Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No widzicie, a kolegom z watku obok jakos przychodza G20 z podparciami. Ok - skasowane u pasazera, ale u kierowcy są.

U kierowcy są, a teraz są za dodatkową dopłatą i też tylko dla kierowcy. Fotel pasażera jest goły. Co ciekawe, nadal w konfiguratorze tytuł opcji to "podparcie lędźwiowe przód" co mocno wprowadza w błąd. W opisie jest jasno napisane, ze dotyczy tylko fotela kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba też się jednak wyprodukuje (G31), VIN nadany, termin nawet się cofnął (!!!) o tydzień, na 1 Lipca.


Ostatecznie wypadły:

- kamery 360

- ładowarka, a co za tym idzie kluczyk LCD (z tym sobie poradze)


Z tych istotnych kwestii poruszanych wcześniej: nie brałem mpakietu, standardowe hamulce/zawieszenie, pełne komforty, asystenty Professional (oprócz wspomnianych kamer 360), harman&kardon, listwy podstawowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów,

czy Ktoś ma jakieś info odnośnie produkcji 540i ? Zamówiłem w salonie pod koniec marca. Ostatnie info od dealera to takie, że "nie ma przyznanych kwot prdukcyjnych co oznacza, iż więcej jest zamówionych 540i niż fabryki są w stanie wyprodukować. BMW nie podaje kiedy sytuacja może się zmienić"

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam również oczekuję na G31, zamówienie złożone na początku marca. Na ten moment zamówienie ma status 111 i wyznaczono produkcję na 27 tydzień (od 5 lipca). Z restrykcji mam w configu kamery 360 i indukcję, ale póki co handlowiec niczego nie wyrzucał. VIN dostępny jest od statusu 112?

@melisario kiedy składane było zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcji nie ma już nawet w konfiguratorze. Wydaje mi się że powinna zostać usunięta. Natomiast kamery 360: parę postów wyżej masz opisaną mają historię gdzie miałem wyznaczoną produkcję na dwudziesty czwarty tydzień i na kilka dni przed tym tygodniem samochod wypadl z kolejki przez te kamery (mialem status 112 i dealer tez wierzyl ze sie wyprodukuje). Mozecie probowac ale na bazie mojego doswiadczenia widze niskie prawdopodobienstwo sukcesu.


Status 150 zapewnia ze auto wie wyprodukuje w okreslonym terminie. Vin z tego co kojarze jest pozniej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam również oczekuję na G31, zamówienie złożone na początku marca. Na ten moment zamówienie ma status 111 i wyznaczono produkcję na 27 tydzień (od 5 lipca). Z restrykcji mam w configu kamery 360 i indukcję, ale póki co handlowiec niczego nie wyrzucał. VIN dostępny jest od statusu 112?

@melisario kiedy składane było zamówienie?

 

Również początek marca. Też miałem termin na 27 tydzień, teraz wskoczyło na konkretny dzień i nadano VIN.

Z tego co mi było mówione, to jeśli bym nie wywalił kamer i indukcji by się nie wyprodukowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją obecną 3GT zdaje do końca lipca - cesja już podpisana, to w przypadku dodatkowych opóźnień będę aktywnie ćwiczyć chodzenie lub będę na łasce żony :) G31 zdaje się być mniej popularną opcją nadwozia i trochę się obawiam, że kolejny termin w sytuacji gdy poczekam teraz bez zmian i wyrzuci na 105 na początku lipca z powodu braku tych kamer, może się znacznie przeciągnąć. Czyżby lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu? W innych wątkach coś mi mignęło, że brak kamer 360 ma występować nawet do końca roku. Nikomu przypadkiem nie weszło do produkcji takie zamówienie z kamerami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów,

czy Ktoś ma jakieś info odnośnie produkcji 540i ? Zamówiłem w salonie pod koniec marca. Ostatnie info od dealera to takie, że "nie ma przyznanych kwot prdukcyjnych co oznacza, iż więcej jest zamówionych 540i niż fabryki są w stanie wyprodukować. BMW nie podaje kiedy sytuacja może się zmienić"

A.

 

Podobna sytuacja ... zamawiałem 20 marca swoją 540i i miało się wyprodukować w czerwcu według ciągłych zapewnień sprzedawcy w salonie ... i tak do wczoraj kiedy to stwierdził , że kwot produkcyjnych nie ma i czy będą i kiedy będą to on nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem, że lepszy wróbel w garści. Zmieniłem kamery 360 na samą tylną i zwykłych asystentów, żeby mieć wykrywanie ruchu poprzecznego. W przyszłym tygodniu mają być dostępne listwy te srebrne z m-pakietu, więc mam nadzieję, że nie będzie więcej niespodzianek. Auto zamawiałem pod koniec marca. Odbiór wg umowy do końca lipca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz kamer 360 coś zmieniałeś ? Co z tymi hamulcami o których ktoś pisał wyżej ? Bo rozumiem , że ładowarka to zbędny gadżet jak nie ma się kluczyka z wyświetlaczem. Gdyby mi w Szczecinie dali opcje z rezygnacji z kamer i ładowarki w zamian za gwarancje odbioru na koniec lipca zgodnie z umową to też bym rozważył ten temat choć mam w nowym sprinterze te kamery 360 i dla mnie to bajka jest , dlatego to był jeden z pierwszych elementów zaznaczonych przy konfiguracji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery najbardziej mnie bolały, bo bardzo je doceniałem w poprzednim G30. Mocniejsze hamulce też musiałem odpuścić, ale to już mniejszy ból. Również ładowarka poleciała - tu pewnie będę ją dokładał za jakiś czas, bo co prawda wolno ładuje, ale w trasie 1h-2h naładuje spokojnie telefon i nie trzeba rozkładać kabli. Dużego pilota miałem wcześniej, teraz nie brałem, bo to dla mnie zbędny gadżet - przeleżał 2 lata w szufladzie. Fotele wybrałem komfortowe, więc tu chyba nie ma problemu z podparciem lędźwiowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery najbardziej mnie bolały, bo bardzo je doceniałem w poprzednim G30. Mocniejsze hamulce też musiałem odpuścić, ale to już mniejszy ból. Również ładowarka poleciała - tu pewnie będę ją dokładał za jakiś czas, bo co prawda wolno ładuje, ale w trasie 1h-2h naładuje spokojnie telefon i nie trzeba rozkładać kabli. Dużego pilota miałem wcześniej, teraz nie brałem, bo to dla mnie zbędny gadżet - przeleżał 2 lata w szufladzie. Fotele wybrałem komfortowe, więc tu chyba nie ma problemu z podparciem lędźwiowym.


Kurczę to już 3 elementy a przecież na to pracujemy i po to wybieramy auto do produkcji aby było zrobione tak jak chcemy a nie żeby teraz rezygnować ... ja mam wybrane fotele sporty ze skórą dakota ale też właśnie te hamulce , kamery i ładowarkę i kiedy zamawiałem auto nie było mowy o żadnych restrykcjach a do tego zapewnienia , że samochód zamówiony wcześniej kiedy jeszcze były podzespoły będzie wyprodukowany na czas a restrykcje będą dotyczyć aut zamawianych później . Faktycznie jak gdzieś ktoś pisał to podejście BMW do klienta strasznie denerwuje ... w końcu chce tylko ponad 320 tys zł zostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocieszę Cię, że przy aucie za pół bańki było tak samo... dostałem jednolinijkowego maila z BMW PL, że auta nie wyprodukują i jeśli nadal chcę jakieś BMW, to zapraszają do dealera


Customer Service level Master...


:shock:

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pocieszenia - w innych markach premium sytuacja nie jest lepsza. Problem tkwi gdzie indziej i trudno powiedzieć, czy coś się zmieni na plus, czy będzie jeszcze gorzej - to też jest prawdopodobne.

Z resztą przykład z innej bajki - we wrześniu 2020 zamówiłem 3 skutery wodne, odebrałem 2szt, trzeciej jeszcze nie ma i... nie wiadomo, kiedy będzie. To wyobraźcie sobie, co mają powiedzieć klienci, którzy zamówili później lub w tym roku zamówili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co , poczekam wbrew rozsądkowi i nie zmieniam kamer. Skoro produkcja miała się zacząć w 27 tygodniu to myślę, że do piątku będzie już wiadomo czy wraca na 105 czy jakimś cudem wskoczy 150. Może to akurat będzie ta jedyna 5tka, do której to zamontują :) Długo Koledzy czekali na nowy termin produkcji po zrzuceniu na status 105 i zmianie opcji objętych restrykcjami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym pokłosiem pandemii są restrykcje dotyczące części zamiennych i eksploatacyjnych . Dzisiaj zaproponowano mi zamienniki klocków hamulcowych w ASO BMW bo oryginalnych nie ma , i nie ma informacji kiedy się pojawią . Zamienniki są produkcji Brembo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo to jak w Wenezueli będzie ... W USA takie ogłoszenia są na porządku dziennym. W knajpach to czasami nie nadążają menu zmieniać tylko piszą do wszystkich cen z menu +2$ ... COVID pokazał jaka ta gospodarka oparta na "skrajnym" globaliźmie jest po prostu nieefektywna w przypadku jakiegokolwiek bujnięcia. Ludziom podawali takie zasiłki, że nikt do pracy nie idzie a usługi się zamykają bo ludzi do pracy nie ma. Żarcia w knajpach brakuje ceny w kosmos a my tu o zamiennikach hamulców w ASO czy braku kamer 360* :| Sądzę, że to dopiero początek problemów - uczciwie rzecz ujmując.


86532801fa.jpg


5e8f89785f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co , poczekam wbrew rozsądkowi i nie zmieniam kamer. Skoro produkcja miała się zacząć w 27 tygodniu to myślę, że do piątku będzie już wiadomo czy wraca na 105 czy jakimś cudem wskoczy 150. Może to akurat będzie ta jedyna 5tka, do której to zamontują :) Długo Koledzy czekali na nowy termin produkcji po zrzuceniu na status 105 i zmianie opcji objętych restrykcjami?

 

A wiec zamienilismy zwykle fotele na sportowe - dzieki temu przejdą lędźwia (przy normalnych fotelach caly czas byloby 105…).

Dzieki temu z miejsca wskoczyl na 112 i 30 tydz produkcji.


Ofc kamery 360 usuniete. Nota bene diler mowil ze w tym tygodniu przyszlo im auto z „wyprodukowanymi” kamerami 360 - byly dziury na kamery, ale kamer brak…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej 112 wisi z kamerami 360.Co do terminu to już sam dealer chyba nie wie, bo w jednym miejscu 27 tydzień a w drugim 29. Ze zmianami mam czekać , niby w zeszłym tygodniu wcześniejsze zamówienia wskoczyły na 150 mimo restrykcji. Dziury zamiast kamer - może to jakaś nowa polityka kryzysowa, żeby doposażyć później jak już będą dostępne? Tragi-komedia normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co , poczekam wbrew rozsądkowi i nie zmieniam kamer. Skoro produkcja miała się zacząć w 27 tygodniu to myślę, że do piątku będzie już wiadomo czy wraca na 105 czy jakimś cudem wskoczy 150. Może to akurat będzie ta jedyna 5tka, do której to zamontują :) Długo Koledzy czekali na nowy termin produkcji po zrzuceniu na status 105 i zmianie opcji objętych restrykcjami?

 

A wiec zamienilismy zwykle fotele na sportowe - dzieki temu przejdą lędźwia (przy normalnych fotelach caly czas byloby 105…).

Dzieki temu z miejsca wskoczyl na 112 i 30 tydz produkcji.


Ofc kamery 360 usuniete. Nota bene diler mowil ze w tym tygodniu przyszlo im auto z „wyprodukowanymi” kamerami 360 - byly dziury na kamery, ale kamer brak…

 


uwierzę jak zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.