Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
czy działa wam dzis apka BMW? Nie odświeża dziś żadnych danych o aucie (brak obecnej lokalizacji czy status paliwa).

 

A próbowałeś już resetować iDrive?

Nie pomógł, pomogło usunięcie profilu kierowcy z auta i ponowne dodanie przy użyciu kodu QR za aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych mrozach wyskakuje mi kilka pomarańczowych komunikatów - zaczyna się hamulec postojowy, potem od razu stabilizacja toru jazdy, potem napęd i na koniec systemy wspomagania kierowcy. Wszystko to po otwarciu drzwi kierowcy, bez jazdy. Pali się też check engine. Samo też znika po kolejnym odpaleniu. Wyskakuje po drugim odpaleniu auta jednego dna. Serwis przyjmie mnie dopiero po Nowym Roku. Przy komunikacie od napędu wyskakuje, że nie muszę wzywać pomocy drogowej, zatem podmiana auta na zastępcze pewnie nie wchodzi w gre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi z hakiem - czy ktoś jeździł BMW 3 w wersji sedan z rowerami na haku? Rowery wtedy wystają poza budę auta bardziej niż w przypadku Touring no i zastanawiam się jak z aerodynamiką... Nie urwie rowerów przy 130? ;D W linku poniżej ziomek montuje na Touringa. Wszystko na YouTube co widzę to albo na suvy pchają te uchwyty albo kombi...





Myślałem żeby kupić takiego ciula do mojej przyszłej niedoszłej bmw:

https://www.thule.com/pl-pl/bike-rack/towbar-bike-racks/thule-velospace-xt-3-_-939000?_ga=2.9284405.1688994844.1640704005-230864111.1639479514

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat używam Atera Strada i mogę go polecić. Trochę tańszy od THULE. Z dostawką może przewieźć 4 rowery. Jeździłem z nim do Włoch, do Chorwacji, i daje radę.

https://www.interpack.eu/product-pol-3356-Atera-Strada-Sport-M3-bagaznik-rowerowy-na-hak-na-3-rowery.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat używam Atera Strada i mogę go polecić. Trochę tańszy od THULE. Z dostawką może przewieźć 4 rowery. Jeździłem z nim do Włoch, do Chorwacji, i daje radę.

https://www.interpack.eu/product-pol-3356-Atera-Strada-Sport-M3-bagaznik-rowerowy-na-hak-na-3-rowery.html

 

Ile na nim wiozłeś rowerów?

I czy wiesz może jaką ma nośność hak fabryczny, bo sama platforma wazy chyba z 16kg.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie przymierzam do Thule na 4 rowery. Mają dwa modele: VeloCompact oraz VeloSpace XT.


VeloCompact: składa się do mniejszych rozmiarów, podobno "pasuje" do BMW 3 (można otworzyć bagażnik).


VeloSpace XT: pozwala na "zabudowę" jako bagażnik, podobno trochę stabilniejszy od VeloCompact


ZpTbGCd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile na nim wiozłeś rowerów?

I czy wiesz może jaką ma nośność hak fabryczny, bo sama platforma wazy chyba z 16kg.

Cztery (3 'górale' + 1 szosa). Ale to nie było BMW, tylko Octavia. Nie wiem jaką hak ma nośność, ale na platformę można chyba załadować max. 60 kg. Ale faktycznie było już 'ciężko' i tył samochodu mocno siedział, to jednak spora dźwignia.

Zazwyczaj wożę tylko 2 szosy i jazda z prędkościami autostradowymi jest bezproblemowa, nie czujesz w ogóle że masz rowery. Kiedyś woziłem na dachu i nigdy więcej. Dlatego tak zależy mi na haku w zamówionym G21 (a podobno jest w restrykcjach)

1WI83q07F9FiWQxt1f_qI93qUijAxZUrD537bc5el98P136eYX3rt_4G9ADGHywZ8G-i0n9vI4F-AAe2rK03p0uVJx5jkHvry2fej8nNxuFUu9xD4i6ExboCJopTkXHXfEJ3FZIG37fZlPUaAlVRPhJ1dBWD2OBLtSXh_iwhJWUimehefKCxj1VMr_J9hVmt9WGniCffPgbdzVBKMa2PAYOtynB8TklAadzfgifaecKbXzKfuWPfSbNoRIX6-Sf9l7Z4O8gQq8-EuSg6-8rP120bNVzRGo2O0hByhD_rjJIlmOPeAXV3G9R7yW3PG03EQ6dvodqHi-x2RvZ1fr8-1_03IplZh-le_wGX30i0On7bgCyzTFBYxKUnBIIWvuagCpH94DAB7npTp0px6SNAxXG_jbW9GkCZgGvrdB3nJcEAbCQdBJNKbF39U4T1DKw8GK2MgJVi8Jub7v6RMkOiHUxrYW674U_YJJknLygxCd0jcm5qelrfFRdgV_v2jaKepNm2_E7YVCtsWKkQZyx5X3x2YTUwzFzhO-zFU5UjIzLkGrm-ui2By1opdQJPxjL8zPyMraF49PJemJqiTIE2WGjGzSMcLD6oA8XQy5rY1K076GpyNe18_jDQEkk2g9E8xs2878rJBhTlT9P2FAYwrI0I907iWlLpUHZvsT7bNn3DTU5juxvIGHnGESCOXjgCc7kU6sY_HFPd7CLT3zr3Gb4YnQ=s929-no?authuser=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy wiesz może jaką ma nośność hak fabryczny, bo sama platforma wazy chyba z 16kg.

 

Dzisiaj robiłem badanie techniczne haka fabrycznego. W dokumencie mam wpisane 75kg.

Ja sam nie znalazlem tabliczki, ale też nie szukalem jej zbyt długo, diagnosta się chwile męczył.


Przy okazji, mam pytanie w temacie koła dojazdowego.

Czy ktoś kupił koło do g20?

Uprzedzając: Tak, mam assistance i zimówki z RFT, ale na tą chwile wolałbym małe koło w bagażniku na dłuższe wyjazdy ;)

Na Allegro znalazłem tylko zestawy produkcji LINGLONG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile na nim wiozłeś rowerów?

I czy wiesz może jaką ma nośność hak fabryczny, bo sama platforma wazy chyba z 16kg.

Cztery (3 'górale' + 1 szosa). Ale to nie było BMW, tylko Octavia. Nie wiem jaką hak ma nośność, ale na platformę można chyba załadować max. 60 kg. Ale faktycznie było już 'ciężko' i tył samochodu mocno siedział, to jednak spora dźwignia.

Zazwyczaj wożę tylko 2 szosy i jazda z prędkościami autostradowymi jest bezproblemowa, nie czujesz w ogóle że masz rowery. Kiedyś woziłem na dachu i nigdy więcej. Dlatego tak zależy mi na haku w zamówionym G21 (a podobno jest w restrykcjach)

1WI83q07F9FiWQxt1f_qI93qUijAxZUrD537bc5el98P136eYX3rt_4G9ADGHywZ8G-i0n9vI4F-AAe2rK03p0uVJx5jkHvry2fej8nNxuFUu9xD4i6ExboCJopTkXHXfEJ3FZIG37fZlPUaAlVRPhJ1dBWD2OBLtSXh_iwhJWUimehefKCxj1VMr_J9hVmt9WGniCffPgbdzVBKMa2PAYOtynB8TklAadzfgifaecKbXzKfuWPfSbNoRIX6-Sf9l7Z4O8gQq8-EuSg6-8rP120bNVzRGo2O0hByhD_rjJIlmOPeAXV3G9R7yW3PG03EQ6dvodqHi-x2RvZ1fr8-1_03IplZh-le_wGX30i0On7bgCyzTFBYxKUnBIIWvuagCpH94DAB7npTp0px6SNAxXG_jbW9GkCZgGvrdB3nJcEAbCQdBJNKbF39U4T1DKw8GK2MgJVi8Jub7v6RMkOiHUxrYW674U_YJJknLygxCd0jcm5qelrfFRdgV_v2jaKepNm2_E7YVCtsWKkQZyx5X3x2YTUwzFzhO-zFU5UjIzLkGrm-ui2By1opdQJPxjL8zPyMraF49PJemJqiTIE2WGjGzSMcLD6oA8XQy5rY1K076GpyNe18_jDQEkk2g9E8xs2878rJBhTlT9P2FAYwrI0I907iWlLpUHZvsT7bNn3DTU5juxvIGHnGESCOXjgCc7kU6sY_HFPd7CLT3zr3Gb4YnQ=s929-no?authuser=0

 

Dzięki!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy wiesz może jaką ma nośność hak fabryczny, bo sama platforma wazy chyba z 16kg.

 

Dzisiaj robiłem badanie techniczne haka fabrycznego. W dokumencie mam wpisane 75kg.

Ja sam nie znalazlem tabliczki, ale też nie szukalem jej zbyt długo, diagnosta się chwile męczył.


Przy okazji, mam pytanie w temacie koła dojazdowego.

Czy ktoś kupił koło do g20?

Uprzedzając: Tak, mam assistance i zimówki z RFT, ale na tą chwile wolałbym małe koło w bagażniku na dłuższe wyjazdy ;)

Na Allegro znalazłem tylko zestawy produkcji LINGLONG.

 

Czyli z 60 kg + 16kg platforma, tak na styk :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy działa wam dzis apka BMW? Nie odświeża dziś żadnych danych o aucie (brak obecnej lokalizacji czy status paliwa).

 


Hej,


Mi także nie działała, nawet po zresetowaniu wszystkiego.


Wtedy: wchodzisz w myBWM, BMW Shop, przenosi Cię na stronę BMW, następnie w moje pojazdy, szczegóły dotyczące pojazdu, ustawienia, i tam masz ustawienia dotyczące ochrony danych osobowych i usługi zdalne - wszystko odklikałem na „tak” i apka działa na bieżąco.


Oczywiście śledzą Cię, pegasusy i inne takie takie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy możliwy jest retrolift jeśli auto zjechało bez 032Z ENTFALL BMW DIGITAL KEY? Czego dokładnie brakuje i czy można to dołożyć?

 

Przecież napisałeś czego brakuje.


:duh:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może doprecyzuję moje pytanie by uniknąć komentarzy jak powyżej, tak byś mógł się wykazać a nie dawać głupi komentarz. Wybacz, jeśli moje pierwsze pytanie było nieprecyzyjnie opisane.


Czy da się zrobić retro lift kluczyka bmw digital key?

Brakuje mi ładowania bezprzewodowego i tą cześć można osobno dokupić ale czy po zamontowaniu jej automatycznie aktywuje mi się opcja digital key?

czy to wymaga dodatkowego kodowania lub jest to wyłączone z góry po stronie serwerów bmw?

Klamkę z NFC od strony kierowcy moje auto posiada.


Zrzut-ekranu-2021-12-31-o-09-04-00.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzuję moje pytanie by uniknąć komentarzy jak powyżej, tak byś mógł się wykazać a nie dawać głupi komentarz. Wybacz, jeśli moje pierwsze pytanie było nieprecyzyjnie opisane.


Czy da się zrobić retro lift kluczyka bmw digital key?

Brakuje mi ładowania bezprzewodowego i tą cześć można osobno dokupić ale czy po zamontowaniu jej automatycznie aktywuje mi się opcja digital key?

czy to wymaga dodatkowego kodowania lub jest to wyłączone z góry po stronie serwerów bmw?

Klamkę z NFC od strony kierowcy moje auto posiada.


Zrzut-ekranu-2021-12-31-o-09-04-00.png

Na chlopski rozum to Digital Key wymaga dodatkowej anteny Wifi(bo sprzedawany byl wraz z enhanced bluetooth). Sama ladowarka nic nie pomoze - a samo jej dolozenie tez nie jest takie proste bo bedzie Ci brakowalo wiazki do head unitu.

Polecalbym uderzyc do tych gosci z Malezji:


https://www.facebook.com/groupbuycarparts/


Dostarcza wszystkie potrzebne czesci z instrukcja montazu i zrobia kodowanie przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy możesz doprecyzować po co niby dodatkowa antena wifi jak komunikacja odbywa się przez NFC? Masz jakieś zródło tych informacji?

Jesteś pewien że tej wiązki nie ma? Przeglądałem filmy na yt to wygląda jak pług and play jeśli chodzi o montaż tej tacki.

Wiem że to nie jest OEM część ale wyglada to tak jak tutaj ->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to zwiazek z NFC ale OEMowa tacka do ladowania bezprzewodowego ma dodatkową wiązkę (oprócz zasilania). Można wtedy zakodować ostrzeżenie przez iDrive o pozostawieniu telefonu na tacce przy wyłączaniu zapłonu. Tak żeby telefonu nie zapomnieć itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.