Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co rozmawiałem z handlowcem to zamiana prawdopodobnie tylko na skore ekologiczną. Jeżeli dobrze rozumiem, to do tej skory nawet nie ma komfortowych foteli. Porażka

Szczerze to pozostaje czekac, lub olac sprawe. Takie fotele to uszcesliwianie sie na sile nowym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co rozmawiałem z handlowcem to zamiana prawdopodobnie tylko na skore ekologiczną. Jeżeli dobrze rozumiem, to do tej skory nawet nie ma komfortowych foteli. Porażka

Szczerze to pozostaje czekac, lub olac sprawe. Takie fotele to uszcesliwianie sie na sile nowym samochodem.

Zobaczymy co powiedzą mi w środę po aktualizacji nowych restrykcji, ale tak jak mówisz już zaczynam nastawiać się na dłuższe czekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam czwarty tydzień ze statusem 105 - spadek z 111-

co do foteli Senstaec , osobiście nie polecam , to plastik nie mający nic wspólnego ze skórą , mam ich w G20

Zaczynam mieć teorie spiskowa, że nasze zamówienia nie są w obecnej sytuacji na rękę dla producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaczynam mieć teorie spiskowa, że nasze zamówienia nie są w obecnej sytuacji na rękę dla producenta.

też tego się obawiam , przecież BMW jako korporacja to nie Caritas, tylko cholernie sprawna maszyna do robienia kasy

weźmy np. mój przypadek , a więc :

a- czemu dealer BMW ma stracić sprzedając mi auto z rabatem 12% gdzie w obecnej sytuacji nie dając w ogóle rabatu , a jedynie pewny termin produkcji ,będzie miał kolejkę klientów ?

b- czemu koncern BMW ma sprzedać mi samochód w cenie wyraźnie niższej od obecnej - tylko ponieważ podpisałem umowę w dobrych czasach przed wojennych- ?

c- czemu BMW Bank ma mniej zarabiać sprzedając mi auto z oprocentowaniem około 106% , gdzie obecnie jest na poziomie 130% ? - tylko ponieważ podpisałem umowę w dobrych czasach ze stałym oprocentowaniem - ?

oby żebym się pomylił , i stąd pytanie : czy ktoś z kolegów odebrał w ostatnim miesiącu auto zamówione wraz z podpisaną umową leasingową ze stałym oprocentowaniem w BMW CL w 2021 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to pięknie napisane. Ja to wogle jeszcze się załapalem na 14% rabatu z początkiem października. Umowa leasingowa podpisana w grudniu stałe oprocentowanie. Miejmy nadzieję, że to wszystko się jakoś rozwiąże tak jakbyśmy to sobie życzyli MY KLIENCI. Ale tez jestem w stanie to zrozumieć w biznesie nie ma sentymentów i kasa musi się zgadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam czwarty tydzień ze statusem 105 - spadek z 111-

co do foteli Senstaec , osobiście nie polecam , to plastik nie mający nic wspólnego ze skórą , mam ich w G20

Sensatec w G30/G31 LCI jest ponoć inny niż we wcześniejszych/pozostałych modelach (łącznie z 5 pre-LCI) i można spotkać opinie, że w czuciu i dotyku sprawia lepsze wrażenie od naturalnej Dakoty. Ja przy pierwszym spotkaniu nie rozpoznałem, że to sztuczna skóra i faktycznie bardzo mi się spodobała ta tapicerka. Na tyle, że zamówiłem ją zamiast alcantary (chociaż gdyby nie małe dzieci to pewnie zostałbym przy alcantarze).

https://www.instagram.com/p/CDk_b29iXBP/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c1ff4cac-ff24-47a2-82fb-987ad8373124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć teorie spiskowa, że nasze zamówienia nie są w obecnej sytuacji na rękę dla producenta.

też tego się obawiam , przecież BMW jako korporacja to nie Caritas, tylko cholernie sprawna maszyna do robienia kasy

weźmy np. mój przypadek , a więc :

a- czemu dealer BMW ma stracić sprzedając mi auto z rabatem 12% gdzie w obecnej sytuacji nie dając w ogóle rabatu , a jedynie pewny termin produkcji ,będzie miał kolejkę klientów ?

b- czemu koncern BMW ma sprzedać mi samochód w cenie wyraźnie niższej od obecnej - tylko ponieważ podpisałem umowę w dobrych czasach przed wojennych- ?

c- czemu BMW Bank ma mniej zarabiać sprzedając mi auto z oprocentowaniem około 106% , gdzie obecnie jest na poziomie 130% ? - tylko ponieważ podpisałem umowę w dobrych czasach ze stałym oprocentowaniem - ?

oby żebym się pomylił , i stąd pytanie : czy ktoś z kolegów odebrał w ostatnim miesiącu auto zamówione wraz z podpisaną umową leasingową ze stałym oprocentowaniem w BMW CL w 2021 ?

 

Hej, ja zamówiłem 540i w Lublinie u kolegi, rabat dostałem naprawdę fajny, podpisałem prom leasing ze stałą stopą w październiku 2021( 102,85%, warunki to 25% wpłata, 36m, 1% wykup ) ...


Auto miało się nie wyprodukować bo zamówiłem chyba wszystkie opcje w restrykcjach....odebrałem 11.02.2022 oczywiście z leasingiem promocyjnym, rocznik 2022.


Nie umiem wkleić tu wyposażenia wiec podam VIN, chętni mogą zobaczyć co się wyprodukowało, z tego co pamiętam to konfg na ponad 470 tys


VIN: WBA71BJ010WX65685


Jak tak sobie czytam Wasze posty to chyba miałem farta ;-)


pozdro i cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, pozwoliłem sobie sprawdzić i faktycznie praktycznie wszystko jest. Hehe wstawiam fotę bo nawet chyba widziałem jak szykowali dla Ciebie w Lublinie i to pewnie twoja. Byłem przy okazji wymiany oleju. :D


https://ibb.co/dDqWkK2

 


dokładnie, ta z czarnymi kołami to moja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gratulacje, pozwoliłem sobie sprawdzić i faktycznie praktycznie wszystko jest. Hehe wstawiam fotę bo nawet chyba widziałem jak szykowali dla Ciebie w Lublinie i to pewnie twoja. Byłem przy okazji wymiany oleju. :D


https://ibb.co/dDqWkK2

 


dokładnie, ta z czarnymi kołami to moja ;-)

Masz tam u siebie 6P1 co znaczy ze nie masz apple car ale podobno już jest akcja serwisowa o numerze 0065740300 która przywraca pełne funkcjonalności.


Polecam się umówić na wizytę.


https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html


Vehicle Identification Number (VIN): WBA71BJ010WX65685

Brand : BMW

Model : 540I xDRIVELIM

There is an open technical enhancement on this vehicle. Please go here to book an online appointment for your vehicle selecting "service as required" or contact your local retailer here for more information. Enhancement code 0065740300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej, ja zamówiłem 540i w Lublinie u kolegi, rabat dostałem naprawdę fajny, podpisałem prom leasing ze stałą stopą w październiku 2021( 102,85%, warunki to 25% wpłata, 36m, 1% wykup ) ...


Auto miało się nie wyprodukować bo zamówiłem chyba wszystkie opcje w restrykcjach....odebrałem 11.02.2022 oczywiście z leasingiem promocyjnym, rocznik 2022.

Gratuluję i zazdroszczę :cool2: , choć jeszcze to odbiór przed wojenny , ale też możesz się czuć w obecnych czasach jakbyś zamówił Rolexa Daytona i odebrał po dwóch miesiącach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je na testach dwa dni (ivory nappa perforowana). Nie do końca odpowiadały mi (bardzo miękka skóra, zapadłem się jak na tapczanie plus brak trzymania barków). Sam fotel też jest bardzo obszerny - mimo pompowania boczków, nadal miałem luz.

Auto miałem z przebiegiem 4000 km - skóra już do czyszczenia, nie wyglądała jak nowa.


Ten sam fotel w Dakocie nieperforowanej robił lepsze wrażenie - twardsza, teoretycznie mniej premium skóra dawała kręgosłupowi lepsze odczucia. Fotel dalej wygodny i dość miękki, ale bez przesady.


Najlepiej siedziało mi się na Sporcie w Dakocie i Sporcie w alcantarze (ze wsparciem lędźwi), choć tęższe osoby od razu go odrzucą - będzie dla nich ciasny.. M multifunkcyjny w Dakocie - też nie dla mnie, zbyć ciasny w barkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dakota to plastik, a nie skóra i moim zdaniem taki materiał zupełnie nie pasuje do marki premium. Nappa to bardzo fajna skóra, która powinna być standardem, choć akurat biały kolor niekoniecznie będzie najlepszym wyborem - wymaga dużo więcej pielęgnacji i uwagi niż czarna Nappa, którą użytkuję i do której nie mam żadnych uwag. Oczywiście jak skóra to obowiązkowo z opcją wentylacji. O fotelach Komfort w zasadzie nie ma co pisać, bo to wg mnie najlepsze fotele dostępne na rynku. Wentylowany fotel Komfort z Nappą i opcją masażu nie powoduje zapadania się jak "na tapczanie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z handlowcem to zamiana prawdopodobnie tylko na skore ekologiczną. Jeżeli dobrze rozumiem, to do tej skory nawet nie ma komfortowych foteli. Porażka

Szczerze to pozostaje czekac, lub olac sprawe. Takie fotele to uszcesliwianie sie na sile nowym samochodem.

Zobaczymy co powiedzą mi w środę po aktualizacji nowych restrykcji, ale tak jak mówisz już zaczynam nastawiać się na dłuższe czekanie.

Hi. Masz info o restrykcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam! Dzisiaj odbyłem rozmowę z dealerem i dostałem wiadomość, że po konsultacjach z góra samochód wyprodukuje się tak jak zamówiłem, ale na czerwiec i prosił o cierpliwość. Nie było żadnej prośby o zmianę tapicerki, także nie wiem czy ta restrykcja jest czy nie. W umowie mam odbiór na 30.06 wiec może to jest jakiś deadline dla nich. Nie otrzymałem tez żadnego terminu produkcji, status wciąż 112 i obiecany samochód według opiekuna na 99%. Także pozostaje tylko czekać, nic nie zmieniać, bo umowa podpisana jest i oni musza się z niej wywiązać. Pozdrawiam i życzę cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No witam! Dzisiaj odbyłem rozmowę z dealerem i dostałem wiadomość, że po konsultacjach z góra samochód wyprodukuje się tak jak zamówiłem, ale na czerwiec i prosił o cierpliwość. . Nie otrzymałem tez żadnego terminu produkcji, status wciąż 112 .

coś tu nie gra , status 112 oznacza produkcję na dniach ,max za 2-3 tyg. a nie w miesiącach, a tydzień produkcji jest dokładnie znany wtedy . moim zdaniem albo to auto nie ma statusu 112 , albo - co uważam za bardziej prawdopodobne - udało się dealerowi przekonać Ciebie na przekładanie terminu i mieć klienta nie dochodowego z głowy na 2 miesiące , a przez ten czas auto się wyprodukuje dla tego dealera ale dla innego klienta .

śledzę z uwagą twoje zamówienie bo mam podobną a sytuację , tylko u mnie termin umowy jest do 30ego lipca 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo prawdopodobne co piszesz, bo auto miało być już w lutym potem miało być marcu. Ostatnio handlowiec z którym podpisywałem umowę i wszystko uzgadniałem z dnia na dzień skończył współpracę z dealerem i został mi przydzielony nowy. Niedawno informacja, ze system przydzielił konkretna datę produkcji 16.04, ale widać jak to się skończyło. Czekam cierpliwie, choć nie ukrywam, ze zaczynam się ostatnio mocniej denerwować tymi informacjami bo albo są te restrykcje, albo niech od razu powiedzą, ze moje zamowienie będzie zrealizowane za 8 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.