Skocz do zawartości

iDrive 8 - opinie...


kamilkoc

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jak Wam, ale mi zupelnie nie podchodzi najnowszy iDrive:
. Widok zegarow tragedia, zmiana odleglosci od auta z przodu 5 klikniec w menu, usuniete przyciski fizyczne do skrotow, itd. itd. + ogolny wyglad tych ekranow.... Jestem ciekaw, co myslicie.... Dla mnie kompletna porazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porażka był już live cockpit.

A tych dwóch "telewizorków" w ID8, przylepionychdo deski, jakby ktoś to wyciosał siekierą, nie będę nawet komentować.

Następne moje auto to raczej nie będzie BMW. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się live cocpit bardzo podoba :) nowe idrive 8 to jest już jakis żart, masakra dla m ie w merca h są te dwa brzydkie zlepione ekrany i teraz bmw robi to samo, kiedy merc w nowym S już zrobił nowe bardzo fajne ekrany....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się live cocpit bardzo podoba :) nowe idrive 8 to jest już jakis żart, masakra dla m ie w merca h są te dwa brzydkie zlepione ekrany i teraz bmw robi to samo, kiedy merc w nowym S już zrobił nowe bardzo fajne ekrany....

dla mnie tez live cocpit nie wyglada zle - szczegolnie w porownaniu z nadchodzaca wersja :D Natomiast zdecydowanie brakuje bajerow z Audi typu integracja z Google Earth albo wieksze mozliwosci dopasowania wygladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lewy ekran w iDrive 8 to jakiś żart - obecne mi się podobają (w Mce nawet trochę bardziej niż wcześniej) i kompletnie nie rozumiem co zrobiło BMW. Zamiast rozwinąć i uatrakcyjnić obecny projekt zrobili coś co dla mnie jest wręcz zachęceniem klientów aby spojrzeli w stronę Audi i Mercedesa. I do tego jeszcze likwidacja przycisków fizycznych których układ zbierał świetne recenzje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie lewy ekran w iDrive 8 to jakiś żart - obecne mi się podobają (w Mce nawet trochę bardziej niż wcześniej) i kompletnie nie rozumiem co zrobiło BMW. Zamiast rozwinąć i uatrakcyjnić obecny projekt zrobili coś co dla mnie jest wręcz zachęceniem klientów aby spojrzeli w stronę Audi i Mercedesa. I do tego jeszcze likwidacja przycisków fizycznych których układ zbierał świetne recenzje.

 

:cool2:


Podpisuje sie pod tym co BigCactus napisał. Do zegarow z iDrive7 mozna było dodac inne opcje wyświetlania zegarow i byłoby idealnie. To ustawianie odleglosci od poprzedzającego pojazdu na tempomacie po przeklikaniu 5 poziomów menu to jakiś żart. Do tej pory mieliśmy jeden przycisk na kierownicy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie, ja już się tutaj bym nie doszukiwał udoskonaleń, a cięcia kosztów. Dużo łatwiej jest jak wszystko sterowane jest z tabletu, mniej kabli, mniej wiązek, szybsza i tańsza produkcja.

Wciskanie kitu, że nowoczesność, a tak naprawdę chodzi o zwiększanie zysków.

niestety taka przyszłość czekan nas najprawdopodobniej wszędzie... :(

Na pewno jak wejdzie X5 po FL, nie będę patrzył z zazdrością, że mam starszy model :) Obecnie dla mnie petarda, do zegarów trzeba się przyzwyczaić, ale wszystko super, intuicyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domowej flocie bezpośrednie porównanie i powiem wam, że po 10 tyś. km w i4 wole zdecydowanie jej rozwiazanie. Jakość ekranu jest mega, powierzchnia robocza bardzo duża. Jak już się opanuje obsługę 8 to i brak przycisków tak nie przeszkadza. Dodatkowo okleiłem przy okazji ceramiki lakieru wyświetlacz specjalną matową folią i zniknął problem odcisków palców i nie ma odblasków. Jak się przesiadam z i4 do X5 to mam wrażenie nie tyle użycia przestarzałych rozwiązań deski w X5 tylko przez to że, ekrany są mniejsze i gorszej jakości śą mnie czytelne i nie dają takiego komfortu jak w i4. Trochę inny świat ;) a czy lepszy czy gorszy to niech każdy sam oceni.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam w domowej flocie bezpośrednie porównanie i powiem wam, że po 10 tyś. km w i4 wole zdecydowanie jej rozwiazanie. Jakość ekranu jest mega, powierzchnia robocza bardzo duża. Jak już się opanuje obsługę 8 to i brak przycisków tak nie przeszkadza. Dodatkowo okleiłem przy okazji ceramiki lakieru wyświetlacz specjalną matową folią i zniknął problem odcisków palców i nie ma odblasków. Jak się przesiadam z i4 do X5 to mam wrażenie nie tyle użycia przestarzałych rozwiązań deski w X5 tylko przez to że, ekrany są mniejsze i gorszej jakości śą mnie czytelne i nie dają takiego komfortu jak w i4. Trochę inny świat ;) a czy lepszy czy gorszy to niech każdy sam oceni.

Możesz podpowiedzieć co to za folia?

Dobrze to wygląda przy zgaszonym ekranie ?

Mnie też czeka id8 i już widzę te odciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domowej flocie bezpośrednie porównanie i powiem wam, że po 10 tyś. km w i4 wole zdecydowanie jej rozwiazanie. Jakość ekranu jest mega, powierzchnia robocza bardzo duża. Jak już się opanuje obsługę 8 to i brak przycisków tak nie przeszkadza. Dodatkowo okleiłem przy okazji ceramiki lakieru wyświetlacz specjalną matową folią i zniknął problem odcisków palców i nie ma odblasków. Jak się przesiadam z i4 do X5 to mam wrażenie nie tyle użycia przestarzałych rozwiązań deski w X5 tylko przez to że, ekrany są mniejsze i gorszej jakości śą mnie czytelne i nie dają takiego komfortu jak w i4. Trochę inny świat ;) a czy lepszy czy gorszy to niech każdy sam oceni.

Możesz podpowiedzieć co to za folia?

Dobrze to wygląda przy zgaszonym ekranie ?

Mnie też czeka id8 i już widzę te odciski.

 

Muszę zapytać mojego detailera co mi dał na ekran (a wiem, że stosuje same topowe materiały), ale różnica po nałożeniu była naprawdę duża i pozytywnie mnie zaskoczyła. Przy zgaszonym ekranie ma matowo-satynowy odcień. Wg mnie daje to elegancki efekt i pasuje do alcantary we wnętrzu ;).

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.