Skocz do zawartości

4 GC - podoba się Wam czy nie podoba ?


konopson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce was straszyć ale ja nadal otrzymuje info że BMW Polska ma za mało slotów na 4er i następne 4er będą w wakacje 2022 chyba że dealer ma wolny slot.

 


Jak zamawiałem swoje 4 GC to dealer od razu podał mi konkretny slot produkcyjny - co prawda jeden z ostatnich na ren rok, także myślę, że wyjdzie skoro nie ma w wyposażeniu nic z restrykcji.


Faktycznie, jeśli dealer bie ma slotu a czeka na przydzielenie miejsca produkcyjnego, dzieje się tak jak mówisz.


Niestety jak zamawiałem na początju stycznia Z4 M40i miałem plqnowaną datę prod w połowie marca - finalnie wyszła w polowie lipca. Ale wtedy zamawiałem u innego dealera, który nie miał slotu zarezerwowanego wcześniej.


Teraz przejechałem się kawałek dalej w Polskę i powiem.szczerze, że co dealer to inne podejście. Wiadomo, ale tu podoba mi się, że otwiera mi tabelkę nq kompie ze slotami i widze, co na czerwono, co na szaro co na zielono odnośnie slotów.


Jak będzie, zobaczymy ale bądźmy dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli miał zarezerwowany slot to powinno być ok ale jeżeli zamówił auto bez tego to dopiero połowa przyszłego roku. Podobno bmw polska nie spodziewało się takiego zainteresowania i zamówiło o połowę za mało slotow na 4er.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@maly to z tego co piszesz jest jeszcze gorzej niż myślałem. Z jakieś 2 tygodnie temu rozmawiałem z handlowcem u którego zwykle zamawiam auta i jak się zapytałem jakie auto jest szansa ze się wyprodukuje w normalnym terminie i bez restrykcji to właśnie wskazał na 4 gc jako ze niby nowosc i premiera wiec powinno być ok. Generalnie handlowiec mi powiedział, ze sam już jest załamany ta sytuacja, ze jego pensja to głównie prowizja i to po wydaniu auta a aut nie ma, a zamówione nie przyjeżdzają. Z tego co się orientuje to nie tylko w BMW jest taka sytuacja, na macana gts podobno trzeba czekać około roku… ten rok to nie jest dobry czas na kupno auta i mam nadzieje ze to się jak najszybciej unormuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W piatek właśnie doatałem info, że weszła kolejna restrykcja - Head Up.


Niestety zależy mi na odbiorze w tym roku więc opcja out.

 

HUD to akurat niewielka strata. Bardziej to bajer niz cos przydatnego bez czego nie da sie korzystac z samochodu.

Ja nienawidziłem HUDa wkurzało mnie to i rozpraszało wyłączałem zawsze od razu. Nawet w F80 włączałem i wyłączałem przez pół roku choć ostatecznie się przyzwyczaiłem. Odkąd mam G05 nie zamowił bym nowego bmw bez tego bo jego funkcjonalność bardzo wzrosła wraz z pakietem asystentów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam i zawsze chwalę.


Miałem krótką przerwę na A8 D4 bez HUDa i to była droga przez mękę..


G26 na szcęście leci w ręce mamy więc myślę, że nie bedzie rozpaczać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co widzę, za tylnymi siedzeniami (za zagłówkami) jest jakaś półka. Czy wiecie czy ona jest wyciągana? Szukam auta w którym będę mógł w środku przewozić rower a ta półka zdecydowanie przeszkadza przy pakowaniu większych rzeczy do środka.

BTW. z powodu pakowności bagażnika nie kupię bmw 3 sedan (mimo że mi się nawet bardziej podoba).

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do pakowania roweru do środka zdecydowanie lepiej nadal by się kombi albo zamówić hak i bagażnik na hak. Kilka razy zdarzyło mi wie przewozić rower w srodku auta i jestem gorącym przeciwnikiem takiego rozwiązania bo łatwo się uszkodzić np boczek drzwi o jakiś ostry element roweru, szkoda trochę auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Touring jest bardziej praktyczny zgadza się, ale niestety mi się nie podoba... Jeśli ta tylna półka jest ściągana tak jak kolega wyżej napisał to chyba 4 Gran coupe z hakiem będę brał. Jak jadę sam to wolę rower zapakować do środka auta i czasem sobie depnąć bez obaw że mi rower urwie z uchwytu zewnętrznego na haku ;D
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!


Właśnie zamówiłem 430i GC mineral white na pełnym shadow linie z dowyć bogatym wyposażeniem ale wykluczając restrykjce tzn. HK, kamery 360, hak itd.


Planowany termin produkcji 44 tydzień (jest już wyznaczony niby

slot produkcyjny) z planowanym odbiorem 14.12.2021 r.


Jakie rabaty udało się uzyskać ? Moj konfig z rabatem 18% od katalogówki

 

W którym salonie zlożyłeś zamówenie? Maks co mi teraz oferują to 10% rabatu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, oprócz ilości miejsca na tylnej kanapie, bo tutaj jest kiepsko...


 

Co jest dość dziwne bo mam F80 i F36 i w tej drugiej jest wg. mnie więcej miejsca na nogi nie chce mi się wierzyć żeby tutaj tak zmalała przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć!


Właśnie zamówiłem 430i GC mineral white na pełnym shadow linie z dowyć bogatym wyposażeniem ale wykluczając restrykjce tzn. HK, kamery 360, hak itd.


Planowany termin produkcji 44 tydzień (jest już wyznaczony niby

slot produkcyjny) z planowanym odbiorem 14.12.2021 r.


Jakie rabaty udało się uzyskać ? Moj konfig z rabatem 18% od katalogówki

 

W którym salonie zlożyłeś zamówenie? Maks co mi teraz oferują to 10% rabatu :(

 

Zamawiałem w M-Cars Libertów / Kraków

Ale mi przyznali taki rabat jako dla klienta z "grupy D" czyli flotowka.


Niestety.. z 44 tygodnia zrobil sie 50ty i mam nadzieje ze po kilku przesunieciach to juz ostatnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, oprócz ilości miejsca na tylnej kanapie, bo tutaj jest kiepsko...


 

Co jest dość dziwne bo mam F80 i F36 i w tej drugiej jest wg. mnie więcej miejsca na nogi nie chce mi się wierzyć żeby tutaj tak zmalała przestrzeń.

 

Tutaj gość ładnie bez salonowego ściemniania przedstawia ilośc miejsca z tyłu. Normalnie ustawiony fotel kierowecy, nie jak dla karłów do zdjęć.

czas 5:55


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc miejsca z tylu to rzeczywiscie najwieksza niespodzianka dla mnie w G26. Mialem auto na weekend wiec mialem okazje to sprawdzic. Miejsca jest sporo mniej niz w F30 i drzwi z tylu wydaja sie byc bardzo male przez to trzeba wsiadac 'bokiem'. Generalnie kierowca do 180cm i pasazer z tylu do 180cm powinno byc ok, z kolanami lekko dotykajacymi plastikowa obudowe fotela kierowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ilosc miejsca z tylu to rzeczywiscie najwieksza niespodzianka dla mnie w G26. Mialem auto na weekend wiec mialem okazje to sprawdzic. Miejsca jest sporo mniej niz w F30 i drzwi z tylu wydaja sie byc bardzo male przez to trzeba wsiadac 'bokiem'. Generalnie kierowca do 180cm i pasazer z tylu do 180cm powinno byc ok, z kolanami lekko dotykajacymi plastikowa obudowe fotela kierowcy.

Siedziałem ostatnio w G26 i mam wrażenie że miejsca z tyłu jest mniej niż w G20 i mniej niż było w F36 co mnie zaskoczyło.

Dużym problemem np przy wsadzaniu dziecka do fotelika będzie bardzo mały otwór drzwiowy bezsensowny zabieg. W g20 drzwi przednie też urosły kosztem tyłu ale nie aż tak jak w gran coupe można bez problemu wsiadac i włożyć dziecko w G26 nawet samemu źle się wsiada.

Ogólnie nie żałuję że zmieniłem zamówienie bo G26 mnie nie porwało linia auta jest zbyt bułowata taka pomiędzy 3gt a f36 dużo gorzej to wygląda niż w poprzedniku który był naprawdę świetnym nadwoziem praktycznym i z piękną linią.

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne jest to że zrobiono akcję z innym ogumieniem niz w Coupe. Ok dobra, jest cięższy, no ale bez przesady. Wsadzili takie gumy o takim profilu że wyglada to srednio. Niby można się ratować stwierdzeniem, że wiecej gumy na feldze to bardziej wypełniona wnęka nadkola, ale nie, nie wygląda to dobrze.

Może dlatego, że ma to być wersja komfortowa względem Coupe. Więcej gumy wiekszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Bmw 4 GC wygląda i jezdzi lepiej od seri 3

 

Co sprawia że tak uważasz? Na tym filmiku co zapodałeś to tylko stoi - i to wcale nie lepiej z tym tragicznym przednim zderzakiem. Dobrze że go chociaż trochę tablica rejestracyjna zasłania xD BTW, Joe w filmiku poniżej mówi co innego: że jest gorzej niż w m340i. Ja po kilku przymiarkach, jazdach testowych itp stwierdzam że ma rację. Sama masa 4 GC jest słaba. Dla mnie wygląd 3 i brzydkie światła 4 przeważyły nad zakupem 3-ki zamiast 4 GC.

Jakby nie było, auto potrafi przyciągnąć swoim wyglądem wiele osób.


Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem swoje zamówienie z BMW 3 na 4 po przetestowaniu demówek w salonie i jazdach próbnych. Różnice na plus są głównie w wyglądzie, ale nie bedę wdawał sie w dyskusję, którą kandydatkę na miss ktoś preferuje. Ja wybieram piękność z nr 4 za kształt, za twarz, za klamki! Jest jeszcze efekt wow! ludzi którzy z bmw nie mają nic wspólnego ale jak widzą 2 modele obok siebie to przewaga nowego jest wyraźna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. 4 lata obecności 3-ki na rynku w porównaniu do nowej 4-ki stawia ja w gorszej sytuacji. Jest cały czas fajna ale jednak mniej fajna niż nowa 4-ka w tym przypadku GC.

Czapiałem sie jej na poczxątku, że bułowata bryła itd. Głównie na podstawie zdjęć.

Na żywo wygląda fajnie. Siedzi się trochę wyżej niż w Coupe ale to pewnie zasługa tego że to prawie to samo co i4 więc pewnie podłoga jest wyżej.

Ma małe drzwi tylne ok, ale jak ostatnio musiałem przemieścić się swoim Coupe w trzy osoby dorosłe to był dramat dopiero z wsiadaniem i wysiadaniem :D

Więc małe ale jednak są :D Więc jeśli ktoś jeździ w więcej niż 2 osoby to tak tylko GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem swoje zamówienie z BMW 3 na 4 po przetestowaniu demówek w salonie i jazdach próbnych. Różnice na plus są głównie w wyglądzie, ale nie bedę wdawał sie w dyskusję, którą kandydatkę na miss ktoś preferuje. Ja wybieram piękność z nr 4 za kształt, za twarz, za klamki! Jest jeszcze efekt wow! ludzi którzy z bmw nie mają nic wspólnego ale jak widzą 2 modele obok siebie to przewaga nowego jest wyraźna.

 

Można spytać w jakim salonie znalazłeś dostępne demówki? W całym Krakowie niestety nie ma ani jednej.. a w sumie warto byłoby przetestować, bo póki co to zamówienie złożone w ciemno hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.