Skocz do zawartości

G30 dołożenie Display KEY


odzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W aucie które ma kamery 360 i Parking Assistant Plus nie ma kluczyka LCD - sprawdzone po vin, czy można dołożyć kluczyk LCD, żeby w pełni korzystać z funkcji Plus?

znalazłem coś takiego


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/03_4903-doposazenie-asystenta-parkowania/i58532/sN


to jest jakiś gotowy zestaw + kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Chcesz zaplacic za ten szajs tyle kasy?

Ten kluczyk niczemu nie służy i jest bezsensowny bo jak chcesz sprawdzić ile masz paliwa w baku to lepiej odpal apke na telu i do tego bedziesz mógł także zamknąć i otworzyć auto, co używam raz na tydzień.

Nie bez powodu zadna inna marka tego nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kluczyk przydaje się tylko przy zdalnym parkowaniu, a że jest ono do dupy, to mój duży kluczyk leży na stałe w sejfie :) Bo webasto i tak odpalam z apki .
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie ma opcji żebym tyle płacił, tylko ciekawi mnie czy można dołożyć:) Pewnie wszystko można, sam koszt pilota jest niski (mowa o nowym nieprogramowanym) oczywiście poza ASO. Link przedstawia (chyba) wszystko co potrzeba do modyfikacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten kluczyk przydaje się tylko przy zdalnym parkowaniu, a że jest ono do dupy, to mój duży kluczyk leży na stałe w sejfie :) Bo webasto i tak odpalam z apki .

 

A mój jest używany na co dzień, natomiast archaiczne, tradycyjne klucze leżą w sejfie. Mamy nowoczesne auto to i kluczyk powinien być nowoczesny, a nie "klucz" jak w E60 sprzed dwóch epok. Jak masz możliwość doposażenia to śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]kluczyk powinien być nowoczesny, a nie "klucz" jak w E60 sprzed dwóch epok

Musisz się trochę o nowoczesności nauczyć, płatności, sterowanie domem, bramą mam w telefonie, ale do BMW potrzebny jest NOWOCZESNY kluczyk :duh: .

Kluczyk może służyć ewentualnie do przedłużania pewnych rzeczy. Parkowanie zdalne to faktycznie super opcja, poza tym ja zawsze wolę zaparkować na końcu parkingu niż liczyć że wyjadę zdalnie autem, w którym przed chwilą ktoś poharatał mi lakier przy wysiadaniu z sąsiedniego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
]kluczyk powinien być nowoczesny, a nie "klucz" jak w E60 sprzed dwóch epok

Musisz się trochę o nowoczesności nauczyć, płatności, sterowanie domem, bramą mam w telefonie, ale do BMW potrzebny jest NOWOCZESNY kluczyk :duh: .

Kluczyk może służyć ewentualnie do przedłużania pewnych rzeczy. Parkowanie zdalne to faktycznie super opcja, poza tym ja zawsze wolę zaparkować na końcu parkingu niż liczyć że wyjadę zdalnie autem, w którym przed chwilą ktoś poharatał mi lakier przy wysiadaniu z sąsiedniego auta.

 

Zieeeeew, skończyłeś już się pompować? Jak mam do wyboru tradycyjny kluczyk i ten z wyświetlaczem to biorę z wyświetlaczem, kropka. Gdyby był dostępny nowocześniejszy to bym go wybrał. Guzik mnie obchodzi czym otwierasz bramę. Żebyś się nie popłakał z powodu poharatanego lakieru polecam coś takiego https://m.ceneo.pl/19762122 Chyba, że jesteś z tych parkujących na miejscach dla inwalidów, żeby przypadkiem nikt nie obił mu upragnionego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jednak zastąpienie kluczyka telefonem to jest krok w przód, co potwierdza niedawno ogłoszona współpraca Bmw i Apple. W tym kontekście bardzo mnie dziwi że w zaprezentowanej dziś S klasie pokazano tablet schowany w podłokietniku z tyłu, tak jak Bmw 7, który służy do obsługi różnych opcji dostępnych pasażerom, podczas gdy wszystko to możnaby wrzucić do aplikacji na telefon i sterowac z jego poziomu


A kluczyk bmw niestety jest zbyt duzy i laguje jak stare androidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok, czyli jak mam fantazję mieć to można pewnie to dorzucić, to koledzy pytanie skoro rzadko kto używa do zdalnego parkowania to kamery 360 stają się chyba zbędne

Póki co jedyna opcja to pytać w ASO czy umożliwiają taką opcję.


Chyba, że znajdziesz kogoś, kto ma możliwość dopisać klucz do auta.

Z tego co wiem w serii Gxx póki co jest z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery 360 używam do podglądania sytuacji wokół auta z poziomu apki .


No i ten LCD key jeszcze bardzo szybko się rozładowuje , dla mnie słabe to .

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza kwestia to rozmiar kluczyka, display key jest duży, obły i lekko pękaty. Nowy zwykły kluczyk (taki niby m,w kształcie nerki ) jest płaski, wklęsły . Zwykły kluczyk po prosu lepiej leży w kieszeni spodni. Włączanie vebasto/wentylacji obsługuję z apki, asystenta parkowania nie mam, więc dispay key leży w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i ten LCD key jeszcze bardzo szybko się rozładowuje , dla mnie słabe to .

 

To jest zależne od kondycji akumulatorka w kluczyku, mój jest już bez ładowania 10 dzień i pokazuje 1/4 naładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Display key ma jeszcze jedna wade. Jak Ci sie calkiem rozladuje to nie otworzysz samochodu, a nie ma w nim klucza "awaryjnego". Mi kiedys sie to przytrafiło i musialem czekac az ktos przywiezie mi drugi kluczyk. O ile taka sytuacja przytrafi Ci sie blisko domu to ok, ale tekie 500km od to juz problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Display key ma jeszcze jedna wade. Jak Ci sie calkiem rozladuje to nie otworzysz samochodu, a nie ma w nim klucza "awaryjnego". Mi kiedys sie to przytrafiło i musialem czekac az ktos przywiezie mi drugi kluczyk. O ile taka sytuacja przytrafi Ci sie blisko domu to ok, ale tekie 500km od to juz problem.

To coś jest u Ciebie z kluczykiem. Ja wielokrotnie miałem rozładowany kluczyk( noszę go cały czas w saszetce, zapominam go naładować nawet 2-3 miesiące) i funkcja otwieranie/zamykanie i odpalanie działa. Jedynie nie mam możliwości uruchomienia kluczyka i korzystania z funkcji np: odpalenia webasto. Tego kluczyka często używam w okresie zimowym. W letnim jest rozładowany. Nie zawsze app na tel, łączy mi się z autem i nie mogę włączyć webasto. A z kluczyka zawsze. Dlatego używam LCD a nie zwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ewidentnie jest problem z bateria ktora w pewnym momencie rozladowala sie totalnie. Fakt faktem, ze stalo sie to tylko jeden raz ale jakby bylo to na drugim koncu Polski, a nie blisko domu to mialbym problem. Baterii nie mozna nigdzie kupic, ewentualnie moge kupic drugi kluczyk :duh:

Czy bmw ma naprawde tak ograniczonych projektantow, ze zadnemu nie przyszlo do glowy zamontowanie awaryjnego klucza w display key :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się, że nie wystarczy. Przy zdalnym parkowaniu komunikacja idzie przez serwery BMW (nie bezpośrednio z kluczyka do samochodu), więc musisz mieć odpowiednią usługę wykupioną. Zobacz w panelu BMW Connected czy możesz taką dokupić (tak jak w każdej chwili można dokupić przykładowo drive recorder). Ogólnie zdalne parkowanie to osobna pozycja po rozkodowaniu numeru VIN (bo można mieć sam kluczyk z wyświetlaczem, ale bez funkcji zdalnego parkowania).


S3DS BMW Display Key

S5DV Remote-Controlled Parking


To podobna sytuacja jak gdybyś chciał poprzez samo kodowanie kluczyka sprawić, że będziesz miał ogrzewanie postojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Swoją drogą, wygląda na to, że opcja "S3DS BMW Display Key" też ma kilka wariantów. W poprzednim aucie miałem S3DS oraz S5DV i kluczyk oczywiście był przystosowany do zdalnego parkowania. Kilka razy się tym bawiłem przez 5 lat posiadania samochodu, ale ogólnie szału ta funkcja nie robiła, więc w kolejnym samochodzie wziąłem tylko opcję S3DS myśląc, że w razie czego sobie dokupię S5DV. I okazuje się, że to chyba tak nie zadziała, bo kluczyk jest inny, tzn. nie ma przycisku do zdalnego parkowania. Gdy się tak nad tym zastanowić to niby oczywista oczywistość, bo po co komuś kluczyk z przyciskiem do zdalnego parkowania skoro ktoś nie wziął opcji zdalnego parkowania 😄 Ale wcześniej myślałem, że kluczyk z wyświetlaczem to kluczyk z wyświetlaczem. A tu się okazuje, że jest kilka wariantów tego kluczyka. W dodatku ten nowy kluczyk ma soft w języku angielskim 😄 Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale poprzednio miałem kluczyk "po polsku" 😄 Ktoś wie w jaki sposób zmienia się język kluczyka? W kluczyku takiej możliwości nie ma, więc pewnie coś trzeba zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.