Skocz do zawartości

G05 30d mild hybrid jak mało potrafi spalić


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Taka ciekawostka dla zainteresowanych jak mało potrafi spalić samochód który waży 2,2 tony

Trasa krajówkami Włocławek Ostróda i powrót.

Normalna jazda zgodnie z ograniczeniami , kilka wyprzedzań z gazem w podłodze.

Tryb ecopro włączony ze względu na żeglowanie ( włącza się w nim prawie zawsze).

Bez żadnej spiny i myśli o oszczędzaniu.



3565b91629fb881dmed.jpg

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie żeby była jasność , ja naprawdę nie jechałem na wynik , zwykła jadą krajówką w comfort wynik byłby taki sam.

Te silniki 286 koni naprawdę są oszczędne, pewnie przez mild hybrid tak się dzieje …

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to żeglowanie to nieporozumienie. Niepotrzebne zarzynanie silnika, po odpaleniu od razu przestawiam na spot individual, gdzie w zasadzie mam ustawienia wszystko na komfort prócz kierownicy. Bez spiny na krajówce około 6 mi ostatnio wyszło. Żeglowanie to wymysł, aby polepszyć normy. Takie moje zdanie, to jak z wymianą oleju co 30tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie silnik nie gaśnie przy żeglowaniu wiec nic nie zarzynam.

Puszczając gaz z górki turlam się a silnik chodzi na jałowym .

Przyjżyj się dokładnie zdjęciu , masz tam ile czasu silnik był wyłączony, ile się turlał i ile kilometrów przejechał ogółem.

Zanim wyłączyłem start stopa jeździłem na sport bo nie mogłem przeżyć ze silnik 100 razy gaśnie i się uruchamia na dystansie 20 kilometrów .

Olej zmieniam co 15 tyś.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć BMW to radość z jazdy :), a wychodzi że żeglowanie sprawia największą frajdę ;).

170.000km i średnie spalanie 12.1l/100km w 4.0d z chipem - widać ja jeździć nie umiem; a czekam na x5MC :)

 


Dokładnie!!!

Radość z jazdy jak cholera…..co chwilę żeglując i patrząc na spalanie.

Jak czytam ten „ konkurs oszczędności paliwa „to zastanawiam się czy tak przez niektórych krytykowane 25d nie będzie za mocne ;-).

P.S-ja właśnie w 25d mam średnie spalanie od nowości 9,6l i uważam, że jak na taką krowę jest ok-cisnę ile wlezie. Aco do v-max ….dla krytyków 226km/h na niemieckiej drodze bez limitów ;)..fajny prosty odcinek-także można :-).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Macie problem z czytaniem ze zrozumieniem?

Cieszę się że macie radość z jazy, nawet bardzo.

Napisałem o jednej trasie i o jednostkowym przypadku, ale cóż, jeśli ktoś ma problemy ze zrozumieniem jednego tematu forum i kilku postów to cieszy chociaż fakt że macie za co lać do baku…

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z czytaniem ze zrozumieniem?

jeśli ktoś ma problemy ze zrozumieniem jednego tematu forum i kilku postów to cieszy chociaż fakt że macie za co lać do baku…

 

Kolega psychiatra, czy jasnowidz?

Wolę jeździć niż żeglować i po odpowiedzi raczej problem jest gdzieś indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z czytaniem ze zrozumieniem?

jeśli ktoś ma problemy ze zrozumieniem jednego tematu forum i kilku postów to cieszy chociaż fakt że macie za co lać do baku…

 

Kolega psychiatra, czy jasnowidz?

Wolę jeździć niż żeglować i po odpowiedzi raczej problem jest gdzieś indziej ;)

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akurat 40d i wczoraj wróciłem z pierwszej dłuższej trasy.

PL do IT oraz z powrotem.

w każdą stronę po 1200km.


4 osoby, bagażnik załadowany po dach całkiem ciężkimi rzeczami (wino, olej z oliwek ..... :D ), na haku dodatkowo 4 rowery.


jazda w miarę zgodnie z przepisami 130-140km/h, głownie w trybie Comfort.


spalanie w jedną stronę 8.1L, w drugą stronę 7.9L


szczerze mówiąc byłem w szoku, bo spodziewałem się przynajmniej 2-3 litrów więcej :-)


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten mild hybrid to nie jest denerwujący w sensie, że w mieście na swiatłach za każdym razem się wyłącza i włącza i jest to odczuwalne?

 

żona ma nowego VW Tiguana i tam to wyłączanie i włączanie silnika (start/stop) mnie strasznie denerwuje i wyłączam to przyciskiem, chociaż dzieje się to zdecydowanie rzadziej niż w obecnym X5.

natomiast muszę przyznać, że w X5 (mam silnik 40d) jest to zdecydowanie mniej odczuwalne i co mnie najbardziej zaskakuje, to nawet mnie to nie denerwuje, ani nie przeszkadza ....... :wink:

samo załączenie silnika jest bardzo delikatne i czasami wręcz niezauważalne


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z czytaniem ze zrozumieniem?

jeśli ktoś ma problemy ze zrozumieniem jednego tematu forum i kilku postów to cieszy chociaż fakt że macie za co lać do baku…

 

Kolega psychiatra, czy jasnowidz?

Wolę jeździć niż żeglować i po odpowiedzi raczej problem jest gdzieś indziej ;)

 

A kolega 170kkm jednym autem, Uber czy złotówa?


A byłoby na forum tak fajnie bez osobistych wycieczek :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mamy w rodzinie 2 sztuki G05 30d mild hybrid, wyprodukowane na przestrzeni kilku dni.

W jednej, nie mam pojęcia dlaczego, nie na "podziałce" zużycia paliwa poniżej 0 nie pojawia się podziałka ładowania baterii - ktoś się z tym spotkał?

Ciekawi mnie, dlaczego tak jest, może wyłączona jakaś opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mamy w rodzinie 2 sztuki G05 30d mild hybrid, wyprodukowane na przestrzeni kilku dni.

W jednej, nie mam pojęcia dlaczego, nie na "podziałce" zużycia paliwa poniżej 0 nie pojawia się podziałka ładowania baterii - ktoś się z tym spotkał?

Ciekawi mnie, dlaczego tak jest, może wyłączona jakaś opcja?

 

Chodzi Tobie o niebieski wskaźnik ładowania akumulatora przy hamowaniu?

Pytanie czy jest miejsce i się nie pojawia niebieski wskaźnik czy wogóle skasowali tą podziałkę poniżej zera?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mamy w rodzinie 2 sztuki G05 30d mild hybrid, wyprodukowane na przestrzeni kilku dni.

W jednej, nie mam pojęcia dlaczego, nie na "podziałce" zużycia paliwa poniżej 0 nie pojawia się podziałka ładowania baterii - ktoś się z tym spotkał?

Ciekawi mnie, dlaczego tak jest, może wyłączona jakaś opcja?

 

Chodzi Tobie o niebieski wskaźnik ładowania akumulatora przy hamowaniu?

Pytanie czy jest miejsce i się nie pojawia niebieski wskaźnik czy wogóle skasowali tą podziałkę poniżej zera?

 

Tak dokładnie, pasek "zapala się" przy hamowaniu silnikiem. Tej podziałki nie ma, przy hamowaniu silnikiem po prostu spalanie jest 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.