Skocz do zawartości

Koła zimowe - ogumienie jednolite czy mieszane?


acc007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Sprzedaje, od niedawna.

Żeby powiedzieć co jest lepsze trzeba wziąć ten sam samochód, te same warunki i dwa komplety kół, inaczej to zawsze będzie gdybanie. W głębokim śniegu może i lepsze są jednakowe, w ruszaniu na mokrym lepsze mogą być mieszane (szerszy tył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czekam na odbiór G20 i zastanawiam się nad oponami zimowymi. Wersja to 320xi z kołami 18" 790. Z tego co wiem, powinno być tam ogumienie mieszane. Podobają mi się te felgi i chciałbym mieć je również na zimę. Czy są jakieś przeszkody, żeby dokupić same opony i zmieniać lato/zima czy może muszę dokupić całe koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki jest obszerny wątek na ten temat..... :mad2: :mad2: :search: :search:

 

Jeśli chodzi o ten wątek: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=362273, to przejrzałem go w całości, ale posty odnosiły się głównie do wymiany całych kół, w tym wrzucenia opon zimowych na felgi 790. Moje pytanie dotyczy o cozesonowej zmiany opon. Gdzieś czytałem, że tworzy to ryzyko uszkodzenia czujników ciśnienia, ale nie wiem na ile to prawda, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki jest obszerny wątek na ten temat..... :mad2: :mad2: :search: :search:

 

Jeśli chodzi o ten wątek: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=362273, to przejrzałem go w całości, ale posty odnosiły się głównie do wymiany całych kół, w tym wrzucenia opon zimowych na felgi 790. Moje pytanie dotyczy o cozesonowej zmiany opon. Gdzieś czytałem, że tworzy to ryzyko uszkodzenia czujników ciśnienia, ale nie wiem na ile to prawda, stąd moje pytanie.

 

Co miałoby uszkodzić czujniki? Podjedź do jakiegokolwiek wulkanizatora i każdy od ręki Ci wymieni i z przyjemnością Cię skasuje na 300-400 zł co 6 miesięcy.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki jest obszerny wątek na ten temat..... :mad2: :mad2: :search: :search:

 

Jeśli chodzi o ten wątek: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=362273, to przejrzałem go w całości, ale posty odnosiły się głównie do wymiany całych kół, w tym wrzucenia opon zimowych na felgi 790. Moje pytanie dotyczy o cozesonowej zmiany opon. Gdzieś czytałem, że tworzy to ryzyko uszkodzenia czujników ciśnienia, ale nie wiem na ile to prawda, stąd moje pytanie.

 

Co miałoby uszkodzić czujniki? Podjedź do jakiegokolwiek wulkanizatora i każdy od ręki Ci wymieni i z przyjemnością Cię skasuje na 300-400 zł co 6 miesięcy.

 

Za co ma niby wulkanizator wziąć 300-400 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony również podobne pytanie. Właśnie będę wymieniał pierwszy raz zimówki w moim 330i xdrive w pakiecie M. Obecnei mam 19 calowe koła. Dealer zaproponował 18 calowe (dla mnie ma cens) 790M (wizualnie super). Problem jest taki, że jedyna opona z jaką można zamówić te koła to Continental VikingContact 7 SSR


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/03_5219-spikesc-kompkolo-zimstyl-790m-18/i60518#part01


Opona ma indeks prędkości T do 190 km/h. Stosowaliście takie opony w Waszych autach ? Jak to się sprawdza (zwłaszcza przy takich autach jak 330i). Nie ukrywam, że wolałbym np. Pirelli SottoZero, ale nie da się kupić z tymi oponami nic innego niż koła 796M, które mi nieodpowiadają (nie podchodzą mi czarne felgii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem 796M mieszane, na allegro dobra cena od BMW Zdunek:

https://allegro.pl/oferta/kpl-kol-zimowych-bmw-3-g20-wzor-796m-9013957623

 

Felgi tył 8.5J a przód 8J?

 

Jaypablo, jeśli pytasz się o 796M mieszane to felgi przód to 7.5J tył 8.5J:

https://www.leebmann24.de/bmw-winterkomplettraeder-m-performance-796-schwarz-matt-18-zoll-rdci-36112462648-36112462649.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema,

Mam problem i liczę na pomoc.

Auto (m340i) odebrałem na felgach 20', a do przechowalni w ASO zostawiłem seryjne 18' Double Spoke 790 M Bicolor.

Na te 18-stki będę szukał od jutra opon zimowych i nie wiem jakie opony były seryjne na przód i tył. Czy zawsze przód 225/45r18 i tył 255/40r18 i takie opony zimowych szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że w m340i jest

przód 225/45r18

tył 255/40r18


Macie doświadczenie gdzie najtaniej kupię opony zimowe z homologacją? ASO, allegro czy jakaś hurtowania?

 

Dostałem info z serwisu, że do M340i i M340d można założyć na zimę 4 jednakowe opony o szerokości 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dowiedziałem się, że w m340i jest

przód 225/45r18

tył 255/40r18


Macie doświadczenie gdzie najtaniej kupię opony zimowe z homologacją? ASO, allegro czy jakaś hurtowania?

 

Dostałem info z serwisu, że do M340i i M340d można założyć na zimę 4 jednakowe opony o szerokości 225.

 


Współczuję mieć w 340i lub d mieć 225 z tyłu, mocy nie przeniesie na asfalt, ja na zimę będę brał 796m czarne m performance jak dostanę dobry rabat, który juz źle nie wygląda

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia homologacji opon była wielokrotnie omówiona. A co z felgami? Czy świadectwo TUV = homologacja BMW? Albo jeszcze ogólniej: czy BMW (w Polsce) gdzieś jasno precyzuje wymagania co do felg? Udało mi się doczytać w instrukcji, że nie mogą być stalowe i powinny mieć określony rozmiar. Żadnych innych wymagań nie udało mi się znaleźć. Czy zatem tylko opony są "pod lupą"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Właśnie do mojej nowej 330ixdrive kupiłem komplet oryginalnych kół BMW (ale nie od dealera bo nie miał): felgi:780 i do tego opony pirelli soto zero 225/45/18/95v. Komputer prosi mnie o podanie jaka jest opona w aucie wyświetlając tylko rozmiar 225/45/18/95H lub „inne wymagające specjalnego zezwolenia”. Miał ktoś podobny problem (lepiej zaznaczyć dobry rozmiar ale z litera H czy inne) ? Czy to zaznaczenie na coś wpływa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Właśnie do mojej nowej 330ixdrive kupiłem komplet oryginalnych kół BMW (ale nie od dealera bo nie miał): felgi:780 i do tego opony pirelli soto zero 225/45/18/95v. Komputer prosi mnie o podanie jaka jest opona w aucie wyświetlając tylko rozmiar 225/45/18/95H lub „inne wymagające specjalnego zezwolenia”. Miał ktoś podobny problem (lepiej zaznaczyć dobry rozmiar ale z litera H czy inne) ? Czy to zaznaczenie na coś wpływa ?

 

Dobre pytanie. Zdałem sobie sprawę, że też mam opony V, a nie H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Właśnie do mojej nowej 330ixdrive kupiłem komplet oryginalnych kół BMW (ale nie od dealera bo nie miał): felgi:780 i do tego opony pirelli soto zero 225/45/18/95v. Komputer prosi mnie o podanie jaka jest opona w aucie wyświetlając tylko rozmiar 225/45/18/95H lub „inne wymagające specjalnego zezwolenia”. Miał ktoś podobny problem (lepiej zaznaczyć dobry rozmiar ale z litera H czy inne) ? Czy to zaznaczenie na coś wpływa ?

 

Dobre pytanie. Zdałem sobie sprawę, że też mam opony V, a nie H.

 

Chyba nikt nie jest masochista zeby do takiego auta zakładać H :) ja póki co ustawiłem 225/45/18/95H. Wydaje mi się ze chodzi o to zeby komputer sczytal jakie powinno być ciśnienie w oponie a tu kluczowe jest zeby rozmiar się zgadzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Właśnie do mojej nowej 330ixdrive kupiłem komplet oryginalnych kół BMW (ale nie od dealera bo nie miał): felgi:780 i do tego opony pirelli soto zero 225/45/18/95v. Komputer prosi mnie o podanie jaka jest opona w aucie wyświetlając tylko rozmiar 225/45/18/95H lub „inne wymagające specjalnego zezwolenia”. Miał ktoś podobny problem (lepiej zaznaczyć dobry rozmiar ale z litera H czy inne) ? Czy to zaznaczenie na coś wpływa ?

 

Dobre pytanie. Zdałem sobie sprawę, że też mam opony V, a nie H.

 

Chyba nikt nie jest masochista zeby do takiego auta zakładać H :) ja póki co ustawiłem 225/45/18/95H. Wydaje mi się ze chodzi o to zeby komputer sczytal jakie powinno być ciśnienie w oponie a tu kluczowe jest zeby rozmiar się zgadzal

 

Hmmm tysiące ludzi, a nawet większość..... bo BMW sprzedaje takie zimowe:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Zamierzam zakupić koła 17 na zimę, pytanie ponieważ orginalnie felga ma 17 5 x 112 ET 30 7,5j , a jest bardzo dużo ofert z ET 27. Czy te 3 mm będą stanowić problem, z tego co wyczytałem to po prostu o te 3 mm koło będzie wystawać bardziej na zewnątrz. Jak się ma to do homologacji itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zamawiać od razu koła zimowe zamawiając samochód teraz, czy lepiej zrobić to na wiosnę? Jeśli produkcja i tak trwa około pół roku, to auta zamawiane teraz będą odbierane po zimie.

Oferty jakie dostaje na koła zimowe (18”) oscylują w granicach 17-19%, zastanawiam się czy to dobra oferta, czy raczej „zimowa”, zaś „wiosenna” będzie dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.