Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

LeasPlan publikuje aktualne terminy oczekiwania na nowe auta (w miesiącach), wrzucam poniżej BMW


Seria 1 6-8

Seria 2 Active Tourer 4-6

Seria 2 Gran Tourer 6-8


Seria 3 Touring

W tej chwili większość alokacji na wersję preLCI jest już wyczerpana. Produkcja wersji G20/21 LCI od lipca 2022. Cenniki na wersję LCI prawdopodobnie dostępne w kwietniu/maju


Seria 3 Sedan

W tej chwili większość alokacji na wersję preLCI jest już wyczerpana. Produkcja wersji G20/21 LCI od lipca 2022. Cenniki na wersję LCI prawdopodobnie dostępne w kwietniu/maju


Seria 4 Gran Coupe

Seria 4 Coupe 4-8

Seria 5 Touring 6-8

Seria 5 4-8

Seria 8 6-8

Seria Z 7-8

X2 6-8

X1 Wyczeprana produkcja 2022-cenniki nowego modelu od 06.2022

X4 X3 6-8 (x4 min 8 miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii 3, to jeden z handlowców napisał mi

samochody, które nie zdążą wyprodukować się do czerwca, powinny płynnie przechodzić w auta po liftingu

 


Dziwna sprawa bo to na forum jeden z kolegów który pracuje w fabryce "3", twierdzi że na planach produkcyjnych mają informację o produkcji wersji LCI dopiero od października.

Jeśli wiedzą że się cos już nie wyprodukuje w takiej wersji to nie powinni już zbierać zamówień na takie auto. Nie chce mi się wierzyć że w tych samych pieniądzach będą oferować wersję poliftingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest niesamowita zagwozdka. Rabatów na pewno nie będzie, gdyż taką informację otrzymałem od trzech salonów, a jak będą, to będą symboliczne. Ceny też zapewne nie zostaną utrzymane na aktualnym poziomie, bo to przecież nowy model i nowe usprawnienia. Ja z jednej strony chciałbym dostać preLCI, z drugiej najnowsze wydanie, to najnowsze wydanie... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest niesamowita zagwozdka. Rabatów na pewno nie będzie, gdyż taką informację otrzymałem od trzech salonów, a jak będą, to będą symboliczne. Ceny też zapewne nie zostaną utrzymane na aktualnym poziomie, bo to przecież nowy model i nowe usprawnienia. Ja z jednej strony chciałbym dostać preLCI, z drugiej najnowsze wydanie, to najnowsze wydanie... :)

 

Nie jeśli jakieś nowe rozwiązania nie za bardzo ci odpowiadają :-) W moim przypadku nowy kokpit aka iPad to absolutna utrata wszystkiego, co dobre w BMW :-) Także to ostatni moment na fajny środek :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i się przeraziłem :O

Kilka dni temu zamówiłem M340i praktycznie full opcja z lakierem Individual.

Sprzedawca zapewniał że jeszcze są pule na Serie 3 preLCI.

Restrykcje w momencie zamówienia:

- dotykowy kontroler iDrive

- indukcja

- lędzwie w fotelu pasażera

- tymczasowy brak Apple CarPlay po BT - dostępny jako aktualizacja softu


W salonie twierdzą że produkcja maj ale z tego co tutaj czytam to na preLCI już nie ma szans ;( a nowy tablet mnie bardzo skutecznie zniechęca do LCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 17/01 i termin sierpnia, ale niby ma być w lipcu, więc jak dostanę telefon, że nie załapałem się na wersję przed liftem to się nieco zdenerwuję :(

Niby bez restrykcji, ale 4 pakiety + laserowe światła, głośniki HK mogą nieco opóźnić wszystko z tego co tu piszecie :/

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 17/01 i termin sierpnia, ale niby ma być w lipcu, więc jak dostanę telefon, że nie załapałem się na wersję przed liftem to się nieco zdenerwuję :(

Niby bez restrykcji, ale 4 pakiety + laserowe światła, głośniki HK mogą nieco opóźnić wszystko z tego co tu piszecie :/

 

Kiedy dostales termin produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jeżeli BMW nie zdąży wyprodukować naszych aut przed liftem, to iDrive8 będzie naszym najmniejszym problemem. Wątpię żeby chcieli wydać LCI w tej samej cenie więc albo zerwą umowę (po wielu miesiącach naszego czekania) albo "poproszą" o dopłatę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co pisał tu forumowicz, który pracuje w fabryce BMW, 3er mają planowo produkować do października.

Tym samym jeśli ktoś zamówi pre lci będzie miał co zamawiał.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał tu forumowicz, który pracuje w fabryce BMW, 3er mają planowo produkować do października.

Tym samym jeśli ktoś zamówi pre lci będzie miał co zamawiał.

 


Chyba że jeszcze istnieje opcja, że produkcja preLCI będzie szła równolegle z LCI przez pierwsze miesiące. Kto będzie chciał zmienić zamówienie i dopłacić to dostanie LCI a kto pozostanie przy starym zamówieniu dostanie obecną 3. Teoretycznie jest taka możliwość i naturalnie zostanie wygaszona produkcji obecnej wersji.

Bo nie bardzo logiczne jest zbieranie zamówień na obecną wersję jak już ktoś pisał że praktycznie nie ma już na G20/21 alokacji na produkcję do czerwca/lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał tu forumowicz, który pracuje w fabryce BMW, 3er mają planowo produkować do października.

Tym samym jeśli ktoś zamówi pre lci będzie miał co zamawiał.

 


Chyba że jeszcze istnieje opcja, że produkcja preLCI będzie szła równolegle z LCI przez pierwsze miesiące. Kto będzie chciał zmienić zamówienie i dopłacić to dostanie LCI a kto pozostanie przy starym zamówieniu dostanie obecną 3. Teoretycznie jest taka możliwość i naturalnie zostanie wygaszona produkcji obecnej wersji.

Bo nie bardzo logiczne jest zbieranie zamówień na obecną wersję jak już ktoś pisał że praktycznie nie ma już na G20/21 alokacji na produkcję do czerwca/lipca.

 


Nie wyobrażam sobie jak by to miało wyglądać i zakładam, że bmw również sobie tego nie wyobraża, bo takie przypadki raczej nie mają miejsca. Fabryka staje w lipcu/sierpniu na przerwę urlopową, następuje przezbrojenie maszyn/robotów i przystosowanie do produkcji nowego modelu, faza testów i rusza produkcja pełną parą. Od tego momentu nikt nie pamięta, jak wyglądał model przed liftingiem. Cały proces produkcyjny jest zaplanowany tak aby był jak najbardziej efektywny, tak aby z taśmy zjeżdżało jak najwięcej ukończonych samochodów, które będą mogły od razu jechać do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał tu forumowicz, który pracuje w fabryce BMW, 3er mają planowo produkować do października.

Tym samym jeśli ktoś zamówi pre lci będzie miał co zamawiał.

 


Chyba że jeszcze istnieje opcja, że produkcja preLCI będzie szła równolegle z LCI przez pierwsze miesiące. Kto będzie chciał zmienić zamówienie i dopłacić to dostanie LCI a kto pozostanie przy starym zamówieniu dostanie obecną 3. Teoretycznie jest taka możliwość i naturalnie zostanie wygaszona produkcji obecnej wersji.

Bo nie bardzo logiczne jest zbieranie zamówień na obecną wersję jak już ktoś pisał że praktycznie nie ma już na G20/21 alokacji na produkcję do czerwca/lipca.

 


Nie wyobrażam sobie jak by to miało wyglądać i zakładam, że bmw również sobie tego nie wyobraża, bo takie przypadki raczej nie mają miejsca. Fabryka staje w lipcu/sierpniu na przerwę urlopową, następuje przezbrojenie maszyn/robotów i przystosowanie do produkcji nowego modelu, faza testów i rusza produkcja pełną parą. Od tego momentu nikt nie pamięta, jak wyglądał model przed liftingiem. Cały proces produkcyjny jest zaplanowany tak aby był jak najbardziej efektywny, tak aby z taśmy zjeżdżało jak najwięcej ukończonych samochodów, które będą mogły od razu jechać do klienta.

 

Też się nie znam na tych procesach, ale jeżeli na jednej taśmie są w stanie produkować kilka modeli/wersji np G20 i G21 to czysto teoretycznie jest to możliwe. Ale jest raczej tak jak mówisz ze to jest opcja mało realna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest wiążącą dla dwóch stron, nie mogą poprostu sobie jej zerwać a tym bardziej kazać nam coś dopłacić do wersji lci bo się nie wyrobili z produkcją...

Gdybyś miał rację, nie miałbym w tej chwili już drugiej umowy na produkcję tego samego auta w ciągu ostatnich 13 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja po 1,5 miesiąca nie dzwonienia - zadzwoniłem dzisiaj - zamówienie 2 sierpnia - aby spytać o status zamowienia - niestety mój opiekun jest na urlopie - więc szef działu sprzedaży ma wyszukać moje zamówienie i oddzwonić - czekam......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie 11 października i 18 lutego auto trafia do produkcji na taśme. Start produkcji miał być końcem marca / początkiem kwietnia :) Miesiąc wcześniej. Z restrykcji wszystko. Od assystentów pro, head up, lasery, lędźwie, HK itp. nic z indywiduala. M340i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.