Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, macste napisał(a):

Co to znaczy "mam wrażenie"? Czy ktoś z Was miał problem z aku często jeżdżąc do 5 lub nawet 10 lat? 

Ostatni remote update nie zrobił mi się, pomimo dwukrotnego całonocnego doładowania (wcześniej pomagało). Do tego często dezaktywuje się start-stop (nie korzystam ale jest ikonka) co jest chyba też oznaką słabszego aku.

Używam ładowarki CTEK, z trybem do akumulatorów AGM, tej samej którą sprzedaje BMW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Yossi123 napisał(a):

Ostatni remote update nie zrobił mi się, pomimo dwukrotnego całonocnego doładowania (wcześniej pomagało). Do tego często dezaktywuje się start-stop (nie korzystam ale jest ikonka) co jest chyba też oznaką słabszego aku.

Używam ładowarki CTEK, z trybem do akumulatorów AGM, tej samej którą sprzedaje BMW.

 

U mnie też problem z aktualizacją, pisałem tutaj:

Za tydzień mam serwis, zobaczę co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 13:22, Yossi123 napisał(a):

Ostatni remote update nie zrobił mi się, pomimo dwukrotnego całonocnego doładowania (wcześniej pomagało). Do tego często dezaktywuje się start-stop (nie korzystam ale jest ikonka) co jest chyba też oznaką słabszego aku.

Używam ładowarki CTEK, z trybem do akumulatorów AGM, tej samej którą sprzedaje BMW.

 

Mój dalej wisi na 2019.38 mimo potraktowania CTEKiem dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 10:12, Yossi123 napisał(a):

Daj znać proszę czy udało się załatwić darmową aktualizację.

Wczoraj rano dałem auto na okresowy serwis i zgłosiłem problem aktualizacji. Przy odbiorze już nie było właściwego pracownika, samochód niezaktualizowany. Dzisiaj dostałem odpowiedź: "aktualizacja będzie mogła zostać przeprowadzona we wrześniu". Brzmi to co bardzo wątpliwie, ale przeczekam sobie nawet cały ten wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, M4R10 napisał(a):

@KombiFan a zgłosiłeś to zapisując się na okresowy serwis? ja zauważyłem że np. w inchape wykonuje to tzw. mechanik o specjalizacji elektryk, Pan od oleju tego nie ogarnie.

Tak, zgłaszałem już przy umawianiu wizyty. Chociaż kto wie czy oni to ogarnęli logistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś napotkał problem z nawigacją BMW w G21 LCI (iDrive 8)? Moja przestała... wyznaczać trasę i odnajdywać obiekty. Lokalizację pokazuje poprawnie, ale nie znajduje wpisanych adresów (czy to ulic czy miast). Po wpisaniu Warszawa czy Gdańsk wypluwa adresy w Maroko... Za to do adresów dodanych do ulubionych (jeszcze jak wszystko działało) wyznacza trasę bez problemu

Auto stoi w serwisie od 2 tygodni na zgłoszeniu gwarancyjnym. Wymienili już sterownik telematyki, sterownik konsoli centralnej/radia (nie pamiętam dokładnie) i antenę. Wgrali też wszystkie najnowsze mapy i aktualizacje - nic nie pomaga.

Jakieś pomysły? Może ktoś napotkał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M4R10 napisał(a):

@Ułan które ASO należy omijać? jeśli ASO wymieniło pół samochodu w LCI to wątpię że ktoś na forum będzie miał rozwiązanie. Raczej powinni napisać do HQ DE skoro nie potrafią sami znaleźć przyczyny.

Inchcape Łopuszańska w Warszawie. Oni są od początku w kontakcie z HQ DE i robią krok po kroku co HQ każe... ostatnia wskazówka od HQ to żeby auto stało pod chmurką podczas serwisu a nie w hali bo tam lepszy zasięg...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kiedy robiliście pierwszą wymianę oleju i filtra? Ja planuje po 2000km. Sprzedawca zalecał mi dopiero po 10kkm. Oczywiście zgodnie z aktualnymi przepisami można zrobić do w dowolnym warsztacie. Czy ktoś spotkał się z jakimiś obiekcjami ze strony BMW przy wykryciu takiego "nieautoryzowanego" serwisu? Możecie polecić jakieś sprawdzone sklepy z oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 21:21, hatak napisał(a):

Hej czy ktoś obniżał m340i z adaptacyjnym zawieszeniem I mógłby napisać jakich sprężyn użył i czy były jakieś problemy?

Może to coś podpowie

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.