Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi


Ja zamawiałem we wrześniu ubiegłego roku z terminem dostawy na 28.02.2022. Samochód nie wyprodukował się do końca czerwca, po dłuższych negocjacjach dopiero w ubiegłym tygodniu uzgodniłem konwersję na LCI z dilerem oraz podpisałem aneks. Planowana data produkcji to listopad 2022, więc od zamówienia do odbioru może minąć półtora roku... jak dobrze pójdzie :D

 

To niezłego masz dealera. Mi powiedział, że gdybym zamówił 340i w Individualu na początku lipca to odbiór byłby listopad - grudzień (zapytałem z ciekawości jakie są teraz czasy oczekiwania na nowe zamówienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja zamawiałem we wrześniu ubiegłego roku z terminem dostawy na 28.02.2022. Samochód nie wyprodukował się do końca czerwca, po dłuższych negocjacjach dopiero w ubiegłym tygodniu uzgodniłem konwersję na LCI z dilerem oraz podpisałem aneks. Planowana data produkcji to listopad 2022, więc od zamówienia do odbioru może minąć półtora roku... jak dobrze pójdzie :D

 

To niezłego masz dealera. Mi powiedział, że gdybym zamówił 340i w Individualu na początku lipca to odbiór byłby listopad - grudzień (zapytałem z ciekawości jakie są teraz czasy oczekiwania na nowe zamówienia)

 

Podobnież umowy konwertowane na LCI mają priorytet... się okaże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powrócę do głównego tematu tego wątku i zadam pytanie czy ktoś jeszcze zamówił samochód w zeszłym roku i nadal czeka na alokację produkcyjną jak ja?

Zamówienie złożone w listopadzie 2021 i wciąż czekam. Niby ma się wyprodukować we wrześniu, ale podobne zapewnienia słyszę już od kilku miesięcy, więc słowa dealera traktuję raczej jako drogowskaz niż konkret ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezłego masz dealera. Mi powiedział, że gdybym zamówił 340i w Individualu na początku lipca to odbiór byłby listopad - grudzień (zapytałem z ciekawości jakie są teraz czasy oczekiwania na nowe zamówienia)

Ciekawe! Albo tak źle trafiłem, albo jak zwykle to obietnica bez pokrycia, bo zamówiłem M340i właśnie w takiej konfiguracji. Moje auto miało się wyprodukować bez żadnych wątpliwości do końca czerwca 2022, a najprawdopodobniej mieliśmy się spotkać jeszcze 3-4 miesiące wcześniej i ... niestety nic z tego nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powrócę do głównego tematu tego wątku i zadam pytanie czy ktoś jeszcze zamówił samochód w zeszłym roku i nadal czeka na alokację produkcyjną jak ja?


Kolega czeka na M340i G21 od czerwca 21.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy ktos z Was ma zamowienie w Auto-Fus W-wa? Moje zamowienie z listopada ma status 111 z data 1 tydzien pazdziernika. Ok 2 miesiecy zajelo przekonwertowanie zamowienia na LCI. Oczekiwano na tajemniczy biuletyn.

 

Ja - 320i zamówione pod koniec sierpnia. Do rocznicy nie doczekam bo jutro rezygnuję z zamówienia. Nie dogadaliśmy się co do warunków aneksu. O aneksie zostałem poinformowany 14 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy ktos z Was ma zamowienie w Auto-Fus W-wa? Moje zamowienie z listopada ma status 111 z data 1 tydzien pazdziernika. Ok 2 miesiecy zajelo przekonwertowanie zamowienia na LCI. Oczekiwano na tajemniczy biuletyn.

 

Ja - 320i zamówione pod koniec sierpnia. Do rocznicy nie doczekam bo jutro rezygnuję z zamówienia. Nie dogadaliśmy się co do warunków aneksu. O aneksie zostałem poinformowany 14 lipca.

A tak z ciekawości, jakie warunki Ci zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy ktos z Was ma zamowienie w Auto-Fus W-wa? Moje zamowienie z listopada ma status 111 z data 1 tydzien pazdziernika. Ok 2 miesiecy zajelo przekonwertowanie zamowienia na LCI. Oczekiwano na tajemniczy biuletyn.

 

Ja - 320i zamówione pod koniec sierpnia. Do rocznicy nie doczekam bo jutro rezygnuję z zamówienia. Nie dogadaliśmy się co do warunków aneksu. O aneksie zostałem poinformowany 14 lipca.

A tak z ciekawości, jakie warunki Ci zaproponowali?

 

Dostawa na przełomie roku, choć bez gwarancji. Rzekomo importer traktuje takich delikwentów jak ja "priorytetowo" ;)

Rabat 15% od ceny LCI. Co oznacza, że musiałbym dopłacić ok. 10 tys. do ceny sprzed roku (miałem dobry rabat, bogatą konfigurację - m.in. lasery)

Jeśli zmieniłbym wersję silnikową na 330i to rabat kurczy się do 10%

Konwersji można dokonać najpóźniej do 20 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciula cię robią. Chcą wyciągnąć ile się da, bo BMW pokrywa dealerom koszty zmian. Laserów byś nie dostał, bo nie są dostępne w wersji LCI, ale poza tym konfig powinien zostać dopasowany a cena utrzymana, bo dla tych starych zamówień BMW cenę gwarantuję. Dla nowych aut niestety już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciula cię robią. Chcą wyciągnąć ile się da, bo BMW pokrywa dealerom koszty zmian. Laserów byś nie dostał, bo nie są dostępne w wersji LCI, ale poza tym konfig powinien zostać dopasowany a cena utrzymana, bo dla tych starych zamówień BMW cenę gwarantuję. Dla nowych aut niestety już nie.

Nic nie gwarantuje, mi dealer podniósł cenę, a BMW Polska potwierdziło, że to nie jest próbą wyciągania kasy przez dealera. Ale to dotyczyło wersji 318i - czyli z dodatkowym rabatem, jaki BMW dawało w zeszłym roku.


W podobnej sytuacji było więcej osób tutaj na forum.


U mnie też wyszło około 15% rabatu na wersję LCI, co oznaczało dopłate 13 tysięcy. Zdecydowałem się dopłacić, bo auto było wyprodukowane, a cena mimo wszystko lepsza niż dostałbym zamawiając teraz samochód gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie polecam wszystkim współpracę z BMW Inchcape Wrocław


330i Touring zamówiona 02.2022, z gwarancją LCI i gwarancją ceny z lutego


Na początku czerwca gdy wyszedł konfigurator LCI dorzucono kilka gratisów za brak laserów (ładowarka indukcyjna, oświetlenie ambientowe, active protection, przyciemnienie szyb, akcesoria bagażnika, ogrzewanie kierownicy)


Z przymrużeniem oka słuchałem zapewnień że auto się wyprodukuje "jako jedno z pierwszych" jednak już 4 lipca wskoczyło na produkcje a kilka dni później było w Kleszczewie. Tam lekkie perturbacje z transportem do Warszawy i ostatecznie odebrałem auto 3 sierpnia.


Początkowy rabat wynosił 10,5% a po zmianie cen na LCI i dzięki gwarancji ceny w umowie skoczył na 18%. Nie dopłacałem nic (poza hakiem który domówiłem bo wcześniej był w restrykcjach)


Znakomita obsługa, dobry kontakt a przede wszystkim dotrzymywanie słowa i niemijanie się z prawdą. Na pewno skorzystam ponownie


e3d39725c85c759amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, czy ktos z Was ma zamowienie w Auto-Fus W-wa? Moje zamowienie z listopada ma status 111 z data 1 tydzien pazdziernika. Ok 2 miesiecy zajelo przekonwertowanie zamowienia na LCI. Oczekiwano na tajemniczy biuletyn.

 

Ja - 320i zamówione pod koniec sierpnia. Do rocznicy nie doczekam bo jutro rezygnuję z zamówienia. Nie dogadaliśmy się co do warunków aneksu. O aneksie zostałem poinformowany 14 lipca.

 

A co jesli nie zrezygnujesz z zamówienia ?

Ja bym nie rezygnował tylko zrobił tak żeby oni musieli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z moim handlowcem w BMW Bońkowscy Szczecin.


Przekazał mi, że ktoś u nich niedawno zamówił M340i Touring w moim kolorze (Merlbourne Red) z białą skórą i prawdopodobnie nie będzie jej odbierał. A właśnie dostała VIN i za miesiąc będzie do odbioru. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę przekazać bezpośredni kontakt do handlowca, to przedstawi więcej szczegółów :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i jak to jest, że ktoś zamówił niedawno i już ma VIN a inni od roku czekają na pierwszy termin produkcji (który i tak będzie przesuwany 10 razy) :D

 

Rok temu były inne warunki i nikomu nie zależy na realizacji tego zamówienia ;)


A obecnie to inna rozmowa, ot i cała tajemnica :?


No i to że jeden sloty ma, drugi nie ma, a zamówienia zbiera.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.