Skocz do zawartości

nie działająca ładowarka bezprzewodowa?


ipamaters

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem swoją X7. Super! Dość długo czekałem - od kwietnia. Podobno niektórzy czekają jeszcze dłużej, więc ogólnie jest OK.


Próbowałem skonfigurować iPhone jako kluczyk, ale niestety nie mogę go połączyć.


Przy próbie konfiguracji w pewnym momencie mam położyć telefon na ładowarce i wtedy... nie jest on wykrywany i cały proces kończy się niepowodzeniem.


Jestem pewien, że ładowarka nie działa, bo nie ładowała mi ani tel. ani tego dużego kluczyka.


Więc pewnie te dwie sprawy się łączą.


I teraz pytanie: czy należy ją jakoś uaktywnić? Nie znalazłem żadnej opcji w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zobacz bezpiecznik F262 ....... 5A.

Jest on w bagażniku po prawej stronie.


Ten bezpiecznik jest odpowiedzialny jeszcze za kilka rzeczy , np. podświetlenie w podłokietniku , oświetlenie konsoli środkowej , kontroler do iDrive , przycisk zawieszenia samopoziomującego .



Informacje z NewTis.....

Ładowanie telefonu komórkowego lub klawisza wyświetlacza może być ograniczone w wysokich temperaturach i funkcja może nie być dłużej wykonywana. W rezultacie urządzenie może się wyłączyć z powodu ogrzewania.


Wsuń telefon komórkowy lub klawisz wyświetlacza do schowka z wyświetlaczem skierowanym w stronę zacisku zabezpieczającego.


W przypadku wykrycia ciał obcych bezprzewodowa stacja ładująca zostaje wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem swoją X7. Super! Dość długo czekałem - od kwietnia. Podobno niektórzy czekają jeszcze dłużej, więc ogólnie jest OK.


Próbowałem skonfigurować iPhone jako kluczyk, ale niestety nie mogę go połączyć.


Przy próbie konfiguracji w pewnym momencie mam położyć telefon na ładowarce i wtedy... nie jest on wykrywany i cały proces kończy się niepowodzeniem.


Jestem pewien, że ładowarka nie działa, bo nie ładowała mi ani tel. ani tego dużego kluczyka.


Więc pewnie te dwie sprawy się łączą.


I teraz pytanie: czy należy ją jakoś uaktywnić? Nie znalazłem żadnej opcji w ustawieniach.

 

Sprawdź czy na podstawce jest znaczek baterii - pewnie nie masz ładowarki indukcyjnej.


Robiłeś zgodnie z instrukcja i dwa kluczyki miałeś w aucie?

 

Zdekoduj sobie VIN. Moim zdaniem na 99% usuneli Ci Digital Key - bo teraz to do zadnego bmw nie trafia (moze z wyjatkiem elektryków).


Kod 32Z to rezygnacja z digital key; w dekoderze moze to brzmiec S32Z ENTFALL BMW DIGITAL KEY.

 

Odbierałem kilka tygodni temu i mam digital key (nie mam indukcji tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej gumowej podstawce jest znaczek wyglądający jak smartfon i nad nim jest kilka oddalających się półokrągłych fal - wygląda na taki właśnie znaczek?


W cenniku (od kwietnia 2021) w części: "Rozrywka i komunikacja" to jest oznaczone jako standard:


"Wielofukcyjny kluczyk z wyświetlaczem LCD (...). Wskazuje wiele danych dotyczących pojazdu i pozwala obsługiwać jego wybrane funkcje w zależności od wyposażenia standardowego. (...) Kluczyk BMW z wyświetlaczem ładuje się bezprzewodowo lub za pomocą dostarczonego kabla USB"


No więc tu nie ma nic o tym w sumie że ładuje się bezprzewodowo w pojeździe ;)


Ale w kolejnym punkcie (też opisanym jako standard dla wszystkich wersji) jest coś takiego:


"Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym. Obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i drugim mikrofonem zapewniającym lepszą słyszalność kierowcy i pasażera. (...)"


więc tutaj skoro "obejmuje nieckę" to chyba raczej to powinno działać w standardzie?? Więc dziwi mnie to co napisał BigCactus. Czy są jakieś różne standardy? Czy jest jakiś bardziej aktualny czy jak?


Ogólnie ja zamawiałem w kwietniu X5 ale coś nie mogłem się doczekać i zamieniłem a X7 który dostałem szybciej, ale którego sam nie konfigurowałem. Nie wiem więc wg jakiego cennika został on skonfigurowany? Może jest jakiś późniejszy niż kwietniowy, bardziej okrojony?


Ten digital key próbowałem konfigurować zgodnie z instrukcją czyli miałem też kluczyki w aucie.


@wzet gdzie mogę zdekodować nr VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wzet gdzie mogę zdekodować nr VIN?

https://www.mdecoder.com

Dzięki!


Po zdekodowaniu znalazłem takie coś:

"S6NS Comfort Telephony W/ Enhanced Smartphone" - nic więcej innego o telefonie czy ładowaniu nie ma


Znalazłem też takie coś ;)

"Transmission: Manual" jakiś babol raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej gumowej podstawce jest znaczek wyglądający jak smartfon i nad nim jest kilka oddalających się półokrągłych fal - wygląda na taki właśnie znaczek?


W cenniku (od kwietnia 2021) w części: "Rozrywka i komunikacja" to jest oznaczone jako standard:


"Wielofukcyjny kluczyk z wyświetlaczem LCD (...). Wskazuje wiele danych dotyczących pojazdu i pozwala obsługiwać jego wybrane funkcje w zależności od wyposażenia standardowego. (...) Kluczyk BMW z wyświetlaczem ładuje się bezprzewodowo lub za pomocą dostarczonego kabla USB"


No więc tu nie ma nic o tym w sumie że ładuje się bezprzewodowo w pojeździe ;)


Ale w kolejnym punkcie (też opisanym jako standard dla wszystkich wersji) jest coś takiego:


"Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym. Obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i drugim mikrofonem zapewniającym lepszą słyszalność kierowcy i pasażera. (...)"


więc tutaj skoro "obejmuje nieckę" to chyba raczej to powinno działać w standardzie?? Więc dziwi mnie to co napisał BigCactus. Czy są jakieś różne standardy? Czy jest jakiś bardziej aktualny czy jak?


Ogólnie ja zamawiałem w kwietniu X5 ale coś nie mogłem się doczekać i zamieniłem a X7 który dostałem szybciej, ale którego sam nie konfigurowałem. Nie wiem więc wg jakiego cennika został on skonfigurowany? Może jest jakiś późniejszy niż kwietniowy, bardziej okrojony?


Ten digital key próbowałem konfigurować zgodnie z instrukcją czyli miałem też kluczyki w aucie.


@wzet gdzie mogę zdekodować nr VIN?

 

Czy w znaczku wyglądającym jak smartfon jest bateria narysowana czy jest jak na zdjęciu poniżej? Jeśli jest tak jak na zdjęciu to nie ma ładowania indukcyjnego. Niestety z racji restrykcji pomimo tego, ze była w cenniku możesz jej nie mieć.


Dostałeś dodatkowo kartę digital key? Być może najpierw musisz wgrać kartę i później karta podpina się w smartfonie. Ja najpierw wgrałem kartę, a pozniej telefon - ale nie wiem czy ma to znaczenie.


d025b8fefe54c71emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, Moment… można zrobić z iPhone’a kluczyk do BMW? mam co prawda 7 (G11), nie X7, ale dostałem ją 30.09, więc raczej świeża… może da się i u mnie taki bajer zastosować?


O jakiej karcie digital key mówicie? Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie? Ja nic nie dostałem do auta, co mogłoby wyglądać jak karta. Tylko ten pomylony klucz z wyświetlaczem oraz taki mniejszy, bardziej typowy kluczyk



Sent from my iPad using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, Moment… można zrobić z iPhone’a kluczyk do BMW? mam co prawda 7 (G11), nie X7, ale dostałem ją 30.09, więc raczej świeża… może da się i u mnie taki bajer zastosować?


O jakiej karcie digital key mówicie? Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie? Ja nic nie dostałem do auta, co mogłoby wyglądać jak karta. Tylko ten pomylony klucz z wyświetlaczem oraz taki mniejszy, bardziej typowy kluczyk



Sent from my iPad using Tapatalk

 

EDIT: no to już wiem… 7er nie ma opcji digital key. Kurtyna :/



Sent from my iPad using Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, Moment… można zrobić z iPhone’a kluczyk do BMW? mam co prawda 7 (G11), nie X7, ale dostałem ją 30.09, więc raczej świeża… może da się i u mnie taki bajer zastosować?


O jakiej karcie digital key mówicie? Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie? Ja nic nie dostałem do auta, co mogłoby wyglądać jak karta. Tylko ten pomylony klucz z wyświetlaczem oraz taki mniejszy, bardziej typowy kluczyk



Sent from my iPad using Tapatalk

 

Zwykła karta - trzeba pamiętać, ze jak się ją podepnie pod samochód i zgubi, to sytuacja jest identyczna jak w przypadku zgubienia normalnego klucza (ze strony ubezpieczenia).


58fdb6ad0fca4e17med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ładowarki indukcyjnej to dostałem info, że po prostu brakowało części więc mój wyszedł bez niej z produkcji, a w sumie powinien ją mieć :P


Ja pierdzielę co za czasy :lol:


I co: mam się ciskać o ładowarkę? Kabelek dostałem przecież :D :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po prawdzie, to ta ładowarka jest nic nie warta


w mojej ocenie: po pierwsze kompletnie nie ładuje telefonu, a po drugie działa wyłącznie jako podgrzewacz; co jest o tyle irytujące, że już kilka razy miałem kłopot z telefonem, który po dłuższej jeździe na owym podgrzewaczu po prostu wyłączał się ze względu na zbyt wysoką temperaturę :duh: :duh:


najgorzsze w tym ustrojstwie jest to, że nie da się go dezaktywować... położenie telefonu zawsze wywołuje efekt grzania (nie wiem, jak jest w przypadku słuchawek nieposiadających funkcji ładowania indukcyjnego)


ergo, nie płakałbym z powodu tego braku! co więcej, sam zastanawiam się, czy nie poprosić serwisu o odłączenie kabelków

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam Samsunga


Może podziel się zdjęciem ładowarki, jaką masz u siebie, poproszę serwis, aby założyli mi taką samą. Jak dotąd mają stałą śpiewkę, że ladowarka zawsze grzeje telefon, kiedy go ładuje…

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam Samsunga


Może podziel się zdjęciem ładowarki, jaką masz u siebie, poproszę serwis, aby założyli mi taką samą. Jak dotąd mają stałą śpiewkę, że ladowarka zawsze grzeje telefon, kiedy go ładuje…

ja juz dwa razy zglaszalem ten problem. BMW ma juz przygotowane kilkustronicowe wytlumaczenie, jak ladowanie bezprzewodowe wplywa na telefon - takze powodzenia... Widac wyraznie, ze maja duzo takich zgloszen i przygotowali sobie wytlumaczenie na kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładowarka działa jak trzeba, nie jest może „ mistrzem” prędkości ładowania, ale podładowuje telefon wystarczająco. Trochę się przy tym grzeje, ale nie przegrzewa - iPhone 11 Pro Max w całkiem grubym etui firmy Speck. Jeżdżę cały czas na Apple CarPlay i muzyka z AppleMusic. Zauważyłem, że teraz jak temperatury spadły to indukcja trochę lepiej ładuje niż latem.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładowarka działa jak trzeba, nie jest może „ mistrzem” prędkości ładowania, ale podładowuje telefon wystarczająco. Trochę się przy tym grzeje, ale nie przegrzewa - iPhone 11 Pro Max w całkiem grubym etui firmy Speck. Jeżdżę cały czas na Apple CarPlay i muzyka z AppleMusic. Zauważyłem, że teraz jak temperatury spadły to indukcja trochę lepiej ładuje niż latem.

 

moj iPhone 12 kilka razy wszedł już w tryb awaryjnego wyłączenia ze względu na temperaturę; ładowarka daje radę utrzymać stały poziom naładowania baterii, kiedy używam telefonu w sposób podobny do opisanego przez Ciebie (Apple CarPlay, TIDAL jako źródło audio, waze jako nawigacja)

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Generalnie ładowarka indukcyjna w X7 jest do kitu - jeździłem paroma autami z indukcją i ta z X7 najgorzej działa - mam co prawda Samsunga, ale na innych ładowarkach mi się nie grzał - w domu też ładuje indukcyjnie i nie ma przegrzewania.


Niemniej osobną jeszcze sprawą jest bezprzewodowy android auto - przy używaniu na dłuższych trasach on rozgrzewa telefon, i wtedy wkładam telefon do schowka i podpinam pod kabel, żeby się podwójnie nie nagrzewał :)

Oczywiście od strony ładowarki BMW ma wywalone. Od strony AA bezprzewodowego bym się nie czepiał, bo to ogólny problem raczej samej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.