Skocz do zawartości

Nowa 5 G60/G61


speedofsound

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 11.03.2024 o 00:34, s0nar napisał(a):

przynajmniej lepszą czołową (akustyczną/atermiczną)

A akustyczne przednie nie są już w standardzie?

W G20 każda czołowa jest akustyczna, w G01 chyba też.

Jak wymieniałem szyby w dwóch powyższych, mówiłem że zależy mi na akustycznych i Pan powiedział że tylko takie już są - i rzeczywiście miały oznaczenia że są akustyczne.

G20 nie miała fabrycznie bocznych akustycznych/podwójnych - dołożyłem, nie było ogromnej róźnicy. Subtelna, do przezwyczajenia w 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
9 godzin temu, luk_byd napisał(a):

A akustyczne przednie nie są już w standardzie?

W G20 każda czołowa jest akustyczna, w G01 chyba też.

Jak wymieniałem szyby w dwóch powyższych, mówiłem że zależy mi na akustycznych i Pan powiedział że tylko takie już są - i rzeczywiście miały oznaczenia że są akustyczne.

G20 nie miała fabrycznie bocznych akustycznych/podwójnych - dołożyłem, nie było ogromnej róźnicy. Subtelna, do przezwyczajenia w 1 dzień.

Z tego co wiem, w serii 5 te szyby nie były akustyczne, ale może czegoś nie wiem 😄 W każdym razie np. do serii 3 można było domówić, do serii 8 też można było domówić, a do serii 5 nie 😞Tak na logikę, jeśli seria 5 miałaby mieć szyby akustyczne w standardzie to seria 8 tym bardziej powinna je mieć w standardzie, a nie jako wyposażenie opcjonalne i dodatkowo płatne, prawda? Chociaż...sam już nie wiem, bo np. seria 8 nie ma np. masażu czy Ambient Air, a seria 5 ma 😄 Jak rozmawiałem z handlowcami o G60 to mówili, że tak jak w G30 też nie będzie w konfiguratorze możliwości dobrania szyby akustycznej. Ale może oni też czegoś nie wiedzą (w to jestem skłonny bardziej uwierzyć, bo w sumie chyba nawet ja wiem o BMW więcej niż oni - jednego np. uczyłem jak się montuje wkłady zapachowe Ambient Air). Jak ewentualnie poznać albo sprawdzić czy szyba w moim modelu albo w G60 jest akustyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@luk_byd Wychodzi na to, że na mojej szybie nie ma żadnych napisów typu acoustic, nie ma też symbolu ucha itp. Szybę mam w zasadzie taką jak na tej aukcji (tylko nad napisem CARLEX mam logo BMW, a zamiast 21 mam 23 - to pewnie rocznik). Na aukcji gościu pisze, że szyba jest akustyczna 😮 Podobnie piszą w sklepach, gdy poszukamy po numerze części. I bądź tu teraz mądry 🫤

 

https://allegro.pl/oferta/szyba-czolowa-bmw-5-g30-g31-kamera-sensor-hud-20-11021912264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wszystkie szyby w G60 są identyczne jak w G30 , nie akustyczne , nie atermiczne 

w przypadku szyby przedniej jak i tylnej, są one marki Carlex , a ta marka tak oznacza szyby akustczne , czego oczywiscie nie ma w G60/G30

 

20240417_104618.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie, czyli [BAD] 😀 Nic się w tej kwestii nie zmieniło z tego co wiem. A chętnie bym dopłacił za wszystkie szyby akustyczne, choć trzeba przyznać, że w serii 5 dramatu z hałasem nie ma. Ale zawsze może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie ma , natomiast G60 jest lepiej wyciszone od G30LCI , odnosiłem wrażenie że jest ciszej jeśli chodzi o hałas z kół zwłaszcza , co do szyby przedniej akustycznej , jest to rarytas z pewnością dodatkowo płatny nawet w dużo droższych modeli od 5er , wg bogaczy którzy jeżdżą autami z takimi szybami , największe wrażenie robi jazda podczas deszczu , gdzie przy takiej szyby nie słychać w ogóle głos uderzenia krople deszczu w szyby podczas jazdy , co daje uczucie totalnej izolacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie te szyby kusiły mnie, gdy brałem pod uwagę M850i. Ale tam nie było wielu innych opcji, które są w 5er, więc do ideału daleko. Nie wiem co za problem zrobić opcję lepszych szyb w każdym dostępnym modelu i niech to klient decyduje jak chce mieć wyposażone auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej problem zarzadzania produkcja, dostawcami, designem. Zaraz sie okaze, ze w jakims tam ksztalcie jest problem zrobic szybe akustyczna. Trzeba do tego Project Managera ktory 2 razy w tygodniu bedzie organizowac calla i zapisywac postepy specjalistow, baza danych, utrzymanie produkcji na potrzeby aftermarket... A to wszystko mieli by robic niemcy... Lepiej isc na kolejnego wursta 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w ogóle dziwna polityka jest z tymi szybami akustycznymi , np. w Audi : A4 ma przednią szybę akustyczną w standardzie ! , żeby do A6 kupić akustyczną, trzeba wydać ponad 3000zł - bo jest tylko z funkcją ogrzewania przedniej szyby - , boczne szyby przednie akustyczne w A4 kosztują 700zł , w A6 ponad 2500zł , z zaznaczeniem że jeśli się wybiera przyciemnienie tylnych szyb  , to akustyczne będą tylko przednie , natomiast takiego warunku nie ma jak się konfiguruje A8 czy Q7 ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, s0nar napisał(a):

@luk_byd Wychodzi na to, że na mojej szybie nie ma żadnych napisów typu acoustic, nie ma też symbolu ucha itp. Szybę mam w zasadzie taką jak na tej aukcji (tylko nad napisem CARLEX mam logo BMW, a zamiast 21 mam 23 - to pewnie rocznik). Na aukcji gościu pisze, że szyba jest akustyczna 😮 Podobnie piszą w sklepach, gdy poszukamy po numerze części. I bądź tu teraz mądry 🫤

 

https://allegro.pl/oferta/szyba-czolowa-bmw-5-g30-g31-kamera-sensor-hud-20-11021912264

 

IMG_0088.thumb.jpeg.de5944fef5d9eac1fd1d4e67a003006a.jpeg Mam identyczne oznaczenia u żony w samochodzie VW a tam jest szyba akustyczna i termiczna. Wygląda na to ,że nie musi być napis. Powinna być litera A.

 

 

Edytowane przez Pawlar
Dodane ostatnie zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W 8er nie było szyb akustycznych. Po wybraniu tej opcji dostajemy jedynie szybę czołową fioletową z filtrem UV.

 

W G60 musi być zawieszenie m professional wtedy jeździ jak bmw. Bez tego to zwykła skoda. Co do wyciszenia jest naprawdę dobrze do 180 bardzo cicho. 

Edytowane przez --maly--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, --maly-- napisał(a):

W 8er nie było szyb akustycznych. Po wybraniu tej opcji dostajemy jedynie szybę czołową fioletową z filtrem UV.

 

W G60 musi być zawieszenie m professional wtedy jeździ jak bmw. Bez tego to zwykła skoda. Co do wyciszenia jest naprawdę dobrze do 180 bardzo cicho. 

No to chyba jak w każdym BMW 😉

Natomiast co do serii 8 to finalnie jej nie zamówiłem, więc nie będę się kłócił, ale i w konfiguratorze dana opcja zawiera słówko "akustyczna" i handlowcy też podkreślają, że seria 8 może mieć dzięki temu lepsze od serii 5 szyby z uwagi na termikę i akustykę:

image.png.9689e362740858fade51bf58f32e704d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://carglass.ee/en/carglass/automotive-glass-marking-2/

https://www.team-bhp.com/forum/technical-stuff/175069-automotive-window-glass-codes.html

 

II - oznacza szybę laminowaną. Jak rozumiem, laminowana a więc podwójna. Podwójna a więc akustyczna.

 

Automotive window glass codes-range_rover_hud.jpg

 

Automotive window glass codes-range_rover_normal.jpg

 

Edytowane przez luk_byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, s0nar napisał(a):

No to chyba jak w każdym BMW 😉

Natomiast co do serii 8 to finalnie jej nie zamówiłem, więc nie będę się kłócił, ale i w konfiguratorze dana opcja zawiera słówko "akustyczna" i handlowcy też podkreślają, że seria 8 może mieć dzięki temu lepsze od serii 5 szyby z uwagi na termikę i akustykę:

image.png.9689e362740858fade51bf58f32e704d.png

Niestety to tylko folia zatrzymująca UV i dotyczy to jedynie przedniej szyby. Od dawna w niektórych modelach BMW ma taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, luk_byd napisał(a):

 

II - oznacza szybę laminowaną. Jak rozumiem, laminowana a więc podwójna. Podwójna a więc akustyczna.

 

 

 

 

Laminowana to potrójna - szkło, folia, szkło. Chyba nie ma innych w żadnym samochodzie. Już nawet w 126p były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szyby przednie są laminowane.

Ale tak jak w oknach, może mieć zwykła folię lub akustyczną. 

Dla przykładu szyba 66.2 że (dwie szyby 6mm i 2 warstwy folii) standardową folia pvb ma Rw=37dB

Ta sama szybą z folią akustyczną ma Rw=40dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w G60 wyciszyli koła to dobrze bo w G30 najwięcej hałasu wg mnie właśnie generują opony run flat , w stosunku do innego auta gdzie miałem szyby podwójne akustyczne to w G30 i tak jest ciszej  oprócz właśnie opon ( GY F1  rozmiar mieszany )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale taka prawda- f10 miała fajne matowe plastiki w środku, nie palcowały się i nie rysowały od samego patrzenia, w g30 wjechał już piano black, a w g60 poszła jakość w dół i wszystko dotykowe 🤷‍♂️ g60 jest może bardziej nowoczesne, ale designersko w niektórych miejscach wypada gorzej niż poprzednie generacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.