Skocz do zawartości

Nowa 5 G60/G61


speedofsound

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miał słuchać żony w kwestii samochodów to pewnie właśnie Skodą bym jeździł. Niech nie pierdzieli farmazonów, bo M550i przy jakiejkolwiek Skodzie jest promem kosmicznym. Zresztą nie tylko przy Skodzie.


Jak pojawił się lift G30 to też mówiłem, że ma światła ze Skody i trochę się krzywiłem. Ale gdy zobaczyłem, że G60 będzie miało same silniki od kosiarki to skrzywiłem się jeszcze bardziej i naprawdę przestały mi przeszkadzać reflektory w G30 LCI. Tym bardziej, że laserowe lampy robią robotę i elegancko świecą. Do tego nieźle się prezentują. A znaczek M550i na klapie załatwia resztę.

 

Akurat w kwestii lamp, a w zasadzie wyglądu frontu samochodu, ma rację :roll:

Po przemyśleniu tematu, wracam do pierwotnego planu i czekam na g60. Mimo wszystko jestem optymistą co do wyglądu i silników. Nie będzie v8, ale pewnie będą osiągi v8 i nowa stylistyka w stosunku do tego co mam obecnie. Trzymam kciuki za Twój konfig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki analogiczne jak w 7mce, głównie 3.0 wspomagane prądem.


Oraz oczywiscie pełna elektryka (i5).


Do tego drogie plastiki słabej jakości, bo robione ze śmieci i najtańszy wyświetlacz z Wietnamu skręcony na wkręty :mrgreen: do deski, żeby zaoszczędzic na przyciskach i pokrętłach.


Zdecydowanie wolę aktualny model, M5 Comp wjedzie u mnie do garażu w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I gorszy Bowers & Wilkins. Na YT jest gościu, który testuje m.in. audio i jest przepaść między tymi nowymi bublami zrobionymi ze śmieci, a poprzednimi generacjami. Samo rozmieszczenie głośników mówi za siebie. Zobaczymy jak to będzie z G60, ale mi się odechciało czekać. Pośmigam trochę poliftowym G30, a potem zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gorszy Bowers & Wilkins. Na YT jest gościu, który testuje m.in. audio i jest przepaść między tymi nowymi bublami zrobionymi ze śmieci, a poprzednimi generacjami. Samo rozmieszczenie głośników mówi za siebie. Zobaczymy jak to będzie z G60, ale mi się odechciało czekać. Pośmigam trochę poliftowym G30, a potem zobaczymy.

 

Podrzucisz link?


Spodziewałem sie że ten nowy właśnie bedzie lepszy, z tymi wszystkimi "bajerami" jak suby w fotelu. Czekając na serwis olejowy w zeszłym roku mialem okazję siąść do zasłoniętej jeszcze (przedpremierowo) iX i audio sprzedawca mocno zachwałał, bardzo fajnie grało (prynajmniej tą muzykę demo, którą mieli załadowaną, nie interesują mnie melexy więc nie spędziłem w środku za dużo czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak znajdę chwilę to postaram się podrzucić. Teraz za bardzo nie mam czasu szukać. W iX z tego co pamiętam jest więcej głośników (30?) i jeszcze jakieś wibratory w fotelach, które w zamyśle mają potęgować odczuwanie basu, więc w tym modelu rzeczywiście B&W gra świetnie (choć nawet tutaj miał zastrzeżenia np. do głośników wysokotonowych, że powinny być inaczej umieszczone i skierowane bardziej w stronę słuchaczy i przez to brakuje trochę do ideału). Ale w innych już niekoniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Łezka się kręci w oku kiedy pomyślę o pierwszych ringach - teraz śkoda:)

Jak dla mnie - nie chodzi już o te pierwsze ringi, ale gdy to stało się popularne - e60->f10->g30 pre lci


Caly czas bylo to nawiazanie do tego... 'angel eyes' i jak się widziało te kształty - było wiadomo - BMW.


Nawet te adaptacyjne ledy w g30 ... miały jeszcze jakieś nawiązanie do tego.


A po lifcie, g20 - nie mówie że złe, ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No ale taka moda, Merc też ma takie slim kompaktowe lampy. kto Kii zabroni podążać za trendami i w drugą stronę. Niestety.

Słuchajcie, Kia ma takie lampy, musimy zmienić prototyp i lampy w naszym BMW.

Ringi wg projektantów BMW nie są już w modzie i nie pasują do niczego. BMW ma być pudełko i kanciaste, wykute w skale jak nowa 7er. Idzie trend w tę stronę.

Nigdzie w BMW nie masz już zaokrągleń i owali, tylko koła są okrągłe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia przejęła top designerów z BMW i dlatego ich auta (a szczególnie concepty) wyglądają fajnie, a BMW wygląda, jak... wygląda.


Tak to jest jak sie pozwala tęczowym lewakom projektować samochody :D


Ale przynajmniej można się chwalić wśród "progresywnych" środowisk, że mamy auto zbudowane ze śmieci :mrgreen: i odpadów, co jest średnio 3-4x drozsze w produkcji i ma dużo gorszą jakość, ale wiadomo, co jest dzis ważniejsze :wink:


 

bmw-vision-vehicle-landingpage-sp-desktop.jpg.asset.1656403480611.jpg

 

vs

 

2019-kia-futuron-concept.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hehe to nawet nie wiadomo czy to to co stoi przy tym pojeździe czy to chłop czy baba :D

 

Europejczyk obecnych czasów.

Dlatego coraz częściej myślę o wyprowadzce poza Unię Europejską. Ich polityka kompletnie mi nie odpowiada.

Jeżeli u nas do władzy dojdzie partia proeuropejska to mamy przerąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeszliśmy od tematu, ale ja już tu jesteśmy to poruszę temat moich zakupów wczoraj. Sklep duży na L w Wawie, kupuję ziemniaki. Cena 3 kg ziemniaków z UK jest w takiej samej cenie jak 3kg ziemniaków z Polski :shock: No to pytam się siebie gdzie tu sens i logika. Skoro UK nie jest w Unii więc dochodzą koszty związane z cłem, transportem a i wyprodukowanie ziemniaków na polach UK jest droższe niż w Polsce. To jakim cudem cena jest taka sama ?

Co do wyprowadzki z Unii. Ja jeszcze pięć lat i wyprowadzam się na stałe, może nie aż z Unii ale w najdalsze chyba możliwe miejsce licząc odległość od Polski. Tam Unia ma słabe macki. Tylko, że niestety BMW o wyglądzie skodo/kii też będzie tam istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to nawet nie wiadomo czy to to co stoi przy tym pojeździe czy to chłop czy baba :D

 

Tak samo nie wiadomo, czy to jest samochód, bo też nie wygląda :mrgreen:

 

Odeszliśmy od tematu, ale ja już tu jesteśmy to poruszę temat moich zakupów wczoraj. Sklep duży na L w Wawie, kupuję ziemniaki. Cena 3 kg ziemniaków z UK jest w takiej samej cenie jak 3kg ziemniaków z Polski :shock: No to pytam się siebie gdzie tu sens i logika. Skoro UK nie jest w Unii więc dochodzą koszty związane z cłem, transportem a i wyprodukowanie ziemniaków na polach UK jest droższe niż w Polsce. To jakim cudem cena jest taka sama ?

Co do wyprowadzki z Unii. Ja jeszcze pięć lat i wyprowadzam się na stałe, może nie aż z Unii ale w najdalsze chyba możliwe miejsce licząc odległość od Polski. Tam Unia ma słabe macki. Tylko, że niestety BMW o wyglądzie skodo/kii też będzie tam istnieć.

 

To jest ciekawy temat i ostatni off top ode mnie - rozmawiałem z kilkom dostawcami z PL do róznych ZAGRANICZNYCH (sieciówek), od spożywki pod jakieś materiały typu prześcieradła, etc. Każdy mówi to samo: sieciówka robi przetarg, jest kilka firm i sie licytują "kto da taniej". Są firmy, co chcą po prostu być na pólce (np mają stany magazynowe spore i chcą się ich pobyć) i sprzedadzą nawet po kosztach, co powoduje, że konkurować jest ciężko. Po czym na półce w sklepie masz cene z marżą +80% w górę, któą potem sobie taka firma trasnsferuje za granicę bez podatków u nas, bo np. oddział-matka w DE wystawi za równowartość dochodu fakturę "za używanie logo" :wink: I tak się nasze rodzime firmy zabija.


Drugą ciekawostką jest fakt, że najlepiej zarabiającą osobą w tych firmach (sieciówki) jest zawsze ten, kto decyduje, co na jakiej półce się ma znaleźć. Bez odpowiedniego "dojścia" i "przekonania do swoich produktów" :D nawet jak już wjedziesz z produktem do sieciówki, to będziesz gdzieś na tyle wisiał, gdzie nikt nie zagląda. Nie zazdroszcze im, niemniej ci co potrafili się ustawić, jakoś sobie radzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Te ziemniaki nie były gdzieś schowane przy podłodze. Waliły w oczy na samym wierzchu. Wiec miały siłę przebicia nie tylko ceną ale też wyglądem. Ładne jasne umyte, a obok szare opiaszczone nasze rodzime :D No chyba coś tu jest nie tak. Ktoś chyba ma tam mega przebicie. Wiadomo, to nie jest polska sieciówka więc nie musi im zależeć na polskich produktach. No ale żeby aż tak ordynarnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia subsydiów, ktore brytyjscy rolnicy moga otrzymywac od Panstwa. Nie chce mi sie ciagnac off topu, ale kwestii handlu m-nar nie traktowalbym traktowalbym tak zero-jedynkowo (np. tam sa wyzsze koszty produkcji, wiec produkty z UK powinny byc drozsze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Tutaj na filmiku są inne lampy. Pod płachtą wyraźnie takie jak nowe X5/X6.


https://www.autobild.de/artikel/bmw-5er-g60-g61-2023-kombi-motoren-innenraum-abmessungen-19481231.html

Nie wiem czy bład czy nie, czy inne nowe BMW tez tak mają czy nie - nie zwracałem uwagi, ale na fiimie widzę prędkościomierz do 220km/h


Brzydki przód, reszta obojętna - wow nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkościomierz pewnie w i5 wyskalowany do 220 będzie. Dla elektryka wprowadza jakiś niższy V max. Co do wyglądu to nie jest zbyt dobrze, ok w porównaniu do g70 jest lepiej ale g30 ładniejsze jak dla mnie.

 

Też tak uważam :cool2:


Może po lifcie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prędkościomierz pewnie w i5 wyskalowany do 220 będzie. Dla elektryka wprowadza jakiś niższy V max. Co do wyglądu to nie jest zbyt dobrze, ok w porównaniu do g70 jest lepiej ale g30 ładniejsze jak dla mnie.

 

Też tak uważam :cool2:


Może po lifcie poprawia.

 

Dla mnie najładniejsze 5er to F10. Od zawsze mi się bardzo podobało. Do tej pory wygląda bardzo dobrze i spójnie aż sobie taką kupiłem rok temu. G30 ładne ale nie trzyma się tak dobrze jak f10 i jakość słaba. Dopiero lifting mocno odświerzył to auto. Wygląda na to że G60 będzie jednak najbrzydszym 5er od lat a szkoda bo pasował by mi ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najładniejsze 5er to F10. Od zawsze mi się bardzo podobało. Do tej pory wygląda bardzo dobrze i spójnie aż sobie taką kupiłem rok temu. G30 ładne ale nie trzyma się tak dobrze jak f10 i jakość słaba. Dopiero lifting mocno odświerzył to auto. Wygląda na to że G60 będzie jednak najbrzydszym 5er od lat a szkoda bo pasował by mi ten samochód.

 

Mam takie samo zdanie, będę wrzucał M5 F10 do garażu jako kolejne M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.