Skocz do zawartości

Hella black w E-34


Jawor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie odnośnie przednich reflektorów w E-34, chciałbym je przyciemnić, znalazłem nawet coś takiego:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=135388375

 

Korzystał ktoś z usług tego człowieka?

Jak to w ogóle jest z legalnością takiego przyciemnienia lamp i ile mogą kosztować oryginalne lampy black hella?

 

Pozdr, Jawor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginalne Helle mają homolagację w Polsce?

I jeszcze jedno: czy ciemne reflektory były oferowane w jakiejś wersji wyposażeniowej w E-34, np w Shadow-line'ie? 200 Euro to zdecydowanie za dużo jak na moją kieszeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z legalnoscia jest oczywiscie tak, ze jest to nielegalne :D Hella kosztuje ok. 150-200 euro. Ja bym sie nie pchal w amatorskie przyciemnianie reflektorow...

 

NIelegalne ?? A co w tym nielegalbego :D oczywiscie,ze Black HElla ma homologacje...bo to nic innego jak tylko klosz z ciemnym tłem za szybką a nie chromowanym...szkiełka kloszy nie są przyciemniane ...Ale oryginał ma lepsze szkła oraz soczewki/ odbłysniki, dlatego lepiej swieci od standardowych lamp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z legalnoscia jest oczywiscie tak, ze jest to nielegalne :D Hella kosztuje ok. 150-200 euro. Ja bym sie nie pchal w amatorskie przyciemnianie reflektorow...

 

NIelegalne ?? A co w tym nielegalbego :D oczywiscie,ze Black HElla ma homologacje...bo to nic innego jak tylko klosz z ciemnym tłem za szybką a nie chromowanym...szkiełka kloszy nie są przyciemniane ...Ale oryginał ma lepsze szkła oraz soczewki/ odbłysniki, dlatego lepiej swieci od standardowych lamp...

 

A o czym byla mowa? Oprocz Black Hella? Czytamy ze zrozumieniem - cale posty, a nie wybrane fragmenty :mrgreen: Nielegalne jest przyciemnianie samodzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z legalnoscia jest oczywiscie tak, ze jest to nielegalne :D Hella kosztuje ok. 150-200 euro. Ja bym sie nie pchal w amatorskie przyciemnianie reflektorow...

 

NIelegalne ?? A co w tym nielegalbego :D oczywiscie,ze Black HElla ma homologacje...bo to nic innego jak tylko klosz z ciemnym tłem za szybką a nie chromowanym...szkiełka kloszy nie są przyciemniane ...Ale oryginał ma lepsze szkła oraz soczewki/ odbłysniki, dlatego lepiej swieci od standardowych lamp...

 

A o czym byla mowa? Oprocz Black Hella? Czytamy ze zrozumieniem - cale posty, a nie wybrane fragmenty :mrgreen: Nielegalne jest przyciemnianie samodzielne.

 

psikanie lamp czarnym sprayem nawet mi do głowy nie przyszło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
mój znajomy ostanio miał problem z oryginalnymi black hella, na przeglądzie gościu stwierdził, że nie może na nich jeździć i musiał tymczasowo założyć zwykłe lampy :/ mimo iż mają homologacje to facet go nie przepuścił...
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ostanio miał problem z oryginalnymi black hella, na przeglądzie gościu stwierdził, że nie może na nich jeździć i musiał tymczasowo założyć zwykłe lampy :/ mimo iż mają homologacje to facet go nie przepuścił...

 

 

No trochę kiszka - nie wiem czy bym zapłacił za taki przegląd :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

przednie lampy są legalne, tylne ori BH też

numery homologacji są takie same w zwykłych hellach jak i w blackhellach

 

jeżeli diagnosta nie chce podbić ci przeglądu z tego powodu to znaczy że nie ma pojęcia co robi, snop światła w zwykłych, ori BH czy samoróbkach jest identyczny!!

robiąc BH malujesz ozdobną ramkę wokół soczewki, więc nie ingerujesz w lampę, tak naprawdę możesz sobie ją pomalować nawet na różowo, wygląd się nie liczy ma dobrze świecić

w długich jeśli zamontujesz krzyże prosto to również świeci jak fabryczna lampa

zrobiłem mnóstwo kompletów BH do e30/e34 i nigdy policja się tego nie czepiała, diagnosta również, bo zawsze świeciły poprawnie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stary temat. :D

 

Nielegalne obecnie w PL są Yellow Hella już niestety i w tym wypadku diagnosta może robić problemy. Problem jest taki, iż większość ludzi nadal myśli, że Hella Black to pomalowane na czarno lampy w środku. :] No ale cóż, od diagnosty na stacji można by było wymagać nieco więcej niż od przypadkowego przechodnia...

 

Pzdr.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.