Skocz do zawartości

Opony 225/40/19 + 255/35/19 na zimę m340i


furiozz

Rekomendowane odpowiedzi

……ale zdarzały im się przypadki że świrował Xdrive i BMW mówiło ze to dlatego że bez gwiazdki , kupowali z gwiazdką i problem znikał .

To prawda

Jeszcze raz powtarzam serwis nie może odmówić napraw w takim przypadku. A Pan serwisant z ASO gada głupoty. Co ma gwizdka do xd. Rozumiem jak ktoś włożył jakieś dziwne rozmiary - to ma prawo się coś dziać.

A to nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

……ale zdarzały im się przypadki że świrował Xdrive i BMW mówiło ze to dlatego że bez gwiazdki , kupowali z gwiazdką i problem znikał .

To prawda

Jeszcze raz powtarzam serwis nie może odmówić napraw w takim przypadku. A Pan serwisant z ASO gada głupoty. Co ma gwizdka do xd. Rozumiem jak ktoś włożył jakieś dziwne rozmiary - to ma prawo się coś dziać.

A to nie jest prawdą.

A co niby nie jest prawdą - że serwis ma prawo ci odmówić naprawy. W poprzednim aucie. Miałem wymieniany xd z gwarancji. Felgi OZ racing i opony bez żadnych gwiazdek o parametrach zawartych przez BMW. Xdrive został cały wymieniony na gwarancji. To jest kazus oleju - bmw nie może zakazać używania części innych marek jeżeli spełniają ich parametry. I bzdury opowiadane przez wielu są potem powielane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby nie jest prawdą - że serwis ma prawo ci odmówić naprawy. W poprzednim aucie. Miałem wymieniany xd z gwarancji. Felgi OZ racing i opony bez żadnych gwiazdek o parametrach zawartych przez BMW. Xdrive został cały wymieniony na gwarancji. To jest kazus oleju - bmw nie może zakazać używania części innych marek jeżeli spełniają ich parametry. I bzdury opowiadane przez wielu są potem powielane.

To jest nie prawdą:

....... A Pan serwisant z ASO gada głupoty. Co ma gwizdka do xd. Rozumiem jak ktoś włożył jakieś dziwne rozmiary - to ma prawo się coś dziać.

Przerobiłem to na własnej skórze i to, że mi też wymieniali niczego nie zmienia.

Opony bez gwiazdki mogą zaburzać funkcjonowanie xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby nie jest prawdą - że serwis ma prawo ci odmówić naprawy. W poprzednim aucie. Miałem wymieniany xd z gwarancji. Felgi OZ racing i opony bez żadnych gwiazdek o parametrach zawartych przez BMW. Xdrive został cały wymieniony na gwarancji. To jest kazus oleju - bmw nie może zakazać używania części innych marek jeżeli spełniają ich parametry. I bzdury opowiadane przez wielu są potem powielane.

To jest nie prawdą:

....... A Pan serwisant z ASO gada głupoty. Co ma gwizdka do xd. Rozumiem jak ktoś włożył jakieś dziwne rozmiary - to ma prawo się coś dziać.

Przerobiłem to na własnej skórze i to, że mi też wymieniali niczego nie zmienia.

Opony bez gwiazdki mogą zaburzać funkcjonowanie xdrive.

Miałem 7 modeli BMW w XD. I jakoś nic nie zaburza bo niby co ma zaburzać - inna mieszanka, inny wzór bieżnika. Może z raz - dwa miałem z gwiazdko. A tak kupuje opony jakie mi pasują. Kiedyś się nawet z pytałem znajomego serwisanta w ASO - uśmiechnął się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede jutro kupowal 18 cali na zime i bede celowal w Pirelli z gwiazdka.


Mam natomiast pytanie odnosnie felg.

Rial X10 ma dobra cene i znosny wyglad, jednak nie jest to OEM BMW, a przynajmniej nieoficjalnie, bo mozliwe, ze to wlasnie Rial dostarcza felgi do BMW.


Pytania:

1) Czy felga tez musi miec "gwiazdke" czy BMW przyczepia sie wylacznie do opon?

2) Jaka szerokosc felg powinna byc dla tych 18-tek? Obecnie na lato mam opony 225/40 R19 przod oraz 255/35 R19 tyl. Nie wiem jaka szerokosc, bo musialbym zdjąć. Znalazlem cos takiego: https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/original-bmw-accessories/kompletne-kola-bmw.html i tam juz dla 18-tki rzekomo jest to odpowiednio 7,5 cala oraz 8,5 cala, ale wolalbym potwierdzic.

3) Jakie jest ET w fabrycznych 19-tkach w M340i przod/tyl, a jakie powinno byc ET w 18-tkach przod/tyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
widzę że jest problem żeby dostać zimową oponę z gwiazdką nie runflat jakiegoś premium producenta. Nie wspominając o gotowych kompletach do kupienia. Czy ktoś wie gdzie jakieś fajne oponki zimowe premium z gwiazdką kupić?
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
widzę że jest problem żeby dostać zimową oponę z gwiazdką nie runflat jakiegoś premium producenta. Nie wspominając o gotowych kompletach do kupienia. Czy ktoś wie gdzie jakieś fajne oponki zimowe premium z gwiazdką kupić?

oponeo/sklepopon, jeśli szukasz całego kompletu kół popatrz na olx lub podzwoń po ASO, może im coś zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jest problem żeby dostać zimową oponę z gwiazdką nie runflat jakiegoś premium producenta. Nie wspominając o gotowych kompletach do kupienia. Czy ktoś wie gdzie jakieś fajne oponki zimowe premium z gwiazdką kupić?

oponeo/sklepopon, jeśli szukasz całego kompletu kół popatrz na olx lub podzwoń po ASO, może im coś zostało.

 

A faktycznie teraz dopiero zobaczyłem że niektóre mają dopisek "Homologacja BMW". Dzięki.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z rozmiaru 19 to aktualnie znalazłem tylko takie na sam tył (link poniżej). A gdzie przód? NI MA i nie wiadomo czy będą. Zachciało się opon performance... i teraz nie idzie znaleźć zwykłych opon z gwiazdką NIE runflat =/


przód: 225/40 R19

tył: 255/35 R19


https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-alpin-pa4-255-35-r19-96-v-xl-#403258747

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam. Jakby ktoś nie chciał twardych run flatów na swoim aucie w rozmiarze 225/40 R19 + homologowane do bmw (z gwiazdką) to zapomnijcie. Nie dostaniecie takich opon nigdzie. Obdzwoniłem wszystko co się dało. Za granicą już też szukałem. Nie rozumiem dlaczego na przód nie mogę znaleźć a na tył (255/35 R19) są dostępne...


Najlepszy jest salon który mówi że wymagane są opony z gwiazdką, a ja "no to znajdźcie mi takie" - i cisza xD W razie kłopotów z napędem odmówią mi naprawy na gwarancji bo nie było gwiazdki. Śmieszne...

Reasumując, na zimę tylko twardy run-szyt i wypadające plomby z zębów.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam. Jakby ktoś nie chciał twardych run flatów na swoim aucie w rozmiarze 225/40 R19 + homologowane do bmw (z gwiazdką) to zapomnijcie. Nie dostaniecie takich opon nigdzie. Obdzwoniłem wszystko co się dało. Za granicą już też szukałem. Nie rozumiem dlaczego na przód nie mogę znaleźć a na tył (255/35 R19) są dostępne...


Najlepszy jest salon który mówi że wymagane są opony z gwiazdką, a ja "no to znajdźcie mi takie" - i cisza xD W razie kłopotów z napędem odmówią mi naprawy na gwarancji bo nie było gwiazdki. Śmieszne...

Reasumując, na zimę tylko twardy run-szyt i wypadające plomby z zębów.

Możesz zawsze kupić 18stki. Trochę wiekszy balon da gwarancje bardziej komfortowej jazdy. Sam mam 18stki na zime RF Pirelli SottoZero i jest ok. Tez nie wyglada to źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ostrzegam. Jakby ktoś nie chciał twardych run flatów na swoim aucie w rozmiarze 225/40 R19 + homologowane do bmw (z gwiazdką) to zapomnijcie. Nie dostaniecie takich opon nigdzie. Obdzwoniłem wszystko co się dało. Za granicą już też szukałem. Nie rozumiem dlaczego na przód nie mogę znaleźć a na tył (255/35 R19) są dostępne...


Najlepszy jest salon który mówi że wymagane są opony z gwiazdką, a ja "no to znajdźcie mi takie" - i cisza xD W razie kłopotów z napędem odmówią mi naprawy na gwarancji bo nie było gwiazdki. Śmieszne...

Reasumując, na zimę tylko twardy run-szyt i wypadające plomby z zębów.

 

Nikt Ci niczego nie odmówi! To jest rekomendacja, żaden przymus! Jeśli rozmiar, nośność, indeks prędkości się zgadza to jest Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci niczego nie odmówi! To jest rekomendacja, żaden przymus! Jeśli rozmiar, nośność, indeks prędkości się zgadza to jest Ok.

 

Ta? A skąd ta pewność? Szkoda że w serwisie nie mają takiego zdania i mówią że w przypadku np awarii xdrive stracę gwarancję jeśli auto będzie na oponach bez gwiazdki =). Takie ciekawe info znalazłem z tego forum + z innego źródła:

 

For all the BMW XDrive Owner: The reduction of variance of the side wall for OE Tire is very important to avoid costly damages on your xdrive system. With cheap tire with high variance the XDrive System thinks there is a permanent slip and is managing the whole time the power between the axle (that's what meant in the video with the sensitivity). Such AWD System are actually not designed for permanent slip.

Temat był mocno rozpracowany na niemieckim forum. Konkluzja była taka, że dla niemieszanego zestawu można śmiało bez gwiazdki, oby parametry zgodne z zaleceniami. Dla mieszanego zestawu (tzn. tył szerszy) gwiazdka gwarantuje, że przód i tył mają obwód toczenia w tolerancji BMW dla xdrive. Tak, tak ... pomimo, że opona ma taki sam rozmiar jak chce BMW, to może być pewna różnica w obwodzie. Niemcy nawet dokładnie sprawdzali specyfikacje producentów opon. A chodziło o wielkości rzędu milimetrów. Brzmi paranoicznie, ale nawet ten sam rozmiar opony u danego producenta może być z gwiazdka lub bez.

 


 

Możesz zawsze kupić 18stki. Trochę wiekszy balon da gwarancje bardziej komfortowej jazdy. Sam mam 18stki na zime RF Pirelli SottoZero i jest ok. Tez nie wyglada to źle ;)

 


No właśnie nie podobają mi się żadne czarne 18 i z tego co widzę na oponeo to też nie ma na przód opony z gwiazdką bez runflata.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jest tutaj cały wątek o oponach na którym można się doktoryzować.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171&p=2855039&hilit=Xdrive#p2855039

I piszą to samo że przy ogumieniu mieszanym, opona z gwiazdką jest jednak bardzo ale to bardzo wskazana jeśli ktoś nie chce mieć problemów z xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie masz takie same kapcie przód i tył. Gwiazdka jest wymagana głównie przy konfiguracji mieszanej. Czyli inny rozmiar opony tył VS przód - np jak w moim aucie. Wtedy PONOĆ możesz nawet rozwalić xdrive zwykłymi oponami bez gwiazdki. Wszystko opisane wraz z przykładami innych osób w 4 postach wyżej + w linkach.


EDIT: No ale czytam co chwilę teksty za i przeciw więc już sam nie wiem. Dostałem taką odpowiedź od kogoś zza granicy odnośnie jakości, zużycia opon, ich obwodów i że niby gwiazdka jednak nie wymagana przez jego dealera pod warunkiem że założysz dobrej jakości oponę (klasa premium):

 

As long as the circumferences are the same (or at least very close, within about 1-2 %) on front and rear axles, everything is fine and xDrive (and also Audi's Quattro) works perfectly without any slip. You don't need BMW-branded star-rated tires for that. You might encounter uneven wear with cheap tires and this could certainly cause differences in circumferences between the front and rear, but if the tires wear evenly, there are no problems. I'm currently running non-star Michelin Pilot Sport 4S tires in the summer and also non-star snow tires in the winter which is very common here in the Nordic countries - and both these tires are also sold by BMW dealerships. However, it is highly recommended to change new tires both for front and rear axles at the same time to avoid this difference in tire circumference which can occur when using new and badly worn tires at the same time.


In fact I had a pretty bad and unfixable puncture on my right front tire last summer. I was told at the BMW dealership that they can't change that one tire only, because the rears are already so worn that the difference in circumference between the worn rears and the brand new right front would exceed xDrive tolerances. So all four tires had to be changed because of this one tire.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.