Skocz do zawartości

m340i - testy, wrażenia


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 313
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy szczęśliwi posiadacze M340i są w stanie potwierdzić/zaprzeczyć temu co pokazane jest w tym filmie? Czy naprawdę ten samochód ma tyle gripu na mokrym?


 

Jeździłem tym autem w rożnych warunkach - ulewy, śnieżyce - na szybkich trasach. Trudno coś zarzucić. W takich warunkach opony mają duże znaczenie. Na filmie jest uśpiona kontrola trakcji - sportowa trakcja. Pozwala na więcej ale nadal trzyma w rydzach

Edytowane przez ///M Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracalem dzisiaj z nad morza ,najpierw korek ponad godzina pelzania tryb comfort, potem auostrada 400 km tryb sport tak 170-180 km/h, potem droga zwykla 100 km i spalanie 8,8….. szok normalnie. Nie bylo jakichas gwaltownych bardzo przyspieszen bo z dziecmi jechalem ale 2,0 litrowe silniki vaga palily lekko 2-3 litry wiecej w takich warunkach majac 100hp mniej…natomiast nadal nie do konca lezy mi charakterystyka tego silnika, jedzie glownie momentem obrotowymi w comfort jest to ok, ale w sport jest podobnie, dopiero trzeba go troche skatowac zeby zaczelo byc czuc te 380 koni… brakuje troche takiego posredniego oddawania mocy…. Pozatym ciezko sie czegos czepiac, wiatr, deszcz, zero problemu z prowadzeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moment masz duży i nisko stąd wrażenie takie trochę jak diesel. M3 G80 za to do 2200-2300 ma dziure i nie ma tam w ogóle momentu co jest strasznie denereujące. Już lepiej tak jak jest w M340i zwłaszcza,że auto w trybie komfort trzyma bardzo niskie obroty cały czas a dzięki temu nmasz takie spalanie gdyby charakterystyka była wysokoobrotowa bylo by 2-3L więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Chlopaki powiedzcie czy jezdzicie w trybie comfort i nie stresuje was wylaczanie przez mildhybrid silnika? Jak turbo sie zachowuje czy ono ma zabezpieczenie w postaci chlodzenia woda?

Ja to po prostu wyłączyłem, oszczędność w zużyciu paliwa na poziomie 0,5 l mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki powiedzcie czy jezdzicie w trybie comfort i nie stresuje was wylaczanie przez mildhybrid silnika? Jak turbo sie zachowuje czy ono ma zabezpieczenie w postaci chlodzenia woda?

Ja to po prostu wyłączyłem, oszczędność w zużyciu paliwa na poziomie 0,5 l mnie nie interesuje.

da rady wykodowac opcje wylaczenia w trakcie jazdy? Czy trzeba zakodowac domyslny sport indywidual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki powiedzcie czy jezdzicie w trybie comfort i nie stresuje was wylaczanie przez mildhybrid silnika? Jak turbo sie zachowuje czy ono ma zabezpieczenie w postaci chlodzenia woda?

Ja to po prostu wyłączyłem, oszczędność w zużyciu paliwa na poziomie 0,5 l mnie nie interesuje.

da rady wykodowac opcje wylaczenia w trakcie jazdy? Czy trzeba zakodowac domyslny sport indywidual?

Da się przez BimmerCode, można jeszcze pozmieniać kilka innych ustawień wg własnych preferencji: https://bimmercode.app/cars/bmw/3-series-m3/g20/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś z tu obecnych ma może w m340i założony już wydech z MG Motorsport ?

Pytam, bo dziś byłem pytać o M Performance to powiedzieli w salonie, że stany magazynowe zerowe i że coś może nie pasować, produkt niedostępny do Twojego auta taka to Ci odpowiedź… a kolega z innego forum mi pisał, że odebrał 2021 rok M340i z już założonym przez salon dedykowanym wydechem akcesoryjnym… hmmm…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś w m340xi wydech końcowy m performance??

https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=18302464492


Jaka cena w ASO?

Czy trzeba coś kodować, czy p&p?. Czy warto, czy raczej przy eko normach to i tak za wiele walorów akustycznych nie da?

 

Ja dziś oficjalnie się zapytałem jak sprawa wygląda czy zainstalują, jak cena, co z gwarancją. Jak dostanę info zwrotne to napiszę.

Instalacja jest p&p ( oryginalny wydech trzeba uciąć), nie trzeba kodować

 


Czy ktoś z tu obecnych ma może w m340i założony już wydech z MG Motorsport ?

Pytam, bo dziś byłem pytać o M Performance to powiedzieli w salonie, że stany magazynowe zerowe i że coś może nie pasować, produkt niedostępny do Twojego auta taka to Ci odpowiedź… a kolega z innego forum mi pisał, że odebrał 2021 rok M340i z już założonym przez salon dedykowanym wydechem akcesoryjnym… hmmm…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i stalo sie…12 tys km i awaria. Ruszylem wczoraj spod swiatel, cos strzelilo, za chwile dym spod maski….

Urwana rolka od pompy wody, doslownie rozerwana na strzepy, uszkodzony napinacz i nie wiadomo co jeszcze przy pasku wielorowkowym. Oby nie wyszlo nic wiecej….samochod na lawecie pojechal do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Bo to najlepszy silnik w BMW. Ma świetne osiągi niskie zużycie paliwa i mimo wszystko jest bezawaryjny.

Dodatkowo świetnie brzmi i ma super charakterystykę.

Tutaj stawiam że coś z osprzętu było wadliwe. U brata w m340i od początku hałasowała jedna rolka obok alternatora. Obecnie ledwo ją słychać ale zachowuje się dziwnie i wydaje mi się że jest wadliwa.

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie slyszal o problemie ani o akcji serwisowej. Wyslalem mechanikowi linka do poczytania…

Okres produkcji sie zgadza bo samochod jest marzec 2021

 

Fest serwis... Napisz który żeby każdy wiedział zeby go omijać szerokim łukiem... Czyżby coś z Kielc? Żal. Żeby klient musiał wskazywać palcem takie rzeczy 'specjalistom'

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie slyszal o problemie ani o akcji serwisowej. Wyslalem mechanikowi linka do poczytania…

Okres produkcji sie zgadza bo samochod jest marzec 2021

 

Czy zauważyłeś coś dziwnego przed awarią (jakieś dziwne odgłosy z pod maski)?

Nic nie bylo, chociaz mialem wrazenie ze od ok miesiaca czulem lekki zapach plynu do chlodzenia pod maska, ale ubytku plynu nie bylo. Dodalem ostro gazu w sport plus, cos hukneloi za 100 m konunikat o spadku napiecia i dym spod maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie slyszal o problemie ani o akcji serwisowej. Wyslalem mechanikowi linka do poczytania…

Okres produkcji sie zgadza bo samochod jest marzec 2021

 

Czy zauważyłeś coś dziwnego przed awarią (jakieś dziwne odgłosy z pod maski)?

Nic nie bylo, chociaz mialem wrazenie ze od ok miesiaca czulem lekki zapach plynu do chlodzenia pod maska, ale ubytku plynu nie bylo. Dodalem ostro gazu w sport plus, cos hukneloi za 100 m konunikat o spadku napiecia i dym spod maski

Przy takim przebiegu powinni zrobić z gwarancji. Zobaczymy czy to jednostkowa awaria czy będzie tego więcej. Ja już dawno przekroczyłem 60 tys km i na to chwilę jakoś się turla. Zobaczymy jak będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.