Skocz do zawartości

Zegary Live cockpit PLUS


mario1989

Rekomendowane odpowiedzi

Ta mała nawigacja powinna być karalna. Wygląda jak telewizor lcd z 2005 roku :shock: Ile jeszcze lat BMW będzie wkładać takie gunwo w podstawie :duh:

Dobrze wiedzą że jakby zrobili w serii duży ekran z carplay a ich navi za dopłatą to nikt by jej nie kupił :roll:

 

:clap:

Nikt nigdy mnie nie przekona ze BMW nie robi tego specjalnie.

Tzn wypuszcza takie paskudztwo zebys pierwsza opcja jaka zaznaczasz bylo live cockpit prof za skromne 13k PLN.

W poprzedniej serii dawali gumowe kolko zamiast alu pokretla - wygladalo tak samo ochydnie.

 

Te proff zegary nie są warte tych 13tyś dopłaty. Jeżeli liczyć różnicę między biznesową a proff (5 tyś doplaty wzgledem biznes), to już warto moim zdaniem dopłacić. Ja z navi nie korzystam w ogóle, tym bardziej moja żona, dla której zamówiliśmy auto i nie wziąłem w ogóle navi i tu już jest pokaźna kwota 13tyś do rozdysponowania, więc w zamian za to wcisnąłem adaptacyjne ledy, aktywny tempomat(który kurczaki miał dać te fajne hybrydowe zegary), rozrzeszoną gwarancję, płatny lakier i audio hifi.

Na żywo jakoś tragicznie te zegary nie wyglądają. Mam te przedlifowe analogowe w g30 I naprawdę jest dobrze. Szukałem więcej zdjęć, to nie wygląda tak tragicznie całość.


cIUazDR.jpg


yQpeNlH.jpg


KJBLvDd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja z navi nie korzystam w ogóle, tym bardziej moja żona, dla której zamówiliśmy auto i nie wziąłem w ogóle navi i tu już jest pokaźna kwota 13tyś do rozdysponowania, więc w zamian za to wcisnąłem adaptacyjne ledy, aktywny tempomat(który kurczaki miał dać te fajne hybrydowe zegary), rozrzeszoną gwarancję, płatny lakier i audio hifi.

 

No właśnie ja zrobiłem podobnie, tyle że wcześniej aktywny tempomat dawał takie zegary półwyświetlane - to była najlepsza opcja moim zdaniem i po zakupie się nie rozczarowałem, taka kombinacja jest świetna. Te nowe zegary są faktycznie dziwne ale rozumiem, że za to masz już iDrive 7 a nie 6, jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te przed lipcem pol analogowe byly ladne.

Te nowe sa tragiczne, ich estetyka/harmonia jest imho zerowa.

Wyglada jakby ktos robil kopie poprzednich i wyciagnal kartke z drukarki podczas drukowania i wszystko wyszlo krzywo.

Okrag licznika po zewnetrznych - krzywy i kanciasty, dolna linia laczace 2 okregi - zaburzona, u gory te linie na "okregach" uciekaja z okregu.

Tragedia, nie umiem tego inaczej okreslic. Jak mozna spier&^%$ cos tak prostego, przeciez na te liczniki sie patrzy 100% czasu w aucie :norty:

Jakby mi to zrobili juz w produkcji bez mojej wiedzy nie przyjalbym chyba auta :shock:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam częściej patrzę na drogę niż na zegary :lol: :lol: :lol:

Ale fakt, jak wcześniej jeszcze była opcja z fajnymi zegarami bez dopłaty do całkowicie wirtualnych to teraz zostały albo standardowe jak w skodzie (chociaż w tych nowych już są nawet ładniejsze niż te w bmw) albo od razu wirtualne z dopłata ponad 10k zł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja widzę kolejny element komunizmu motoryzacyjnego w wydaniu BMW , zrobili namiastkę tych droższych wizualnie , żeby biedniejsi nie czuli się urażeni że mają całkiem okrągłe bo ich nie stać na tych droższych nie okrągłych.. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
całkiem fajne :cool2: , są białe bo to Sport , w Comfort pewnie są pomarańczowe , Leeo sprawdź jakbyś mógł czy masz wybór koloru oświetlenia zegarów w zależności od trybu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajne :cool2: , są białe bo to Sport , w Comfort pewnie są pomarańczowe , Leeo sprawdź jakbyś mógł czy masz wybór koloru oświetlenia zegarów w zależności od trybu ?

 

Nie zmienia to kolorów jak w LC plus przed liftem, zegary są cały czas białe, a w nocy podswietlenie radia i klimatyzacji robią się pomarańczowe, a dodatkowo wskazówki i poziomy paliwa i temperatury zmieniają kolor na czerwony jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pojazuje wskazówki z nawigacji? Nie chodzi o mapkę tylko czy pokazuje, że np. za 500m skręt.

 

Pokazuje nawet mapkę, widać to na fotkach na poprzednich stronach. Ja nie brałem navi to mi nie pokazuje :)


Dodałem jeszcze widok ekranu Live Cockpit bez navi.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Podobno że za pare stówek można dograć android auto do live cockpid standard.

Czy ktoś już tak zrobił?

 

przyłączam sie do pytania tyle ze o Apple CarPlay :)

Próbowaliście kupić tą funkcję przez BMW CONNECTED DRIVE? nie wiem czy to będzie kilka stówek aby. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno że za pare stówek można dograć android auto do live cockpid standard.

Czy ktoś już tak zrobił?

 

przyłączam sie do pytania tyle ze o Apple CarPlay :)

Próbowaliście kupić tą funkcję przez BMW CONNECTED DRIVE? nie wiem czy to będzie kilka stówek aby. :D :D

 

Jeszcze nie mam auta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zainteresowany rozbudową fukcji o AA, bo dzisiaj zamówiłem 318 bez navi.

 

Z tego co się orientowałem, to aftermarketowych rozwiązań raczej jeszcze nie ma.


Co do systemu fabryczniego mam mieszane uczucia.

Zamówiłem auto bez navi, jednak ze względu na problemy z dostępnością części, przyszło z zegarami LCD, nawigacją professional i Android Auto.

AA jest tylko w wersji bezprzewodowej. Dotychczas korzystałem z wersji przewodowej w Oplu i działało to całkiem nieźle. Niestety wersja bezprzewodowa jest trochę przekombinowana. Telefon łączy się jednocześnie przez bluetooth i wifi. Do tego potrzebuje aktywnej transmisji danych. Niestety w połowie przypadków mój telefon (P30 Pro) głupieje i po połączeniu z wifi wyłacza transmisję danych, przez co AA albo nie działą (wyświetla czarny ekran) albo działa na mapie z cache, gdzie nie można wyszukać nowej trasy. Pomaga czyszczenie cache, ale nie tak to powinno wyglądać.

Co do nawigacji wbudowanej - bez szału, bardzo bez szału. Zaliczyłem jedną dłuższą trasę jak na razie. Navi kazała mi skręcić w pole gdzie nie było wgl żadnej drogi, nawet gruntowej. Dwa czy trzy razy zapowiadane skrzyżowanie okazało się rondem i to wcale nie wyglądającym na dopiero co oddane. Dodatkowo lektor nawi bardzo kaleczy polska mowa (rozumiałbym to w 2010 roku, ale w 2021?!?) i ciągle powtarza słowo "proszę" :)


Generalnie dostałem za darmo, więc wzruszam ramionami, gdybym zapłacił za to 14k PLN wtedy byłbym wkurzony ;)

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zainteresowany rozbudową fukcji o AA, bo dzisiaj zamówiłem 318 bez navi.

 

Z tego co się orientowałem, to aftermarketowych rozwiązań raczej jeszcze nie ma.


Co do systemu fabryczniego mam mieszane uczucia.

Zamówiłem auto bez navi, jednak ze względu na problemy z dostępnością części, przyszło z zegarami LCD, nawigacją professional i Android Auto.

AA jest tylko w wersji bezprzewodowej. Dotychczas korzystałem z wersji przewodowej w Oplu i działało to całkiem nieźle. Niestety wersja bezprzewodowa jest trochę przekombinowana. Telefon łączy się jednocześnie przez bluetooth i wifi. Do tego potrzebuje aktywnej transmisji danych. Niestety w połowie przypadków mój telefon (P30 Pro) głupieje i po połączeniu z wifi wyłacza transmisję danych, przez co AA albo nie działą (wyświetla czarny ekran) albo działa na mapie z cache, gdzie nie można wyszukać nowej trasy. Pomaga czyszczenie cache, ale nie tak to powinno wyglądać.

Co do nawigacji wbudowanej - bez szału, bardzo bez szału. Zaliczyłem jedną dłuższą trasę jak na razie. Navi kazała mi skręcić w pole gdzie nie było wgl żadnej drogi, nawet gruntowej. Dwa czy trzy razy zapowiadane skrzyżowanie okazało się rondem i to wcale nie wyglądającym na dopiero co oddane. Dodatkowo lektor nawi bardzo kaleczy polska mowa (rozumiałbym to w 2010 roku, ale w 2021?!?) i ciągle powtarza słowo "proszę" :)


Generalnie dostałem za darmo, więc wzruszam ramionami, gdybym zapłacił za to 14k PLN wtedy byłbym wkurzony ;)

 

Pobierz aktualizacje map na komputerze z connected drive na USB (ok. 30Gb). U mnie po aktualizacji jest znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest szansa na niespodziankę, w postaci braku częsci i prezent za 9600...

Tak notabene, na olx facet koło Łodzi podobno wgrywa iAA i carplaya za 900.

Z tym ze nie pokazuje wskazań z nawi pomiędzy zegarami.

Narazie czekam z niecierpliwością na moje pierwsze w życiu BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy użytkując iphone mozna tak jak w przypadku android auto wyswietlić i korzystać na ekranie google maps.?

Jęzeli tak, to

Nie da, tylko mapy apple tak działają jak jak android auto.

 

Cos mi sie nie zgadza bo testując G20 jeździłem na nawigacji Google Maps przez Apple CarPlay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.