Skocz do zawartości

G20 LCI


ironiq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyszło mi 10k więcej po list price niż mój konfig pre-LCI. M340i

 

Mi konfig 20000 więcej przy czym nie mam Connected Professional więc teoretycznie 10000 więcej.

Natomiast ucięte rabaty mocno zwiększają różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi 10k więcej po list price niż mój konfig pre-LCI. M340i

 

Mi konfig 20000 więcej przy czym nie mam Connected Professional więc teoretycznie 10000 więcej.

Natomiast ucięte rabaty mocno zwiększają różnice

 

Ja skonfigurowałem dzisiaj na starym konfiguratorze swojego Sportline i identycznie skonfigurowane LCI bez m-pakietu i przy identycznej wersji cena jest wyższa o 8tyś zł. Inna sprawa że od września kiedy zamawiałem to cena pre LCI się zmieniła o jakieś 10 tys. Doliczyłem pakiety gwarancyjne i serwisowe a te drugie dla LCI są zdecydowanie tańsze.

Ale tak jak koledzy piszą nasze zeszłoroczne rabaty powodowały że sumując wszystko auto jest obecnie warte dużo więcej niż jak je odbierałem na koniec stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: konfigurowałem 318i Mpakiet w marcu 2021 wyszło 208 000 ( minus rabat 18% ) a teraz 231 000

 

Przeliczałeś z niemieckiego lub brytyjskiego konfiguratora? Ja od wczoraj nie widzę ani nowej ani starej trójki w Polskim konfiguratorze bmw...

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: konfigurowałem 318i Mpakiet w marcu 2021 wyszło 208 000 ( minus rabat 18% ) a teraz 231 000

 

Przeliczałeś z niemieckiego lub brytyjskiego konfiguratora? Ja od wczoraj nie widzę ani nowej ani starej trójki w Polskim konfiguratorze bmw...

 

Już jest polski konfigurator, ktoś tu podrzucał linka, poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden link i to jest on. Widzicie tam trójkę którą można sobie skonfigurować? Ja nie:


https://www.bmw.pl/pl/konfigurator.html


EDIT: no ok, na tym linku co ktoś dał stronę wcześniej faktycznie działa. Ale nie znaczy to że strona bmw nie jest skopana skoro trójki nie widać ;D

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie: konfigurowałem 318i Mpakiet w marcu 2021 wyszło 208 000 ( minus rabat 18% ) a teraz 231 000

 

Przeliczałeś z niemieckiego lub brytyjskiego konfiguratora? Ja od wczoraj nie widzę ani nowej ani starej trójki w Polskim konfiguratorze bmw...

 

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configure/G20/21FF/FEHAT,P0300,S01CB,S01DF,S01S3,S0230,S0255,S02PA,S02TE,S02VB,S02VC,S0302,S0428,S0430,S0431,S0465,S0493,S04GN,S04NE,S0508,S0534,S0544,S0548,S05AQ,S05DA,S05DC,S0654,S06AE,S06AF,S06AK,S06C3,S06U2,S06VB,S06WC,S0760,S0851,S0879,S08KA,S08R9,S08TF,S09QX?expanded=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nawet w lifcie uwalili asystentow professional, head up, kamery 360 :mrgreen: . Grubo sie bawia..


W m340i dali asystentow professional i kamery 360 ..a head upu nadal brak :mad2:


Tak jak ludzie pisza…sztab ludzi pracowal i analizowal rynek ..i ludzie rzuca sie jak pelikany


Jedyny plus minus …teraz nie wazne jakie swiatla wezmiesz ..zawsze bedziesz mial takie same dzienne.W przedlifcie bylo widac kto ma basic, kto ma medium ledy, a kto lasery..


Ogolnie jest drogo..i duzo opcji wylecialo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hedup jest chyba razem z tym zawarty: '"BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym". Czytaj tam w opisie.


+ piszą tu o head-up'ie więc powinien być:


https://www.bmw.pl/pl/all-models/3-series/sedan/2022/bmw-serii-3-limuzyna-w-skrocie.html

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłem sobie konfigurację LCI i cena mi wyszła...400,- PLN taniej. Niby fajnie, ale:

- brak wyświetlacza Head-Up

- brak świateł laserowych

- brak pakietu dodatkowych funkcji lusterek (czyli zakładam autościemnianie)

- brak możliwości wyboru czerwonych zacisków bez pakietu


Czyli ogólnie zmiany jeżeli chodzi o dostępne opcje na gorsze. BMW zawsze się szczyciło tym, że można sobie skonfigurować auto jak się chce, a nie tylko jakimiś pakietami jak w autach budżetowych. Widać idą w tą samą stronę.

Jestem ciekaw jak do sprawy podejdzie mój dealer. Bo za tą samą cenę mam mniej niżeli zamówiłem. Fakt, że w zamówieniu mamy zapis mówiący o tym, że wersja LCI może się różnić od zamówionej, ale też zapewnienie że wszelkie zmiany na niekorzyść powinny obniżać cenę, zaś na korzyść pozostawić ją bez zmian. Ale życie pisze swoje scenariusze i zawsze może się zasłonić tym, że nie jest w stanie mi dostarczyć zamówionego auta, bo pewne opcje są najzwyczajniej niedostępne.


EDIT: faktycznie Head-up jest w pakiecie innowacji ukryty pod Live Cockpit Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zmiany niewielkie, wręcz kosmetyczne.

 

Zgadza się. Co najważniejsze to usunęli wszelkiej maści "bieda-wersje", które nigdy nie powinny być oferowane w tej klasie auta.


Laserów nie ma ponieważ było z nimi więcej problemów niż korzyści, dodatkowo nie przeszły homologacji w USA a to dla BMW jeden z największych rynków nie licząc Chin.


W standardzie dali to co od zawsze powinno być w tej klasie aucie, czyli : elektrycznie składane lusterka oraz nawigacje (pomimo przyzwyczajenia wielu osób do google maps).


Robiłem symulacje na kilku wersjach i ogólnie od początku 2022 roku 3-ka zdrożała o ok. 20 tyś PLN.


Cennika LCI nie porównuje do cennika z początku maja, tylko do cennika ze stycznia ponieważ tylko takie porównanie oddaje prawdziwy obraz rzeczy (od stycznia były dwie podwyżki : 1100 zł za M-Pakiet w styczniu oraz 9000 zł na koniec marca).

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest drożej. "Moja" konfiguracja 320i kombi to jakieś +23 kPLN. I to bez kierownicy z M-pakietu, bo tu ciekawostka - nie można dokupić samej kierownicy (a tak mam teraz) - konfigurator od razu każe wybrać M-pakiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuję do cennika po którym podpisywałem umowę. I przy M340i wychodzi praktycznie to samo. Natomiast zrobiłem sobie jeszcze konfigurację 330i, taką samą jak wcześniej (bo brałem pod uwagę właśnie albo 330i albo M340i, ale w końcu raz się żyje :lol:) i tutaj wychodzi już dobre 20 tys. więcej. Fakt, że wtedy nie było zdaje się 2 opcji (m.in Head-Up był na restrykcjach), ale widać wyraźną zwyżkę. Bezpiecznie to jakieś 5%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy M340i wychodzi praktycznie to samo. Natomiast zrobiłem sobie jeszcze konfigurację 330i, taką samą jak wcześniej i tutaj wychodzi już dobre 20 tys. więcej

 

Zgadza się. Głównie zdrożały najtańsze wersje, najsłabiej doposażone.


BMW miało target aby zbudować "przyczułek" w Polsce i trzeba im przyznać osiągneli to, właśnie oferując tańsze modele, wręcz "golasy".

O ile nie mylę się, w 2019 roku zaoferowali 318i w manualu za 100 tyś PLN netto. Cała korpo-flota rzuciła się na ten model który do 2020 roku stanowił przeszło 30% sprzedanych modeli w Polsce.


Informacyjnie: Najbardziej sprzedawanym modelem BMW w Polsce za 2021 był model 318i w M-Pakiecie.

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można dokupić samej kierownicy z M-pakietu

 

I słusznie!


Zawsze dziwiłem się czemu oferują kierownicę z M-Pakietu jako niezależną opcje - przecież to nie jest w żaden sposób spójne z polityką marketingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok head up jest, ale reszty nie ma.


Ja np.uwielbiam assistent professional za tryb jaZdy w korku, ktory podaza za samochodem, nie trzeba nic wciskac, przywracac, wystarczy patrzec na droge, a jak nie patrzysz ..to sygnal dzwiekowy przypomni :cool2:

To jest w ramach pakietu innowacji. Musisz tylko wybrać Systemy asystujące kierowcy Professional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.