Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podejrzewam że to moze byc klapka od filtra kabinowego - bo u mnie zauwazylem ten dzwiek jak sprawdzalem samodzielnie czy filtr jest czysty. Ewentualnie boczek drzwi pasażera ( gasnicy nie posiadam ). Jutro jestem w ASO to zglosze to na gwarancje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, czy warto dopłacać do klocków OE BMW za 2k pln czy brać inne? Jakie do M340i?


np ATE 900pln, Zimmermann 500pln, Brembo 600pln ?

 

Warto. Jeśli chodzi o klocki i tarcze warto kupować OEM. Filtry powietrza i kabinowe można sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Od jakiegoś czasu irytuje mnie podczas jazdy na kostce i nie tylko odgłos luźnych plastików obijających się z okolic schowka przed pasażerem, albo drzwi pasażera - głośnik w drzwiach. Nie mogę namierzyć dokładnie skąd dobiega, ale to jakaś porażka nawet przy jakichś niskich obrotach słychać. Miał ktoś taki problem?

 

A to nie czasem gaśnica? U mnie pukała więc wyjąłem, nakleilem parę pasków uszczelek do okien i zapiąłem. Jest ok

To będzie najprawdopodobniej gaśnica. U mnie było to samo.

 

Również potwierdzam, gaśnica, bo jak przytrzymam ją ręką to problem znika :D


Umówiłem się na wymiane oleju z pakietu serwisowego (mały przegląd) + montaż car eye 3.0 (2999zł brutto) + odgrzybianie klimatyzacji (279zł brutto) + montaż gumowej kostki lewarka (swoją drogą jestem ciekaw ile mnie za to skasują) Chyba wyrobią się w jeden dzień?


Jak wygląda sprawa z autem zastępczym? Mają bmw 218i za 150 zł netto, nie ukrywam że wolałbym coś większego jeżeli już mam płacić, ewentualnie jeżeli zagadam do handlowca który jest spoko i u którego brałem auto, to jest możliwość "jazdy próbnej" na 4-5h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Również potwierdzam, gaśnica, bo jak przytrzymam ją ręką to problem znika :D


Umówiłem się na wymiane oleju z pakietu serwisowego (mały przegląd) + montaż car eye 3.0 (2999zł brutto) + odgrzybianie klimatyzacji (279zł brutto) + montaż gumowej kostki lewarka (swoją drogą jestem ciekaw ile mnie za to skasują) Chyba wyrobią się w jeden dzień?


Jak wygląda sprawa z autem zastępczym? Mają bmw 218i za 150 zł netto, nie ukrywam że wolałbym coś większego jeżeli już mam płacić, ewentualnie jeżeli zagadam do handlowca który jest spoko i u którego brałem auto, to jest możliwość "jazdy próbnej" na 4-5h?

Jak dawałem na wymianę szyby miałem auto zastępcze od ubezpieczalni. I pytałem o "samochód testowy" to nie chcieli dać...


Chyba znalazłem winowajcę trzasków, blisko gaśnicy, ale to nie ona. Pod fotelem jest wtyczka z żółtą kostką, jak się pstryknie palcami w nią strasznie rezonuje z całym uchwytem, nie mam pojęcia jak to zwalczyć. Tymczasowo położyłem szmatę dociskając ją do fotela :lol: :duh:

AMWts8ASrGAsyqYudlv9_r2Lylh3Nvk7JmuHefl_iqmAWOXwwq36pSmQwwwt4SvWMzYHFC6h4bAMsVyCH_6QavZyD8f3_cq72eWUdmkzHzxPeaDvsqITxZ7csnd9Mt7fq62MIykJQLCT6_sgG23OJSn9SLRj=w2244-h1263-s-no?authuser=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czy 279zł brutto za odgrzybianie klimatyzacji w ASO to dobry pomysł, czy lepiej iść do jakiegoś innego serwisu który zajmuje się klimatyzacją? Auto mam od połowy sierpnia i chyba już na to czas :)

 

Ja był dał do ASO, jak odejmiesz od tego koszt mycia auta to wychodzi Ci ze 150 zł :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czy 279zł brutto za odgrzybianie klimatyzacji w ASO to dobry pomysł, czy lepiej iść do jakiegoś innego serwisu który zajmuje się klimatyzacją? Auto mam od połowy sierpnia i chyba już na to czas :)

Samochód od połowy sierpnia, ale kupiony jako nowy? Jak tak to co Ty chcesz tam odgrzybiać? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czy 279zł brutto za odgrzybianie klimatyzacji w ASO to dobry pomysł, czy lepiej iść do jakiegoś innego serwisu który zajmuje się klimatyzacją? Auto mam od połowy sierpnia i chyba już na to czas :)

 

Ja był dał do ASO, jak odejmiesz od tego koszt mycia auta to wychodzi Ci ze 150 zł :D.

 

Akurat jadę na przegląd, więc przy okazji chciałem zadbać o klimę, ale jeżeli za wcześnie, to szkoda trochę kasy :)


Co do mycia auta, ostatnio mi nie umyli, a teraz nie będę chciał - jadę na przegląd ceramiki i prosili nie myć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym myciem , w ASO Gazda w Gliwicach mycie nie jest juz darmowe. Sa chyba 3 pakiety ktore mozna wybrac od 50 do 150 pln zdaje sie. A auto mam na gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w ASO kupić,,lakier wyprawkowy,, mam małą rysę i chciałbym zabezpieczyć.

 

można. Tutaj masz przykład.


https://sklep.autofus-group.pl/pl/p/Lakier-zaprawkowy-ColorSystem-BMW/1170?gclid=Cj0KCQjwuLShBhC_ARIsAFod4fL776Fo93KUUZBnkDqfo7FWUCczdSIYMHiHPzciWMedGeHOSezQvMgaAizbEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabiał temat innych felg niż BMW?


O ile do xDrive muszą być opony z homologacją, tak nie znalazłem żadnej informacji o felgach. Chciałbym kupić jakieś czarne 19" i jeżeli będą mieć odpowiednią szerokość, ET oraz homologacje TUV, to czy nadal będę mieć ważną gwarancje na napęd?


Np: https://allegro.pl/oferta/aez-atlanta-black-8-5-9x-19-5x112-bmw-4-m4-g26-ece-13348475438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak będziesz miał awarię na tych felgach z ogłoszenia to jasne, że się przywalą, ale to dlatego, że są o pól cala na feldze szersze niż OEM. No, ale to w przypadku jeśli w razie awarii byś pojechał na zgłoszenie na tych właśnie kołach. W przypadku naprawy gwarancyjnej przywalą się do każdego odstępstwa od OEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabiał temat innych felg niż BMW?


O ile do xDrive muszą być opony z homologacją, tak nie znalazłem żadnej informacji o felgach. Chciałbym kupić jakieś czarne 19" i jeżeli będą mieć odpowiednią szerokość, ET oraz homologacje TUV, to czy nadal będę mieć ważną gwarancje na napęd?


Np: https://allegro.pl/oferta/aez-atlanta-black-8-5-9x-19-5x112-bmw-4-m4-g26-ece-13348475438


Przeciez te felgi są identyczne wymiarowo z fabrycznymi, nawet ET sie zgadza, bierz je zupełnie odmieni wygląd auta.

Gdyby coś sie działo z napędem oczywiście nie z powodu tych kół, ale ogólnie, to zakładasz koła na których wyjechałeś z salonu i po strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby coś sie działo z napędem oczywiście nie z powodu tych kół, ale ogólnie, to zakładasz koła na których wyjechałeś z salonu i po strachu.

 

O ile nie uważam pomysłu zakupu felg nie-OEM za zły, o tyle argument powyżej średnio się sprawdza gdy auto stanie nam na środku drogi i najwygodniejszym sposobem na dostarczenie go do ASO jest laweta bezpośrednio z miejsca awarii, dostarczona przez assistance BMW.

Edytowane przez TheApocalypse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te felgi są identyczne wymiarowo z fabrycznymi, nawet ET sie zgadza

 

Nie są identyczne. Oryginalne 19' w g20/21 maja 8 cali/et27 z przodu i 8,5 cala/et40 z tylu. Ogolnie to fajny wzor i roznica w przesunieciu kol wzgledem ori jest niewielka. Powinny sie ładnie prezentowac na aucie, moze nawe lepiej niz ori, gdzie widac sporą fałde gumy przy felgach 8,5 cala i oponach 255.


Edit. Jesli szukasz do serii 4 to rzeczywiscie szerokosc/et moze byc takie same ale tego to juz nie wiem.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

zy ktoś przerabiał temat innych felg niż BMW?


O ile do xDrive muszą być opony z homologacją, tak nie znalazłem żadnej informacji o felgach. Chciałbym kupić jakieś czarne 19" i jeżeli będą mieć odpowiednią szerokość, ET oraz homologacje TUV, to czy nadal będę mieć ważną gwarancje na napęd?


Np: https://allegro.pl/oferta/aez-atlanta-b ... 3348475438

Będziesz musiał dać dystans, bo felga wejdzie do wew. na 15 mm. Mówię o froncie. Dystans 10 mm + wyższe szpilki. Wtedy felga wyjdzie na zew. 8 mm.

Co do tyłu to wejdzie 8,4 mm - może się obejdzie bez 5 mm dystansu.

Gra nie jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1.Ktoś mi podpowie czy da reklamować to pęknięcie czy pogodzić się ze stratą? To jest Bridgestone Blizzak LM001, 225/40 R18 92 V XL, FR, *. Jak na runflat to chyba badziew że jest takie pęknięcie? Co sądzicie?

Powietrze nie ucieka, nie dało się tego zauważyć bo było od wewnętrznej strony auta, dopiero przy wymianie kół.

2. Czy da się wymieniać jedną oponę czy będę musiał wymienić cały komplet? to była przednia opona, przednie opony mają 6.5mm a tylne 7mm. Oczywiście xdrive.

Auto ma 4 x te same felgi.


IMG-4388.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.