej mierze zależy od wersji silnikowej.

 

to jaką wersję silnikową wybrałeś?


ja również 28.11 złożyłem zamówienie, co prawda nie na X1, a na pokrewne U06, 230e.. i dopiero dostałem info, że produkcja w maju, a odbiór na przełomie maja i czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaką wersję silnikową wybrałeś?


ja również 28.11 złożyłem zamówienie, co prawda nie na X1, a na pokrewne U06, 230e.. i dopiero dostałem info, że produkcja w maju, a odbiór na przełomie maja i czerwca.


Wersję 23d i juz pierwsze 500 km jazdy za mna pewnie dlatego ze hybryda i dłuższy czas oczekiwania i tez zalezy od dealera jak maja z wolnymi slotami.Na umowie mialem ze odbior wlasnie tak jak Ty a konkretnie 30.06 i takie miłe zaskoczenie ze auto sporo wczesniej sie wyprodukowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Trochę z innej beczki pytanie, ale może ktoś wie, jaki leasing można teraz dostać? Bo dostałem ofertę z BMW na 110% i się zastanawiam, czy to pomimo ciężkich czasów jednak nie za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki pytanie, ale może ktoś wie, jaki leasing można teraz dostać? Bo dostałem ofertę z BMW na 110% i się zastanawiam, czy to pomimo ciężkich czasów jednak nie za dużo.

A to zależy przecież na ile i jakie wpłaty.

Przy zerowej wpłacie masz rrso między 7 a 11% (chociaż są wyższe)

Jak wpłacisz 40%, to automatycznie liczysz te 9 czy 10% od pozostałej części.

Ja tylko mogę powiedzieć, że dostałem ofertę na najem (czyli z pakietem serwisu, gapem i oponami) to przy parametrach na 4 lata, 20kkm, i 10% wkładu... 140%. Po odliczeniu opon, gapu i serwisu, wychodziło realnie jakieś 135%. To raczej więcej niż można się spodziewać inflacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę z innej beczki pytanie, ale może ktoś wie, jaki leasing można teraz dostać? Bo dostałem ofertę z BMW na 110% i się zastanawiam, czy to pomimo ciężkich czasów jednak nie za dużo.

A to zależy przecież na ile i jakie wpłaty.

Przy zerowej wpłacie masz rrso między 7 a 11% (chociaż są wyższe)

Jak wpłacisz 40%, to automatycznie liczysz te 9 czy 10% od pozostałej części.

Ja tylko mogę powiedzieć, że dostałem ofertę na najem (czyli z pakietem serwisu, gapem i oponami) to przy parametrach na 4 lata, 20kkm, i 10% wkładu... 140%. Po odliczeniu opon, gapu i serwisu, wychodziło realnie jakieś 135%. To raczej więcej niż można się spodziewać inflacji.

 


Dlatego warto nie brać leasingów. I dawać zarobić złodziejom

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto nie brać leasingów. I dawać zarobić złodziejom

Warto, czy nie warto, to zależy od personalnych pobudek. Pewne jest, że takie pieniądze, może zainwestować dużo lepiej i zarobić więcej niż koszt leasingu.

Jak jesteś "etatowcem", który nie zainwestuje w rozwój firmy, a pensje rosną wolniej od cen, to lepiej pozbywać się gotówki.

Poza tym, obecną inflacja, to raj dla dużych przedsiębiorców, którzy pod płaszczykiem wysokich kosztów widują ceny kilkukrotnie szybciej niż rosną koszty, więc kredyty muszą być drogie, żeby zahamować konsumpcję.


PS.

Jak komuś wydaje się, że jest drogo (tak jak mi :shock:), to proszę zwrócić uwagę na rekordy sprzedaży aut premium i luksusowych, a auta podrożały jakieś 40-50%. Jeszcze śmieszniej jest jak się pójdzie do vitkaca, gdzie ubrania (szczególnie LVMH) podrożały o ok. 100% w ciągu 2 lat, a tyle ludzi natłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.