Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się zamówić BMW g20 z taką atrapą chłodnicy? Nie chodzi mi o kolor/materiał tylko sam design.


g20_ext_m_kidney_grille_black_high_gloss_a0263258.jpg.asset.1566214920855.jpg


zamiast takiej którą dają w standardzie?


OE-BMW-51139448475.jpg

da się - ja mam w m340 właśnie to pierwszą to są dodatki z m performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a tak na prawdę chodzi o wymianę tego elementu za 200 zł : https://www.hubauer-shop.de/en/fuel-filter-cartridge-13327793672.html a nie wszystkiego dookoła (śrubki, przewody paliwowe dookoła). No ale salony tak właśnie robią.


EDIT: A chyba jednak się myliłem. To jakiś inny specjalny filtr jest w postaci tajemniczej puszki plastikowej z koksem. Znaczy węglem ;D Dlatego taki drogi: https://www.hubauer-shop.de/en/activated-charcoal-filter-16137475674.html

 

Jaki jest interwal wymiany tego filtra?

 

co 100 tys km

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby rozwiązanie takie jak w M5:

 

Na to wyglada https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7475674-filtr-z-weglem-aktywnym

 

Jaki jest interwal wymiany tego filtra?

 

co 100 tys km

 

Dlatego wymiana filtra paliwa jest w service inclusive jedynie dla silnikow diesela - tam zapewne jest mniejszy interwal ~60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa tylko w dyszlu jest :mad2: :mad2: :mad2: , nie ma w PB :mad2:

Wymiana filtra paliwa (tylko w przypadku silników diesla)



I teraz pytanie czy ten interwal co 100 tys jest ok, czy lepiej go skrocic czy wydluzyc …i ciekawe czy ktos to juz wymienial i gdzie to sie znajduje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa tylko w dyszlu jest :mad2: :mad2: :mad2: , nie ma w PB :mad2:

Wymiana filtra paliwa (tylko w przypadku silników diesla)



I teraz pytanie czy ten interwal co 100 tys jest ok, czy lepiej go skrocic czy wydluzyc …i ciekawe czy ktos to juz wymienial i gdzie to sie znajduje :mrgreen:

 

Wszystko zależy od jakości tankowanego paliwa. Jak lejesz na stacjach no-name za Auchanem lub jakieś inne badziewia typu Lukoil byleby taniej to filtr paliwa wymieniałbym nawet i po 20 tys km ;) Kiedyś w Mondeo MK4 dieslu przyjechałem na wymianę paru rzeczy + filtra paliwa i koleś mi pokazał mój filtr. Stwierdziliśmy że jednak jeszcze nie było potrzeby jego wymiany bo wyglądał jak nowy. No ale jak już rozebrał to niech wymienia.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa tylko w dyszlu jest :mad2: :mad2: :mad2: , nie ma w PB :mad2:

Wymiana filtra paliwa (tylko w przypadku silników diesla)



I teraz pytanie czy ten interwal co 100 tys jest ok, czy lepiej go skrocic czy wydluzyc …i ciekawe czy ktos to juz wymienial i gdzie to sie znajduje :mrgreen:

 

Wszystko zależy od jakości tankowanego paliwa. Jak lejesz na stacjach no-name za Auchanem lub jakieś inne badziewia typu Lukoil byleby taniej to filtr paliwa wymieniałbym nawet i po 20 tys km ;) Kiedyś w Mondeo MK4 dieslu przyjechałem na wymianę paru rzeczy + filtra paliwa i koleś mi pokazał mój filtr. Stwierdziliśmy że jednak jeszcze nie było potrzeby jego wymiany bo wyglądał jak nowy. No ale jak już rozebrał to niech wymienia.

Akurat Lukoil miał dobre paliwo - szczególnie na wschodzie (abstrahując od właściciela tej marki). Raczej unikam Orlenu jak nie muszę. Kiedyś miałem awarie - konieczne bylo wyjęcie zbiornika. Serwis przy okazji wyczyścił zbiornika - była tam duża pulpa mazutowa, wielkości piłki. Auto flotowe tankowane zawsze na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwrotnie =) Zalałem na Lukoilu na północy Polski i po 40 kilometrach check engine i 50km/h max. Laweta, wtryski do wymiany + czyszczenie baku itp. 4 tys zł w plecy w stosunkowo starym aucie. Może pech, może ch... wie co. Nie ma na to reguły chyba. Natomiast w innym aucie od 15 lat lany tylko orlen PB 95 a od kilku lat cały czas 98 i jest git. Zero problemów. Oczywiście J384Ć P15 i Ojebajtka.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa tylko w dyszlu jest :mad2: :mad2: :mad2: , nie ma w PB :mad2:

Wymiana filtra paliwa (tylko w przypadku silników diesla)



I teraz pytanie czy ten interwal co 100 tys jest ok, czy lepiej go skrocic czy wydluzyc …i ciekawe czy ktos to juz wymienial i gdzie to sie znajduje :mrgreen:

 

Wszystko zależy od jakości tankowanego paliwa. Jak lejesz na stacjach no-name za Auchanem lub jakieś inne badziewia typu Lukoil byleby taniej to filtr paliwa wymieniałbym nawet i po 20 tys km ;) Kiedyś w Mondeo MK4 dieslu przyjechałem na wymianę paru rzeczy + filtra paliwa i koleś mi pokazał mój filtr. Stwierdziliśmy że jednak jeszcze nie było potrzeby jego wymiany bo wyglądał jak nowy. No ale jak już rozebrał to niech wymienia.

 

Ja tankuje tylko 98 i tylko Orlen ,od samego poczatku :mrgreen:


A dlaczego ? Wedlug duzej ilosci tunerow parametry i strojenie najlepiej wychodzi na 98 z orlenu. A the best do strojenia jest 100 z shella ..ale cena zabojcza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie może ktoś miał podobny temat.

Dziś oderaliśmy brata M340i I są dwa problemy.

Nie działa nawigacja cały czas jest komunikat "uruchamianie systemu nawigacji" i nic się nie zmienia.

Co za tym idzie auto nie czyta też znaków.


Drugi problem to audio podczas grania radia co jakiś czas jest taki efekt jak by wyłączyły się poszczególne głośniki lub radio ze stereo zmieniało się na mono i nie wiem skąd to się bierze.

Potrafi ktoś coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwrotnie =) Zalałem na Lukoilu na północy Polski i po 40 kilometrach check engine i 50km/h max. Laweta, wtryski do wymiany + czyszczenie baku itp. 4 tys zł w plecy w stosunkowo starym aucie. Może pech, może ch... wie co. Nie ma na to reguły chyba. Natomiast w innym aucie od 15 lat lany tylko orlen PB 95 a od kilku lat cały czas 98 i jest git. Zero problemów. Oczywiście J384Ć P15 i Ojebajtka.

Wschód to mi chodziło za wschodnio granicą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś miał podobny temat.

Dziś oderaliśmy brata M340i I są dwa problemy.

Nie działa nawigacja cały czas jest komunikat "uruchamianie systemu nawigacji" i nic się nie zmienia.

Co za tym idzie auto nie czyta też znaków.


Drugi problem to audio podczas grania radia co jakiś czas jest taki efekt jak by wyłączyły się poszczególne głośniki lub radio ze stereo zmieniało się na mono i nie wiem skąd to się bierze.

Potrafi ktoś coś podpowiedzieć?

Przy aktualizacji map z pendrive, navi mi się tak zawiesiło. Pomógł hard reset iDrive (przytrzymać przycisk głośności przez 30 s), możesz spróbować.

Z drugim problemem się nie spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem to audio podczas grania radia co jakiś czas jest taki efekt jak by wyłączyły się poszczególne głośniki lub radio ze stereo zmieniało się na mono i nie wiem skąd to się bierze.

Potrafi ktoś coś podpowiedzieć?

 

Sprawdź czy radio, którego słuchasz nie odbiera przez DAB. Jakość radia zmienia się wraz z jakością sygnału. Doskonale słychać to jak wjeżdża się do jakiegoś budynku/garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje skąd wynikają różnice w mocy bmw m340i? Jedni piszą 374 kuce a drudzy 388. To jakaś pomyłka czy serio istnieją 2 wersje ?

374:

https://najlepszeoferty.bmw.pl/nowe/wyszukaj/opis-szczegolowy/23552/

388:

https://najlepszeoferty.bmw.pl/nowe/wyszukaj/opis-szczegolowy/22274/

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje skąd wynikają różnice w mocy bmw m340i? Jedni piszą 374 kuce a drudzy 388. To jakaś pomyłka czy serio istnieją 2 wersje ?

374:

https://najlepszeoferty.bmw.pl/nowe/wyszukaj/opis-szczegolowy/23552/

388:

https://najlepszeoferty.bmw.pl/nowe/wyszukaj/opis-szczegolowy/22274/

 

Podejrzewam ze w jednym jest podana moc silnika a w drugim moc silnika zsumowana z mocą silniczka elektrycznego do mild-hybrid. Ale pewności nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał mi ziomek z salonu że błąd wynika z otomoto. Wychodzi na to że oni zaciagają dane do tych ofert z otomoto. Pewnie te amerykańskie wersje z inną mocą im wzięło czy coś.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa moc jest w USA ze względu na mniej restrykcyjne normy.

tiaaa, te ich normy... by the way, USA produkuje najwięcej CO2 na świecie po Chinach a Unia Europejska sraczka bo ktoś tam ma kopalnie węglową która jest kroplą w morzu. Śmieszne. A w Wietnamie reklamówki grubości blatu od stołu i ludzie nie wiedzą o istnieniu słowa "ekologia". Normy...

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa, te ich normy... by the way, USA produkuje najwięcej CO2 na świecie po Chinach a Unia Europejska sraczka bo ktoś tam ma kopalnie węglową która jest kroplą w morzu. Śmieszne. A w Wietnamie reklamówki grubości blatu od stołu i ludzie nie wiedzą o istnieniu słowa "ekologia". Normy...

 

I co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.