Skocz do zawartości

Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem, nie zagłębiam się w nie do końca bezpieczne rozwiązania. Będzie coś oficjalnie dostępne z wyższym levelem niż konkurencja będę się zastanawiał czy warto bo w bajdurzenie nie wierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to spokojnie sobie czekaj, a mnie niedorobiony autopilot dalej wozi sam. Jako kierowca BMW oczywiście wiem, że potrafię jechać bezpieczniej, szybciej i bez kierunkowskazów, no ale czasami mogę mieć Premium przyjemność z jazdy będąc wiezionym.
Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kriss33 Też uważam, że BMW skończyło się po wprowadzeniu pierwszego tempomatu. Brr.

@słonik40 nie, miałem na myśli, że którakolwiek Tesla używa kierunkowskazów by sygnalizować co właśnie sama wykonuje, podczas gdy w BMW kierunkowskazy to jedna z najrzadziej zamawianych opcji, dostępna chyba tylko w "full opcji" :mad2: .

Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Filip no właśnie dlatego napisałem ze w tesli model s pozbyto się dźwigni bo wzorowano się na BMW gdzie nikt tego nie zamawiał znaczy ze niepotrzebne. Ciekawy jestem jak tesla wybierze Kierunek kiedy się bez navi jedzie bądź na parkingu gdzie można skręcić w lewo lub prawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Swietny filmik Sandy Munro pokazujacy jak wyglada "inzynieria" Forda w modelu Mach-e :shock:

Jestem pewny, ze serwisy Forda beda mialy niedlugo rece pelne roboty :norty:


"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

2016r, ludzie zapisuja sie na listy oczekujacych na Tesle model 3, BMW wypuszcza serie reklam "wait or drive" kpiacych z oczekujacych na Tesle i zachecajacych do kupowania hybryd 330e.

Dzisiaj wszystkie reklamy sa juz oczywiscie przez BMW wykasowane ale w internecie nic nie ginie :norty: :norty:


A i4 juz za rogiem, juz prawie, w 2022r :twisted:






51247471383_cf8d7b547a_o.jpg


51247276251_a11dedd86c_o.jpg

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na filmie załączonym przez Adama widać ze Ford pomyślał i dał przycisk awaryjnego otwarcia ze środka, w tesli maja to gdzieś ważne żeby kilka dolcow więcej w kieszeni bylo :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie załączonym przez Adama widać ze Ford pomyślał i dał przycisk awaryjnego otwarcia ze środka, w tesli maja to gdzieś ważne żeby kilka dolcow więcej w kieszeni bylo :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Tak jak adam potrafi odlecieć w chwaleniu Tesli, Ty potrafisz odlecieć jeszcze bardziej w jej hejtowaniu.


Dla mnie wyraźnie filmik pokazał, jak dosłownie "pod maską" Tesla jest 10x lepsza od robionych na szybko samochodów, chcących ją dogonić. Zobaczymy za 3 lata, jak wyjdzie z awaryjnością tych aut i gdzie Tesla wtedy będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy gdzieś w Europie poza Norwegią sprzedaje się więcej TM3 niż G20? Są takie dane dostępne?

 

1. Sprzedaz BMW 3-er generalnie pikuje w Europie, czasy E46 - ~350k sztuk rocznie, czasy E90 ~250k sztuk, F30 - 150k, obecne G20 to okolo ~120k sztuk rocznie.

https://carsalesbase.com/europe-bmw-3-series/

2. Sprzedaz BMW nie maleje a rosnie wiec wniosek chyba jeden - SUVy nie biora jencow a formula sedana dogorywa :evil:

3. W zeszlym roku w Europie sprzedalo sie ~85k sztuk TM3, z czego w Norwegii mniej niz 10% tego, co sugeruje, ze w wielu krajach w Europie TM3 sprzedaje sie podobnie/lepiej od 3-er - pewnie w Holandii, UK, Francji

https://carsalesbase.com/europe-tesla-model-3/

W 2021r podejrzewam, ze TM3 przekoczy w Europie sprzedaz G20 ale to pozyjemy zobaczymy.


Generalnie sprzedaz aut dzis to SUVy/crossovery i fabryka TMY w Berlinie bedzie kamieniem miliowym Tesli w Europie, jak ogarna niechlujny montaz, poprawia lakier to wykroja sobie olbrzymi kawalek tortu europejskiej motoryzacji imho.

 

Na filmie załączonym przez Adama widać ze Ford pomyślał i dał przycisk awaryjnego otwarcia ze środka, w tesli maja to gdzieś ważne żeby kilka dolcow więcej w kieszeni bylo :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Proponuje takie przyciski montowac tez w pralkach, ludzka wyobraznia nie zna granic :norty:


ef3a0d92-8730-47fc-b490-26d01e5be251.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=1%2F2&srcy=1%2F2&srcw=1364&srch=767&dstw=1364&dsth=767&quality=75

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie wyraźnie filmik pokazał, jak dosłownie "pod maską" Tesla jest 10x lepsza od robionych na szybko samochodów, chcących ją dogonić. Zobaczymy za 3 lata, jak wyjdzie z awaryjnością tych aut i gdzie Tesla wtedy będzie.

 

Fun fact - maska w BMW iX wogole sie juz nie otwiera, dostepna jedynie dla serwisu :shock:

"Zajrzec pod maske" w przypadku EV przechodzi do lamusa jak widac :twisted:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Slawomir to obejrzyj sobie ten film:
ten sam gosc co u Adama w zalaczonym filmie, ktory widac ze jest funem tesli, rozmowa inzynierow na poczatku cos tam probuje bredzic o wyzszosci tesli ale jednak inzynierowie sprowadzaja go na ziemie. Fun fact tesla operuje na starozytnej operacji 12V a nie 48V bo nie jest w stanie dostac czesci na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czy gdzieś w Europie poza Norwegią sprzedaje się więcej TM3 niż G20? Są takie dane dostępne?

 

1. Sprzedaz BMW 3-er generalnie pikuje w Europie, czasy E46 - ~350k sztuk rocznie, czasy E90 ~250k sztuk, F30 - 150k, obecne G20 to okolo ~120k sztuk rocznie.

https://carsalesbase.com/europe-bmw-3-series/

2. Sprzedaz BMW nie maleje a rosnie wiec wniosek chyba jeden - SUVy nie biora jencow a formula sedana dogorywa :evil:

3. W zeszlym roku w Europie sprzedalo sie ~85k sztuk TM3, z czego w Norwegii mniej niz 10% tego, co sugeruje, ze w wielu krajach w Europie TM3 sprzedaje sie podobnie/lepiej od 3-er - pewnie w Holandii, UK, Francji

https://carsalesbase.com/europe-tesla-model-3/

W 2021r podejrzewam, ze TM3 przekoczy w Europie sprzedaz G20 ale to pozyjemy zobaczymy.

 

 

Ciekawe, mimo że konkurencja Tesli jest "nieuczciwa" bo wiele krajów mocno dotuje EV to wcale nie dorżnęło serii 3. Tak jak mówisz pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Randall fakt jest jeden, ze suvy wypieraja sedany. BMW krzyczy o tym glosno od kilku lat i dlatego ma tyle suvow w ofercie. Tesli y juz nie bedzie tak latwo bo zanim pierwszy suv wyjedzie z fabryki w Berlinie rynek bedzie zalany elektrycznymi suvami innych marek. Na dzien dzisiejszy jest to:

1. Hyundai - chyba ma 2 suvy

2. Audi etron, etron sportback, etron q4

3. Mercedes eqc, eqa

4. BMW ix, ix3

5. Kia

6. Ford mach-e


I zapewne sporo innych o ktorych tu nie wspomnialem. Tesli 3 jest latwo bo nie ma dla niej zadnej konkurencji na dzien dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun fact - maska w BMW iX wogole sie juz nie otwiera, dostepna jedynie dla serwisu :shock:

"Zajrzec pod maske" w przypadku EV przechodzi do lamusa jak widac :twisted:

To nie jest cecha elektryków, wiele supersportowych samochodów tak ma, w tym nowe Porszaki.

 

@Slawomir to obejrzyj sobie ten film:
ten sam gosc co u Adama w zalaczonym filmie, ktory widac ze jest funem tesli, rozmowa inzynierow na poczatku cos tam probuje bredzic o wyzszosci tesli ale jednak inzynierowie sprowadzaja go na ziemie. Fun fact tesla operuje na starozytnej operacji 12V a nie 48V bo nie jest w stanie dostac czesci na rynku.

Nie wiem kto to 'fun tesli', ktoś to robi sobie jaja z tesli? :lol:


A odnoszę się do tego, że się czepiasz drobnych szczegółów bez znaczenia i je wyolbrzymiasz, byle tylko napisać coś przeciw Tesli - mądrze, czy nie, grunt że przeciw.


Ja doskonale wiem, że Tesla ma swoje plusy i minusy, generalnie nie jaram się elektrykami jakoś szczególnie, będą to będą, martwią mnie docelowe ograniczenia spalinówek. Tesla ma ogromną przewagę operacyjną i to powoduje, że nie dziś auta ich są lepsze, ale że stają się lepsze znacznie szybciej niż konkurencja jest w stanie za nimi nadążać. Stąd wycena Tesli, która odzwierciedla nie stan dzisiejszy, a wiarę ludzi w to, jak rozwiną się w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisanie ze ich auta są lepsze i konkurencja nie jest w stanie nadążyć to jest czysta propaganda. Obejrzyj film który zalaczylem ich auta są nieco inne ale nie da się powiedzieć czy są lepsze. Wywalenie wszystkiego aby auto było trochę lżejsze dla mnie tez nie jest żadnym rozwiązaniem bo z wielu gadżetów korzystasz na codzień a zwiększonej masy to zbyt często nie odczujesz. Ludzie kupują ogromne suvy i maja gdzies ze wazy 3 razy więcej niż aygo a nawet się z tego cieszą bo przy czołówce to oni będą w lepszej sytuacji. Kurs na giełdzie nie oznacza ze musk

Ma te pieniądze w kieszeni. Może sprzedać jakis pakiet ale nie za dużo bo straci kontrole nad firma wiec cena akcji może być mocno odrealniona. Kurs jest odzwierciedleniem wiary ale wiara weslug wielu analityków się nie sprawdzi w przypadku tesli bo to jest nierealne. Uruchomienie fabryki w Berlinie przesunięte na początek przyszłego roku, a musk manipuluje kursem bitcona, sprzedaje wszystkie nieruchomosci, zalega z podatkami, wiec gdzie są te wszystkie pieniądze z akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stąd wycena Tesli, która odzwierciedla nie stan dzisiejszy, a wiarę ludzi w to, jak rozwiną się w przyszłości.

A plany na rozwoj ambitne :norty:

https://cleantechnica.com/2021/02/28/will-tesla-hit-elons-20-million-vehicles-year-by-2030-target/

 

Pisanie ze ich auta są lepsze i konkurencja nie jest w stanie nadążyć to jest czysta propaganda.

Kolega bardziej humanistyczny niz techniczny, zgadza sie? :)

 

musk manipuluje kursem bitcona, sprzedaje wszystkie nieruchomosci, zalega z podatkami, wiec gdzie są te wszystkie pieniądze z akcji?

Nie zapomnij, ze jara blanty :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.