Skocz do zawartości

Dylemat E46 320d vs Passat B6 1.9 TDI 130 KM


5juter

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedalem betke i chce kupic teraz dwulitrowego diesla przyzwyczajony jestem do betek ale nie wiem co mam zrobic czy kupic e46 ze 150 konnym dieslem czy passata b6 ze 130 konnym silnikiem czy ktos z was moze mi powiedziec ktory wybor bylby lepszy bo jak wiemy na rynku uzywanych aut latwiej jest kupic niz sprzedac i dlatego tez chce dokonac wlasciwego wyboru. Prosze o pomoc :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

specjalistą nie jestem, ale wśród znajomych każdy kto ma VW stwierdza, że kolejny sdamochód jaki kupi to nie VW. Składa się na to m.in. wysokie zurzycie oleju oraz praca popmowtrysków (głośna i uciązliwa dla ucha - choć niektórzy twierdzą, że to lubią), jak dla mnie jest tylko jedna marka BMW (najlepiej w R6). Silniki 2-litrowe (diesle) są w miarę dynamiczne, ale zachowują sie jak benzyniaki tzn. trzeba je wysoko kręcic. Szczerze polecam dieselka ale R6,

pozdrawiam

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprostowal ,ze zachowuja sie jak benzyniaki ,bo mozna je krecic wysoko gdzie maja jeszcze dosc dobry zakres uzytecznych obrotow w przeciwienstwie do np.pompowtryskow gdzie nastepuje nagle ciecie i trzeba szybko zmienic bieg na wyzszy .to z moich doswiadczen .pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mój przyjaciel miał E36 325tds, kiedy przyszedł czas wymiany autka postanowił kupić nowe E46 320d. Jeździłem z nim zarówno E36 jak i E46. Moc na "papierze" podobna ale R6 w porównaniu z R4 wygrywa i to znacznie. Jak napisałem wcześniej elastycznością no i przede wszystkim kulturą pracy

Pozdrawiam

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesla wysoko krecic?? Mozecie cos wiecej napisac o silnikach r4 diesel w bmw, mocno sie zastanawiam nad zakupem auta z tym silnikiem, ale nie wiem czy przesiadka na 4cylindry nie bedzie bolesna... Jaki jest dzwiek tego silnika? Jak z awaryjnoscia? Moze ktos z was przesiadl sie z tds na 320d (mowie o wersji 136km).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesla wysoko krecic?? Mozecie cos wiecej napisac o silnikach r4 diesel w bmw, mocno sie zastanawiam nad zakupem auta z tym silnikiem, ale nie wiem czy przesiadka na 4cylindry nie bedzie bolesna... Jaki jest dzwiek tego silnika? Jak z awaryjnoscia? Moze ktos z was przesiadl sie z tds na 320d (mowie o wersji 136km).

Pozdrawiam

 

powiem tyle: jak do mojej sąsiadki przyjeżdża jej chłopak E46 320d to zawsze wiem kiedy odjeżdża. Dieselki mają charakterystyczną pracę (szczególnie jak są zimne) ale R6 to poezja. Można słuchać tego silniczka cały czas. Zamiana z R6 na R4? ja dziękuję

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba troche odbieglismy od tematu.

Chodzilo o wybor pomiedzy Fałwejem a Bumką.

Wiadomo to jest forum BMW i kazdy (w tym ja) bedzie Ci mowil zebys wzial betke. Jezdzilem takim passatem o ktorym mowisz i jest tez ok.

Silnik mocny, po9datny bardzo na chip tunning, malo awaryjny. samochod bardzo wygodny. Nie ma sie co oszukiwac Passat to sprawdzona konstrukcja.

Ale jest jedno ale: to nie jest BMW i to ma przedni naped:-(.

Ja bym bral BMW, a jesli mozesz jeszcze poczekac i dozbierac troszke sianka to kup 330d - totalny odjazd.

 

Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. R6 a R4 jaka jest różnica w spalaniu ? Czy nie ze wzgledu na ekonomię lepiej wybrać R4 ?

 

Z góry dzięki.

 

Wiadomo, że spalanie np. po mieście będzie troszkę większe z silnikiem R6, ale najważniejszy jest sposób (umiejętność) operowania gazem. Na trasie przy jadnakowej prędkości spalanie będzie zbliżone (albo nawet na kozyść 2,5). poza tym trzeba zwrócić uwagę na stan jednostki napędowej

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

specjalistą nie jestem, ale wśród znajomych każdy kto ma VW stwierdza, że kolejny sdamochód jaki kupi to nie VW. Składa się na to m.in. wysokie zurzycie oleju oraz praca popmowtrysków (głośna i uciązliwa dla ucha - choć niektórzy twierdzą, że to lubią), jak dla mnie jest tylko jedna marka BMW (najlepiej w R6). Silniki 2-litrowe (diesle) są w miarę dynamiczne, ale zachowują sie jak benzyniaki tzn. trzeba je wysoko kręcic. Szczerze polecam dieselka ale R6,

pozdrawiam

 

a ja bede bronil passata TDI - pierwszy przejezdzil 320.000 bezawaryjnie, drugi ma 150.000 w tym wymiana turbiny (niestety wada turbin ze zmienna geometria lopatek) - ale mimo wszystko turbina jest tansza niz w BMW ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm audi A6 konkuruje z takimi autami jak seria 5 czy E klasa wiec nie ma nic wspolnego z passatem :duh:

Passat jest w klasie D wiec wielkosciowo C klasa od Merca seria 3 od BMW czy Audi A4 ale tylko wielkosciowo bo tak naprawde Passat konkuruje z Mondeo, Laguna, 407, Vectra wiec prosze naprawde nie porownywac mi tu aut zepelnie innej polki czy przedzialu cenowego... BMW meredes i audi to sa konkurencji sami dla siebie i nigdy Passat i reszta nie bedzie dla nich konkurencja :cool2:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni VW od Audi?[/img]

 

Nazwa? A serio, 1.9 TDI bardzo kiepska kultura pracy, 320d duuuzo lepsza, choc oczywiscie nie idealna. Jak napisali poprzednicy - Passat to rywal dla Mondeo, Laguny itd. BMW 3 Audi A4 i Mercedesa C. Pomijajac to Passat jest nieporownanie przestronniejszy, choc rzeczywiscie lubia go zlodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratowej zwineli E39 528i, wystraszyła się i wiecie co kupiła? Passata :D

Passat od lat zajmuje 1 miejsce w statystykach ilości kradzieży, bijąc na głowe inne auta

kilka lat temu w mojej małej mieścinie, pewnej nocy znikneło chyba z 10 sztuk, w tym jeden kumpla

 

ktoś kiedys powiedział, że na świecie liczą sie trzy marki: BMW, Audi, Mercedes. A klejność - jest subiektywna Cool

 

eee to szło inaczej, że na świecie jest tylko jedna marka :wink: :twisted2:

 

ale mocno odbiegamy od tematu

 

Sprzedalem betke i chce kupic teraz dwulitrowego diesla przyzwyczajony jestem do betek ale nie wiem co mam zrobic czy kupic e46 ze 150 konnym dieslem czy passata b6 ze 130 konnym silnikiem czy ktos z was moze mi powiedziec ktory wybor bylby lepszy bo jak wiemy na rynku uzywanych aut latwiej jest kupic niz sprzedac i dlatego tez chce dokonac wlasciwego wyboru. Prosze o pomoc

 

Passat z tego samego rocznika będzie dużo tańszy w zakupie, ale koszty utrzymania będą podobne

a przyjemność z jazdy nieporównywalna, na korzyść BMW oczywiście :D

jeśli możesz wyłożyć ponad 50tyś zł na auto, to bierz 330d. spalanie jest tylko o 1-2l większe (trasa/miasto)

ja w przyszłym roku zmieniam na 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.