Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Mi już faza radości dawno przeszła niestety. Zaraz wchodzi na taśmy produkcyjne g20 polift a tu każą mi się cieszyć autem którym ludzie już jeżdżą od 2018 roku... i nawet nie wiadomo kiedy ten szajs wyprodukują. Kupowanie auta z końca produkcji.... słabo słabo. Nowe stare auto.

 

Kiedyś bym się zgodził, ale dziś gdy dobre rozwiązania zastępuje się najtańszymi już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj dilera na kiedy zaplanowana produkcja i wtedy z 3-4 tygodnie. Mój się wyprodukował 04.05 i do odbioru koniec maja lub początek czerwca.

 

21 tydzien, czyli od 23 maja

 

Ja miałem 18 tydzień i status 153 czyli początek montażu pojawił się 04.05 i tak też jest data produkcji na bimmer jak sprawdzam po VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj dilera na kiedy zaplanowana produkcja i wtedy z 3-4 tygodnie. Mój się wyprodukował 04.05 i do odbioru koniec maja lub początek czerwca.

 

21 tydzien, czyli od 23 maja

 

a u mnie dalej 112 - 21 tydzień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już faza radości dawno przeszła niestety. Zaraz wchodzi na taśmy produkcyjne g20 polift a tu każą mi się cieszyć autem którym ludzie już jeżdżą od 2018 roku... i nawet nie wiadomo kiedy ten szajs wyprodukują. Kupowanie auta z końca produkcji.... słabo słabo. Nowe stare auto.

 

Mam podobnie... Moja bryka miała się wyprodukować w marcu, później w maju, a teraz to nawet nie wiadomo kiedy :D Więc też średnio mi sie uśmiecha nowa bryka, ale stary model.

Z drugiej strony, na ulicach wielu m340i nie widzę. Podobnie na otomoto. Więc zawsze można wystawić... i jeszcze na tym zarobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odbierający G20 w ostatnich czasach mają CarPlay czy też niezależnie od wyboru wyświetlacza głównego trzeba czekać na aktualizację?

Czy w przypadku braku CarPlay normalnie iP łączy się z systemem multimedialnym przez BT i można np. strumieniować muzykę ze Spotify?

 

Odebrałem auto 19 kwietnia, nie ma narazie apple CarPlay - trzeba czekac na aktualizacje. Co do strumieniowania - można bez problemu, nie wazne czy to youtube, spotify czy cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto 19 kwietnia, nie ma narazie apple CarPlay - trzeba czekac na aktualizacje. Co do strumieniowania - można bez problemu, nie wazne czy to youtube, spotify czy cos innego.

 

Mam wrażenie że już od paru miesięcy czytam komentarze że trzeba czekać na aktualizację żeby Android Auto i Apple CarPlay było dostępne. Chodzi o aktualizację softu? Dziwne że trwa to tak długo. Tam się coś zmieniło po drodze względem aut np z 2019 roku gdzie AA i Carplay działały od razu po odbiorze z salonu? Oczywiście Twoje auto posiada opcję "BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym" ?

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że już od paru miesięcy czytam komentarze że trzeba czekać na aktualizację żeby Android Auto i Apple CarPlay było dostępne. Chodzi o aktualizację softu? Dziwne że trwa to tak długo. Tam się coś zmieniło po drodze względem aut np z 2019 roku gdzie AA i Carplay działały od razu po odbiorze z salonu? Oczywiście Twoje auto posiada opcję "BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym" ?

 

Zmieniona została elektronika która obsługuje te funkcji, co nie zmienia faktu że trwa to długo...

Wczoraj pojawił się artykuł: https://autokult.pl/44746,bmw-bez-apple-carplay-i-android-auto-z-powodu-mikroczipow-rozwiazanie-nadejdzie-pozniej

Producent zapewnia jednak, że rozwiąże problem "najpóźniej przed końcem czerwca".

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ale odniosłem wrazenie, ze chodzi o wersje bez navi.

Coz, takie czasy, ze trzeba czekac, ale jak dołożą to Ok.

 

Ale jest jakaś zależność bo piszą w artykule że

Nieoficjalnie problem ma dotyczyć pojazdów z kodem 6P1 w specyfikacji

. Ja sprawdziłem i u mnie nie ma żadnego 6P1. Czyli jakbym jakimś cudem odebrał do końca czerwca auto ( :mrgreen: :lol: ) to teoretycznie powinienem mieć AA i CarPlay dostępny. Zobaczymy... Dam znać xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ale odniosłem wrazenie, ze chodzi o wersje bez navi.

Coz, takie czasy, ze trzeba czekac, ale jak dołożą to Ok.

 

Ale jest jakaś zależność bo piszą w artykule że

Nieoficjalnie problem ma dotyczyć pojazdów z kodem 6P1 w specyfikacji

. Ja sprawdziłem i u mnie nie ma żadnego 6P1. Czyli jakbym jakimś cudem odebrał do końca czerwca auto ( :mrgreen: :lol: ) to teoretycznie powinienem mieć AA i CarPlay dostępny. Zobaczymy... Dam znać xD

 

ten 6P1 pojawia się po odkodowania VIN w autach produkowanych mniej więcej od 11.2021 do chwili obecnej. Może najświeższe auta już tego kodu nie bedą miały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ale odniosłem wrazenie, ze chodzi o wersje bez navi.

Coz, takie czasy, ze trzeba czekac, ale jak dołożą to Ok.

 

Ale jest jakaś zależność bo piszą w artykule że

Nieoficjalnie problem ma dotyczyć pojazdów z kodem 6P1 w specyfikacji

. Ja sprawdziłem i u mnie nie ma żadnego 6P1. Czyli jakbym jakimś cudem odebrał do końca czerwca auto ( :mrgreen: :lol: ) to teoretycznie powinienem mieć AA i CarPlay dostępny. Zobaczymy... Dam znać xD

 

ten 6P1 pojawia się po odkodowania VIN w autach produkowanych mniej więcej od 11.2021 do chwili obecnej. Może najświeższe auta już tego kodu nie bedą miały

 

Moja 3 wyprodukowała się 26.04 i po odkodowania VIN pojawia się 6P1 jako: Temp. Entfall Remote Software Upgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po ponad roku wyczekiwania wiadomość od dilera- mam VIN! Aż cieżko mi uwierzyć że auto się będzie produkować :D

Pytanie do kolegów, jaki czas od nadania VIN do odbioru realnie ?

 

Mi już faza radości dawno przeszła niestety. Zaraz wchodzi na taśmy produkcyjne g20 polift a tu każą mi się cieszyć autem którym ludzie już jeżdżą od 2018 roku... i nawet nie wiadomo kiedy ten szajs wyprodukują. Kupowanie auta z końca produkcji.... słabo słabo. Nowe stare auto.

 


Z tym, ze to zaden nowy model tylko facelift i to niekoniecznie lepszy od obecnej wersji. Osobiscie nie mam z tym problemu.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ten 6P1 pojawia się po odkodowania VIN w autach produkowanych mniej więcej od 11.2021 do chwili obecnej. Może najświeższe auta już tego kodu nie bedą miały

 

Moja 3 wyprodukowała się 26.04 i po odkodowania VIN pojawia się 6P1 jako: Temp. Entfall Remote Software Upgrade


U mnie 17.04 i też ten kod jest :mad2:

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ten 6P1 pojawia się po odkodowania VIN w autach produkowanych mniej więcej od 11.2021 do chwili obecnej. Może najświeższe auta już tego kodu nie bedą miały

 

Moja 3 wyprodukowała się 26.04 i po odkodowania VIN pojawia się 6P1 jako: Temp. Entfall Remote Software Upgrade

U mnie 17.04 i też ten kod jest :mad2:



Moja 21.11.2021. Kodu nie mam, a AA nie działa, mimo że mogę wybrać próbować się podłączyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miała być produkcja na koniec mają status 112 i teraz zmiana na 105 :) Zamówienie z końca sierpnia 2021. Teraz brał bym individuala wychodzi że te produkują się faktycznie szybciej.

 

Też jestem tego zdania. Dobrze, że zrezygnowałem ze swojego poprzedniego zamówienie z wrzesień 2021 bo pewnie dalej bym czekał :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miała być produkcja na koniec mają status 112 i teraz zmiana na 105 :) Zamówienie z końca sierpnia 2021. Teraz brał bym individuala wychodzi że te produkują się faktycznie szybciej.

 


Co to znaczy ze individual szybciej się produkuje? Ze niby fotele czy skórę inną do auta włożysz i przez to auto szybciej się wyprodukuje? Nie żartuj sobie xD jakiś fake news ;P

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie miała być produkcja na koniec mają status 112 i teraz zmiana na 105 :) Zamówienie z końca sierpnia 2021. Teraz brał bym individuala wychodzi że te produkują się faktycznie szybciej.

 


Co to znaczy ze individual szybciej się produkuje? Ze niby fotele czy skórę inną do auta włożysz i przez to auto szybciej się wyprodukuje? Nie żartuj sobie xD jakiś fake news ;P

Skóra z konfiguratora z opisem individual nic nie pomoże musi być pełny individual wtedy jest inna taśma produkcyjna. Najlepiej individualny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miała być produkcja na koniec mają status 112 i teraz zmiana na 105 :) Zamówienie z końca sierpnia 2021. Teraz brał bym individuala wychodzi że te produkują się faktycznie szybciej.

 

Zobaczymy czy individual ma znaczenie :( u mnie dalej 112 i 21 tydzień - albo handlowiec nie chce mi się przyznać że spadło na 105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra z konfiguratora z opisem individual nic nie pomoże musi być pełny individual wtedy jest inna taśma produkcyjna. Najlepiej individualny kolor.

 

Takie bajki to dzieciom między ich książeczki wsadź. Nie wiem kto Ci taki kit sprzedał ale to nie prawda ;) Tu masz przykład:


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-m340i-xdrive-m-performance-carbon-systemy-asystujace-ID6ECQWp.html


Wiem że to auto było zamówione w lutym 2022 i wiem już jest już wyprodukowane i gotowe do transportu do Polski. Widzisz tam jakiś Individual? ;D

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.