Skocz do zawartości

Owady problem z usunięciem


Roberto1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mam problem z owadami a właściwie z ich pozostałościami .

Nowy samochód ze znikomym przebiegiem . Tydzień temu trasa , przez ten czas stal w garażu podziemnym.

Dzisiaj na myjni słyszę , że tylko polerka może pomóc.

Lakier czarny metalik.

Jest tego dziadostwa trochę na masce, zderzaku i nawet na lampach widzę.

Czy naciągają mnie na polerkę czy może są inne skuteczne metody usuwania owadów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień myjnię.Przy prędkości autostradowej maska jest latem zawsze oblepiona owadami.Czasami gdy dwa trzy tygodnie brak czasu na myjnię ,to sam się zastanawiam czy chłopcy z myjni dadzą radę. Ale wspóczesna chemia dobrze sobie z tym radzi. A mam białe samochody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym, gołym lakierze, po tygodniu niezmyte robale powodują nieodwracalne uszkodzenia w lakierze . Niestety tylko polerka usunie te znamiona.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na czarnym, gołym lakierze, po tygodniu niezmyte robale powodują nieodwracalne uszkodzenia w lakierze . Niestety tylko polerka usunie te znamiona.

 

Niestety to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to lot w kosmos , każdy średnio rozgarnięty detailer sobie z tym poradzi.

Ja korzystam i mogę polecić Arka i jego Wellness Car na Jeleniogórskiej.

Jak chcesz miec spokój to musisz okleić przód folia ppf lub położyć jakaś powłokę lub kłaść systematycznie minimum 2 - 3 razy w roku jakiś mocny wosk syntetyczny - np. Fusso 12 month - jak na wosk i swoją cenę to petarda.

Ja okleiłem całe audi ppf i jest spokój , drugie mam pokryte dobra ceramika i tez jest Ok. Jednak jak przyschna robale to

bez lekkiej chemii ani rusz ale żadne ślady nie zostają .

Przy nowym porządniejszym aucie warto o taki zabieg sie pokusić , koszt to drobny ułamek wartości a po kilku latach auto jest wciąż jak z fabryki

https://wellness-car.pl/galeria/audi-rs-q8

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dlatego jak mam wszystkie paździerze oklejone w całości PPF i mam robale w dup.ce :)

 

To nie do końca tak, jak po trasie zostawisz auto na smażenie na slonku na parę dni bez mycia to Ci się zatopią w folii i przez rok będziesz z tym jezdzic :)

Ale poza tym to tak, ppf rozwiązuje masę problemów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.