Skocz do zawartości

Piszczace hamulce w E36


mike1422

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki mały problem, podczas delikatnego hamowania nawet bardzo delikatnego podczas jazdy w korku hamulce piszcza jak oszalałe. Natomiast gdy zahamuje mocniej nie ma zadnego problemu. 2 miesiące temu bylem na przgladzie, mialem wymienane klocki. Myslalem na poczatku ze musze troche pojezdzic to sie dotra. Ale do dzisiaj zrobilem ok 5tys km i nadal jest tak samo:/

Przyznam szczerze ze to jest juz troche wkurzajace bo piszcza glosno, a poza tym chcialbym sie dowiedziec czy wlasnie piszczenie hamulców ma jakis wpływ na ich działanie ?

Licze na Wasza pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialem podobny problem do niedawna wymienilem klocki mialem orginaly zaswiecila mi kontrolka od klockuw i spanikowalemkupilem jakies ;raikam;czy cos takiego za90pln w sklepie poczatkowo kontrolka nie swiecila juz potem zaczela i tak ciagle przez kilka tys.ale nowe klocki zaczely piszczec przy tym najwolniejszym chamowaniu podglaszalem radio zeby tego nie slyszec.postanowilem kupic klocki ATE i pojechalem do mechanika okazalo sie ze tarcze mam do wymiany o przetaczaniu mowy nie bylo kupilem tez tarcze ATE i jest ok jak w salonuwce cisza zadnych piskuw. moglem jeszcze jezdzic na tych orginalach bo okazalo sie ze ta swiecaca kontrolka klockuw to wina poszarpanego przewodu czujnika.znowuniepotrzebne koszty .ŚPIESZ SIE POWOLI.nara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mnie zaczeły piszczeć klocki po zimie jak im dałem troche popalić bo złapało mi jeden zacisk no i przypiekło jedną strone. Zapewne za szybko się schłodziły po wjechaniu w zaspe. Piszczały ogromnie ale przejechałem ze 2-3kkm na nich i przestały. Klocki Ferrodo więc raczej nie z tych tanich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark podaj troche danych tych klockow jak sie to nazywa
EBC to angielska firma zajmująca się hamulcami (tarcze, klocki, zestawy sportowe) klocki o których pisałem to EBC seria BLACK STANDARD dedykowane do użytku codziennego nie zmieniają swoich właściwości do temperatury 400stopni i mają minimalne pylenie. Osobiście zauważyłem skrócenie drogi hamowania w mojej bmce po ich założeniu o około 2m. Nie pylą i najważniejsze nie piszczą nawet jak mocno się nagrzeją. Niestety tanie nie są bo za komplet na BMW e36 318is coupe dałem około 300zł ale podobno potrafią wytrzymać nawet 80 tys kilometrów. Ja narazie zrobiłem 20 tys i ślady zużycia są minimalne.

http://www.tomson.com.pl/ to adresik sklepu gdzie można je kupić w kontakcie jest adres i numer telefonu można dzwonić i pytać zawsze chętnie udzielają odpowiedzi.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem: wymienione tarcze i klocki z tyłu na ATE - przy lekkim hamowaniu piszczą ja stado myszy, przejechałem od wymiany jakieś 2-3 tyś km i nie chcą się dotrzeć. Buma hamuje dobrze, nic złego (oprócz pisku) nie zauważyłem. Nie wiem niestety co z tym zrobić - chyba po prostu odpuszczę temat... chyba że Ktoś z Forumowiczów zna inne wyjście ;)
$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to jak wymieniłem klocki na jakieś tanie Jurid-y okropnie piszczały i bardzo szybko spaliły się okładziny. Od tej pory preferuje klocki dobrej firmy np. Lucasa

Witam,

W kwestii sprostowania. Jurid nie jest ani kiepska ani tania firmą:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD51&mospid=47375&btnr=34_0443&hg=34&fg=05

Jak widać oryginalne klocki do mojego auta na przód to... Jurid.

Najprawdopodobniej kupiłeś "coś" co z Juridem wspólną miało tylko nazwę. To dosyć powszechny problem, tzn. sprzedawanie podrabianych części. Warto poszukać sprawdzonego dostawcy i trzymać się go.

Pozdrawiam i powodzenia w zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że klocki się prawie wogóle nie zużywają to wcale nie tak dobrze (pozatym, że nie pylą). No bo jak nie klocki to tarcze szybciej będą jak żyletki :D
Żeby było idealnie to powinienem jeszcze wymienić tarcze na EBC i z następnym zestawem klocków napewno tak zrobie. Pewnie klocki trochę szybciej zużyje ale tarcza napewno więcej wytrzyma niż te co teraz mam zamontowane. Chociaż jakiegoś znacznego zużycia tarcz narazie nie zauważyłem.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zawsze tak robie jesli nie maja fazki a piszcza i jest ok

i mocowanie powinno byc dobrze wyczyszczone zeby klocek lekko chodził i cofał sie po puszczeniu pedału hamulca

 

tak wygladaja klocki bez fazki

http://allegro.pl/item125823406_klocki_hamulcowe_przod_ford_granad_mondeo_scorpio.html

 

a tak z fazka

http://allegro.pl/item125817310_klocki_hamulcowe_ford_granada_mondeo_scorpio.html

 

nie trzeba robic az tak duzej ja robie 1/3 z tego co na zdjeciu

 

pozdrawiam

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.