Skocz do zawartości

Klapka wlewu paliwa


larsen

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyło się w moim aucie, przekazuję info dla innych. Bak prawie pusty, A1 na stacji paliw i co nie można otworzyć klapki wlewu paliwa. Jest noc, na...pierdala deszcz. Myślę no co, otwieranie awaryjne, i tu zdziwienie ... nie ma nigdzie j... banej zielonej linki.Ale od czego instrukcja pojazdu.

Tam zapis ratujący życie, każdemu posiadaczowi G 30 ....Ręczne otwieranie pokrywki wlewu paliwa ! I k ... urwa porada dla kierowcy :cytuję in ekstenso : Należy niezwłocznie zlecić odblokowanie pokrywki wlewu paliwa w serwisie producenta. No przecież noc, deszcz dalej na ...pierdala fajnie 300 km lawetą.

Dla BMW mam radę, zalecamy użytkowanie naszych pojazdów wyposażeni w siekierę, celem ewentualnego odblokowania wlewu paliwa, lub wariant dla bogatych zalecamy podróżowanie w towarzystwie lawety. I to by było na tyle.

Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety walcząc o dodatkowe akcesoria przy zakupie G30 trzeba powalczyć również o taką poduszeczkę, która kosztuje 80 dolców:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g30-520d-eff-dyn-lim/repair-manuals/41-body/41-63-other-flaps/1VnZ7WjDd1


Co ciekawe na schemacie klapki widać linkę bezpieczeństwa (nr 4) - przy czym jest info iż jest ona w zależności od wyposażenia:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g30-520d-eff-dyn-lim/components-connectors/components/components-with-m/m176-servodrive-for-fuel-filler-flap/1VnXk8AmRz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego laweta dla bogatych? Pierwsza lepsza platynowa czy czarna karta kredytowa obejmuje assistance z lawetą. Pierwsze lepsze assistance do AC oferuje lawetę, ja zawsze biorę dodatkowo wariant na całą Europę. Przy cenach pakietu OC+AC za nasze auta często assistance jest gratis lub za śmiechu warte 100zł. Polecam. Co nie zmienia faktu, że też bym się wk... gdybym nie mógł otworzyć gównianej klapki wlewu paliwa. Za bogatym powinien zawsze jechać kierowca z drugim identycznym autem, żeby w razie awarii zmienić furę i jechać dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zielonej linki awaryjnej w aucie na pl nie dotyczy tylko serii 5.

Składając f30 Lci w benzynie natknalem się na ta dziwna konfig

Gdy zobaczyłem w instrukcji serwisowej otwieranie na poduszeczkę wiedziałem ze problem występuje.

Nie sądziłem jednak ze komuś to się przytrafi wiosna a nie zima.

Zamysł producenta jest jasny: auto na lawetę i do serwisu bmw by tam mogli przy pomocy poduszeczki pneumatycznej otworzyć klapkę wlewu paliwa.

Serwis nie jest czynny od soboty po 12 do poniedziałku (w pandemii od piątku )wiec weekendy raczej odpadają.

Jeżdżąc nocą w mrozie i deszczu oraz w weekend lepiej nie zamykać auta przed osiągnięciem celu podróży.W miarę możliwości powinno się tez napełniać pelen bak w dużych miastach a nie na autostradzie jeśli podróżujemy nocą lub gdy serwis zamknięty.

Moze komuś z was to się przyda?

Na zapalonym silniku w takiej sytuacji kilkukrotnie naciskamy blokowanie drzwi /centralny zamek.

Auto musi mieć pracujący silnik!

Z ciekawostek podczas deszczu jest jeszcze możliwe zablokowanie elektryczne tylnej klapy touringa gdy spadnie napięcie na akumulatorze.

Po podłączeniu auta do ładowarki zewnętrznej na postoju problem zniknie.

Oczywiscie każdy właściciel ma w takim wypadku ładowarkę i przedłużacz pod ręka?

W międzyczasie gdy auto się podładuje masz pobiegać czy zrobić pranie :mrgreen:

Niektóre modele maja lit-ion aku wiec trzeba mieć właściwa ładowarkę do konkretnego auta już wcześniej


MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, niestety również nie mam linki do awaryjnego otwierania. Zobaczcie zamek klapki, myślę że mocniejsze szarpnięcie i otworzymy klapkę( albo puści zamek albo wyrwiemy plastykowe elementy). W skrajnej sytuacji potrzebujemy sznurek lub opaski zaciskowe. Opaski są na większości stacji więc nie powinno być problemu, przez ich sztywność i kształt łatwo je wsunąć. Kupujemy jak najdłuższe, żeby sięgnęła opaska przez całą klapkę, jak potrzebujemy to spinamy kilka i szarpiemy. U mnie wsunięcie opasek i spięcie ich zajęło 30 sekund. Można wtedy popróbować i równocześnie zamykać i otwierać auto szarpiąc za opaski licząc że zamek puści. Jak nie to rozwiązanie siłowe i martwienie się żeby nic się nie urwało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten element to porazka :D

nie ma linki bo pracuje osiowo


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g31-520d-tou/repair-manuals/67-electric-motor/67-11-central-locking-unit-release-drives/1VnbvMASS4


jednak byly zielone linki w wersjach 530E PHEV z kostka na 4 piny (patrz biala kostka )



https://dalys.lt/en/autoparts/bmw/5-g30/fuel-tank-cap/4265003


ale wersje z SCR i kostka na 2 piny nie maja juz tej linki


https://dalys.lt/en/autoparts/bmw/5-g30/fuel-tank-cap/4969020


moze ma ktos z was numerek tego "kontrolera" klapki?

nie moge odnalezc go na schematach by go obejrzec z bliska.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.