Skocz do zawartości

m340i - testy, wrażenia


Gregonio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 313
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

1.czy u Was też tak jest, że jak na sport indywidual ustawicie wszystko na komfort to po zgaszeniu samochodu, zamknięciu, ponowym otwarciu i uruchomieniu (+ przełączenie na sport indywidual w komforcie pozostaje tylko zawieszenie i kierownica a reszta przestawia się na sport?

2. jako pokonywaliście pierwsze 2tys km (docieranie) na ustawieniach sport czy komfort? Pytam z ciekowści :)

3. próbuje wskaźniki sportowe przypisać do przycisku z numerem, niestety dostaje komunikat, że zapis nie jest możliwy. Widziałem w wątku, że ktoś takie przypisanie sobie ustawił :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.czy u Was też tak jest, że jak na sport indywidual ustawicie wszystko na komfort to po zgaszeniu samochodu, zamknięciu, ponowym otwarciu i uruchomieniu (+ przełączenie na sport indywidual w komforcie pozostaje tylko zawieszenie i kierownica a reszta przestawia się na sport?

2. jako pokonywaliście pierwsze 2tys km (docieranie) na ustawieniach sport czy komfort? Pytam z ciekowści :)

3. próbuje wskaźniki sportowe przypisać do przycisku z numerem, niestety dostaje komunikat, że zapis nie jest możliwy. Widziałem w wątku, że ktoś takie przypisanie sobie ustawił :?:

 

1. Po stworzeniu profilu wszystkie ustawienia trybu sport ind. zostają takie jak ustawiłem

2. Jeździłem w jak najbardziej zróżnicowany sposób nie przekraczając 4000-4500 obrotów. Dość żwawe przyspieszanie i hamowanie częste zmiany biegów używałem trybu comfort i sport. Reasumując energiczna jazda po mieście czasami kawałek obwodnicy. NIE PAŁOWAĆ I NIE PRZEGRZEWAĆ SILNIKA :nienie:

2. Odpalasz informacje dotyczące jazdy i TYLKO podświetlasz wskaźniki i wtedy przytrzymujesz wybrany przycisk i się zapisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla kogoś zawias jest zbyt sztywny polecam zakodować comfort+ idealne do tego auta.

Można też zakodować ustawienia wydechu z idrive.

No ale wtedy też rusza z 2 biegu i bodajże pedał gazu pracuje jak w ECO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla kogoś zawias jest zbyt sztywny polecam zakodować comfort+ idealne do tego auta.

Można też zakodować ustawienia wydechu z idrive.

No ale wtedy też rusza z 2 biegu i bodajże pedał gazu pracuje jak w ECO

Rusza z 2 dzięki czemu robi to płynniej a pedał gazu wg mnie działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dostałem info z serwisu, wydech jest dostępny ale nie pasuje do aut na UE. Wyjaśniłem Panu że wydech pasuje i czy podejmą się instalacji, na to serwis odpowiedział że po winie nie pasuje i h@#uj :mrgreen:

Takiej odpowiedzi niestety się spodziewałem.

Zapytałem się jak wygląd sprawa jeżeli sam sobie wydech zainstaluję? czy stracę gwarancję? czy będą się czepiać na serwisach/przeglądach? Serwis oznajmił że na przeglądach nikt nie sprawdza co jest w aucie zainstalowane to nie ich sprawa, natomiast jeżeli coś się uszkodzi co jest powiązane z wydechem to mogą być problemy.

 


Właśnie jestem tydzień po montażu wydechu M-PERFORMANCE i to wersji USA do mojej m340i EU wszystko pasuje elegancko, mała kosmetyczna zmiana tylko potrzebna i powiem Wam, że robi robotę... jak ktoś by chciał taki wydech mogę ogarnąć ( pisz PRIV ), bo nigdzie ich nie idzie zdobyć i na dodatek wszyscy mówią, że nie pasuje ( tylko nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego??? pomijam oczywiście fakt emisji spalin ) a ja od początku się uparłem, że musi pasować i pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dostałem info z serwisu, wydech jest dostępny ale nie pasuje do aut na UE. Wyjaśniłem Panu że wydech pasuje i czy podejmą się instalacji, na to serwis odpowiedział że po winie nie pasuje i h@#uj :mrgreen:

Takiej odpowiedzi niestety się spodziewałem.

Zapytałem się jak wygląd sprawa jeżeli sam sobie wydech zainstaluję? czy stracę gwarancję? czy będą się czepiać na serwisach/przeglądach? Serwis oznajmił że na przeglądach nikt nie sprawdza co jest w aucie zainstalowane to nie ich sprawa, natomiast jeżeli coś się uszkodzi co jest powiązane z wydechem to mogą być problemy.

 


Właśnie jestem tydzień po montażu wydechu M-PERFORMANCE i to wersji USA do mojej m340i EU wszystko pasuje elegancko, mała kosmetyczna zmiana tylko potrzebna i powiem Wam, że robi robotę... jak ktoś by chciał taki wydech mogę ogarnąć ( pisz PRIV ), bo nigdzie ich nie idzie zdobyć i na dodatek wszyscy mówią, że nie pasuje ( tylko nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego??? pomijam oczywiście fakt emisji spalin ) a ja od początku się uparłem, że musi pasować i pasuje :)

 

Masz jakiś filmik? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Bo to najlepszy silnik w BMW. Ma świetne osiągi niskie zużycie paliwa i mimo wszystko jest bezawaryjny.

Dodatkowo świetnie brzmi i ma super charakterystykę.

Tutaj stawiam że coś z osprzętu było wadliwe. U brata w m340i od początku hałasowała jedna rolka obok alternatora. Obecnie ledwo ją słychać ale zachowuje się dziwnie i wydaje mi się że jest wadliwa.

 

Możesz napisać czym objawiał się ten hałas i jakim przypadku? Jazda, postój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Bo to najlepszy silnik w BMW. Ma świetne osiągi niskie zużycie paliwa i mimo wszystko jest bezawaryjny.

Dodatkowo świetnie brzmi i ma super charakterystykę.

Tutaj stawiam że coś z osprzętu było wadliwe. U brata w m340i od początku hałasowała jedna rolka obok alternatora. Obecnie ledwo ją słychać ale zachowuje się dziwnie i wydaje mi się że jest wadliwa.

 

Możesz napisać czym objawiał się ten hałas i jakim przypadku? Jazda, postój?

Świst i lekki pisk przy dodaniu gazu najbardziej słyszalny na postoju przy dodawaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

mam 340, od jakiegoś czasu słyszę stuki w zawieszeniu w prawym tylnym kole, zgłaszałem to przy pierwszym przeglądzie, usłyszałem info że jest to błąd fabryczny i mam czekać na akcje serwisową.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Przegląd robiłem w turcji bo tam mieszkam , auto jest z PL.

Stuki występują przy wolnej jeździe po nierównej drodze, jakby jakaś gałka czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.