Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Może inni grają nieuczciwe podmieniając slot dla uprzywilejowanych bądź dla osiągnięcia celów dealera... dużo pomysłów na matactwo na tym polu. Fakt, że był czas dużych problemów z komponentami i jak ktoś wtedy trafił to miał nawet 1,5 roku obsuwy. Kumpel miał poślizg z RS3 ponad 1,5roku... co ciekawe odwołał zamówienie bo sytuacja wg dealera była dalej niepewna. Drugi dealer obiecał mu auto w 4mce od zamówienia i się udało !!!! Można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7 godzin temu, GDX4 napisał(a):

Ten co przyjmował zamówienie zmienił w trakcie prace....

Dziwny czas.

Ale dzięki temu nie musiałem rezygnować z kamer, haka i dodatków wbiłem system HK.

No to widzisz znamy powod, ale w gruncie rzeczy wyszlo in  

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, GDX4 napisał(a):

Ja czekałem 18 miesięcy.... Kto chętny pobić? Chyba jestem rekordzistą. Choć słyszałem o seri 5 z tego samego salonu, że tam o 1 miesiąc mnie wyprzedził. Ale to nie potwierdzone info...

Zamówienie F40 8.10.2021, odbiór 4.04.2023 - pobiłem Cię ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mati_WZL napisał(a):

Zamówienie F40 8.10.2021, odbiór 4.04.2023 - pobiłem Cię ? 😉

Muszę zapytać może trochę z przekąsem bo tyle czekać to współczuję.

Pamiętałeś jeszcze co zamówiłeś po tak długim czasie? Jeśli miałeś finansowanie to pewnie na dobrych warunkach. Dealer nie próbował cię zniechęcić??

Edytowane przez Radyshaw
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 15:52, macste napisał(a):

To akurat rekord polski biorąc pod uwagę transport z Mex min. 2mce. Masz status VIP w BMW Polska czy może dobrego handlowca kumpla? 😀

Ani jedno ani drugie i musiałem zrezygnować podparcia kręgosłupa dla siedzenia pasażera. Myślę że 330d xdrive jest szybko produkowany, może popyt na nie jest mały i krótka kolejka oczekujących. Nie mam pojęcia... dawno samochód nie dawal mi tyle przyjnosci. Nie sądziłem że 330d ma taki fun factor... 

Edytowane przez buntownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Radyshaw napisał(a):

Muszę zapytać może trochę z przekąsem bo tyle czekać to współczuję.

Pamiętałeś jeszcze co zamówiłeś po tak długim czasie? Jeśli miałeś finansowanie to pewnie na dobrych warunkach. Dealer nie próbował cię zniechęcić??

Pamiętałem bo musiałem trzy razy zmieniać specyfikację 😆 Właśnie finansowania nie zaklepałem i o to miałem do siebie pretensje, ale na szczęście miałem gwarancję ceny więc w ogólnym rozrachunku bardzo korzystnie kupiłem to auto 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oksymoron napisał(a):

Forumowicze, ile czasu minęło wam od wypłynięcia autka z Mexico, do przypłynięcia do Polski/odbioru?

 

W moim przypadku 330i xdrive produkcja 30 marca 2023 odbiór 18 lipca do dilera przyjechała 17 lipca. Dostałem papiery do rejestracji 12 lipca jak jeszcze auta nie było u dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, oksymoron napisał(a):

Forumowicze, ile czasu minęło wam od wypłynięcia autka z Mexico, do przypłynięcia do Polski/odbioru?

 

Moje wypłynęło 30 lipca , dotarło do Polski 7 września do dealera tydzien później, rejestracja i odbior 22 września. Ale podobno to rekord Polski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Tak informacyjnie - u mnie wszystko idzie w zasadzie zgodnie z planem. Samochód zamówiony na końcu lipca, produkcja miała być opóźniona do stycznia 2024, jednak samochód wyprodukował się już teraz na koniec listopada (bez opóźnienia jednak). VIN już się dekoduje na bimmer.work - pełne wyposażenie zgodnie zamówieniem z czego cieszę się bardzo (bo z X3 mieliśmy mały f*ck-up).

Czekam więc na transport licząc że nie zajmie to 3-4 miesięcy a 2 tylko 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może macie rację pod warunkiem że już teraz myśli się o sprzedaży samochodu, ja natomiast uważam ten zakup jako ostatni moment na zakup fajnego samochodu z jeszcze fajniejszym i normalnym silnikiem, którego za chwilę nie będzie można kupić i dlatego ten samochód zostanie ze mną na dłużej (zawsze). Z drugiej strony, zawsze dbam o samochody więc kwestia rocznika tutaj jest marginalna przy (potencjalnej) sprzedaży. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 3.12.2023 o 07:04, saab napisał(a):

W sumie sam nie wiem czy bym sie cieszył czy nie. W Polsce wciąż liczy sie rocznik a nie data pierwszej rejestracji wiec .. 😉

to jak kolega wyżej napisał , jak kupujesz auto na dwa lata to tak , ale jak ja ( na 5 lat dopóki się pakiety BSI/BRI nie skończą ) to już ma marginalne znaczenie czy produkcja styczeń , czy grudzień , choć nie ukrywam że zawsze staram się mieć produkcje max do 06 , ale jeżeli byłaby super sztuka i produkcja grudzień nie stanowiłoby to rezygnacji ze slotu 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 17:18, neokrk napisał(a):

Tak informacyjnie - u mnie wszystko idzie w zasadzie zgodnie z planem. Samochód zamówiony na końcu lipca, produkcja miała być opóźniona do stycznia 2024, jednak samochód wyprodukował się już teraz na koniec listopada (bez opóźnienia jednak). VIN już się dekoduje na bimmer.work - pełne wyposażenie zgodnie zamówieniem z czego cieszę się bardzo (bo z X3 mieliśmy mały f*ck-up).

Czekam więc na transport licząc że nie zajmie to 3-4 miesięcy a 2 tylko 🙂 

a wiecie, że mój kolega zamówił g20 330i ale uparł się, żeby mieć produkcję w Munchen. No i ma obiecany ten Munchen z tym że, zamawiał w lipcu i obecnie ma przesunięcie na marzec. Więc nie wiem czy nie lepiej by zrobił jakby odpuścił ten Munich i przerzucił się na Meksyk.

Prawdopodobnie miałby auto szybciej mimo podróży przez ocean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konopson napisał(a):

a wiecie, że mój kolega zamówił g20 330i ale uparł się, żeby mieć produkcję w Munchen. No i ma obiecany ten Munchen z tym że, zamawiał w lipcu i obecnie ma przesunięcie na marzec. Więc nie wiem czy nie lepiej by zrobił jakby odpuścił ten Munich i przerzucił się na Meksyk.

Prawdopodobnie miałby auto szybciej mimo podróży przez ocean.

A nie przeniesli juz calej produkcji do Meksyku? 

Przed przeprowadzka do Niemiec tez bym sie upieral by miec auto made in de... dzis to juz nie wiem, gdzie jest wiekszy "meksyk" i nie wiem gdzie sie podzial ten mityczny niemiec przykladajacy sie do pracy... Jedyne do czego sie garna to piwo i wursty.

Oczywiscie jak zawsze sa ogarniete wyjatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miesiąc temu kupiłem g21 z niemieckiego salonu z gwarancją premium selection . Dziś zauważyłem że na siedzisku pękła eko skóra (sensatec) na boczku,  czy mogę zgłosić reklamację w takim wypadku ? I czy mogę to zrobić w Polsce czy lepiej w De ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu może być problem, ponieważ. Kupiłem u dilera w DE pare lat temu f32. Salon, duzy dealer i program premium selection z certyfikatem na europę. 
Padła sprężarka klimy. Ja do Fusa ze mam PS a oni że w kompie tego nie mają i koniec. Mialem książexzke z numerem, wszystko jak najbardziej ok ale nie i koniec. 
Musiałem to zrobić w Munchen jak byłem przy okazji. Nie było problemu. Naprawa za free. Mówiłem to niemcom, że taka sytuacja w Polsce w Fusie. Wielkie oczy zrobili i tyle…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Morris150 napisał(a):

 

Na ile przed produkcją pojawia się numer VIN?

Mam ustalony termin i się zastanawiam, proszę o informację 🙂

nie wiem dokladnie, ale ja dostałem VIN na ok. 2 tygodnie przed ukoñczeniem produkcji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 do 4 tygodni przed produkcją zostaje nadany VIN, który jednoznacznie potwierdza slot produkcyjny. Ja miałem mieć w styczniu 2024 wg wiadomości z października ale okazało się że będzie to CW51.23 i już jest wyprodukowane 🙂 status 165. Czy ktoś ma dobrego linka, który opisuje wszystkie statusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.