Skocz do zawartości

wentylacja foteli


tomo_m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wentylacji foteli.

Odnoszę wrażenie(po kilku miesiącach użytkowania), że wentylacja foteli działa u mnie bardzo słabo. Przykładowo mam na sobie t-shirt, włączam na najwyższy trzeci stopień i ledwo wyczuwam że coś dmucha. Napiszcie proszę czy u Was jest podobnie bo nie wiem czy tak ma być czy zgłaszać reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle czekam na swoją x5, jeszcze mam możliwe ruchy w zamówieniu. W zasadzie komforty zamówiłem tylko dlatego, że jest wentylacja. Standardowe fotele wg. mnie są bardzo wygodne, początkowo miałem zamówić sportowe z dodatkową regulacją lędźwi, ale szybko zmieniłem zdanie, jak się zrobiło gorąco i zacząłem wychodzić z samochodu z mokrymi plecami. Ale nie zależy mi na wydawaniu dodatkowych 10k jeśli ma nie spełnić to swojej roli ;)

Jest ktoś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja ciągle czekam na swoją x5, jeszcze mam możliwe ruchy w zamówieniu. W zasadzie komforty zamówiłem tylko dlatego, że jest wentylacja. Standardowe fotele wg. mnie są bardzo wygodne, początkowo miałem zamówić sportowe z dodatkową regulacją lędźwi, ale szybko zmieniłem zdanie, jak się zrobiło gorąco i zacząłem wychodzić z samochodu z mokrymi plecami. Ale nie zależy mi na wydawaniu dodatkowych 10k jeśli ma nie spełnić to swojej roli ;)

Jest ktoś zadowolony?

 

Chyba ilu użytkowników tyle opinii. Fotele standard vs komfortowe? Tutaj jestem mocno zdziwiony, że nie widzisz różnicy! Przecież fotele komfort z BMW uznawane są za najlepsze w motoryzacji!

Przekonałem się na tym forum, że zakwestionować można wszystko. Chyba największym postępem względem poprzednika w obecnej generacji X5 jest możliwość (wreszcie!) zamówienia zawieszenia pneumatycznego i skrętnej tylnej osi. Oba rozwiązania są geniealne! A tu okazuje się, że jest wielu użytkowników co mówią, że ani jedno ani drugie im nie pasuje :shock: Trudno więc chyba do końca sugerować się wypowiedziami innych. Jeśli zależy Ci na jakimś rozwiązaniu to przy tej cenie samochodu lepiej chyba zaznaczyć daną opcję i samemu zweryfikować jej przydatność niż sugerując się czyimś zdaniem zrezygnować i oszczędzić parę złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja ciągle czekam na swoją x5, jeszcze mam możliwe ruchy w zamówieniu. W zasadzie komforty zamówiłem tylko dlatego, że jest wentylacja. Standardowe fotele wg. mnie są bardzo wygodne, początkowo miałem zamówić sportowe z dodatkową regulacją lędźwi, ale szybko zmieniłem zdanie, jak się zrobiło gorąco i zacząłem wychodzić z samochodu z mokrymi plecami. Ale nie zależy mi na wydawaniu dodatkowych 10k jeśli ma nie spełnić to swojej roli ;)

Jest ktoś zadowolony?

 

Chyba ilu użytkowników tyle opinii. Fotele standard vs komfortowe? Tutaj jestem mocno zdziwiony, że nie widzisz różnicy! Przecież fotele komfort z BMW uznawane są za najlepsze w motoryzacji!

Przekonałem się na tym forum, że zakwestionować można wszystko. Chyba największym postępem względem poprzednika w obecnej generacji X5 jest możliwość (wreszcie!) zamówienia zawieszenia pneumatycznego i skrętnej tylnej osi. Oba rozwiązania są geniealne! A tu okazuje się, że jest wielu użytkowników co mówią, że ani jedno ani drugie im nie pasuje :shock: Trudno więc chyba do końca sugerować się wypowiedziami innych. Jeśli zależy Ci na jakimś rozwiązaniu to przy tej cenie samochodu lepiej chyba zaznaczyć daną opcję i samemu zweryfikować jej przydatność niż sugerując się czyimś zdaniem zrezygnować i oszczędzić parę złotych...

 

Punkt widzenia zależy od indywidualnych preferencji i jak w przypadku pneumatyki różnimy się bo ja uważam ze w X5 jest zbyt miękka (w q7, q8 jest super) i jestem bardzo zadowolony z mproff, to w przypadku komfortow zgadzam się z Michael w 100% że komforty to coś co użytkowników tego forum „łączy a nie dzieli” i jeśli budżet pozwala to warto brać w ciemno nawet jeśli po pol godzinnym oglądaniu wydaje się że nie ma różnicy. W późniejszej eksploatacji ta różnica będzie szybko dostrzeżona. Nie słyszałem żeby ktoś wyboru komfortow później żałował.


Co do wentylacji, to nigdy nie miałem i nie brakowało mi, szczególnie teraz jak mam jasny kolor lakieru i skory na fotelach. Teraz mam i włączam ale jakoś spektakularnej różnicy nie widzę. coś tam daje bo 600km mogę przejechać i jest jakby wygodniej niż w poprzednich autach. Wziąłem przez ciekawość i pewnie wziąłbym ponownie, ale jakbym mocno chciał ograniczyć budżet, to nie płakałbym bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komforty to na pewno bardzo fajne fotele ale ja osobiście zostałem przy sportowych. Dla mnie pozycja za kierownicą jest strasznie wysoka i lepiej czuję się sportowych, mają lepsze trzymanie boczne i tyłek tak nie lata do przodu i tyłu bo da się w nich zagłębić. Dodatkowo wziąłem podparcie lędzwiowe, niestety bez wentylacji czego trochę żałuję ale doplata też jest trochę przesadzona skoro działa to średnio podobnie jak indukcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w poprzedniej F15 komforty, a teraz w G05 mam zwykłe sporty (nie wziąłem bo nie mogłem ze względu na restrykcje) i szczerze to nie widzę różnicy w komforcie podróżowania, nawet na długim dystansie. Teraz nie wydawałbym już kasy na komforty, a extra 6k przeznaczyłbym na inne dodatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle czekam na swoją x5, jeszcze mam możliwe ruchy w zamówieniu. W zasadzie komforty zamówiłem tylko dlatego, że jest wentylacja. Standardowe fotele wg. mnie są bardzo wygodne, początkowo miałem zamówić sportowe z dodatkową regulacją lędźwi, ale szybko zmieniłem zdanie, jak się zrobiło gorąco i zacząłem wychodzić z samochodu z mokrymi plecami. Ale nie zależy mi na wydawaniu dodatkowych 10k jeśli ma nie spełnić to swojej roli ;)

Jest ktoś zadowolony?

 

Chyba ilu użytkowników tyle opinii. Fotele standard vs komfortowe? Tutaj jestem mocno zdziwiony, że nie widzisz różnicy! Przecież fotele komfort z BMW uznawane są za najlepsze w motoryzacji!

Przekonałem się na tym forum, że zakwestionować można wszystko. Chyba największym postępem względem poprzednika w obecnej generacji X5 jest możliwość (wreszcie!) zamówienia zawieszenia pneumatycznego i skrętnej tylnej osi. Oba rozwiązania są geniealne! A tu okazuje się, że jest wielu użytkowników co mówią, że ani jedno ani drugie im nie pasuje :shock: Trudno więc chyba do końca sugerować się wypowiedziami innych. Jeśli zależy Ci na jakimś rozwiązaniu to przy tej cenie samochodu lepiej chyba zaznaczyć daną opcję i samemu zweryfikować jej przydatność niż sugerując się czyimś zdaniem zrezygnować i oszczędzić parę złotych...

 

Nie tyle nie widzę różnicy, co standardowe uznaję za wygodne. Długie trasy są u mnie rzadkością, może dlatego jestem mniej wymagający ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wentylacji foteli.

Odnoszę wrażenie(po kilku miesiącach użytkowania), że wentylacja foteli działa u mnie bardzo słabo. Przykładowo mam na sobie t-shirt, włączam na najwyższy trzeci stopień i ledwo wyczuwam że coś dmucha. Napiszcie proszę czy u Was jest podobnie bo nie wiem czy tak ma być czy zgłaszać reklamację.

 

To chyba chodzi o to, żeby nie wysiadać z auta z mokrymi plecami, a nie, żeby czuć podmuch.

Byłem w tym roku w Chorwacji swoim autem, jeździłem ciągle z włączoną wentylacją i nigdy nie miałem mokrych pleców.

Jedyne moje zastrzeżenie do wentylacji to, że na 3 biegu chodzi całkiem głośno. Przeważnie używam 2 biegu, bo jest optymalny jeśli chodzi o "chłodzenie" siedzenia i głośność działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.