Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie kubły to mus, bez tego auto nie ma tego czegoś.

Z ta restrykcja coś musi być na rzeczy bo na jedna m3 czekam już od początku sierpnia, a na druga mimo lakieru indyvidual ( ponoc one maja pierwszeństwo ) 4 miesiąc.

Na bimmerpost twierdzą że teraz pojawił się problem z dachem carbon i zamiast tego trzeba brać szyberdach ale mi się wydaje że to sugestie z bmw bo poprostu mają ich za mało i naciskają żeby ktoś zmienił na szyberdach a dodatkowo tak jest dla nich taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś dobry patent na mdecoder? Od 2 dni dostaję info, że wykorzystałem dzienny limit, ale po dniu się nie kasuje. Czyściłem ciastka w przeglądarce i dalej to samo.

 

Ja zalogowałem się przez neta z komórki (udostępniłem) i mnie puściło. Jak korzystałem z stałego łącza też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś dobry patent na mdecoder? Od 2 dni dostaję info, że wykorzystałem dzienny limit, ale po dniu się nie kasuje. Czyściłem ciastka w przeglądarce i dalej to samo.

 

VPN do jakiegos egzotycznego kraju jak np Moldawia albo Argentyna... Brazylia. Ekwador... Chile... Do wyboru do koloru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Macie może jakiś dobry patent na mdecoder? Od 2 dni dostaję info, że wykorzystałem dzienny limit, ale po dniu się nie kasuje. Czyściłem ciastka w przeglądarce i dalej to samo.

Wyłącz wifi i użyj danych komórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło komuś ostatnio BMW 330i xdrive z head upem, laserami i tempomatem? Ja czekam już od czerwca i powoli zastanawiam się czy nie zrezygnować z czegoś.

Tez jestem ciekawy - ja z kolei zamawiałem w maju z head-up, laserami, tempomatem aktywnym i dalej czekam. Status 105 i cierpliwość powoli się kończy, ale pola manewru za bardzo nie widzę… a zrezygnować nie zrezygnuje z tych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w konfiguracji laser, head-up i tempomat aktywny. W styczniu dostałem informacje, że na head-up jest restrykcja do końca roku i bez usunięcia tej opcji jest marna szansa, że auto się wyprodukuje. Na aktywny tempomat teoretycznie jest restrykcja do marca, ale nie było możliwości usunięcia head-up i zostawienia aktywnego tempomatu, więc usunąłem obie te rzeczy. O laserach nie słyszałem, żeby był z nimi jakiś problem. Ale może coś jest na rzeczy, bo po usunięciu tych dwóch rzeczy w dalszym ciągu czekam na termin produkcji, a teoretycznie opcji na restrykcjach nie mam. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale zamawiałem g20 318i, sportline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło komuś ostatnio BMW 330i xdrive z head upem, laserami i tempomatem? Ja czekam już od czerwca i powoli zastanawiam się czy nie zrezygnować z czegoś.

Tez jestem ciekawy - ja z kolei zamawiałem w maju z head-up, laserami, tempomatem aktywnym i dalej czekam. Status 105 i cierpliwość powoli się kończy, ale pola manewru za bardzo nie widzę… a zrezygnować nie zrezygnuje z tych opcji.

Ja zamawiałem w kwietniu lasery hedup systemy prof i generalnie wszystko co się da i w listopadzie odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że brałem też kamerę 360, na nią też są restrykcje?

 

Na kamere były ale czy teraz są nie wiadomo.

Aktywny tempomat podobno dopiero na produkcję koło czerwca, może dlatego na razie auta z tym wyposażeniem nie wskakują w terminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak to jest - w lexusie sie czeka, ale restrykcji nie ma.

wyglada na to restrykcje w bmw są po to by sprzedawać wybrakowane produkty i mimo wszystko zarabiać hajs na tym, część rzeczy nie dostajesz a cena za braki nie idzie w dół. czysty zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest - w lexusie sie czeka, ale restrykcji nie ma.

Mało tego, jak coś odpadnie bo są restrykcje to podsyłają Ci nowy "aktualny" na dzień zmiany cennik i masz się pod nim podpisac, jak chcesz usunąć element z restrykcją :D

Tak miałem w przypadku usunięcia sterowania gestami, gdy mpakiet zdrożał.... :mad2: :duh:

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie u mnie. Chce coś dodać do konfiguracji , co sygnalizowałem przy zamawianiu i miało nie być problemu z aneksem. Teraz już od 2 tyg się głowią jak to załatwić , przebąkując o nowej umowie .


Skąd w ogóle macie te numery statusu zamówienia ? Od handlowca ? Ja zamawiałem 2 miesiące temu z terminem na koniec czerwca i słyszę tylko „nic nie wiadomo , za wcześniej jeszcze”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest - w lexusie sie czeka, ale restrykcji nie ma.

Mało tego, jak coś odpadnie bo są restrykcje to podsyłają Ci nowy "aktualny" na dzień zmiany cennik i masz się pod nim podpisac, jak chcesz usunąć element z restrykcją :D

Tak miałem w przypadku usunięcia sterowania gestami, gdy mpakiet zdrożał.... :mad2: :duh:

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, wcale tak nie jest. W Twoim przypadku przecież napisałeś w innym temacie, że dealer ostatecznie dał Ci aneks bez podwyżki za M pakiet. Zresztą ja też zmieniałem konfigurację niedawno i dealer zapewnił mnie, że zmienia się cena jedynie opcji które dokładam, to co zostało zamówione wcześniej ma gwarancję ceny - i tak też miałem w aneksie.

Wygląda na to, że u Ciebie dealer chciał dodatkowo zarobić, bo oni cenę u producenta mają zaklepaną, i może myślał, że wyciągnie dodatkowe 1-2 tyś od Ciebie.


A co do lexusa, roczną sprzedaż mają 4x mniejszą od BMW, nie wiesz też jak wygląda sytuacja ich dostawców. Ciężko spekulować dlaczego jedna marka wypuszcza teraz samochody szybciej od drugiej, ale każda zaopatruje się przecież u innych dostawców, którzy mogą mieć własne problemy. No ale teorie, że BMW celowo usuwa head up i aktywny tempomat, żeby sprzedawać wybrakowane auta jest trochę śmieszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, wcale tak nie jest. W Twoim przypadku przecież napisałeś w innym temacie, że dealer ostatecznie dał Ci aneks bez podwyżki za M pakiet. Zresztą ja też zmieniałem konfigurację niedawno i dealer zapewnił mnie, że zmienia się cena jedynie opcji które dokładam, to co zostało zamówione wcześniej ma gwarancję ceny - i tak też miałem w aneksie.

Wygląda na to, że u Ciebie dealer chciał dodatkowo zarobić, bo oni cenę u producenta mają zaklepaną, i może myślał, że wyciągnie dodatkowe 1-2 tyś od Ciebie.

No skoro chciał ode mnie wyciągnąć to według Ciebie jest ok ? Gdybym się szczegółowo nie wczytał to bym bym w plecy. Tak się chyba nie powinno robić....
Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak to jest - w lexusie sie czeka, ale restrykcji nie ma.

No ale teorie, że BMW celowo usuwa head up i aktywny tempomat, żeby sprzedawać wybrakowane auta jest trochę śmieszna...

To zależy jaką polityka ma firma, non stop chwalą się ilości sprzedanych/zarejestrowanych aut w 2021 więc raczej można domniemać że auto ma zjechać z taśmy produkcyjnej, nie biorąc pod uwagę czy klient będzie zadowolony czy nie. Braki są ale powinni dać możliwość oczekiwania aż dany komponent powróci a nie straszyć/lub anulować zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce coś dodać do konfiguracji , co sygnalizowałem przy zamawianiu i miało nie być problemu z aneksem. Teraz już od 2 tyg się głowią jak to załatwić , przebąkując o nowej umowie.

 

U mnie robiliśmy 4 aneksy do umowy bo za każdym razem coś dodawałem więć to nie powinien być problem :P

 

Zresztą ja też zmieniałem konfigurację niedawno i dealer zapewnił mnie, że zmienia się cena jedynie opcji które dokładam, to co zostało zamówione wcześniej ma gwarancję ceny - i tak też miałem w aneksie.

 

U mnie również - jak robiłem aneks to cena była zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg dealera wszystkie/większość auta z marcowej produkcji ma być przesunięta na II q 22. Powód- brak miejsc postojowych dla aut czekających na parkingu na doposażenie.

 

i w marcu fabryka bierze wolne?

 

Miejmy nadzieję, że będą brać te które czekają na doposażenie. :D

Podobna sytuacja z przesunięciem jest również dla fabryki w Lipsku - również m.in. F40 czekają na doposażenie...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.